Dani Ceballos sa stal hrdinom Realu Madrid v zápase proti Alavésu.
Dani Ceballos sa stal hrdinom Realu Madrid v zápase proti Alavésu. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. sep 2017 o 11:03

Veľký favorit sa v Alavése trápil, vyhral iba o jeden gól.

MADRID. Španielsky futbalista Dani Ceballos bol nečakaným hrdinom Realu Madrid v sobotňajšom ligovom dueli na trávniku Deportiva Alavés.

Dvadsaťjedenročný stredopoliar prvýkrát nastúpil v La Lige v základnej zostave Realu a ponúknutej šance sa chopil na výbornú, keď dvoma gólmi zariadil víťazstvo úradujúceho majstra 2:1.

Zidane ho chválil

Ceballos prišiel do madridského klubu počas letného prestupového obdobia z Betisu Sevilla, za najlepšieho hráča tohtoročných majstrovstiev Európy do 21 rokov zaplatil madridský veľkoklub viac ako šestnásť miliónov eur.

Pri početných absenciách dostal Ceballos šancu v základe, z ktorej vyťažil dva presné zásahy.

Pozrite si momentky zo stretnutia Alavés - Real Madrid: fotogaléria

24.9.2017

"Som z neho šťastný. Dostal šancu a odviedol výborný výkon. Ukázal, že už je pripravený hrať za tento klub. Súper si vypracoval nejaké strelecké príležitosti, ale mal ich menej ako my, preto sme si zaslúžili vyhrať. Taký je futbal," uviedol tréner Realu Zinedine Zidane pre web klubu.

"Nebol to náš najlepší zápas, ale získali sme tri body, za čo sme vďační. Nabudúce budeme hrať určite lepšie," doplnil.

Debut, aký si vysníval

Ceballos dostal hostí do vedenia v desiatej minúte, keď využil skrumáž v obrane súpera a na jeho pohotový pokus nedokázal brankár Alavésu zareagovať. Deportivo vyrovnalo v 40. minúte, nechytateľnou hlavičkou sa prezentoval Manu Garcia.

Nerozhodné skóre zmenil ešte pred prestávkou opäť Ceballos, chybu v defenzíve využil na druhý gól, ktorý napokon znamenal tri body pre favorita.

"Bol to debut v základnej zostave, aký som si vysníval. Pre tento moment som tvrdo pracoval. Som šťastný, že som pomohol tímu k víťazstvu. Musíme v tomto výkone pokračovať a dúfať, že sa dotiahneme na našich súperov," uviedol autor oboch gólov Realu.

"Alavés je doma silný, preto si myslím, že ak takto bude hrať naďalej, tak bude robiť mnohým tímom problémy. My musíme rozhodovať zápasy skôr," dodal.

Realu sa darí viac vonku ako doma

Obhajca titulu dosiahol iba tretie víťazstvo v šiestich tohtosezónnych ligových dueloch, v tabuľke figuruje s jedenástimi bodmi priebežne na štvrtom mieste so sedembodovým odstupom za vedúcou Barcelonou.

Real potvrdil, že sa mu zatiaľ lepšie hrá na ihriskách súperov, kde dosiahol všetky tri výhry, na Santiago Bernabeu má v troch zápasoch bilanciu dve remízy a jedna prehra.

Alavésu nepomohla ani zmena na trénerskej lavičke, po šiestich kolách zostáva aj naďalej bez bodu.

Domov»Futbal»Španielsko»Real Madrid mal nečakaného hrdinu. Bol to debut, aký som si vysníval, priznal Ceballos