Neapol opäť dokázal otočiť stav zápasu, na dlhší čas však môže prísť o Milika

Hráči SSC Neapol sa radujú z rozhodujúceho gólu Ghoulama.
Hráči SSC Neapol sa radujú z rozhodujúceho gólu Ghoulama. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. sep 2017 o 14:42

Tešíme sa zo skvelého štartu do súťaže, priznal Marek Hamšík.

TURÍN, NEAPOL. V najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A premiérovo v histórii nastala situácia, že dve mužstvá dokázali naplno zabodovať v úvodných šiestich kolách. Spomenutú bilanciu si momentálne môžu užívať futbalisti SSC Neapol a Juventusu Turín.

Neapolčania v sobotu popoludní triumfovali 3:2 na ihrisku nováčika Spal, úradujúci šampión z Turína následne s prehľadom zvládol mestské derby proti tímu FC (4:0).

"Dnešný zápas patril k najťažším v tejto sezóne. Spal hral výborne, no my sme opäť ukázali svoju silu. Tím má aj veľký charakter, keď dokázal otočiť duel. Stalo sa to už tretíkrát v tejto sezóne," uviedol slovenský kapitán Neapola Marek Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej stránky.

Skóre stretnutia vo Ferrare otvorili prekvapivo domáci gólom Pasquala Schiattarellu v 13. minúte, už o minútu neskôr vyrovnal Lorenzo Insigne. V 72. minúte poslal hostí do vedenia José Callejón. O šesť minút vyrovnal Federico Viviani.

Definitívnu podobu výsledku stanovil v 83. minúte po peknom sóle alžírsky obranca Neapola Faouzi Ghoulam.

"Tešíme sa zo skvelého štartu do súťaže. Sme však ešte na začiatku sezóny, musíme ísť od zápasu k zápasu. Už najbližšie nás čaká veľmi ťažký duel, zápas Ligy majstrov proti Feyenoordu. Potrebujeme naplno zabrať a získať tri body," dodal Hamšík, ktorý bol na ihrisku do 61. minúty.

Neapolčanov po zápase mrzelo akurát zranenie poľského útočníka Arkadiusza Milika. Dvadsaťtriročnému odchovancovi klubu Rozwój Katovice hrozí druhý rok po sebe operácia kolena. Rovnaký úraz utrpel aj v úvode minulej sezóny.

Ako referuje oficiálne twitterové konto neapolského klubu, podrobnejšie informácie ohľadne Milikovho zdravotného stavu budú známe po pondelkových vyšetreniach na klinike v Ríme.

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol opäť dokázal otočiť stav zápasu, na dlhší čas však môže prísť o Milika