Odštartovala príprava na NHL, Vancouver vyhral v Los Angeles

Obranca Canucks Troy Stecher (vľavo) atakuje Nicka Shora pred brankárom Andersom Nilssonom. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. sep 2017 o 07:15

V drese Kings nenastúpil Marián Gáborík a pravdepodobne vynechá celý kemp.

LOS ANGELES. Seriál prípravných stretnutí pred začiatkom nového ročníka zámorskej hokejovej NHL odštartoval sobotňajším súbojom medzi Los Angeles a Vancouverom, v ktorom domáci Kings podľahli Canucks 3:4 po predĺžení.

Autorom víťazného gólu hostí bol mladík Brock Boeser, ktorý skóroval 22 sekúnd pred koncom predĺženia.

"Prvýkrát som si zahral v systéme troch proti trom, bolo zábavné, koľko voľného priestoru bolo na ľade," uviedol 20-ročný Boeser.

V zápase mali na oboch stranách premiéru noví tréneri: tím Los Angeles viedol John Stevens a na striedačke mužstva z Vancouveru stál Travis Green.

V drese Kings nenastúpil Marián Gáborík, slovenský útočník sa ešte nezotavil po aprílovej operácii kolena a pravdepodobne vynechá celý predsezónny kemp.

Duel sa hral v Staples Center v LA. Obe mužstvá teraz čaká turné v Číne, v rámci ktorého odohrajú dve prípravné stretnutia. Najprv si zmerajú sily 21. septembra v Šanghaji a o dva dni neskôr sa stretnú v Pekingu.