Žilina v šlágri zdolala Slovan, Trenčín deklasoval Prešov siedmimi gólmi

Žilina strieľa jeden zo svojich gólov.
Žilina strieľa jeden zo svojich gólov. (Autor: SITA)
Sportnet|24. sep 2017 o 00:00

Lídrom tabuľky ostala Trnava.

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina triumfovali pod Dubňom 3:2 nad hráčmi ŠK Slovan Bratislava v nedeľňajšom stretnutí desiateho kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

Futbalisti Slovana prvýkrát v sezóne prehrali, so ziskom 21 bodov sú na druhom mieste tabuľky. Žilina má o šesť bodov menej a patrí jej piata priečka. Lídrom ostal Spartak Trnava s 24 bodmi.

Futbalisti Trenčína s prehľadom uspeli v Poprade, keď zvíťazili nad hráčmi Prešova jednoznačne 7:0. Hostia rozhodli už v prvom polčase počas desiatich minút - presadili sa Desley Ubbink, Giorgi Beridze a Antonio Mance.

Po zmene strán dokonali skazu Prešova Hillary Gong, dvojgólový Rangelo Janga a opäť Beridze.

Tatran prehral tretíkrát po sebe, z víťazstva sa netešil ani v šiestom dueli v sérii. Trenčín dosiahol druhý trojbodový zápis pod trénerskou taktovkou dvojice Cifranič - Marčok.

Futbalisti Michaloviec na domácom ihrisku podľahli hráčom Dunajskej Stredy 1:2. DAC neprehral v štvrtom zápase po sebe a figuruje na treťom mieste v ligovej tabuľke, Michalovce sú deviate.

Fortuna liga 2017/2018 - 10. kolo:

Žilina - Slovan Bratislava 3:2 (1:1)

Góly: 14. a 72. L. Jánošík, 55. Špalek - 10. F. Oršula, 87. Vittek, ŽK: 37. Káčer, 72. Jánošík - 45.+ Rabiu, rozhodovali: P. Hrčka - Balko, Benko, 5150 divákov

Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň - Káčer, I. Díaz, Škvarka - Špalek (90.+ Holúbek), S. Mráz (87. Otubanjo), L. Jánošík (82. Králik)

Slovan: Greif - Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis - L. Droppa (72. Savičevič), Rabiu - Hološko, Holman, F. Oršula (56. F. Kubík) - J. Mareš (84. Vittek)

Hlasy po stretnutí:

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Veľmi dobrý zápas. Toto sú stretnutia, ktoré vám dajú veľa, či už trénersky, hráčsky alebo fanúšikovsky. Týmto smerom by sa mal uberať náš futbal. Nielen výška skóre, ale aj otvorená hra, dramatickosť, útočnosť a fair play boli na vysokej úrovni. Náš útok bol produktívny, ukázali sme, že aj Slovan je zdolateľný. Mimoriadne cenné je, že sme dokázali otočiť zápas proti Slovanu. Vážim si istotu v bránke a kompaktnosť tímu aj silu stredovej formácie podporenú kvalitnou prácou hráčov na hrote. Mužstvo bolo celistvé, veľmi chcelo potešiť novopečeného otca Martina Králika. Oceňujem, že nás prišli podporiť fanúšikovia aj napriek tomu, že sa nám predtým nevydaril zápas v Ružomberku. Oni však oceňujú a vedia, že doma hráme na dno svojich síl."

Ivan Vukomanovič, tréner Slovana: "Vedeli sme, že na nás čaká ťažký zápas. Je nepríjemné prísť do Žiliny, odohrať náročný zápas, dokazovať svoju silu, snažiť sa zatlačiť súpera a pokúsiť sa vyhrať. Mali sme niekoľko momentov, z ktorých sme mohli skórovať, mali sme byť pokojnejší. Ukázali sme niektoré veci, na ktorých pracujeme, a teší ma, že sme sa v nich zlepšili. Mrzí ma prehra, ale budeme sa snažiť pokračovať v tom, čo chceme dosiahnuť. Videli sme, že na takejto úrovni treba mať efektivitu a využívať šance. Dostali sme sa do viacerých šancí, z ktorých sme mali skórovať. Ukázali sme my aj súper dobrý futbal a pre fanúšikov to bol určite výborný zápas s veľa gólmi. Gratulujem súperovi aj za férovú hru."

Michalovce - Dunajská Streda 1:2 (1:1)

Góly: 10. Sulley - 44. Pačinda, 71. E. Davis, ŽK: 19. Sviarčinskij, 29. Šimčák, 90.+ Božok - 16. Pambou, rozhodovali: A. Somoláni - Tomčík, Pozor, 2116 divákov

Michalovce: Kira - Sviarčinskij , Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, Žofčák (60. S. Danko), Turík, Šimčák (58. Regáli) - Sulley (75. Bragin)

Dunajská Streda: Macej - M. Živkovič, Šatka, T. Huk, E. Davis - M. Ljubičič - Pambou (46. B. Ľupták), Kalmár - Čmelík (83. Koštrna), Pačinda, Vida (61. Divkovič)

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Futbal nám dnes ukázal zlú tvár. Hostia dvakrát skórovali po našich chybách, doslova sme im darovali góly. Chlapcom však nemám čo vytknúť, išli na dno svojich síl. Podľa mňa by zápasu viac svedčala remíza."

Marco Rossi, tréner Dunajskej Stredy: "Myslím si, že diváci videli rýchly a kvalitný futbal. Lepšie začali domáci, my sme mali v strede poľa problém so Žofčákom a Turíkom. Pomohol nám vyrovnávajúci gól tesne pred koncom prvého polčasu. Dali sme dva zaujímavé góly, prvý po milom darčeku domácich, druhý po Davisovej genialite. Vzhľadom na priebeh zápasu si myslím, že sme zvíťazili zaslúžene."

Prešov - Trenčín 0:7 (0:3)

/hralo sa v NTC Poprad/

Góly: 60. a 78. Janga, 33. a 89. Beridze, 27. Ubbink, 37. Antonio Mance, 46. H. Gong, ŽK: 66. R. Černák, 76. Petko (obaja Prešov), rozhodovali: Glova - D. Hrčka, Roszbeck, 335 divákov

Prešov: J. Talian (44. Ferenc) - Petko, P. Jacko, Udeh, Miliutin - J. Dzurík, P. Katona - Issa Adekunle (65. T. Sedlák), R. Černák, Streňo - Wiezik

Trenčín: Šemrinec - P. Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa - El Mahdioui - Van Haaren, Ubbink (70. Zubairu) - H. Gong (77. Paur), Antonio Mance (47. Janga), Beridze

Miroslav Jantek, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Rešpektovali sme kvalitu Trenčína, ale mali sme určitý zámer. Kvalita súperových hráčov je momentálne neporovnateľne vyššia než našich. Naše návraty do obrannej zóny po strate lôpt boli slabé a to bola jedna z príčin nedeľnej prehry. V druhom polčase sme mali zámer sústrediť sa na defenzívu, aby sme nedostali ďalšie góly. Žiaľ, dnes sme boli veľmi slabí v defenzíve, ale aj vo vzťahu ku klubu. Dnešná prezentácia hráčov určite nie je cesta. Beriem plnú zodpovednosť za výsledok a za taktiku, ktorú sme mali, a chyby budem hľadať v prvom rade u seba. O to viac ma to mrzí voči klubu a fanúšikom. Súperovi, samozrejme, gratulujem k zaslúženému víťazstvu."

Roman Marčok, tréner AS Trenčín: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne a dominovať na ihrisku. Vstup do stretnutia sa nám nepodaril, začali sme vlažne a mysleli sme si, že víťazstvo dostaneme zadarmo. Po prvom góle sme sa upokojili. Začali sme kombinovať, lepšie behať a boli sme aktívni. Dá sa povedať, že už po prvom polčase bolo o víťazovi rozhodnuté. Hráčov sme však upozorňovali, že chceme vyhrať aj druhý polčas. V ňom sme ukázali, že máme vyššiu kvalitu ako súper. Za jednoznačného stavu sa nám hralo ľahšie a vychádzalo nám veľa vecí."

Online prenos: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava (Fortuna liga 2017/2018)

Fortuna liga  2017/2018
24.09.2017 o 19:00
Žilina
3:2
(1:1, 2:1)
90+2 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 14. Jánošík (Špalek), 55. Špalek (Jánošík), 72. Jánošík (Špalek) – 10. Oršula, 87. Vittek (Rabiu). ŽK: 37. Káčer (ZIL), 72. Jánošík (ZIL) – 45+2. Rabiu (SBA). Rozhodca: Hrčka – Balko, Benko. Diváci: 5150.
Skvelý zápas do posledných sekúnd! Žilina dnes porazila Slovan pomerom 3:2. To je odo mňa zo Žiliny na dnes všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a želám ešte príjemný zvyšok nedeľného večera.
90+2
90+2
importantV závere veľká šanca hostí, Holman poslal skvelý center na nabiehajúceho Vitteka, ktorý však vystrelil slabo a navyše nepresne.
90+2
V úplnom závere sa ešte dostal do šance Káčer, ktorý však volil prihrávku na ľavú stranu na Holúbeka.
90+1
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Nikolas Špalek, prichádza Jakub Holúbek.
90
V druhom polčase sa budú nadstavovať minimálne dve minúty.
89
Žilina bude striedať aj do tretice, do hry príde zrejme Jakub Holúbek.
88
Nuž, čakajú nás posledné dve minúty riadneho hracieho času a dnes to bude ešte poriadne napínavé.
87
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Samuel Mráz, prichádza Yusuf Otubanjo.
87
goalSlovan dal gól!
Lenže nasledoval rohový kop hostí a skúsený RÓBERT VITTEK dáva druhý gól hostí! Tak toto bude nesmierne napínavý záver zápasu.
86
importantVittek si v súboji v šestnástke Žiliny skúsene odstavil stopéra Žiliny, priťukol loptu nabiehajúcemu Davidovi Holmanovi, ktorého delovkou vytlačil na rohový kop bravúrne Miloš Volešák!
86
Po tomto rohovom kope však loptu s prehľadom stiahol do svojej náruče Miloš Volešák.
85
Z veľkej diaľky sa oprel do strely Vukan Savičevič. Jeho strela bola tečovaná, Slovan bude zahrávať ďalší rohový kop.
84
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Jakub Mareš, prichádza Róbert Vittek.
84
importantŠpalek vymyslel ďalší skvelý center, tentoraz pre Káčera, ktorý si ešte obhodil obrancu hostí, pripravil si pozíciu a tesne minul bránku Dominika Greifa!
83
V krátkom slede chystá Adrián Guľa ďalšie striedanie, do hry príde Yusuf Otubanjo.
82
Nuž a dnešný dvojgólový strelec Lukáš Jánošík si vyslúžil mohutný potlesk v stoji od prítomných fanúšikov. Pre Lukáša je to istá satisfakcia po ťažkom zranení členka, kedy takmer rok nehral futbal.
82
changeStriedanie v tíme MŠK Žilina: z ihriska odchádza Lukáš Jánošík, prichádza Martin Králik.
81
Domáci tréner Adrián Guľa chystá prvé dnešné striedanie. Do hry príde stopér Martin Králik, ktorému sa dnes narodil syn. I touto cestou celej rodine Králikovcov gratulujeme a želáme veľa zdravia a pohody.
80
Po rohu hostí sa do zakončenia hlavou dostal Filip Hološko, ale nenamieril vôbec presne.
79
Nuž, dnes je jednoznačne najlepším hráčom hostí David Holman, po centri ktorého bude Slovan zahrávať ďalší rohový kop.
78
Miroslav Káčer si vypracoval dobrú pozíciu na pravej strane, no Dominik Greif bol pripravený a podržal svoj tím.
78
Po centri Holmana však lopta putuje ďaleko od bránky Žiliny.
77
Nepríjemný faul domácich približne 25 metrov od ich bránky. Toto bude zaujímavá štandardná situácia pre Slovan.
76
importantPekná akcia hostí, po prihrávke Holmana sa dostal do šance Filip Hološko, no v jasne pozícii trafil len vybiehajúceho Miloša Volešáka a navyše bol v postavení mimo hru.
75
Slovan ale dnes zbrane ešte rozhodne neskladá, zverenci Ivana Vukomanovića sa snažia získať loptu do svojej moci a rýchlo zaútočiť.
74
Žilinčania kontrolujú loptu v strede poľa, štadiónom v Žiline sa už valia povestné mexické vlny.
73
Tak domáca Žilina sa v týchto momentoch nadýchla k náporu, hostia musia poriadne pridať ak chcú dnes pomýšľať aspoň na jeden bod.
72
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Lukáš Droppa, prichádza Vukan Savičevič.
72
yellowCardŽltú kartu dostáva Lukáš Jánošík (MŠK Žilina).
72
goalŽilina dala gól!
Ďalší výborný center Nikolasa Špaleka k pravej tyči bránky hostí, kde stále LUKÁŠ JÁNOŠÍK a pridal svoj druhý gól v dnešnom zápase!
71
Holman sa v strede poľa vyhol súboju s Ivanom Diazom, jeho následnú prihrávku do priestoru však zastavil jeden zo stopérov Žiliny.
70
Máme pred sebou posledných 20 minút riadneho hracieho času, Žilina vedie nad Slovanom Bratislava 2:1.
69
Nikolas Špalek výborným centrom z pravej strany hľadal pred bránkou hostí nabiehajúceho Samuela Mráza, ktorý bol však napokon v postavení mimo hru.
68
Michal Škvarka bol faulovaný v strede trávnika, dopredu tak pôjde domáca Žilina.
67
Filip Hološka si hodil loptu na hranici šestnástky okolo Mazáňa, poslal loptu Jakubovi Marešovi, ktorý však namieril vysoko nad bránku Miloša Volešáka.
66
Nikolas Špalek vymyslel dobrú kolmicu do šestnástky hostí, nabiehajúci Samuel Mráz však nebol dostatočne rýchly a lopta končí za čiarou.
65
Dlhý center odvrátila obrana domáceho tímu na ďalší rohový kop. Nuž a aby toho nebolo málo, tak nasledovať bude v krátkom časovom slede aj tretí roh Slovana.
64
Ďalší rohový kop hostí, tentoraz ho zahrá Ibrahim Rabiu.
63
Fanúšikovia na zápase v Žiline sa bavia, dnes je tu skutočne výborná atmosféra, aj keď sa vyskytnú vulgarizmy.
62
Slovan však hrá dnes výborne, Chouchoumis sa znovu snažil dostať loptu do siete Miloša Volešáka, no nepochodil.
61
Róbert Mazáň poslal pred bránku hostí výbornú prihrávku po trávniku, škoda, že jeho myšlienku nepochopil žiaden z jeho spoluhráčov.
60
Máme za sebou hodinu dnešného zápasu, Žilina vedie nad Slovanom 2:1.
59
Centrovaná lopta hostí do šestnástky Žiliny, tam ju však skrotil žilinský stopér Filip Kaša.
58
Žilinčania sú pri chuti a budú zahrávať ďalší rohový kop. Po centrovanej lopte Škvarku sa lopta dostala na kopačku Miroslava Káčera, ktorý však strelou minul pravú tyč bránky hostí.
57
Dnešné stretnutie sleduje 5150 divákov.
56
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Filip Oršula, prichádza František Kubík.
55
Excelentná kombinačná akcia Žiliny po rýchlom protiútoku, pretože Lukáš Jánošík nebol sebec, poslal skvelý center pre NIKOLASA ŠPALEKA pred bránku hostí a ten sa nemýlil!
54
Rohový kop hostí neznamenal pre bránku Miloša Volešáka žiadne vážnejšie nebezpečenstvo.
53
Miroslav Káčer sa predieral cez obrancov hostí, finálna prihrávka mu však nevyšla podľa predstáv.
52
Rabiu v tvrdom súboji v strede poľa so Samuelom Mrázom, stredopoliar hostí však bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.
51
importantVeľká šanca hostí, keďže Adamantios Chouchoumis sa dostal k strele z hranice vápna, namieril výborne, no Miloš Volešák predviedol bravúrny reflexívny zákrok a podržal svoj tím!
50
Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, Žilina hrá so Slovanom zatiaľ nerozhodne 1:1.
49
Ibrahim Rabiu našiel dobrou prihrávkou na hranici žilinskej šestnástky Jakuba Mareša, ktorý však bol zastavený Filipom Kašom a následne stopéra Žiliny fauloval.
48
Tvrdá strela Róberta Mazáňa z približne 20 metrov bola zblokovaná obranou Slovana Bratislava.
47
Hneď v úvode polčasu sa do dobrej pozície dostal Lukáš Jánošík, ktorý však z hranice šestnástky prestrelil bránu hostí.
47
Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostavách.
46
Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Žiliny.
46
Začal sa druhý polčas.
Po prvom polčase máme v Žiline stav 1:1. Najskôr išli do vedenia hostia, keď v 10. minúte prekonal Volešáka Filip Oršula. Domáci však vyrovnali o štyri minúty neskôr, keď Lukáš Jánošík umiestnenou strelou prekonal Dominika Greifa. V Žiline sme v prvom polčase videli výborný futbal, verme, že ho uvidíme i v druhom polčase, ktorý sa začne približne o 20:00.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
importantPo rohovom kope hostí si Kristián Vallo hlavičkou dal takmer vlastný gól! Lopta však tesne minula ľavú tyč Volešákovej bránky!
45+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
45+1
Po tvrdom súboji na pravej strane ostáva ležať na trávniku Miroslav Káčer.
45
V prvom polčase sa budú nadstavovať minimálne 2 minúty.
45
importantMiroslav Káčer poslal fantastický center z pravej strany pred bránku hostí, nabiehajúci Samuel Mráz loptu tesne minul!
44
Nuž ale po rohovom kope Žiliny bude nasledovať len odkop Dominika Greifa od bránky Žiliny.
43
Dlhý center Michala Škvarku odvrátil hlavou na rohový kop Lukáš Droppa.
43
Dávid Hancko leží otrasený po tvrdom súboji na trávniku, zdá sa však, že bude v poriadku.
42
Ivan Diaz výborne potiahol loptu stredom trávnika, posunul ju na ľavú stranu pre Lukáša Jánošíka, ktorý bol však pozorne strážený Erikom Čikošom.
41
Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu. V Žiline zatiaľ sledujeme naozaj výborný futbal.
40
Jakub Mareš hrá na hrote Slovana výborne, dostal dobrú loptu v šestnástke Žiliny, no v súboji s Dávidom Hanckom neuspel.
39
David Holman v strede poľa výborne diriguje hru hostí, tentoraz našiel dobrou prihrávkou nabiehajúceho Erika Čikoša, ktorý bol však okamžite tiesnený a ku strele sa nedostal.
38
Kapitán Žiliny Michal Škvarka skúsil dlhú loptu po ľavej čiare pre Lukáša Jánošíka, ktorý však nemal potrebnú rýchlosť.
37
yellowCardŽltú kartu dostáva Miroslav Káčer (MŠK Žilina).
37
Nasledoval rýchly útok Žiliny, domáci ho však nedotiahli do úspešného konca.
36
Po rohovom kope Hološko predĺžil loptu na Oršulu, ktorý už bol však dobre pokrytý obranou MŠK.
35
Rýchly útok hostí, po strele Davida Holmana bude Slovan zahrávať rohový kop.
34
Ďalší tvrdý súboj Filipa Hološka v šestnástke Žiliny, tentoraz si útočník Slovana zmeral sily s Filipom Kašom, ktorý súboj napokon vyhral.
33
importantObrovská šanca domáceho tímu, ktorú aj premenil Lukáš Jánošík, lenže postranný rozhodca mu odmával postavenie mimo hru!
32
Nuž a celý žilinský štadión mohutným skandovaním "Peter Sagan" na diaľku pozdravil trojnásobného majstra sveta v cyklistike!
31
Miloš Volešák už je na nohách, horšie to vyzerá byť s Filipom Hološkom, ktorý však bude zrejme tiež v poriadku.
30
Ďalšia akcia hostí, po tvrdom súboji Hološka s Volešákom ostávajú na trávniku ležať obaja hráči a sú ošetrovaní.
30
Rovnako sa v šanci hostia, Jakub Mareš vyzval do zakončenia Holmana, ktorý však ponúknutú šancu nevyužil.
29
importantVýborný center Špaleka z pravej strany na nabiehajúceho Samuela Mráza, ktorému však v poslednom momente odkopol loptu jeden z vracajúcich sa obrancov hostí!
28
Hrá sa v rýchlom tempe, oba tímy tvrdo bojujú o každú jednu loptu.
27
Domáci fanúšikovia reklamujú v šestnástke hostí ruku jedného z hráčov hostí, hlavný rozhodca Hrčka však ostáva pokojný.
26
Obaja hráči sú v poriadku a budú pokračovať v dnešnom zápase.
25
Rýchly útok hostí, Holman prepustil loptu nabiehajúcemu Droppovi, ktorý sa však dostal do tvrdého stretu s Dávidom Hanckom a obaja futbalisti ostávajú ležať na trávniku.
24
Káčer v strede poľa naháňal Ibrahima Rabiua v drese Slovana, Skúsený stredopoliar hostí si poradil a loptu dobre rozohral.
23
Máme za sebou polovicu prvého polčasu a v Žiline sledujeme skutočne výborný zápas.
22
Po rohoovom kope nasledoval rýchly útok Žiliny, ktorý s vypätím všetkých síl výborným sklzom zastavil obranca hostí Božikov.
22
Odrazená lopta od obrancu Žiliny sa v šestnástke MŠK dostala ku Jakubovi Marešovi, ktorý skúsil strelu. Tú však Filip Kaša tečoval na rohový kop.
21
importantKáčer sa presadil po pravej strane, jeho výborný prízemný center skvele nohou vyrazil brankár Slovana Dominik Greif!
20
Nuž ale rohové kopy nie sú doménou Žiliny. K lopte sa dostávajú hostia a idú dopredu.
19
Žilina v tlaku, center Valla z pravej strany sa odrazil ku Špalekovi, ktorý skúsil mäkkučký center do šestnástky, kde už zapracovala obrana Slovana. Žilina bude kopať ďalší rohový kop.
18
Tak fanúšikovia na štadióne v Žiline sa na nudu rozhodne nemôžu sťažovať.
17
importantVýborná akcia domácich, po pravej strane sa presadil Kristián Vallo, strelou pomedzi obrancov preveril pozornosť Dominika Greifa v bránke hostí!
16
Znovu lopta dopredu pre Filipa Oršulu, ktorého však už pozorne stráži žilinský stopér Dávid Hancko.
15
Máme za sebou štvrťhodinu dnešného zápasu a v Žiline začína prakticky odznovu.
14
Dlhý center Nikolasa Špaleka z pravej strany našiel LUKÁŠA JÁNOŠÍKA, ktorý si obhodil Božikova a výbornou technickou strelou vyrovnáva na 1:1!
14
Žilina po dlhšom čase na polovici súpera. Center Špaleka Sekulić síce podbehol, ale pre Greifa to neznamenalo žiadny vážnejší problém.
13
Tentoraz to skúšali hráči Slovana zľava, keď Chouchoumis poslal center pred bránku Žiliny, no tam nebol žiaden z jeho spoluhráčov a Volešák tak skryl loptu v svojich rukaviciach.
12
Erik Čikoš hľadal centrom do šestnástky Žiliny Jakuba Mareša. Českého útočníka však žilinská obrana pozorne stráži.
11
Slovan sa po góle tlačí dopredu, znovu musel zasahovať Kristián Vallo, tentoraz bol však úspešný.
10
Veľká chyba mladého domáceho obrancu Kristiána Valla, ktorý podbehol center hostí, k lopte sa dostal FILIP ORŠULA a bez problémov obstrelil vybiehajúceho Miloša Volešáka!
8
V Žiline vládne od úvodu zápasu výborná atmosféra. Domáci sa čoraz viac tlačia dopredu.
7
importantPrvá vážna akcia Žiliny, po ľavej strane skúsil strelu Miroslav Káčer a Greif výborným zákrokom vyrazil loptu na prvý rohový kop Žiliny.
6
Filip Oršula dostal dobrú loptu po ľavej čiare, výborným obranným zákrokom sa však prezentoval Kristián Vallo.
5
Prvý vážnejší center Žiliny do priestoru šestnástky Slovana, Greif bez väčších problémov zvládol túto situáciu.
4
Hostia držia loptu v pri pravej rohovej zástavke, no nič zaujímavé tam nevymysleli, následne loptu získali domáci a idú dopredu.
3
Filip Hološko dostal na ľavej strane zaujímavú loptu do priestoru pri čiare, nerozumel si však so spoluhráčom.
2
Žilina hneď v úvode zápasu v typickej kombinácii na vlastnej polovici. Nasledoval dlhý center pred bránku hostí, no Dominik Greif výborne čítal hru a loptu odkopol.
1
Úvodný výkop zápasu v prospech futbalistov Slovana Bratislava.
1
V Žiline už je všetko pripravené na úvod dnešného zápasu, o malú chvíľu začíname.

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Mazáň – Káčer, Diaz, Škvarka (C), Špalek – Mráz, Jánošík.
Náhradníci: Mandous – Cociuc, Holúbek, Polievka, Otubanjo, Králik, Chvátal.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Čikoš, Sekulić (C), Božikov, Chouchoumis – Droppa, Rabiu, Hološko, Holman – Oršula, Mareš.
Náhradníci: Valach – Rundič, de Kamps, Savičevič, Kubík, Vittek.

Rozhodca: Hrčka – Balko, Benko.
Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 10. kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú na svojom trávniku hráčov ŠK Slovan Bratislava. Zápas sa začína o 19:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline zatiaľ nevychádza sezóna úplne podľa predstáv. Hráčom spod Dubňa patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 7. miesto so ziskom dvanástich bodov. V poslednom doterajšom zápase Šošoni prehrali na pôde Ružomberka 0:1, keď si vlastný gól vsietil stopér Martin Králik. V kádri MŠK došlo ku dvom zmenám. Do dánskej Kodane prestúpil stopér Denis Vavro, k Šošonom pribudol z Ružomberka útočník Miloš Lačný.

Hráčom Slovana Bratislava sa v aktuálnej sezóne darí, v aktuálnej tabuľke im patrí priebežné 2. miesto so ziskom 21 bodov.
Na vedúcu Trnavu Slovan stráca 3 body, ale má práve zápas v Žiline k dobru. V poslednom doterajšom zápase zvíťazili hráči Slovana na domácej pôde nad Michalovcami 3:1. O góly ŠK sa postarali Jakub Mareš, Filip Hološko a Filip Oršula.

Dnešný zápas bude šlágrom kola, pod Dubňom sa začne o 19:00. Z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbalnet»Žilina v šlágri zdolala Slovan, Trenčín deklasoval Prešov siedmimi gólmi