Erik Černák (vľavo) nastúpil na dva prípravné zápasy.
Erik Černák (vľavo) nastúpil na dva prípravné zápasy. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. sep 2017 o 13:57

Počas prípravy odohral dve stretnutia.

TAMPA. Slovenský hokejista Erik Černák už nepokračuje v prípravnom kempe prvého tímu Tampy Bay Lightning v severoamerickej NHL.

Klub sídliaci v americkom štáte Florida ho preradil na farmu do mužstva AHL Syracuse Crunch. Dvadsaťročnému obrancovi sa stalo osudným pondelkové zužovanie kádra, okrem Černáka opustilo kemp ďalších 10 hokejistov.

Rodák z Košíc odohral počas prípravy dve stretnutia. Na ľade Caroliny Hurricanes, kde Lightning zvíťazili 4:3, odohral takmer 21 minút a prezentoval sa štyrmi zablokovanými strelami a 7 "hitmi".

Na konci zápasu mal aj 4 plusové body. Šancu dostal aj v domácom stretnutí proti Nashvillu (3:1). Za vyše 16 minút na ľade trikrát vystrelil, dve strely zablokoval a pripísal si aj plusový bod a dva "hity".

Černák do februára 2017 patril v NHL klubu Los Angeles Kings, teraz práva "vlastní" konkurenčný tím Tampa Bay Lightning.

V uplynulej sezóne pôsobil v juniorskom tíme Erie Otters, s ktorým sa dostal do finále Memorial Cupu, kde však jeho klub nestačil na mužstvo Windsor Spitfires 3:4. V roku 2015 získal bronzovú medailu na MS hráčov do 20 rokov.

Na farmu pred pár dňami preradili aj Černákovho bratranca a ďalšieho slovenského obrancu Christiána Jaroša, ktorý neuspel v hlavnom tíme kanadského klubu Ottawa Senators.