Dunajská Streda vyhrala v Zlatých Moravciach

Na hráčov Dunajskej Stredy čaká v 15. kole bratislavský Slovan.
Na hráčov Dunajskej Stredy čaká v 15. kole bratislavský Slovan. (Autor: SITA)
SITA|17. sep 2017 o 21:06

V dohrávke ôsmeho kola Fortuna ligy padlo v druhom polčase až päť gólov.

BRATISLAVA. Futbalisti FK DAC 1904 Dunajská Streda získali tri body v nedeľňajšom stretnutí 8. kola Fortuna ligy 2017/2018 na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, vďaka obratu z 1:2 na 3:2.

Stretnutie tabuľkových susedov prinieslo v hustom daždi neúprosný boj. Prvý strelecký pokus priniesla až 12. minúta, keď Urgela z hranice šestnástky len tesne minul pravý horný roh Macejovej brány. Hostia odpovedali v 21. minúte, keď Davisov center našiel na hranici malého vápna Pačindu a ten hlavou mieril nad.

Už o tri minúty Pambou napriahol vari z 20 metrov, ale jeho strela skončila na brvne Kováčovej brány. Po polhodine hry Cleber rozohral štandardnú situáciu, Matheus poslal prudký center do malého vápna, ale Urgelova strela len tesne minula tri žrde.

V 36. minúte sa ocitol v čistej príležitosti Bariš, ale zblízka netrafil bránu. Domáci mohli ísť do vedenia v 44. minúte, lenže Gešnábelova strela skončila iba na ľavej žrdi Macejovej brány.

Po zmene strán mala hra grády. V 47. minúte Kalmárov center neupratal za Kováčov chrbát Huk, na opačnej strane mal gól na kopačke Gešnábel, ale z 10 m prudko prestrelil.

Do vedenia išli hostia v 53. minúte. To Pačinda ideálne vysunul Kalmára a ten zoči-voči Kováčovi nezaváhal.

Domáci predviedli dokonalý obrat v priebehu dvoch minút. Najskôr v 62. minúte prišla parádna akcia Clebera s Matheusom a Gešnábelova koncovka do prázdnej brány.

Už o minútu neskôr Cleber poslal center do šestnástky, aby nekrytý Gešnábel poslal ViOn do vedenia. V 71. minúte mohlo byť hotovo. To sa Cleber rútil sám na brankára hostí, ale ten jeho strelu vytesnil na roh.

V 78. minúte sa začínalo odznova. Pačindova strela z priameho voľného kopu sa odrazila od múru na nohu Kalmára a ten prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste.

Po druhý raz v stretnutí išli do vedenia hostia v 84. minúte, keď odrazená lopta našla striedajúceho Divkoviča a ten strelou medzi nohy prekonal Kováča. Po divokom priebehu 2. polčasu sa tak nakoniec z víťazstva tešili hráči DAC.

Fortuna liga 2017/2018 - 8. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:0)

Góly: 62. a 63. Gešnábel - 52. a 78. Kalmár, 84. Divkovič, ŽK: 34. Chren, 41. Mateus - 31. Pambou, rozhodovali: Sedlák - Roszbeck, Špivák, 1786 divákov.

Zlaté Moravce: Pav. Kováč - Chren, Dobrotka, M. Nikolič, Záhumenský (86. Sládek) - Karlík - Gešnábel (79. Ewerton Paixao da Silva), Mateus de Oliveira Silva, Bariš, Cléber Nascimento (84. Szymonowicz) - Urgela

Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič, T. Huk, Šatka, E. Davis - M. Ljubičič - Pačinda, Pambou (58. B. Ľupták), Kalmár, K. Vida (68. Divkovič) - Ashiru (54. T. Malec)

Povedali po stretnutí:

Juraj Jarábek, tréner Z. Moraviec: "Dnes nám futbal ukázal škaredú tvár. Zápas bol výborný, stretnutie malo grády. Naštartoval to prvý gól. My sme dnes hrali dobre dopredu, horšie to bolo v defenzíve. Najviac ma mrzí tretí gól, inak to bol remízový zápas. Celkovo nemám chalanom čo vyčítať, zlomový moment bola Cleberova nepremenená šanca."

Marco Rossi, tréner D. Stredy: "Bol to remízový zápas, v ktorom sme mohli vyhrať aj prehrať. Za stavu 2:1 mal Cleber čistú šancu, ktorou mohol rozhodnúť. Gratulujem Zlatým Moravciam, pretože nás dostali do väčších problémov, ako Slovan alebo Žilina."