Slovan prehral v Moskve, rozhodla chyba v závere zápasu

Sprava: Marek Mazanec z HC Slovan Bratislava počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Slovan Bratislava - Avangard Omsk. (Autor: SITA)
Sportnet|25. sep 2017 o 00:00

HC Slovan prehral s CSKA Moska 2:3.

KHL - pondelok:

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Ljubimov (Andronov, Telegin), 26. Ničuškin (Petrov), 60. Telegin - 4. Hrnka (Smoleňák), 45. Després (Kašpar, Řepík)

Rozhodovali: Cyplakov, Ibatulin - Palei, Ponamarenko, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3077 divákov.

CSKA Moskva: Johansson - Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Pašnin, Sergejev, Ožiganov - Platt, Scott, Grigorenko - Šumakov, Šalunov, Kaprizov - Petrov, Popov, Ničuškin - Ljubimov, Andronov, Telegin

Slovan Bratislava: Mazanec - Meszároš, Després, Taimi, Švarný, Voráček, Ebert, Bačik - Řepík, Genoway, Kašpar - Šťastný, Mikúš, Skalický - Buchtele, Hrnka, Smoleňák - Hlinka, Sádecký, Šerbatov

MOSKVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelňajšom zápase KHL na ľade CSKA Moskva tesne 3:2 a sériu bez bodu natiahli na tri zápasy.

Zverenci trénera Miloša Říhu tak s 12 bodmi okupujú predposlednú priečku v tabuľke Západnej konferencie.

Hráči Slovana sa ujali vedenia už v 4. minúte, keď Hrnka využil presilovku, no v ďalšom priebehu ťahali za kratší koniec. Vo 8. min vyrovnal Ljubimov a v 26. poslal domácich do vedenia Ničuškin.

O vyrovnanie sa postaral v 45. minúte Després, no obrovská chyba Eberta pár sekúnd pred koncom pripravila hostí o body. Rozhodol Telegin.

Slovan zachránili od vyššej prehry štyri žŕdky a neuznaný gól súpera.

Bratislavský klub teraz čaká šesťzápasová séria na domácom ľade, odštartuje ju v stredu 27. septembra o 19.00 h s Viťazom Podolsk.

Priebeh stretnutia:

I. tretina:

Po prvej tretine ukazovala svetelná tabuľa skóre 1:1, no to príliš neodzrkadľovalo dianie na ľade.

Slovan mohol po 20 minútach prehrávať vysokým skóre, no rozhodcovia domácim neuznali jeden gól, Mazanca trikrát zachránila žŕdka a niekoľkými výbornými zákrokmi zneškodnil ďalšie veľké možnosti CSKA.

Konštrukcia bránky Slovana zazvonila prvýkrát už po niekoľkých sekundách po strele Telegina. Následne išli na trestnú Grigorenko a Petrov a Slovan využil dohrávanú presilovku o jedného hráča.

Hrnkova strela spomedzi kruhov ešte Johanssona neprekonala, ale na jeho bekhendovú dorážku už nemal nárok - 0:1. Potom si zahrali presilovku aj domáci. Rozhodcovia najprv neuznali Kiselevičov gól pre Plattovo postavenie v bránkovisku a Šalunovova strela opäť iba opečiatkovala pravú žŕdku.

V 8. minúte ale už Mazanec kapituloval. Telegin prihral spoza bránky voľnému Ljubimovovi a ten nemal problém doraziť puk do siete - 1:1. CSKA nepovolilo v tlaku, no jeho ďalšiu akciu v 12. min zastavila znovu žŕdka.

Slovan sa po dlhých minútach vymanil zo zovretia a v druhej polovici tretiny si vypracoval šance, ale bez úspechu. Navyše, v závere sa musel brániť pri vylúčení Šerbatova.

II. tretina:

CSKA mohlo ísť do vedenia v 23. minúte opäť po akcii Telegina s Ljubimovom, druhý menovaný však tentokrát napálil len do Mazanca.

Slovan si vypracoval tutovku v 26. minúte, keď po pravej strane prenikol do pásma Řepík, zadovkou našiel pred bránkou Kašpara, ale ten v obrovskej šanci nezakončil dobre.

Trest prišiel už o niekoľko sekúnd. Ničuškin ľahko prenikol do pásma, kľučkou sa zbavil Taimiho a zápästím poslal CSKA do vedenia - 2:1. Slovan v ďalších minútach zabrzdili vylúčenia Eberta a Šerbatova krátko po sebe.

Hráči Slovana sa dostali na dlhšie pred Johansson až v 33. minúte, v početnej výhode mal ďalšie šance Kašpar, ale jeho strelecká nemohúcnosť pokračovala. Aj v druhej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorí po 40 minútach viedli na strely 30:16.

III. tretina:

Do tretej tretiny vstúpili hostia aktívne, no dlho im nevychádzala finálna prihrávka. V 45. minúte im to predsa vyšlo. Řepík zakombinoval s Kašparom, ktorý tentokrát zvolil namiesto strely prihrávku na ľavý kruh Desprésovi a ten trafil do odkrytej časti Johanssonovej bránky - 2:2.

Moskovčania zovreli súpera na niekoľko minút pri dlhom avizovanom vylúčení Buchteleho a následnej presilovke, vypracovali si niekoľko šancí, ale hostia veľký tlak prežili.

Aj v zostávajúcom priebehu tretej tretiny boli aktívnejší domáci hráči, ktorí sa neustále tlačili pred Mazanca a chceli rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase.

Hostia sa dostávali dopredu len sporadicky, tréner Říha stiahol hru na tri päťky, pričom za Taimiho naskakoval v obrane Bačik, a tie sa snažili najmä neinkasovať. V 55. minúte ich zachránila opäť žŕdka a poskakujúci puk vyhodil z bránkoviska Ebert.

V závere však spravil obrovskú chybu Ebert, ktorý v útočnom pásme stratil puk, síce ho dobehol, no prihral ho rovno na hokejku Telegina a ten 12 sekúnd pred koncom blafákom rozhodol - 3:2.

Hlas po stretnutí:

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Dnes sme si zaslúžilí bodovať. V prvej tretine sme ustáli veľký tlak CSKA. Od druhej tretiny sme so súperom vyrovnali krok. Dnes sa potvrdilo, nedáš dostaneš - my sme šance mali, no neskórovali, domáci naopak áno. V závere sa stala chybička, ktorá by sa stávať nemala. Mali sme si to ustrážiť. Chlapcov však chcem pochváliť za prístup a disciplínu."

Online prenos: CSKA Moskva - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
25.09.2017 o 18:30
CSKA Moskva
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 8. Ľubimov (Telegin, Andronov), 26. Ničuškin (K. Petrov), 60. Telegin – 4. Hrnka (Smoleňák), 45. Despres (Kašpar, Řepík). Rozhodca: Cyplakov, Ibatulin – Palej, Ponamarenko. Diváci: 3077.
Slovan takmer zobral CSKA bod, ale napokon záverečná chyba stačila na to, že moskovský tím ostáva na domácom ľade v tejto sezóne bez porážky a bez straty bodu. Ďakujeme za pozornosť.
59:48
goalCSKA Moska dala gól!
Vhadzovanie v útočnom pásme Slovan síce vyhral, ale Ebert ho nezachytil na modrej a nielen to. Vrátil sa poň dozadu, ale posunul ho rovno na IVANA TELEGINA, ktorý blafákom prekonal Mazanca!
Bez asistencie.
59:38
Ojedinelý útok v podaní Slovana, Smoleňákovu strelu drží Johansson v náručí.
59:16
Ničuškin dostal prihrávku na strelu z prvej, minul vzdialenejšiu žrď.
59:09
Nahodenie zo stredného pásma Mazanec zblokoval a následne radšej prikryl.
58:51
Domáci prestrčili puk do útočného pásma, ale Mikúš ho dostal von.
57:56
CSKA má stále viac z hry, z tretej tretiny ešte ostávajú dve minútky.
56:08
Závar pred slovanistickou bránou, cez dotierajúceho Hrnku sa na druhý raz podarilo Kaprizovovi poslať puk za Mazanca, ktorému znova pomohla konštrukcia.
54:45
Prvý útok Slovana nemôže ísť do zakončenia pre ofsajd.
54:34
Skackavý puk na niekoľkokrát, ale predsa len Mazanec prikryl.
53:48
Petrov sa čuduje, prečo je hra prerušená, píska sa prihrávka rukou. Prihral pritom sám sebe.
53:15
Pri rýchlom návrate do pásma zastavil Andronova osajd.
52:13
Aj po skončení presilovky domáci držia hostí v tlaku v útočnom pásme.
Dnešné stretnutie sleduje 3077 divákov.
51:07
Kiselevič z ľavého kruhu, Mazanec puk vyrazil. Puk sa kotúľal pri bránkovisku, ale Grigorenko to mal k nemu ďaleko.
50:32
Hra je ale prerušená pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
50:10
Zatiaľ sú strely blokované, ale Slovanu sa nedarí puk následne získať a vyhodiť.
49:40
importantCSKA si berie oddychový čas.
49:40
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Jan Buchtele – 2 min., podrazenie).
49:25
Slovanisti bránia už viac ako minútu bez prestriedania a bez prerušenia.
48:56
Stále CSKA v šiestich pri signalizovanom vylúčení. Šumakov spoza kruhu tesne minul bránu.
48:14
Slovanu sa nepodarilo puk dostať preč z pásma a následne Grigorenko dostal prihrávku medzi kruhy. Po faule sa mu nepodarilo zakončiť. Johansson uteká na striedačku.
47:20
Skalickému ušla prihrávka, snažil sa ešte získať puk cez Sergejeva.
46:49
Řepík po pravom krídle, prenechal za seba Ebertovi, jeho strele chýbala presnosť.
45:29
Švarný napriahol po vhadzovaní, trafil ale len do Scotta, ktorý s bolestivou grimasou odchádza striedať.
44:57
goalSlovan Bratislava dal gól!
Řepík ešte rozohral puk, Kašpar ho presunul cez os na ľavý kruh a SIMON DESPRÉS vyrovnáva!
Asistencie: Lukáš Kašpar a Michal Řepík.
44:47
Strela Řepíka z pravého krídla sa ozvala o zadný mantinel.
44:25
Šalunov voľný na pravom kruhu, nedočkal sa ale prihrávky pre dobrý zákrok Švarného.
43:21
Telegin dostal prihrávku do jazdy, jeho strelu Mazanec vyrazil na mantinel.
42:18
Slovanu sa otvoril priestor, ale prihrávky nevyšli podľa predstáv. Petrov vzal puk do bezpečia.
41:06
Dobrá šanca pre domácich, Ľubimov sa snažil prihrať popred Mazanca na Platta, ale Taimi stačil zakročiť a nepustil naň puk.
40:39
Švarného nahodenie zo stredného pásma Johansson pustil z lapačky svojim spoluhráčom.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine dostal domácich do vedenia Ničuškin. Veľké šance spálil Kašpar. V tretej tretine sa určite máme ešte na čo tešiť.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:56
Smoleňák zachytil rozohrávku domácich a natlačil sa k bráne, mohol strieľať len bekhendom a netrafil z uhla priestor.
39:21
Meszároš poslal z obranného pásma puk rovno na Ľubimova a CSKA sa tak vráti pred Mazanca.
38:59
Ničuškin mierne z uhla netrafil priestor brány.
38:23
Ďalekonosná strela Šalunova, ktorou vyzval Mazanca k zákroku a získal vhadzovanie.
38:05
Després sa snažil obísť kľučkou Kaprizova, ale ten mu na to neskočil a vzal mu puk. Obranca Slovana ešte stačil situáciu zachrániť.
37:51
Ľubimov prihrával pred bránu, Telegin sa ale k puku nedostal, Mazanec ho mal skôr.
37:33
Popov od mantinelu prihral medzi kruhy, odkiaľ to skúšal Petrov z prvej. Mazanec chytá.
37:14
Na druhej strane podobne Ničuškin nepustil prihrávku do útočného pásma a Slovan musí ísť späť dozadu.
36:42
Hlinka nepustil cez seba prihrávku a Slovanu sa podarilo dostať puk von z obranného pásma.
34:58
Hra je po dlhšom čase prerušená. Slovanu sa presilovku nepodarilo využiť.
34:30
Hrnka z rýchleho útoku po pravom krídle, Johansson ale mal dobre vykrytý priestor.
34:13
V druhej polovici presilovej hry sa domácim darí puk držať pri Mazancovi.
33:30
Obrovská šanca a v nej opäť Kašpar! Jeho strelecké trápenie ale pokračuje.
33:12
Kašpar si vymenil puk s modrou čiarou a rýchlou strelou to skúšal spoza pravého kruhu. Tesne ale minul bránu.
32:57
Vylúčenie v tíme CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., vrazenie na mantinel).
32:50
Voráček poslal puk na Mikúša, ktorý si ho ešte vymenil so Skalickým a následne pálil. Johansson bez problémov vyráža.
31:56
Znova menší závar pred Mazancom, odrazený puk prevzal Buchtele a vyváža.
31:30
Po druhý raz po sebe sa podarilo Slovanu puk poslať na druhú stranu klziska.
31:00
Ničuškin sa pred bránou snažil upratať strelu od modrej čiary, ale nedostal ju za čiaru.
30:36
Kiselevič dostal prihrávku na voľný ľavý kruh, ale musel si puk prikopnúť. Následnou strelou tesne minul vinkel Mazancovej brány.
30:09
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Eliezer Šerbatov – 2 min., podrazenie).
29:38
Po závare pred bránou Slovana sa hosťom podarilo puk dostať preč. Na brejk to ale nešlo, pretože Johansson dobre vybehol z brány a puk odpálil. Následne bol ale faulovaný a Bratislava tak bude pokračovať v bránení.
28:37
Sergejev dostal prihrávku na modrú čiaru, jeho strelu Mazanec vyrážačkou poslal na zadný mantinel.
27:52
Už Moskva točila puk v pásme, po nepresnej strele Slovan vyhodil.
27:09
Genoway s Řepíkom dostali puk na chvíľu do útočného pásma.
26:37
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Nick Ebert – 2 min., podrazenie).
26:25
Ebert v snahe získať puk na zadnom mantineli fauloval. Zatiaľ CSKA pokračuje pri signalizovanom vylúčení.
25:46
Po vhadzovaní v obrannom pásme puk prevzal Petrov, po pravom krídle presunul do útoku a prihral na VALERIJA NIČUŠKINA, ktorý oklamal pohybom Taimiho a následne prekonal Mazanca!
Asistencie: Kirill Petrov
25:27
importantNa druhej strane to zahučalo po šanci Kašpara, Johansson aj so šťastím stačil vyraziť aj dorážku!
24:56
Andronov si nakorčuľovával pred bránu, Teleginovu strelu preto Mazanec radšej berie k sebe.
24:40
Mazanec našiel puk v lapačke po strele od modrej čiary.
23:37
Náznak šance pre Šťastného, ktorý ale neudržal stabilitu v úniku a napokon ani puk na lepšiu strelu.
22:40
Nesterov zastavil vyhadzovaný puk a vrátil ho do rohu útočného pásma.
22:30
importantTelegin opäť našiel Ľubimova, ktorý to tentokrát švihol pomedzi dvoch brániacich. Zoči-voči Mazancovi to ale napálil len do jeho hrude.
21:20
Petrov sa snažil za bránou zbaviť Hrnku, ale ten stále sledoval jeho pohyb a nechcel pustiť prihrávku pred Mazanca.
20:48
Na druhej strane Johansson taktiež puk radšej podržal.
20:40
Mazanec si podržal puk v lapačke a prerušil hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine mal Slovan aj riadny kus šťastia. Až trikrát pomohla Mazancovi žŕdka, na druhej strane mali hostia k dispozícii presilovku o dvoch hráčov, ktorá im síce nevyšla podľa predstáv, ale v následnej o jedného Hrnka otvoril skóre. Domácim sa podarilo vyrovnať taktiež pri presilovej hre, ale gól nemohol byť uznaný pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Krátko na to však predsa len Ľubimov upravil na 1:1.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Puk je síce v útočnom pásme CSKA, ale len pri mantineli.
19:08
Slovan sa znova na chvíľu vymanil z tlaku domácich.
18:00
Čas sa kráti, zatiaľ aj toto oslabenie Slovan zvláda.
16:03
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Šerbatov, 2 min. – hákovanie).
16:02
Hosťom sa nepodarilo zahroziť a v následnom protiútoku bol po prihrávke Petrova fualovaný Nesterov.
14:30
Šťastný vrátil z uhla puk za bránu Skalickému, ten sa snažil prekvapiť Johanssona, ale puk mu pri otočke skĺzol.
13:52
Po dlhšom čase sa dočkal Johansson zákroku. Genoway dotiahol puk do pásma a nepodarilo sa mu ešte vystreliť, ale ponúkol puk na Řepíka, ktorý pozdravil brankára strelou z prvej.
13:06
Naumenkova strela od modrej čiary končí v Mazancovej lapačke.
11:31
importantPo tretí raz tyčka Mazancovej brány! Hlinka sa načahoval po puk, ale nepodarilo sa mu prejsť dopredu a to využil na kontru Grigorenko. Jeho strelu ale odmietla konštrukcia brány.
10:33
Smoleňák dostával prihrávku žabkou, nedokázal ale puk spracovať. Oba tímy striedajú a tak domáci počkajú s pukom chvíľu za svojou bránou.
10:00
Znova však po vhadzovaní šlo CSKA dopredu. Petrov si so strieľanou prihrávkou počkal, aj tak ale nestihol na teč Ničuškina a Mazanec chytá puk do lapačky.
09:50
Taimi potiahol puk do pásma, nevyzeralo to hrozivo, ale prinútil Johanssona k zákroku a získal tak pre hostí vhadzovanie v pásme.
09:24
Teraz dokonca prečíslenie Moskvy, jej štvrtý útok si však nerozumel pri prihrávkach a puk skončil pri mantineli.
08:26
Slovan síce vyhral buly v útočnom pásme, ale domáci sa dostali do brejku. Šumakov to skúsil sám, lebo mal na chrbte protihráča, jeho bekhendové zakončenie Mazanec vyrazil rukou.
07:51
07:51
Telegin prebral puk pri mantineli, previezol sa za bránu a prihral pred Mazanca, kde ho nadvakrát prekonal ROMAN ĽUBIMOV.
Asistencie: Ivan Telegin a Sergej Andronov.
07:05
importantPekná šanca domácich, krížnu prihrávku dostal na pravý kruh Šalunov, ale znova Mazancovi pomohla žŕdka!
06:50
CSKA sa usadilo v útočnom pásme a čaká s pukom.
06:08
importantGól napokon po konzultácii s videom neplatí, Després sa vráti na trestnú.
06:08
importantPlatt výborne clonil Mazancovi vo výhľade, no presúval sa už na hranici bránkoviska, čo sa snaží Slovan samozrejme reklamovať a bude sa ešte pozerať video. Platt bol v kontakte s brankárom, ktorý sa tak nemohol presunúť späť a nezachytil strelu Kiseleviča spoza ľavého kruhu.
06:00
Po vhadzovaní sa Slovanu podarilo oslobodiť.
05:38
Po rozohratí signálu strela z ľavého kruhu, na ktorú Mazanec vytiahol zákrok lapačkou.
05:08
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Simon Despres – 2 min., držanie).
04:50
Druhá útočná formácia sa dostala pred Mazanca a riadne pred ním zahrozila.
03:30
03:30
Predsa len sa podarilo dostať dopredu a nielen to! Hrnka potiahol puk až k strele, ktorú ešte Johansson vyrazil, no Pašninovi sa nepodarilo puk poslať preč, ten sa dostal znova k bráne a TOMÁŠ HRNKA ho bekhendovou dorážkou dostal do siete!
Asistencia: Radek Smoleňák.
03:10
Mazanec musel pristaviť puk pre svojich spoluhráčov, Telegin a Ničuškin ale veľmi dobre napádajú.
02:50
Grigorenko je späť na ľadovej ploche a Slovan tak pokračuje v presilovke o jedného hráča.
02:24
Po vhadzovaní sa síce Moskovčania oslobodili, no následne sa Slovan vrátil dopredu. Meszároš dostal prihrávku na ľavý kruh, jeho príklep však končí orazený v ochrannej sieti.
02:09
Vylúčenie v tíme CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
01:30
CSKA sa zatiaľ bez problémov bráni.
00:55
Po vhadzovaní si Slovan puk rozohral a Švarný to skúsil od modrej čiary.
00:46
Vylúčenie v tíme CSKA Moskva (Michail Grigorenko – 2 min., hákovanie).
00:30
importantHneď po úvodnom vhadzovaní sa domáci natlačili do útočného pásma a po strele z ľavého kruhu a teči Telegina sa puk odrazil od žrde Mazancovej brány!
00:01

CSKA Moskva: L. Johansson (Sorokin) – M. Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Pašnin, Ar. Sergejev, Ožiganov – Platt, Grigorenko, Scott – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Popov, K. Petrov, Ničuškin – Telegin, Andronov, Ľubimov.

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Després, Meszároš, Švarný, Taimi, Ebert, T. Voráček, Boldižár, Bačík – Co. Genoway, Řepík, Kašpar – Skalický, A. Šťastný, J. Mikúš – Buchtele, Smoleňák, Hrnka – Sádecký, M. Hlinka.

Rozhodca: Cyplakov, Ibatulin – Palej, Ponamarenko.
CSKA Moskva je po dvanástich odohratých zápasoch na šiestej pozícii západnej konferencie. Má za sebou štvorzápasový trip, z ktorého doniesol dve výhry (z Kunlunu 4:3 po predĺžení a z Chabarovska 3:2 po nájazdoch) a dve prehry (1:3 vo Vladivostoku a 0:4 v Helsinkách). Na domácom ľade však v tejto sezóne ešte CSKA neprehralo, vo všetkých štyroch stretnutiach bralo plný počet bodov.

Slovan Bratislava sa nachádza na nelichotivej predposlednej priečke. Sezónu nezačal vonku ideálne, po troch prehrách si trochu vylepšil chuť doma výhrami nad Minskom a Novosibirskom, no následne proti Jugre, Omsku a Nižnekamsku získali Bratislavčania len dva body. V ostatných zápasoch sa predstavili na ľade Vladivostoku (1:2 po nájazdoch), v Kunlune (0:2), v Chabarovsku (3:2), doma s Kazaňou (3:6) a v Podolsku (0:4). Celkove sa mu vonku veľmi nedarí, keď v siedmich zápasoch získal štyri body, za už spomínanú výhru v Chabarovsku a prehru po nájazdoch vo Vladivostoku.

V minulej sezóne sa Slovanu podarilo doma s CSKA uhrať remízu 1:1, po ktorej zvíťazili hostia, v Moskve sa tešili domáci 4:2. Nezaváha CSKA ani v piatom domácom zápase v sezóne, alebo sa Slovanu podarí prekvapiť a vylepšiť štatistiku vzájomných duelov i bodový zápis? Sledujte spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.