Talianska cyklistka Elena Pirroneová dosiahla skvelé double na MS v cyklistike.
Talianska cyklistka Elena Pirroneová dosiahla skvelé double na MS v cyklistike. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. sep 2017 o 14:11

Jediná slovenská reprezentantka v pelotóne Petra Machálková obsadila 53. miesto.

BERGEN. Talianska cyklistka Elena Pirroneová triumfovala na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene v pretekoch s hromadným štartom junioriek.

Pirroneová zvládla 76,4 km dlhú trať za 2:06:17 hodiny, keď sa presadila v samostatnom úniku krátko pred koncom. Na druhom mieste finišovala Emma Cecile Norsgaardová Jörgensenová z Dánska a bronz získala Letizia Paternosterová z Talianska, obe s mankom dvanásť sekúnd.

Pre Pirroneovú je to už druhé zlato z prebiehajúceho šampionátu, keďže triumfovala aj v časovke.

Jediná slovenská reprezentantka v pelotóne Petra Machálková (CyS - Akadémia Petra Sagana) obsadila 53. miesto s mankom 8:52 minút.

53.Petra MachálkováSlovensko+8:52 min

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Talianka Pirroneová dosiahla v Bergene double. Vyhrala aj preteky s hromadným štartom