Futbalisti Trnavy sa radujú po jednom z gólov.
Futbalisti Trnavy sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR)
Sportnet|23. sep 2017 o 19:15

Trnavčania uspeli v Senici.

NITRA. Domáci futbalisti FC Nitra remizovali 0:0 s hráčmi MFK Ružomberok v sobotňajšom stretnutí desiateho kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018.

V stretnutí sa vyznamenali najmä brankári oboch celkov, ktorí zatienili útočníkov a zneškodnili všetky ich šance.

Zápas bol zároveň súbojom trénerov niekdajšej slovenskej reprezentácie do 21 rokov - kouč hostí Norbert Hrnčár bol asistentom súčasného nitrianskeho trénera Ivana Galáda.

Nitra je so ziskom dvadsiatich bodov na treťom mieste tabuľky, Ružomberok má o päť bodov menej a je piaty.

Pre Liptákov išlo už o tretí nerozhodný výsledok, čím sa vyrovnali Dunajskej Strede, ktorá bola dosiaľ na čele tejto štatistiky.

Futbalisti Trnavy zvíťazili nad domácimi hráčmi Senice 3:1.

Pod triumf hostí sa gólovo podpísali Marvin Egho, Erik Jirka a Boris Godál, ktorý premenil pokutový kop. O čestný úspech domácich sa postaral Jurij Medveděv.

Senica v aktuálnej ligovej sezóne figuruje na poslednom mieste, pričom dosiaľ získala iba dva body. Trnava je v dobrej forme, zvíťazila štvrtýkrát po sebe a priebežne sa dostala na prvé miesto v tabuľke.

Domáci futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zvíťazili 1:0 nad tímom FK Železiarne Podbrezová. Jediný gól zápasu strelil v 44. minúte útočník Ľubomír Urgela.

Podbrezová je so siedmimi bodmi v ligovej tabuľke na predposlednom mieste. Zlaté Moravce získali pätnásť bodov a patrí im šiesta priečka.

Fortuna liga 2017/2018 - 10. kolo:

Nitra - Ružomberok 0:0

ŽK: 53. R. Križan, 86. Abrahám - 52. J. Maslo, 90.+ P. Maslo, rozhodovali: Pavlík - Bobko, Peter Kováč, 1150 divákov

Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba, J. Chovanec - Šimončič, T. Kóňa - R. Valenta (53. Ngeyitala Lola), Charizopulos (59. A. Fábry), A. Ivančík (83. Abrahám) - Balaj

Ružomberok: Macík - Jonec, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec - Qose - E. Daniel (90. P. Maslo), M. Kochan, D. Takáč, Gál-Andrezly - Kunca (75. Haskič)

Hlasy po stretnutí:

Ivan Galád, tréner Nitry: "Vedeli sme, že súper bude chcieť zúročiť skúsenosti z Európskej ligy. Naštudovali sme si jeho hru. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale potom prebral iniciatívu a bol lepší, futbalovejší. Cez polčas sme niektoré veci zmenili. Mali sme tri pekné strelecké pokusy. Osobne si myslím, že keby chlapci mali lepší terén, tak by sa hral aj lepší futbal. Možno by padli dva alebo štyri góly. My nie sme spokojní s remízou, ale je spravodlivá vzhľadom na kvality súpera a našu enormnú snahu."

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Napriek náročnému terénu mužstvá ponúkli výborný futbal. Bolo tam veľa pekných ofenzívnych akcií. Každé mužstvo hralo svojím spôsobom. My sme sa snažili kombinovať, dostávať loptu do šestnástky po centrovaných loptách a vypracovali sme si najmä v prvom polčase dosť gólových šancí. Hroššo pochytal veľmi ťažké situácie pre neho. Nedali sme gól, a tým pádom sa zápas skončil remízou."

Senica - Trnava 1:3 (0:2)

Góly: 70. Medveděv - 15. Egho, 38. Jirka, 77. Godál (z pok. kopu), ŽK: 29. Sarpei, 35. Ranko, 60. Krč, 66. Romulo Silva - 66. Hladík, 85. Vantruba, rozhodovali: Vlk - E. Weiss, Galo, 1501 divákov

Senica: Plach - Medveděv, Jarabica, Ranko, Podhorin - Krč, Saipei - Duga, Šefčík (80. Obiechina), A. Kováč (46. Romulo Silva) - Vaščák (54. M. Rigo)

Trnava: Vantruba - Lukič, Hladík, Godál, Čonka - M. Tóth, Pehlivan - Jirka, Vlasko (83. L. Mihálik), Brigant (68. Čanturišvili) - Egho (90.+ Lovás)

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Prvý polčas bol jasný, ale nielen preto, že hostia hrali dobre, ale aj preto, že my sme hrali slabo. Chceli sme hrať vysoko, ale ľahko sme strácali loptu a tak kvalitný súper to dokázal využívať. Prvý gól padol po našom nedôraze, keď sa súperov hráč dokázal obtočiť okolo troch našich hráčov. Dovtedy sme súperovi veľa nedovolili, následne prišla druhá chyba, keď stopér nechal utiecť Jirku. V polčase som prvýkrát pri tomto mužstve zvýšil hlas, lebo to bolo potrebné. Povedal som hráčom, aby hrali aspoň za seba. Som rád, že aspoň niečo sa zmenilo. Bol to zápas otvorený, keď sme aj my mohli dať gól. Aspoň malé pozitívum pri tej mizérii je, že sme ukázali aspoň to bojovné srdce."

Nestor El Maestro, tréner Trnavy: "Vyhrali sme, samozrejme, sme šťastní. Prvý polčas bol z našej strany fantastický. Vedeli sme, čo chceme hrať, opačne to bolo v druhom polčase. V konečnom zúčtovaní je to zaslúžené víťazstvo."

Zlaté Moravce-Vráble - Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 44. Ľ. Urgela, ŽK: 67. Bariš, 90.+ Pavol Kováč - 22. Baéz, 29. L. Djordjevič, 58. Leško, 86. Káčerík, rozhodovali: Ochotnický - Ádám, Jenčura, 926 divákov

Zlaté Moravce: Pavol Kováč - Chren, D. Szymonowicz, M. Nikolič, Dobrotka - Karlík - Cléber Nascimento (71. Záhumenský), Gešnábel (89. Horník), Bariš, Mateus de Oliveira Silva (80. Sládek) - Ľ. Urgela

Podbrezová: M. Kuciak - Krivák, Kostelný, Kuc - Turňa, Baéz, Kopičár (82. Káčerík), D. Leško, L. Djordjevič - Rendla (65. Blahút), Opoku Bernadina (65. M. Mikuš)

Juraj Jarábek, tréner Z. Moraviec: "Presne takýto zápas sme očakávali. Hostia dobre zvládli systém 3-5-2. Bol to bojovný zápas na ťažkom teréne, so všetkým, čo k nemu patrí. Sme vďační za tri body. Musím chlapcom poďakovať za dnešný výkon."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Vychádzali sme z toho, že dnes nás čaká veľmi ťažký súper. O výsledku rozhodla komická situácia, ale aj to patrí k futbalu. Nakoniec to mohlo skončiť aj nerozhodne, ale Mikušova strela skončila na brvne. Gratulujem domácim k víťazstvu."

Domov»Futbalnet»Nitra doma remizovala s Ružomberkom, priebežným lídrom je Trnava