Banská Bystrica nedala šancu dvadsiatke, strelila jej osem gólov

Banská Bystrica nedala šancu dvadsiatke.
Banská Bystrica nedala šancu dvadsiatke. (Autor: TASR)
SITA|21. sep 2017 o 20:00

Banská Bystrica sa posunula na priebežné druhé miesto v ligovej tabuľke.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade deklasovali hráčov slovenskej "dvadsiatky" 8:2 vo štvrtkovom stretnutí 5. kola slovenskej Tipsport ligy.

Zverenci Ernesta Bokroša dokázali úradujúcemu majstrovi vzdorovať iba v prvej tretine - dokonca sa ujali vedenia gólom Viliama Čacha. Domáci však ešte pred prvou sirénou vyrovnali - presadil sa Adam Sedlák.

Pozrite si ako Banská Bystrica deklasovala slovenskú dvadsiatku: fotogaléria

21.9.2017

Bystričania zlomili súpera v druhej polovici prostrednej časti, keď v priebehu 10 minút postupne skórovali Miloš Bubela, Alex Tamáši, Josh Brittain a opäť Sedlák s Brittainom.

Cason Hohmann asistoval pri piatich gólov Bystrice.
Cason Hohmann asistoval pri piatich gólov Bystrice. (Autor: TASR)

V záverečnej tretine pridala Banská Bystrica ďalšie dva góly, keď presne trafili Gilbert Gabor a Mário Lúšňák, na priebežných 2:7 znížil Erik Smolka.

Ústrednou postavou duelu sa stal americký útočník Cason Hohmann, ktorý asistoval pri piatich zásahoch domácich.

Doteraz v štyroch kolách mal na konte len jednu presnú prihrávku na gól.

HK Orange účinkujúci aj v druhej najvyššej súťaži prehral po dvoch cenných skalpoch účastníkov Tipsport ligy: Žiliny a Nových Zámkov. Banská Bystrica sa posunula na priebežné druhé miesto v ligovej tabuľke o skóre za vedúcim Trenčínom, ktorý má zápas k dobru.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 5. kolo - štvrtok:

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)

Góly: 18. A. Sedlák (Hohmann), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. A. Sedlák, 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. M. Lunter (Bubela, Hohmann) - 6. Čacho (Vašaš), 51. Smolka (Šmída, Václav)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel - Výleta, Tvrdoň, 2016 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas, Košecký - M. Lunter, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Gabor, Tamáši, Andrisík

HK Orange 20: Durný - Dlapka, Hílek, Zeleňák, Švarc, Kuna, Matejovič, Krempaský, Hedera - Marcinek, N. Jaško, Mesaroš - Vašaš, Čacho, V. Vybiral - Václav, Šmída, Smolka - Múčka, Bjalončík, Musliu

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Vedeli sme, že nás nečaká ľahký zápas. Dvadsiatka odohrala predtým dobré zápasy a rovnako dobre začala aj u nás. My sme mali prvých pätnásť minút slabých, zle sme korčuľovali, boli sme slabí na puku, mladíci išli zaslúžene do vedenia. Až od druhej tretiny sme začali hrať to, čo sme chceli, zobudili sme sa.

Obrovskou výhodou bolo, že nám tam popadali góly a upokojili sme sa. Potom sme to udržiavali, takže vládne spokojnosť z tohto pohľadu, teda s výsledkom i s dvoma tretinami. Pochváliť musím i mladíkov. Ukázali, že majú potenciál, hokej hrať vedia. Myslím si, že pripravia niektorým tímom v extralige horúce chvíle."

Ernest Bokroš, tréner HK Orange SR 20: "I keď je to pre nás zlý výsledok, nebudem kritický na mojich zverencov, pretože prvú i tretiu tretinu sme odohrali dobre. Žiaľ v druhej sme mali štvorminútový výpadok, prehrali sme stredné dejstvo 0:5 a to ovplyvnilo myseľ chlapcov. Tam sme úplne odišli. Ináč si myslím, že by sme odohrali slušnejšie stretnutie. Práve Banská Bystrica je tím, ktorý nás môže preveriť v silovej výbave, ťažkých súbojoch. Domáci mali aj dobrú organizáciu hry a to preverilo našu obranu. Celkovo sme odohrali dobrý zápas, žiaľ v náš neprospech."

Tomáš Surový, kapitán Banskej Bystrice: " Bol to pre mňa taký typický zápas po zranení. Čaká ma ešte veľa práce, aby som sa dostal do formy. Chýba mi herná prax, to neoklamem, musím ešte zamakať. Po prvom zápase sezóny nemôžem od seba čakať zázraky, ale podali sme v tomto stretnutí kolektívny hokej, hrali sme ako tím. Súper bol nepríjemný, mladíci sú naozaj talentovaní. Som rád, že sme ich zlomili v druhej tretine."

Domov»Hokej»Slovensko»Banská Bystrica nedala šancu dvadsiatke, strelila jej osem gólov