Julius Johansen sa raduje z víťazstva.
Julius Johansen sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. sep 2017 o 13:11

Slovák dosiahol rovnaký čas ako strieborný a bronzový medailista.

BERGEN. Dán Julius Johansen sa stal víťazom pretekov s hromadným štartom v kategórii juniorov na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene.

Na 133,8 kilometra dlhej trati v Bergene dosiahol víťazný čas 3:10:48 hodiny a k striebru z časovky na augustových majstrovstvách Európy v Herningu pridal do zbierky zlato z pretekov s hromadným štartom.

Osemnásťročný Johansen predviedol v záverečných 15 kilometroch sólojazdu za titulom. Keď mal päť kilometrov pred cieľom náskok 35 sekúnd pred skupinkou prenasledovateľov, mal titul takmer istý.

Skvelou tempojazdou svoj náskok napokon zvýšil na konečných 51 sekúnd, striebro a bronz si vybojovali Taliani Luca Rastelli a Michele Gazzoli.

Najlepší Slovák Matúš Štoček (CyS - Akadémia Petra Sagana) bol tiež súčasťou stíhacej skupiny a finišoval rovnako s odstupom 51 sekúnd na 21. priečke.

"Som rád, že som sa dokázal udržať v hlavnej skupine, bola to veľmi ťažká trať. Škoda toho jedného miesta, že to nebolo do najlepšej dvadsiatky, ale myslím si, že to bol celkom fajn výkon z mojej strany. Verím, že v budúcnosti v kategórii do 23 rokov to už bude len lepšie," uviedol Štoček, citoval ho špecializovaný web cycling-info.sk.

"V poslednom kole na kockách som už mal toho všetkého dosť, ale ešte som sa snažil vydať všetko zo seba do záverečného finišu," dodal Štoček.

Z ďalších Slovákov prišiel do cieľa len Matej Blaško, s odstupom 2:45 minúty bol 52. Duo Tomáš Meriač a Adam Foltán nedokončilo.

V druhej časti pretekov juniori absolvovali štyrikrát okruh po Bergene v dĺžke 19,1 kilometra, ktorého súčasťou bol aj obávaný Lososí kopec (dĺžka 1,4 kilometra , priemer 6,5 percenta), kde sa budú odohrávať možno rozhodujúce boje aj v nedeľňajších elitných pretekoch mužov s obhajcom titulu Petrom Saganom.

.Tomáš MeriačSRnedokončil

Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Juniorským majstrom sveta je Johansen, Štoček skončil tesne za elitnou dvadsiatkou