Tatar asistoval pri výhre Detroitu nad Bostonom, ďalší traja Slováci nebodovali

Tomáš Tatar sa teší po jednom zo svojich gólov.
Tomáš Tatar sa teší po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. sep 2017 o 07:12

V akcii boli aj Martin Marinčin, Richard Pánik a Tomáš Jurčo.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k vysokému víťazstvu Detroitu nad Bostonom (5:1) v sobotňajšom prípravnom stretnutí pred novou sezónou NHL.

Tatar v presilovej hre v 43. minúte prihral českému spoluhráčovi Martinovi Frkovi a ten druhým presným zásahom v stretnutí pečatil na 5:1 pre Red Wings.

Pre 26-ročného slovenského krídelníka to bola druhá asistencia v predsezónnej príprave. V drese Bostonu chýbal kapitán Zdeno Chára. Premiérovo sa hralo v novom stánku Little Caesars Arene, ktorá nahradila Joe Luis Arenu. Tá bola domovom pre hráčov Detroitu od roku 1979.

Až dvaja slovenskí útočníci sa predstavili v súboji Chicaga s Columbusom (2:3), ale k víťazstvu Blackhawks nepomohli.

Richard Pánik mal tri a Tomáš Jurčo jeden strelecký pokus, domáci dovedna 54-krát vystrelili na Joonasa Korpisala v bránke hostí, ale ten pustil za chrbát len dva puky.

V sobotu bol v hre aj obranca Martin Marinčin v drese Toronta, ktoré zvíťazilo v Buffale 3:1. Marinčin nebodoval a zápas skončil so štyrmi trestnými minútami a jedným mínusovým bodom.

NHL 2017/2018 - prípravné stretnutia:

Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)

Arizona - San Jose 4:5 sn (3:2, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Chicago - Columbus 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

/Richard Pánik odohral 13:40 minúty, trikrát vystrelil na bránu súpera, zaznamenal tri bodyčeky a zblokoval jednu strelu súpera, Tomáš Jurčo (obaja Chicago) odohral 11:49 minúty, raz vystrelil na bránu súpera a pripísal si tri bodyčeky/

St. Louis - Dallas 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Buffalo - Toronto 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:12 minúty, dva razy vystrelil na bránu súpera, zaznamenal štyri trestné minúty a jeden mínusový bod/

New Jersey - NY Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Ottawa - Montreal 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Washington - Carolina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Detroit - Boston 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:05 minúty, dva razy vystrelil na bránu súpera, pripísal si jednu asistenciu, jeden bodyček a dve trestné minúty/

Minnesota - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Domov»Hokej»NHL»Tatar asistoval pri výhre Detroitu nad Bostonom, ďalší traja Slováci nebodovali