Futbalisti Celty Vigo - ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. sep 2017 o 08:17

Futbalisti Celty Vigo sú v tabuľke La Ligy na 17. mieste.

VIGO. Futbalisti Celty Vigo pokračujú v nevýrazných výkonoch v španielskej La Lige.

V 5. kole doma iba remizovali s Getafe 1:1 a v tabuľke sú so štyrmi bodmi až na 17. mieste o skóre pred galícijským rivalom Deportivo La Coruňa.

Spravodlivá remíza

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka nastúpil za domácich v 74. minúte za stavu 1:0. Celta v závere doplatila na zaváhanie stopérov i brankára Sergia Alvareza, ktoré využil Angel Rodriguez.

Tréner Juan Carlos Unzue bol po zápase sklamaný z konečného výsledku.

"Remíza je podľa môjho názoru nespravodlivá. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, boli sme trpezliví a po rýchlom protiútoku sa nám vďaka disponovanému Maximu Gomezovi podarilo streliť vedúci gól.

Nadobudol som dojem, že zápas máme v rukách. V druhom polčase bol súper oveľa nebezpečnejší, častejšie útočil a po našej chybe vyrovnal.

Do poslednej chvíle sme sa snažili strhnúť víťazstvo na našu stranu, no nevyšlo to," uviedol pre denník Faro de Vigo bývalý asistent trénera Barcelony, ktorý v Celte nahradil na lavičke Argentínčana Eduarda Berizza.

Tréner potrebuje čas

Unzue si počas zápasu s Getafe z tribún štadióna Balaidos neraz vyslúžil piskot. Mnohým fanúšikom sa nepáčilo, že Celta hrá príliš do šírky s veľkým množstvom prihrávok.

"Chápem fanúšikov, pretože v uplynulých troch rokoch hrala Celta trochu odlišným štýlom a klub dosiahol úspešné výsledky. Prišiel však nový tréner, ktorý potrebuje čas na to, aby dokázal zrealizovať svoje idey.

Musia si ich osvojiť aj hráči. Je to proces. Budem sa naďalej držať svojho herného plánu," dodal Unzue, ktorého zverencov čaká v nedeľu podvečer súboj na ihrisku Eibaru.