Magdaléna Rybáriková.
Magdaléna Rybáriková. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. sep 2017 o 14:51

Slovenská tenistka bojovala so súperkou viac ako dve hodiny.

TOKIO. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala s Češkou Barborou Strýcovou za 135 minút 6:7 (4), 6:7 (2) v prvom kole dvojhry na turnaji WTA Premier Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku).

Vo vyrovnanom stretnutí dvoch hráčok z prvej tridsiatky svetového rebríčka WTA (27., resp. 25.) museli o víťazke rozhodnúť tajbrejky.

V tom druhom 31-ročná Češka premenila druhý mečbal. Rybáriková predtým za stavu 5:4 nevyužila setbal.

Pred Slovenkou v rovnakej fáze miliónového podujatia v Tokiu neuspela ani Jana Čepelová, do druhého kola postúpila z tria Sloveniek len Dominika Cibulková.

Kvalifikantka Čepelová prehrala s rovnako nenasadenou Češkou Kateřinou Siniakovou za 114 minút 6:1, 3:6, 4:6, Cibulková nasadená ako piata si ešte predtým poradila so Španielkou Carlou Suárezovou-Navarrovou 6:3, 6:3.

Jej súperkou v osemfinálovom druhom kole bude práve premožiteľka Čepelovej - Siniaková.

WTA Tokio - 1. kolo:

Barbora Strýcová (ČR) - Magdaléna Rybáriková (SR) 7:6 (4), 7:6 (2)

Dominika Cibulková (5-SR) - Carla Suarezová-Navarrová (Šp.) 6:3, 6:3

Kateřina Siniaková (ČR) - Jana Čepelová (SR) 1:6, 6:3, 6:4

Caroline Garciová (6-Fr.) - Alexandra Sasnovičová (Bielorus.) 6:4, 6:3

Anastasija Pavľučenkovová (Rus.) - Catherine Bellisová (USA) 4:6, 6:0, 6:4

Daria Kasatkinová (Rus.) - Madison Brenglová (USA) 3:6, 6:2, 6:4

Monica Puigová (Portoriko) - Su-Wej Hsieh (Taiwan) 2:6, 6:1, 6:1

Magda Linettová (Poľ.) - Daria Gavrilovová (Aus.) 2:6, 6:0, 7:6 (3)

Shelby Rogersová (USA) - Risa Ozakiová (Jap.) 6:2, 7:6 (5)

Domov»Tenis»Rybáriková v Tokiu končí už v prvom kole, so Strýcovou prehrala v dvoch tajbrekoch