Jaroslav Halák zasahuje v stretnutí proti NY Rangers.
Jaroslav Halák zasahuje v stretnutí proti NY Rangers. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. sep 2017 o 07:07

Z víťazstva sa radoval aj Erik Černák:

NEW YORK. Skvelý výkon podal v piatkovom prípravnom stretnutí dvoch newyorských klubov pred novou sezónou NHL slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák.

K víťazstvu Islanders nad Rangers 2:1 prispel 33 zákrokmi, odchytal celý zápas.

Hralo sa na farme Islanders v Bridgeporte a útočník Anthony Beauvillier prezentoval sa gólom aj asistenciou.

"Jaro bol skvelý, predviedol veľké zákroky. Nepozerajme sa len na konečný výsledok, ale aj na reč jeho tela. V bránke bol energický, atletický a agresívny," pochválil Haláka tréner NY Islanders Doug Weight na twitteri klubu.

Halák má za sebou v bránke Islanders päť tretín v príprave na novú sezónu a za svoj chrbát pustil len jeden z 57 pukov, ktoré na neho smerovali.

Zo Slovákov sa v piatok predstavil aj obranca Erik Černák, ktorý nastúpil v drese Tampy Bay vo víťaznom súboji s Nashvillom (3:1).

Černák za vyše šestnásť minút na ľade trikrát vystrelil, dve strely zablokoval a pripísal si aj plusový bod a dva bodyčeky.

NHL 2017/2018 - prípravné stretnutia

Columbus - Pittsburgh 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Washington - St. Louis 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Toronto - Buffalo 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Tampa Bay - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:16 minúty, trikrát vystrelil na bránu súpera, pripísal si jeden plusový bod, zblokoval dve strely súpera a zaznamenal dva bodyčeky/

Calgary - Arizona 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

New York Islanders - New York Rangers 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

/Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, kryl 33 z 34 striel/

Edmonton - Vancouver 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Anaheim - Los Angeles 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Domov»Hokej»NHL»Halákovi sa v príprave darí, vychytal ďalšiu výhru. Bol skvelý, chváli ho tréner