Preteky s hromadným štartom do 23 rokov vyhral Cosnefroy, Slovák Cully bol 115.

Benoit Cosnefroy triumfoval na pretekoch s hromadným štartom do 23 rokov.
Benoit Cosnefroy triumfoval na pretekoch s hromadným štartom do 23 rokov. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. sep 2017 o 18:58

Ján Andrej Cully zaostal za víťazom o vyše sedemnásť minút.

BERGEN. Francúzsky cyklista Benoit Cosnefroy triumfoval na majstrovstvách sveta v nórskom Bergene v pretekoch s hromadným štartom mužov do 23 rokov, keď 191 kilometrov dlhú trať zvládol v piatok za 4:48:23 hodiny.

Cosnefroy mal vo finiši najviac síl a presadil sa tesne pred Nemcom Lennardom Kämnom. Dvojica zvládla svoj únik a ustrážila si náskok pred balíkom, ktorý finišoval s trojsekundovým odstupom.

Na bronzovej priečke špurtoval Michael Carbel z Dánska. Pre Kämnu je to druhá medaila z prebiehajúceho šampionátu, v nedeľu získal titul so Sunwebom v tímovej časovke mužov.

Jediný slovenský reprezentant v pelotóne Ján Andrej Cully (Dukla Banská Bystrica), ktorý štartoval na základe voľnej karty od Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), vypadol z hlavnej skupiny v 7. kole, a aj keď sa snažil bojovať, v predposlednom okruhu mu došli sily.

Napokon obsadil 115. miesto, za víťazom zaostal o vyše sedemnásť minút.

115.Ján Andrej CullySlovensko+17:04 min

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Preteky s hromadným štartom do 23 rokov vyhral Cosnefroy, Slovák Cully bol 115.