Chicago dalo Columbusu v príprave päť gólov, Jurčo dvakrát asistoval

Chicago dalo Columbusu päť gólov a zvíťazil.
Chicago dalo Columbusu päť gólov a zvíťazil. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. sep 2017 o 06:34

Pozrite sa ako sa darilo tímom NHL v prípravných zápasoch.

NEW YORK. Slovenský útočník Tomáš Jurčo pomohol dvomi asistenciami k víťazstvu Chicaga na ľade Columbusu v utorkovom prípravnom súboji pred novou sezónou Národnej hokejovej ligy (NHL).

Jurčo si v druhej tretine pripísal prvé asistencie pri góloch Laurenta Dauphina a Nicka Schmaltza, ktorými Chicago zvyšovalo náskok na 2:0, resp. 4:0.

Zaujal aj prvý gól Patricka Marleaua vo farbách Toronta, ktorý však nezabránil prehre s Ottawou 2:5. Niekdajší skvelý kanonier 38-ročný Marleau strávil 19 sezón v San Jose, ale v lete sa dohodol na trojročnej zmluve s Torontom.

V tomto stretnutí v Air Canada Center sa v drese Maple Leafs predstavil aj slovenský obranca Martin Marinčin, pripísal si tri strely aj plusový bod.

Dva zápasy v príprave na ľade súpera a dve víťazstvá. Taká je bilancia tímu Vegas Golden Knights. Po vysokom triumfe vo Vancouveri (9:4) nováčik NHL uspel aj na ľade Colorada (4:1).

Už tretí gól v príprave zaznamenal český útočník Tomáš Hyka.

NHL - výsledky:

Nashville - Florida 3:5 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Boston - Detroit 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Buffalo - Pittsburgh 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Columbus - Chicago 2:5 0:1, 0:4, 2:0)

Tomáš Jurčo (Chicago) odohral 13:01, 2 asistencie, 1 strela, 1 plusový bod

Tampa Bay - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Toronto - Ottawa 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:08 min, 3 strely, 1 plusový bod, 2 trestné minút

Nashville - Florida 3:2 pp (0:1, 2:1, 1:3)

Nashville zdolal Floridu po predĺžení.
Nashville zdolal Floridu po predĺžení. (Autor: TASR/AP)

Dallas - St. Louis 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Colorado - Las Vegas 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

San Jose - Anaheim 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)

Domov»Hokej»NHL»Chicago dalo Columbusu v príprave päť gólov, Jurčo dvakrát asistoval