Zľava: Nick Ebert z HC Slovan Bratislava, Alexei Kopeikin z Viťaz Podoľsk a Jakub Štěpánek z HC Slovan Bratislava. (Autor: SITA)
Sportnet|27. sep 2017 o 00:00

Hráči Slovana zvíťazili trikrát odvrátili nepriaznivý stav.

KHL - streda:

Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 19. Švarný (Buchtele), 29. Hrnka (Smoleňák, Buchtele), 37. Hrnka (Barker, Ebert), 54. Řepík (Kašpar) - 16. Nikulin (Afinogenov), 24. Makejev (Mozík), 31. Afinogenov (Makejev)

Rozhodovali: Naumov, Sergejev - Otmachov, Lazarev, vyslúčení: 6:4 na 2 min, navyše Després 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 5758 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Després, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Kozák - Řepík, Genoway, Kašpar - Buchtele, Hrnka, Smoleňák - Šťastný, Mikúš, Skalický - Hecl, Sádecký, Hlinka

Podoľsk: Saprykin - Mozík, Golovkov, Semjonov, Burström, Voronkov, Katičev, Romanov - Afinogenov, Nikulin, Makejev - Švec-Rogovoj, Horák, Kopejkin - Kulagin, Petrakov, Vyglazov - Pankov, Jacenko, Vorošilo - Gorochov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí šesťzápasovej domácej série KHL nad Viťazom Podoľsk tesne 4:3, keď trikrát odvrátili nepriaznivý stav.

Zverenci trénera Miloša Říhu tak vrátili ruskému tímu prehru zo soboty na jeho klzisku 0:4. Zároveň ukončili trojzápasovú sériu bez bodu, no stále figurujú na predposlednej priečke Západnej konferencie s 15 bodmi.

Na stredajší zápas prišlo 5758 divákov, čo je historicky najnižšia domáca návšteva Slovana v KHL.

Slovan pokračuje v domácej sérii najbližšie v nedeľu o 17.30 h proti Spartaku Moskva.

Pozrite si, ako Slovan doma porazil Víťaz Podoľsk: fotogaléria

27.9.2017

Priebeh zápasu:

I. tretina:

Od úvodu sa hral otvorený hokej. Na domácej strane dvakrát nebezpečne vystrelil Kašpar, po ňom aj Šťastný, ale Saprykin si poradil. Na druhej strane bol aktívny druhý útok, najmä Švec-Rogovoj, ktorý mal dve dobré príležitosti, ale v oboch prípadoch bol na svojom mieste Štepánek.

V 16. minúte už kapituloval, no vina bola na strane obrancov. Po chybe pri rozohrávke vo vlastnom pásme sa puku zmocnil Nikulin, narazil si ho s Afinogenovom a otvoril skóre - 0:1.

O minútu neskôr vypadol Štěpánkovi puk a Švarný ho z čiary vyhodil. Rozhodcovia si ešte overili situáciu na videu, druhý gól Podoľska z toho však nebol.

Slovan vyrovnal v 19. minúte, Buchtele prihral na modrú Švarnému, ten sa kľučkou zbavil hráča, potiahol si puk a z ľavého kruhu švihom prekonal Saprykina - 1:1.

II. tretina:

Aj druhá tretina sa niesla vo vysokom tempe a diváci videli veľa akcií i gólov na oboch stranách. Viťaz išiel opäť do vedenia v 24. minúte.

Mozík vyhodil puk z obranného pásma, Makejev si ho dokorčuľoval, obišiel protihráčov a prestrelil Štěpánka - 1:2. Vyrovnanie prišlo o päť minút neskôr po peknej akcii, keď Buchtele prihral puk za bránku Smoleňákovi, ten ho vrátil späť do ohňa a Hrnka nedal Saprykinovi šancu 2:2.

Krátko na to však išiel na trestnú Kozák a Viťaz vôbec prvú presilovku v zápase zužitkoval. Na 3:2 pre hostí zvýšil Afinogenov. Svoju prvú presilovku využili aj domáci hráči, keď v 37. minúte vystrelil Barker a Hrnka tečoval puk do siete - 3:3.

III. tretina:

V úvode tretej tretiny mohol rozhodnúť Švec-Rogovoj, ktorý sa rútil sám na Štěpánka, ale svoj nájazd nedotiahol do zdarného konca.

V 48. minúte sa situácia zopakoval po chybe Voráčka, ale ani Kulagin v si v nájazde s domácim brankárom neporadil. Slovan dostal obrovskú šancu na rozhodnutie, keď si zahral minútu a deväť sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčov.

A v 54. minúte ju aj dokázal využiť. Kašpar poslal medzi kruhy žabku na Řepíka a ten sa z prvej nemýlili - 4:3. Slovan si už v závere nenechal vziať víťazstvo a ukončil trojzápasovú sériu bez bodu.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Prvých asi 14 minút sme hrali výborne, aj hokejovo, mali sme veľa šancí, no zase sme inkasovali. Potom sme celý zápas doťahovali náskok súpera. Chalanom som už na tripe hovoril, že ak do toho nedáme všetko, to šťastie k nám nepríde. Dnes boli chalani pod veľkým tlakom, ale dokázali to otočiť a za to sa im chcem poďakovať. Verím, že nám to pomôže v ďalších zápasoch."

Michal Řepík, útočník a strelec víťazného gólu Slovana: "Bolo to dôležité víťazstvo, chceli sme túto šesťzápasovú sériu začať úspešne. Našťastie sa nám to podarilo, ale zápas nebol vôbec jednoduchý. Oni hrali celkom dobre, my sme zase spravili chyby a oni ich trestali. Našťastie sme to tu urvali. Pri mojom góle sme dobre začali tú presilovku 5 na 3, hlavne sme vyhrali buly. Nepostrážili si ma, ja som si nakorčuľoval trochu vyššie a Kašpar mi to tam prihral. Aj keď som to netrafil úplne, ako som chcel, spadlo to tam."

Tomáš Hrnka, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Myslím si, že to bolo zaslúžená víťazstvo, dreli sme, mali sme tam aj dosť oslabení, ale ustáli sme to. Bolo to tesné, ale myslím si, že bojovnosť zvíťazila. Oproti zápasu v Podoľsku bol hlavný rozdiel, že dnes sme dali góly. Aj dnes tam bolo viacero chýb, robíme ich dosť často, našťastie sme zvíťazili. Som rád, že sa mi podarilo dať góly."

Valerij Belov, tréner Viťaza: "Gratulujem Slovanu k víťazstvu. Vedeli sme, že na domácom klzisku pôjdu na maximum, pozerali sme aj ich posledný zápas. Snažili sme sa hrať čo najlepšie, ale nemali sme dobrú disciplínu a mali sme veľa vylúčení. Rozhodujúce bolo to oslabenie 3 na 5."

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Víťaz Podoľsk (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
27.09.2017 o 19:05
Slovan
4:3
(1:1, 2:2, 1:0)
60' minúta
Viťaz
Góly a asistencie: 19. Švarný (Buchtele, Co. Genoway), 29. Hrnka (Smoleňák, Buchtele), 37. Hrnka (Barker, Ebert), 54. Řepík (Kašpar, Meszároš) – 16. Nikulin (Afinogenov), 24. Makejev (Mozík), 31. Afinogenov (Makejev). Rozhodca: Naumov, Olenin – Otmachov, Lazarev. Diváci: 5.758.
Je dobojované, Slovan dnes vydrel tri body a právom sa belasí radujú, keď o víťazstve rozhodli v poslednej tretine využitou presilovkou päť na tri. Najlepšími hráčmi zápasu: Maxim Afinogenov a Tomáš Hrnka. Diváci si v Bratislave konečne pozrú víťaznú ďakovačku a v nedeľu Slovan bude hostiť silný Spartak Moskva. Pokojnú trojbodovú noc priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
59:58
Slovan v plnom počte, Podolsk so šiestimi korčuliarmi na ľade.
59:53
importantOddychový čas domácich, tréner Říha mobilizuje sily na záver tretiny.
59:53
importantSkrumáž pred bránkou domácich, puk z pravej strany Štepánek v pokľaku schoval medzi svojimi betónmi a máme tu peknú šarvátku.
59:41
Burström vystrelil od modrej, Genoway puk zblokoval, hostia stále pri puku v pásme domácich.
59:26
importantHorák sa oprel do puku na pravom kruhu, pred Štepánkom bola skrumáž, Jakub puk v pokľaku schoval vo svojom náručí.
58:54
importantKulagin ušiel domácim po pravej strane, minul bránku Štepánka, Saprykin na striedačke, power play hostí.
58:24
Hráme štyria proti štyrom, puk pri mantineli v pásme domácich, len ho tam udržať čo najdlhšie.
57:58
Švarný a Švec-Rogovoj za vzájomnú bitku bez rukavíc po dve minúty – obaja za hrubosť.
57:58
importantPetrakov opečiatkoval strelou bekhendom konštrukciu domácej bránky, potom si to rozdali v ringu Švarný a Švec-Rogovoj, budeme vylučovať.
57:29
Domáci v plnom počte, no Podoslk je na koni.
57:18
Smoleňák vyhodil puk von z pásma, snáď to belasí už ubránia.
57:08
Slovan poslal puk von z pásma, hostia sa veľmi ponáhľali späť a vyrobili ofsajd.
56:40
Podolsk posadil Slovan na kolotoč, belasí zatiaľ odolávajú a súperovi efektný palebný priestor neposkytli.
55:39
Ebert vybojoval puk v rohu klziska a s pomocou Řepíka puk končí za bránkovou čiarou Podolska.
55:29
Després dnes dohral, za podrazenie dve minúty a za protesty a hanlivé gesto smerom k rozhodcovi osobný trest desať minút za nešportové správanie a Simon už putuje do šatne.
54:47
Hostia v plnom počte, Slovan presilovku s výhodou jedného muža hral veľmi mizerne.
53:54
Z hĺbky svojho pásma zakladá Slovan svoju presilovkovú akciu, no akosi sa mu to nedarí.
53:11
goalSlovan Bratislava dal gól!
Od bránkovej čiary na vnútornú časť pravého kruhu poslal puk Kašpar a MICHAL ŘEPÍK svojim príklepom vsietil. Asistencie: Lukáš Kašpar a Andrej Meszároš.
52:57
Barker vypálil z vrcholov kruhov mierne z ľavej strany, Saprykin v rozkľaku puk kryje.
52:47
importantOddychový čas hostí, ktorí volia taktiku na 69 sekundovú oslabovku o dvoch mužov.
52:47
Za krosček dostal dve minúty Semionov, Podolsk pôjde do trojky.
52:47
Pri signalizovanom vylúčení pálil Ebert od modrej, Saprykin v pokľaku puk schoval v náručí.
51:56
Smoleňák bol hákovaný a na trestnú usadá Burström, Slovan dostal krásny darček od svojho súpera, ako s ním naloží?
51:08
Malá skrumáž pri ľavej žrdi Štepánkovej bránky, ktorú vyriešil ako správny kapitán Meszároš.
49:50
Buchtele opäť raz a presne poslal puk do vesmíru, do prázdna, nikomu, a tak sa belasí aj dnes čosi nakorčuľujú.
49:26
Després to skúsil spoza bránky nahodiť do bránkoviska, správneho adresáta nenašiel a Saprykin bol bez práce.
48:44
Hostia sa previnili proti pravidlám ofsajdom, oba tímy to hrajú na zabezpečenú defenzívu a na brejk, jeden jediný gól by mohol rozhodnúť o majiteľovi troch bodov.
47:40
importantVoráček chyboval v rozohrávke, na bránku belasých sa rútil Kulagin, ktorý si položil Štepánka na ľad, no nedokázal puk poslať do odkrytej časti domácej bránky.
47:17
Zo stredného pásma nahodený puk Štepánek schoval v lapačke a rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
46:14
Domáci v plnom počte, Viťaz dohrával presilovku v pásme belasých, nič však nevymyslel.
45:41
Slovan vysoko napáda rozohrávku súpera a zbiera veľmi cenné sekundy, keď sa láme ľad.
45:12
Makejev z ľavého kruhu trafil len bočnú sieť, keď predtým Slovan vyhodil puk von z pásma.
44:14
Buchtele zohrieva lavicu hanby, dve minúty za podrazenie, presilovka pre Podolsk.
43:55
importantŠvec-Rogovoj sa dostal do nájazdu a zoči-voči Štepánkovi ho gólman belasých vychytal.
43:03
Makejev vystrelil po ľade z ľavého kruhu, puk preletel bránkoviskom a skončil v rohu klziska.
41:24
Hostia sa nepresnou prihrávkou sami pripravili o pásmo, Slovan po vybojovaní puku pôjde do akcie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:56.
V druhej tretine sme videli štyri góly a na jedno gólový brejk hostí našli domáci vždy odpoveď v podobe vyrovnávajúceho gólu. Všetko je otvorené a máme sa na čo tešiť v tretej perióde duelu. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 11:9.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:37
Domáci v plnom počte a Slovan sa dostal do šance, no rovnako ako na druhej strane puk Horáka v bránkovisku poslúchal ako mal, teraz tomu bolo tak na druhej strane.
39:20
importantPuk v moci Štepánka, ktorý upokojil hru na ľade, peknou strelou sa spoza ľavého kruhu prezentoval Golovkov, ktorý našiel Jakubovu lapačku.
38:52
Slovan poslal ďalší puk von z pásma cez všetky čiary a čas z oslabenia plynie.
37:53
Horák to z pravej strany posielal pred bránkovisko, prekvapenie sa nekonalo a belasí puk poslali von z pásma cez všetky čiary.
37:37
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Mikúša, presilovka pre Podolsk.
36:59
Buchtele vystrelil z pravého kruhu a trafil masku Saprykina, hlavní nechali pokračovať hru, po modrej z pravej strany Ebert nabil na stred Barkerovi, ktorý vymietol pavučinu v bránke hostí, avšak po umnej teči TOMÁŠA HRNKU. Hostia protestujú u hlavných, zrejme zbytočne, video sa pozerať nebude. Asistencie: Cam Barker a Nick Ebert.
36:19
Domáci v plnom počte a bude to Slovan, kto si zahrá v zápase presilovú hru.
35:36
Budeme hrať štyria proti štyrom, za háčik odkorčuľoval na trestnú Kopejkin.
34:47
Slovan poslal pozdrav Saprykinovi a zbiera cenné sekundy zo svojho oslabenia.
34:19
Buchtele vyfasoval dve minúty za zovretie puku rukou, Viťaz si opäť zahrá presilovku.
34:19
Vorošilo pálil z pravého kruhu, Štepánek puk vyrazil späť do hry a pripísal si na svoje konto ďalší úspešný zákrok.
33:14
Tvrdá strela v podaní Burströma z ľavej strany od kruhu, Štepánek puk vyrazil pred seba a dlho oň bojoval, aby ho napokon schoval pod svoje rukavice.
32:42
importantSádecký poslal puk na pravú stranu a od kruhu zakončil Hlinka, ktorý narobil vrásky na čele Saprykina, Igor puk vyrazil pred seba a šípkou na ľad ho následne schoval pod svoje telo.
32:02
importantKulagin ušiel defenzíve domácich a z ľavej strany nakorčuľoval pred bránkovisko, vystrelil, Štepánek puk poslal do rohu klziska a teraz veru podržal tím od Dunaja.
30:47
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Makejev poslal spoza ľavého kruhu puk za bránku, odtiaľ ho chcel MAXIM AFINOGENOV naservirovať pred bránkovisko, no puk poslal lišiacky za chrbát Štepánka. Asistencia: Alexej Makejev.
30:15
Viťaz sa vrátil po puk, ktorý belasí poslali von z pásma a už operuje pred Štepánkom, Slovan odoláva tlaku súpera.
29:31
Kulagin chcel zakončiť spoza bránky, natlačil sa k bránkovisku, na ľad ho poslal Kozák a už sedí na trestnej za držanie.
28:26
Buchtele z bránkovej čiary poslal puk za bránku Smoleňákovi, Radek puk okamžite poslal pred bránku a TOMÁŠ HRNKA nekompromisne zakončil. Asistencie: Radek Smoleňák a Jan Buchtele.
28:11
Smoleňák korčuľoval za pukom zbytočne, čiaroví akciu belasým zastavili, zakázané uvoľnenie.
27:02
Horák z ľavého kruhu nevystrelil, skúsil na trmu-vrmu po ľade do bránkoviska, puk bol onedlho na modrej na palici kapitána hostí Semionova, ktorý vystrelil, minul bránku domácich a puk sa od mantinelu odrazil na sieť v oblúku bránky, hlavný hru prerušil.
25:50
Voráček vystrelil od modrej z pravej strany od mantinelu, Saprykin kontroloval puk a hostia sa takmer dostali do šance, Ebert prešiel s pukom poza vlastnú bránku a nahral na palicu súpera, ten bol v strednom pásme a hostia v snahe o útok vyrobili ofsajd.
24:57
Švarný zaparkoval na mantinel Kulagina, ktorý skončil na ľade, hlavní hru radšej prerušili, vylučovať nebudeme.
23:56
Slovan hral v pásme súpera, dva puky Meszároša od modrej boli zblokované, hostia puk vytiahli von z pásma a zdalo sa, že na odovzdanie. No nie, ALEXEJ MAKEJEV si na výlete našiel palebný priestor a Štepánek bol v pokľaku bez šance. Asistencia: Vojtěch Mozík.
21:23
Viťaz poslal puk von cez všetky čiary a vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Saprykina.
21:04
importantEbert vystrelil príklepom z pravého kruhu, Saprykin puk poslal na ochrannú sieť, predtým sme videli strelu v podaní Horáka, aj Štepánek si s pukom poradil a poslal ho na ochranné sklo.
20:24
Ofsajd hostí na modrej, vhadzovať budeme v strednom pásme.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:01.
Skončila sa nám prvá tretina duelu a bolo sa na čo pozerať, brankári na oboch stranách vytiahli súbor pekných zákrokov, no diváci sa predsa len dočkali. Hostia sa po chybe domácich ujali vedenia, keď si pred Štepánkom mohli dovoliť parádičku. Potom bol v akcii videorozhodca zápasu, gól súpera však nevidel a Podolsk ani neprotestoval. V závere tretiny po peknej akcii vyrovnal Švarný, ktorý rozjasal arénu. Pomer striel medzi žrde v prvej časti hry 15:16.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:31
18:31
Slovan zakombinoval s pukom v pásme súpera, IVAN ŠVARNÝ si od modrej potiahol puk cez sťahovačku, aby sa zbavil hráča súpera, na ľavý kruh a poslal pozdrav za chrbát Saprykina. Asistencie: Jan Buchtele a Colby Genoway.
16:53
importantMakejev poslal štipľavý puk spoza bránky pred bránkovisko, šťastie pre belasých, že Afinogenov vo výhodnej pozícii puk netrafil.
16:47
importantHlavní sa vrátili späť na ľadovú plochu a po telefonáte z Moskvy jeden z nich rozpažil, puk za bránkovou čiarou Štepánka nebol.
16:47
importantČi skončil puk v bránke domácich, rozhodne po následnom prerušení hry videorozhodca duelu.
16:24
Slovan zamkol súpera v pásme, dva Skalického projektily Saprykin vyrazil späť do hry, napokon sa belasí chybnou prihrávkou sami pripravili o pásmo.
15:02
15:02
Slovan stratil v rozohrávke puk, dva na nula sa vybrali Nikulin a Afinogenov, ktorí si vymenili medzi sebou puk pred Štepánkom a z ľavej strany po ľade do odkrytej časti bránky zasunul ALEXANDER NIKULIN. Asistencia: Maxim Afinogenov.
14:48
Vyglazov z ostrého uhla z ľavej strany poslal puk na Štepánka, Jakub dobre čítal hru aj v tejto sekunde hry a puk zneškodnil.
13:29
importantKopejkin nahodil z ľavej strany puk na bránku, pred bránkoviskom ho ešte umne tečoval aktívny Švec-Rogovoj, Štepánek v rozkľaku cez pravý betón puk zastavil a následne schoval pod svoju rukavicu.
12:52
Kašpar a Genoway to skúšali z ostrých uhlov na prekvapenie do bránkoviska, nič také sa nekonalo, z ľadu v sprievode lekára odchádza Afinogenov, snáď to nebude nič vážne.
12:14
importantViťaz vyhral buly, Švec-Rogovoj nakorčuľoval s pukom na vrcholy kruhov a efektne vystrelil, Štepánek vytiahol pekný zákrok a puk schoval vo svojej lapačke.
12:06
Švec-Rogovoj sa oprel do puku za pravým kruhom, Meszároš do dráhy puku vložil svoju palicu a puk usmernil na ochrannú sieť.
11:05
importantŠťastný sa prezentoval krásnou strelou z ľavého kruhu, Saprykin puk vyrazil späť do hry a vzápätí zlikvidoval aj dorážku Šťastného z ostrého uhla.
10:45
Švarného príklep od modrej z ľavej strany Saprykin zneškodnil, puk poslal pred seba a hostia pôjdu do akcie.
09:34
importantKatičev poslal z ľavej strany od modrej od mantinelu tvrdý puk do priestoru bránky Slovana, Štepánek dobre čítal hru a puk schoval vo svojej lapačke.
08:33
Skalický si to namieril po pravej strane okolo mantinelu do pásma súpera, vystrelil od kruhu, puk však poslal len na ochranné sklo, Saprykin bol teraz bez práce.
08:14
Švarný v akcii po ľavej strane, aj on vystrelil od kruhu, Saprykin puk zlikvidoval a Slovan má pásmo na vhadzovanie.
08:01
Pankov tvrdým príklepom pálil z pravej strany od kruhu, Štepánek puk poslal na ochranné sklo a Slovan pôjde do akcie.
07:03
Spoza pravého kruhu vystrelil pohotovo Kopejkin, Štepánek poslal puk na druhý kruh a odtiaľ pohotovo strieľal Burström, Štepánek puk schoval vo svojej lapačke.
06:14
Hostia to skúsili na nahodený puk, úmyselný ofsajd videl čiarový, hru prerušil a vhadzovať budeme pred Saprykinom.
05:21
Burström z ľavej strany od mantinelu nahodil puk na bránku domácich, Štepánek ho lapil do rukavice a pohotovo rozohral akciu belasých.
04:13
Horák švihom od modrej z jej stredu preveril pozornosť svojho krajana v bránke domácich, Štepánek puk poslal späť do hry a za malú chvíľku zlikvidoval pod svojimi rukavicami strelu hráča v červenom drese.
03:15
importantŘepík poslal spoza bránkovej čiary puk na ľavý kruh, z prvej príklepom vystrelil Kašpar, Saprykin v pokľaku puk berie do náručia.
02:40
Hecl potiahol puk vpred po ľavej strane okolo mantinelu, vystrelil švihom od kruhu, Saprykin puk zrazil za svoju bránku a Slovan zostáva v pásme hostí.
01:23
S pukom na druhej strane pri útoku belasých si Saprykin poradil a poslal ho spať do hry, v zóne domácich vystrelil od modrej Švec-Rogovoj, jeho puk bol zblokovaný do rohu klziska.
00:01
Čestné buly zápasu vhodil Marcel Sakáč, brankárska legenda Slovenska. Pán Sakáč oslávil v sobotu svoje 70-te narodeniny, gratulujeme k životnému jubileu.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy, dnes k odvete zo soboty nastúpia belasí proti hráčom z Podolsku. Hostia v bielo-červených dresoch na čele s Igorom Saprykinom, domáci v modrých farbách na čele s Jakubom Štepánkom.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Mazanec) – Després, Meszároš (C), Barker, Ebert, Švarný (A), Voráček, Kozák, Boldižár – Kašpar (A), Co. Genoway, Řepík – Smoleňák, Hrnka, Buchtele – Skalický, J. Mikúš, Šťastný – Hlinka, Sádecký, Hecl

Viťaz Moskovská oblasť:

Saprykin (Biriukov) – Golovkov, Mozík, Burström, Semionov (C), Katičev, Voronkov, Romanov – Makejev, Nikulin, Afinogenov (A) – Kopejkin (A), Horák, Švec-Rogovoj (A) – Vyglazov, Petrakov, Kulagin – Vorošilo, Jacenko, Pankov – Gorochov

Rozhodca:

Naumov, Olenin – Otmachov, Lazarev.
Hokejistov HC Slovan čaká séria šiestich domácich zápasov, v tom prvom z nich bude Slovan hostiť Viťaz Podolsk a bude potrebovať podporu domácich tribún, ktoré v novej sezóne ešte vypredané neboli, bude tomu tak v zápase proti súperovi, ktorému belasí majú čo oplácať, veď v sobotu na ľade súpera Slovan ťahal za kratší koniec a domácim neposlal ani jeden puk do siete.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podolsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21., 23., 22., 24. , 20., a na 24. mieste. V uplynulej sezóne sa Viťaz po prvýkrát prebojoval do vyraďovacích bojov, svoju púť v play-off však skončil hneď v prvom kole, neskorší víťaz Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nedovolil chlapcom z Podolska vyhrať ani jeden zápas. V konečnom účtovaní klubov Viťaz zaznamenal krásne 12. miesto, historicky najlepšie. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, tri sezóny späť vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj dvaja hráči z Fínska, rovnako dvaja z Českej republiky – Roman Horák a Vojtěch Mozík, no a zastúpenie má aj Švédsko. Viťaz hráva svoje domáce zápasy v Ľadovom paláci Viťaz, ktorý má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Valerij Gennadievič Belov.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Viťaz Podolsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.