Prešov na víťaza Ligy majstrov nestačil, prehral o štyri góly

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: SITA)
SITA|19. sep 2017 o 23:27

Hádzanári Tatrana Prešov podľahli RK Vardar Skopje 28:32.

VARDAR. Hádzanári Tatrana Prešov v súlade s papierovými predpokladmi neuspeli v utorkovom stretnutí 4. kola 7. ročníka nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League".

Na palubovke macedónskeho obhajcu prvenstva a úradujúceho víťaza Ligy majstrov RK Vardar Skopje podľahli 28:32 (11:18).

Prešovčania držali krok do 10. min (5:5). Domáci potom v priebehu troch minút odskočili na 9:5. Hoci Tatran skorigoval na 8:10, v závere I. polčasu mal už sedemgólové manko.

Krátko po zmene strán narástlo skopjanské vedenie na 20:11. V 36. min znížili hostia na 15:20, ale Vardar kontroloval vývoj a vzápätí kontroval na 23:15.

V záverečnej desaťminútovke ubral z plynu, čo Šarišania využili na skorigovanie z 20:29 na 25:29 a štvorgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj po záverečnom hvizde. V prešovskom drese bol najlepším strelcom opäť Bruno Butorac (8 gólov).

Zverenci trénera Slavka Golužu majú po štvrtom tohtosezónnom vystúpení v súťaži vyrovnanú bilanciu 2 víťazstvá - 2 prehry a so 6 bodmi v tabuľke klesli na 5. miesto.

Úradujúci slovenský šampión najbližšie nastúpi v SEHA League v utorok 3. októbra, keď privíta srbského nováčika Dinamo Pančevo.

SEHA Gazprom League 2017/2018 - 4. kolo:

RK Vardar Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 32:28 (18:11)

Najviac gólov: Cindrič, Karačič, Ferreira, Šiškariov a Borozan po 4 - Butorac 8/2, L. Urban a Číp po 5

Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Mitrovič a Vešovič (obaja Č. Hora)

Domov»Ďalšie športy»Prešov na víťaza Ligy majstrov nestačil, prehral o štyri góly