Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov.
Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov. (Autor: TASR)
Sportnet|20. sep 2017 o 16:12

Nové Zámky majú na konte iba päť bodov.

NOVÉ ZÁMKY. Už po štvrtom kole hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 nastala prvá trénerská zmena. Týka sa klubu HC Nové Zámky, ktorý ukončil spoluprácu so Štefanom Mikešom. Pre

TASR to potvrdil manažér klubu Michal Tóth.

Výsledky Nových Zámkov v sezóne 2017/2018:

1. kolo: Zvolen (d) 5:1

2. kolo: Detva (v) 3:2pp

3. kolo: HK Orange 20 (d) 3:5

3. kolo: Lipt. Mikuláš (d) 0:3

4. kolo: Poprad (v) 1:3

Novozámčania odštartovali sezónu presvedčivým triumfom 5:1 nad Zvolenom a následne vyhrali aj v Detve po predĺžení.

Potom však nasledovali dve domáce prehry s HK Orange 20 a Liptovským Mikulášom (oba zápasy sa počítali v rámci tretieho kola - pozn. red.) a následný neúspech v Poprade bol pre Štefana Mikeša napokon posledný v pozícii trénera novozámockého A-mužstva.

"Môžem potvrdiť, že Štefan Mikeš už nie je tréner nášho tímu. S vedením klubu sa rozišiel po vzájomnej dohode. Meno nového trénera by malo byť oznámené zajtra, t.j. vo štvrtok 21. septembra," uviedol pre TASR manažér HC Nové Zámky.

Mikeš bol v priebehu uplynulej sezóny v poradí tretí tréner vlaňajšieho nováčika súťaže. V nej doviedol tím do play-off, v ktorej Novozámčania nestačili na neskoršieho majstra z Banskej Bystrice.

Domov»Hokej»Slovensko»Prvého trénera v Tipsport lige odvolali už po štvrtom kole, Mikeš v Nových Zámkoch končí