Hráči Neapola ešte v tejto sezóne Serie A neprehrali.
Hráči Neapola ešte v tejto sezóne Serie A neprehrali. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. sep 2017 o 13:36

Futbalisti Neapola dokázali za päť minút otočiť zápas proti Laziu.

RÍM. Len päť minút stačilo futbalistom SSC Neapol na to, aby dokázali streliť tri góly a otočiť duel 5. kola talianskej Serie A vo svoj prospech.

Zo stredajšieho súboja s Laziom Rím si napokon odniesli tri body za víťazstvo 4:1 a udržali si stopercentnú bilanciu v novej ligovej sezóne.

Zdolali sme Lazio, ktoré vyhralo taliansky Superpohár, doteraz stratilo v Serii A iba dva body.

Marek Hamšík, slovenský futbalista

Hamšík trafil žrď

Stretnutie sa pre zverencov trénera Maurizia Sarriho pritom nevyvíjalo najlepšie, po veľkom tlaku Lazia inkasovali v 29. minúte z kopačky Stefana de Vrija. Holanďan si dokázal nájsť vo vápne priestor a po centri z pravej strany otvoril skóre zápasu.

"Očakával som väčšie ťažkosti, pretože Lazio je skutočne vo forme. Inkasovali sme po nepredvídateľnej situácii. Po prvom polčase som sa nebál o výsledok. Tím predvádza dobré výkony, podobne však aj Lazio," zhodnotil stretnutie tréner Neapola.

Už v prvom dejstve si hostia vytvorili niekoľko šancí, kapitán Marek Hamšík trafil z ostrého uhla žrď.

"V polčase sme si povedali, že naďalej musíme hrať svoju hru, zvýšime tempo a prídu aj góly," povedal slovenský stredopoliar.

Skvelý druhý polčas

Po prestávke hráči Neapola vygradovali svoj výkon. Všetko odštartoval v 54. minúte vyrovnávajúcim zásahom Kalidou Koulibaly, na ktorého obrana Lazia úplne zabudla. O dve minúty neskôr Hamšík z prvej priťukol spoluhráčovi Jose Callejonovi a ten dostal Neapol prvýkrát do vedenia.

Efektívnu päťminútovku zakončil v 59. minúte padáčikom vo skvelej forme hrajúci Dries Mertens.

"V druhom polčase to bolo z našej strany skvelé, podarilo sa nám to otočiť. Je to veľký triumf, veď Laziu sa predtým podarilo v lige zdolať AC Miláno a v Superpohári aj Juventus Turín," dodal Sarri.

Skóre zápasu spečatil v nadstavenom čase z jedenástky Jorginho.

"Stalo sa to, čo sa deje počas celej sezóny. Mrzí ma to, pretože sme hrali kompaktne. Bol to dobrý zápas, na našom hernom štýle by som aj po tejto prehre nič nemenil.

Teraz však musíme nabrať novú energiu, pretože nás čakajú tri mimoriadne dôležité zápasy," citovala trénera Lazia Simone Inzaghiho oficiálna klubová webstránka.

Začiatok sezóny s piatimi víťazstvami

Jeho zverenci zaznamenali prvú ligovú prehru v novom ročníku, zatiaľ čo Neapol vybojoval piate víťazstvo v rade a udržal sa na čele tabuľky s maximálnym bodovým ziskom z doterajších zápasov.

SSC vedie súťaž vďaka lepšiemu skóre pred majstrovským Juventusom, ktorý si takisto zatiaľ drží stopercentnú bilanciu.

"Zdolali sme Lazio, ktoré vyhralo taliansky Superpohár, doteraz stratilo v Serii A iba dva body a je veľmi kvalitné mužstvo. Na jeho ihrisku veľa tímov nevyhrá.

Sme radi, že pokračujeme vo víťazných zápasoch. Hráme veľmi slušne, dávame veľa gólov. Ideme od zápasu k zápasu, v sobotu nás čaká nováčik Spal," povedal Hamšík pre svoju oficiálnu webstránku.

Neapolčania dokázali pritom tretíkrát otočiť v druhom polčase stretnutie vo svoj prospech. Podobný kúsok sa im podaril pri víťazstve 3:1 nad Atalantou a 3:0 nad Bolognou.

SSC začal sezónu piatimi víťazstvami naposledy v sezóne 1987/1988.

Domov»Futbal»Taliansko»Nestalo sa to takmer 30 rokov. Neapol v novej sezóne iba vyhráva