Slovanu sa v KHL opäť nedarilo, domácemu Podoľsku nestrelil ani jeden gól

HC Slovan Bratislava opäť prehral po predĺžení.
HC Slovan Bratislava opäť prehral po predĺžení. (Autor: TASR)
Sportnet|23. sep 2017 o 00:00

Bratislavský klub hladko prehral.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Víťaz Podoľsk - Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 23. Petrakov (Vyglazov, Mankinen), 23. Kulagin (Vorošilo), 42. Vyglazov (Švec-Rogovoj), 52. Kulagin (Petrakov). Rozhodovali: Soin, Kislov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 4369 divákov.

Podoľsk: Birjukov - Mozík, Golovkov, Katičev, Burström, Lukin, Romanov, Voronkov - Denežkin, Makejev, Nikulin -Horák, Kopejkin, Švec-Rogovoj - Rissanen, Mankinen, Vyglazov -Petrakov, Kulagin, Gorochov - Vorošilo

Slovan: Mazanec - Meszároš, Després, Švarný, Taimi, Kozák, Voráček, Boldižár, Bačik - Řepík, Genoway, Smoleňák - Kašpar, Viedenský, Skalický - Buchtele, Mikúš, Hrnka - Šťastný, Sádecký, Hlinka

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Víťaza Podoľsk hladko 0:4.

Zverenci trénera Miloša Říhu vyšli druhý raz za sebou bodovo naprázdno a druhýkrát v sezóne nedokázali v zápase ani raz skórovať. V tabuľke Západnej konferencie im patrí so ziskom dvanástich bodov dvanáste miesto.

Slovan sa najbližšie opäť predstaví na ľade súpera, v pondelok 25. septembra o 18:30 nastúpi proti CSKA Moskva.

Priebeh stretnutia:

I. tretina:

Slovan začal dobre a už po minúte a pol mal možnosť hrať presilovú hru, ktorú však nevyužil. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, oba tímy pozorne bránili a šancí bolo v prvej tretine málo.

Väčšie si napokon dokázali vypracovať v záverečnej päťminútovke domáci hráči. Vorošilo však v dobrej pozícii netrafil bránku a Kopejkina vychytal Mazanec.

II. tretina:

V druhej tretine už boli domáci lepším tímom a v rozmedzí devätnástich sekúnd rozhodli o osude zápasu.

V 22. minúte ich poslal do vedenia Petrakov strelou do pravého horného rohu a ihneď na to sa pred bránkou Slovana výborne zorientoval Kulagin.

V polovici druhého dejstva mohol zvýšiť Nikulin, Mazanec mu však pohybom znížil strelecký uhol a domáci útočník bránku netrafil.

Potom prišli dve dobré možnosti Slovana, keď najskôr Kašpar pokazil prečíslenie nepresnou prihrávkou a onedlho neposlal do siete skvelú prihrávku Švarného Viedenský. Záver patril opäť domácim, hráči Víťazu prevýšili Slovan najmä v osobných súbojoch.

III. tretina:

Podoľsk zopakoval výborný vstup i v tretej tretine a už po dvoch minútach vyhrával o tri góly. V strede klziska sa po súboji, ktorý zaváňal faulom na Kozáka, dostal k puku Vyglazov a v nájazde nekompromisne prestrelil Mazanca.

Domáci potom bez problémov kontrolovali priebeh zápasu, v ojedinelej šanci Slovana neuspel Voráček. Víťaz si už tri body nenechal vziať, v 52. minúte stanovil konečný rezultát zápasu Kulagin.

Hlas po stretnutí:

/zdroj: hcslovan.sk/

Miloš Říha, tréner Slovana: "Gratulujem súperovi. Domáci vyhrali zaslúžene, preukázali väčšiu snahu po bodoch a víťazstve."

Online prenos: Víťaz Podoľsk - Slovan Bratislava (KHL 2017/2018

KHL  2017/2018
23.09.2017 o 16:00
Viťaz
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 23. Petrakov (Vyglazov, Mankinen), 23. Kulagin (Vorošilo), 42. Vyglazov (Švec-Rogovoj), 52. Kulagin (Petrakov). Rozhodca: Soin, Kislov – Gordenko, Tomilov. Diváci: 4.369.
Domáci Viťaz sa raduje z víťazstva a celkom zaslúžene. Strelecká impotencia hostí pokračuje a keď sa k tomu pridá statika v defenzíve, nič dobré z toho prameniť nemôže. Kto čakal nápor belasých do tretej tretiny a hru vabank, mýlil sa, nič také sa nekonalo a Michail Biriukov má na konte ďalší shut-out, gratulácia je na mieste. O dva dni sa belasí predstavia na ľade vojakov v Moskve, favorit zápasu je bez diskusie. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:6, celkom 35:28. Pekný večer želá priaznivcom HC Slovan Vladimír Korduliak.
59:40
Za hrubosť si v závere zápasu pôjde sadnúť na trestnú Buchtele, presilovka pre domácich. Úplne zbytočný faul.
59:07
Vorošilo z pravej strany puk poslal medzi kruhy, nenašiel spoluhráča, Hrnka sa zmocnil puku a zakladá akciu belasých.
57:40
Makejev vystrelil z pravého kruhu, Mazanec puk poslal pred seba, defenzíva v bielych dresoch na svoje hokejky.
56:58
Kulagin skončil v bránkovisku hostí, hlavný hru musel prerušiť, vhadzovať budeme v strednom pásme.
56:36
Hostia v plnom počte, Podolsk svoju možnosť na skrášlenie výsledku nevyužil.
56:13
Slovan sa zmocnil puku a okamžite ho vyšmaril von z pásma, sekundy z oslabenie plynú, tie už ale dnes nič nevyriešia.
55:45
Podolsk kombinuje s pukom v zóne belasých, defenzíva v bielych dresoch odoláva tlaku Viťaza.
54:36
Bačík chyboval v rozohrávke a následne podrazil Švec-Rogovoja, Podolsk má k dispozícii početnú výhodu.
54:25
Kopejkin so šancou na palici, Mazanec jeho puk spred bránkoviska poslal späť do hry a domáci fans sa radovať nebudú.
53:41
Denežkin prihrával pred bránkovisko Nikulinovi, ktorý vystrelil, Mazanec zmenu skóre nepripustil a traja hráči v bielych dresoch naháňali po ľade len duchov.
51:16
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Z ľavej strany z kruhu vystrelil ALEXANDER KULAGIN, keď si robil s pukom na hokejke čo chcel, Mazanec nastavil lapačku, puk mu prešiel okolo a je to veľmi zlé. Asistencia: Ivan Petrakov.
50:40
importantBrejk domácich a puk dostal medzi kruhy na palicu Vyglazov, vystrelil príklepom, Mazanec puk poslal späť do hry.
49:25
Ďalší len nahadzovaný puk zo strany hostí smerom na Biriukova, takto to dnes veru nepôjde.
49:00
Kulagin spoza bránky dostal puk na hokejke pred bránkovisko a chcel zakončiť po ľade, Mazanec priestor pri ľavej žrdi vykryl, puk vyrazil späť do hry, Kulagin chcel zakončiť v dorážke, hlavný hru prerušil, Vorošilo stál oboma nohami v bránkovisku, vhadzovať budeme v strednom pásme.
48:17
Voráček pekne švihom vystrelil spoza kruhov, Biriukov nastavil svoju rukavicu a puk schoval v sieťke svojej lapačky.
48:02
Després poslal puk na modrú, kde našiel Řepíka, ktorý tam bol sám a domáci stihli svoju defenzívu sformovať.
46:48
Šťastný z vrcholu ľavého kruhu minul bránku domácich, puk sa odrazil od zadného mantinelu, Podolsk sa bráni, no palebný priestor súperovi nedáva.
45:47
Mozík si robil s pukom čo chcel, Mazancovi napokon prepadol cez hokejku, vylučovať nebudeme, Viťaz hrá a kombinuje v pohybe s pukom, zo strany hostí je to priveľmi statické.
45:15
Puk mimo hracej plochy, belasým sa nedarilo v rozohrávke a vietor z plachiet je fuč, snáď aspoň para vydrží do konca tretiny.
44:08
Genoway príklepom z pravého kruhu trafil priestor bránky, Biriukov puk poslal späť do hry na opačnú stranu klziska a Podolsk sa ubránil.
41:48
Oba tímy s plným počtom hráčov, pri hre štyroch proti štyrom bol úspešný domáci Viťaz.
41:31
Brejk domácich, Švec-Rogovoj pribrzdil Kozáka pritlačením zle držanej hokejky na ľad, sám zoči-voči Mazancovi strelou pod brvno zakončil NIKITA VYGLAZOV. Asistencia: Arťom Švec-Rogovoj.
41:08
Kopejkin od modrej švihom poslal puk na bránku súpera, Taimi ho zblokoval do rohu klziska,
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:44.
V druhej tretine sa domáci dvomi zlepenými gólmi posadili na koňa a s pohodlným dvoj gólovým brejkom vniesli na svoje hokejky pokoj. Slovan aktivitu v druhej polovici tretiny vyrovnal, dostal výhodu v podobe presilovky, no Viedenský spálil svoju tutovku. V závere tretiny Viťaz dostal belasých pod tlak, Mazanec mal čo robiť. Tretiu časť hry budeme začínať hrou štyroch proti štyrom. Pomer striel medzi tri žrde v tej druhej 17:15.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Šťastný a Golovkov po vzájomnom vysvetľovaní si názorov po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom.
39:35
Tuhý boj v rohu klziska, Slovan napokon puk dostal do stredného pásma a Viťaz z tlaku nič nevyťažil.
38:49
Hrnka vyviezol puk na útočnú modrú, proti trom domácim uspieť nemohol, Podolsk pôjde do akcie.
38:02
Slovan pod menším tlakom, puk belasí teraz poslali do stredného pásma a oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily.
36:53
Strela domácich z pravej strany spoza kruhu, Mazanec v pokľaku puk likviduje v náručí.
36:43
Kopejkin priviezol puk na hokejke po ľavej strane až k bránke hostí, obišiel Desprésa a vystrelil z bránkovej čiary, Mazanec v pokľaku pri pravej žrdi puk schoval vo svojom výstroji.
35:49
Puk skončil na ochrannej sieti, vhadzovať budme po ľavej ruke Mazanca, keďže bol posledným, kto sa dotkol puku, hráč v bielom drese.
34:04
Domáci v plnom počte, Slovan mal výbornú príležitosť, puk v sieti domácich sme ale nevideli.
33:09
importantObrovská šanca hostí, Švarný puk poslal z ľavej strany pred bránku, Viedenský zrejme minul odkrytú časť domácej bránky a puk skončil za bránkou. Marek ho tam poslal cez bránkovisko k vzdialenejšej žrdi.
32:57
Meszároš vystrelil spoza kruhov, minul bránku súpera, puk sa odrazil na pravý kruh, odtiaľ zakončil Després, Biriukov v pokľaku puk likviduje vo svojom náručí.
32:04
Hrnka dostal puk z ľavej strany pred bránkovisko, zakončiť efektne nedokázal, bol faulovaný, dve minúty dostal Voronkov – nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou. Slovan dostal možnosť na vrátenie sa do hry.
31:52
Slovan veľmi chce, no chybuje, opäť prerušenie hry po chybe na útočnej modrej.
31:42
Biriukov puk schoval v lapačke, Slovan mu týmto reklamným pukom starosti veru nenarobil.
31:19
importantSlovan sa dostal do prečíslenia dva na jeden, Kašpar z pravého kruhu zrejme chcel poslať puk vľavo Viedenskému, puk mu však skĺzol z hokejky a Romanov sa postaral o fakt, že sme nevideli ani strelu, ani prihrávku.
30:08
importantPodolsk mal šancu na gól, Nikulin vystrelil a puk sa od zadného mantinelu odrazil k bránkovisku, Nikulin ho dokorčuľoval, Mazanec však dobre čítal hru, stihol sa presunúť a puk pri bránkovisku Nikulin napokon dobre netrafil.
28:29
Vyglazov vystrelil z ľavého kruhu švihom, Mazanec priestor pri pravej žrdi vykryl, puk vyrazil späť do hry a belasí puk dostali pod svoju kontrolu.
26:59
Slovan po brejkovej akcii narobil starosti domácim, puk z hokejky Smoleňáka z ľavej strany Biriukov poslal za svoju bránku, onedlho likvidoval vyrazením puku späť do hry strelu hostí z vrcholu ľavého kruhu.
26:34
Genoway sa do listiny strelcov nateraz nezapíše, puk smerujúci na bránku z pravej strany v pokľaku Biriukov bezpečne schoval na hrudi.
26:26
Čiarový prerušil hru pre ofsajd hostí, Slovan nahodil puk do pásma domácich príliš skoro a po úmyselnom ofsajde vhadzujeme po ľavej ruke Mazanca.
25:31
Puk mimo hracej plochy, arbitri nariadili vhadzovanie v centrálnom kruhu.
25:04
Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, po druhom inkasovanom góle mali belasí dve príležitosti pred bránkou svojho dnešného hostiteľa, defenzíva v červených dresoch na čele s Biriukovom však odolala.
24:44
Horák priviezol puk do pásma hostí, vystrelil tesne nad ľadom z ľavej strany, Mazanec mal odkrytý výhľad a puk schoval vo svojej lapačke.
22:26
Vorošilo vystrelil od modrej, Mazanec mal zakrytý výhľad, puk mu pomedzi betóny prešiel do bránkoviska a v páde na ľad do prázdnej bránky zakončil ALEXANDER KULAGIN. Asistencia: Arťom Vorošilo.
22:07
Vyglazov spoza bránky poslal puk na ľavý kruh, IVAN PETRAKOV švihom okolo Mazancovej vyrážačky puk poslal do siete Slovana. Asistencie: Nikita Vyglazov a Jesse Mankinen.
21:49
Podolsk nahodil puk do pásma belasých, vyrobil však len zakázané uvoľnenie, vhadzujeme po ľavej ruke Biriukova.
21:42
Kašpar zakončil z ľavého kruhu bekhendom, Biriukov v pokľaku puk bezpečne kryje vo svojom náručí.
20:52
Obaja brankári majú už po jednom zákroku v tejto časti hry, Genoway poslal puk po ľade spoza kruhov, Švec-Rogovoj z ľavého kruhu cez vyrážačku Mazanca na ochranné sklo, Skalický v pásme domácich skôr ako puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:50.
Prvá tretina sa skončila a diváci gól nevideli, no videli jednu neúspešnú presilovú hru hostí. Videli sme aj pasáž s nepresnosťami, gólmani sa len prizerali hre svojich spoluhráčov. Oba tímy hrali na zabezpečenú obranu, pomer striel do priestoru bránky 8:7.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:20
Skalický bol atakovaný a nestihol dopraviť puk do pásma domácich včas, Viedenský bol za modrou skôr a Slovan tak vyrobil ofsajd.
18:52
Nikulin po prechode modrou spoza kruhov švihom prevetral rukavicu Mazanca, Marek puk zdrapil do lapačky.
17:52
Slovan síce chyboval v rozohrávke, puk zachytil Vorošilo, defenzíva hostí mu puk po chvíľke zobrala a nebezpečenstvo je zažehnané.
16:51
importantŠvec-Rogovoj poslal puk na modrú do jazdy Kopejkinovi, ten na medzikruží premiešal a spoza Desprésa vystrelil, Mazanec pomocou vyrážačky puk usmernil za svoju bránku.
15:46
importantPodolsk vyrobil brejk a prečíslenie tri na jeden, Vorošilo vystrelil z ľavej strany, kam dostal puk, minul bránku súpera, Mazanec zasahovať nemusel.
14:47
Kašpar vystrelil z nulového uhla, Biriukov priestor pri pravej žrdi vykryl a puk vyrazil späť do hry.
14:16
Kopejkin po prechode modrou spoza obrancov švihom vystrelil, Mazanec v pokľaku puk berie do svojej lapačky.
13:56
Slovan vyhral buly, puk smeroval za kruh, opustil pásmo domácich, Slovan hral s pukom vpred a po úmyselnom ofsajde vhadzujeme pred Mazancom.
13:51
Belasí od modrej nahodili puk na Biriukova, ten ho zrazil na ľad a schoval, po reklamnej prestávke vhadzujeme po pravej ruke Michaila Biriukova.
12:28
Hráme vo svižnom tempe, nepresností na oboch stranách, defenzíva oboch tímov na výbornú, palebný priestor si ani jeden tím nevybojoval.
11:29
Puk opustil na chvíľu hraciu plochu, hra musela byť prerušená, vhadzujeme po ľavej ruke Biriukova.
10:56
Puk lieta z pásma do pásma, domácich Slovan za modrou vždy odzbrojil a Mazanec môže byť v bránke pokojný.
09:01
Postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku, Řepík bol natlačený na Biriukova, hlavný si to všimol, hru prerušil a vykázal do stredného pásma.
08:30
Podolsk nezvládol prechod do zóny belasých, vyrobil zakázané uvoľnenie a hra sa musí presťahovať pred Biriukova.
08:18
Slovan sa previnil proti pravidlám na modrej, vyrobil ofsajd a tak budeme vhadzovať v strednej tretine až po reklamnej prestávke.
07:43
Mazanec našiel svojim pukom na modrej Buchteleho, ktorý si narazil puk s Mikúšom, zakrátko ho však domáci o puk obrali.
06:39
05:16
Domáci sa dostali do pásma súpera, za kruhmi operovali Řepík so Smoleňákom, ktorí skomplikovali útočníkom v červených dresoch život, Mazanec mohol z bránkoviska nerušene sledovať hru.
04:14
Nahodený puk medzi tri žrde Biriukov schoval vo svojej lapačke, upokojil hru a budeme vhadzovať v zóne domácich.
03:25
Domáci v plnom počte, Slovan úvodnú presilovú hru v zápase nevyužil.
03:18
Švarný poslal spoza kruhov puk na bránku po ľade, Biriukov v rozkľaku pravým betónom puk poslal do rohu klziska.
01:59
Buchtele z ľavého kruhu posunul puk na pravý, tam si ho na streľbu nachystal Meszároš, puk poslal smer Biriukov, zmena skóre sa neudiala.
01:25
Držanie hokejky v podaní Katičeva, trest dve minúty a výhoda presilovky pre Slovan.
01:17
Kašpar spoza bránky poslal puk na ľavý kruh, Taimi vystrelil švihom, puk skončil na ochrannom skle.
00:20
Řepík z pravej strany od kruhu hľadal pred bránkoviskom Smoleňáka, nepodarilo sa mu ho nájsť a domáci sa poľahky ubránili.
00:14
Po prechode modrou vystrelil Denežkin, hráč hostí vložil do dráhy puku hokejku a ten skončil na ochrannej sieti.
00:01
Domáci Viťaz dnes nastúpi v červených dresoch, HC Slovan v bielych farbách.
Príjemné víkendové popoludnie, o chvíľu budeme svedkami úvodného buly v meste Podolsk, kde sa dnes predstaví tím od Dunaja. Predtým si však po nástupe tímov do arény vypočujeme hymny oboch krajín – Slovenskej republiky a Ruskej federácie.

Viťaz Moskovská oblasť:

Biriukov (Saprykin) – Golovkov, Mozík, Katičev, Burström, Romanov, Lukin, Voronkov – Makejev, Nikulin, Denežkin (A) – Kopejkin (C), Horák, Švec-Rogovoj (A) – Vyglazov, Rissanen, Mankinen – Vorošilo, Petrakov, Kulagin – Gorochov

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Štepánek) – Després, Meszároš (C), Taimi, Švarný (A), Voráček, Kozák, Bačík, Boldižár – Smoleňák, Co. Genoway, Řepík – Kašpar (A), Viedenský, Skalický – Hrnka, J. Mikúš, Buchtele – Hlinka, Sádecký, Šťastný

Rozhodca:

Soin, Kislov – Gordenko, Tomilov.
HC Slovan sa vybral na dvojzápasový trip do hlavného mesta Ruskej federácie, v tom prvom sa predstaví na juhu Moskvy v meste Podolsk a svoju kvalitu si zmeria s domácim Viťazom.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podolsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21., 23., 22., 24. , 20., a na 24. mieste. V uplynulej sezóne sa Viťaz po prvýkrát prebojoval do vyraďovacích bojov, svoju púť v play-off však skončil hneď v prvom kole, neskorší víťaz Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nedovolil chlapcom z Podolska vyhrať ani jeden zápas. V konečnom účtovaní klubov Viťaz zaznamenal krásne 12. miesto, historicky najlepšie. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, tri sezóny späť vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj dvaja hráči z Fínska, rovnako dvaja z Českej republiky – Roman Horák a Vojtěch Mozík, no a zastúpenie má aj Švédsko. Viťaz hráva svoje domáce zápasy v Ľadovom paláci Viťaz, ktorý má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Valerij Gennadievič Belov.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu, Ľadový palác Viťaz bude hostiť chlapcov spod Tatier, aj z tohto zápasu vám krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche v našom on-line prenose.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovanu sa v KHL opäť nedarilo, domácemu Podoľsku nestrelil ani jeden gól