Halák si v príprave udržal čisté konto, Jaroš asistoval pri góle spoluhráča

Jaroslav Halák zasahuje v zápase proti NY Rangers.
Jaroslav Halák zasahuje v zápase proti NY Rangers. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. sep 2017 o 07:16

V noci boli v akcii štyria slovenskí hokejisti, Jaroslava Haláka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

NEW YORK. Dve tretiny s čistým kontom odchytal Jaroslav Halák v drese New York Islanders v prípravnom zápase proti mestskému rivalovi Rangers pred novou sezónou hokejovej NHL.

Potom Haláka (kryl 22 striel) vystriedal Eamon McAdam, ktorý inkasoval až v predĺžení z hokejky Neala Pionka a Rangers zvíťazili 1:0.

"Cítil som sa dobre. Bolo to dlhé leto a som rád, že mám za sebou prvý zápas. Bolo by krajšie vyhrať ho, no teraz v príprave sa snažíme len zlepšovať," povedal pre klubovú stránku Halák, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

V pondelkovej príprave sa dobre uviedol aj slovenský obranca v drese Ottawy Christián Jaroš. K víťazstvu svojho tímu nad Torontom 6:2 prispel jednou asistenciou.

V ôsmej minúte Jaroš našiel Hoffmana na červenej čiare a ten sa blysol skvelým nájazdom, ktorý premenil na svoj druhý gól v zápase. Jaroš si pripísal aj plusový bod a dve strely na bránku.

V pondelkových prípravných zápasoch sa predstavili aj útočníci Marko Daňo (Winnipeg) a Marek Hrivík (Calgary), ale do štatistík produktivity sa nezapísali.

NHL - prípravné stretnutia:

Boston - Montreal 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Buffalo - Carolina 2:3 po predĺž. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

New Jersey - Washington 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

New York Rangers - New York Islanders 1:0 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

/Jaroslav Halák (Islanders) odchytal 39:50 minúty a zneškodnil všetkých 22 striel/

Ottawa - Toronto 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

/Christián Jaroš (Ottawa) odohral 18:11 minúty, pripísal si jednu asistenciu, jeden plusový bod a dvakrát vystrelil na bránu súpera/

Calgary - Edmonton 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Winnipeg - Minnesota 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 9:23 minúty, pripísal si jeden mínusový bod a zblokoval dve strely súpera/

Edmonton - Calgary 5:2 (3:0, 0:0, 2:2)

/Marek Hrivík (Calgary) odohral 14:19 minúty, pripísal si dva mínusové body a trikrát vystrelil na bránu súpera/

Domov»Hokej»NHL»Halák si v príprave udržal čisté konto, Jaroš asistoval pri góle spoluhráča