V časovke žien na MS v cyklistike získalo Holandsko zlato i striebro

Zo zlatej medaily v časovke žien sa radovala Annemiek van Vleutenová.
Zo zlatej medaily v časovke žien sa radovala Annemiek van Vleutenová. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. sep 2017 o 18:42

Britský cyklista Thomas Pidcock sa stal majstrom sveta v časovke juniorov.

BERGEN. Britský cyklista Thomas Pidcock sa stal v nórskom Bergene majstrom sveta v časovke juniorov.

Trať dlhú 21,1 kilometrov prešiel víťaz v čase 28:02,15 minút. Druhý Talian Antonio Puppio prišiel do cieľa so stratou +11,92 sekundy, tretí Poliak Filip Maciejuk zaostal za víťazom o 13,29 sekundy.

Slovenskí juniori nemali v 78-člennom štartovom poli zastúpenie.

Brit Thomas Pidcock (uprostred) zvíťazil v časovke juniorov na MS v cyklistike v nórskom Bergene. 19. Druhý Talian Antonio Puppio (vľavo) prišiel do cieľa so stratou +11,92 sekundy, tretí Poliak Filip Maciejuk zaostal za víťazom o 13,29 s. (Autor: TASR/AP)

V popoludňajšej časovke žien na 21,2 km sa zrodilo holandské double. Zo zlatej medaily sa radovala Annemiek van Vleutenová, ktorá zvládla trať za 28:50,35 minúty.

O 12,16 sekundy nechala za sebou krajanku a olympijskú víťazku Annu van der Breggenovú. Bronz brala Austrálčanka Katrin Garfootová. Slovenky neštartovali.