Morata strelil v drese Chelsea prvý hetrik a stal sa hráčom kola

Alvaro Morata sa stal hráčom 6. kola anglickej Premier League.
Alvaro Morata sa stal hráčom 6. kola anglickej Premier League. (Autor: TASR/AP)
DIGI Sport|26. sep 2017 o 20:17

Pozrite si najkrajšie góly a zákroky šiesteho kola Premier League 2017/2018, ako aj moment kola.

Na Slovensku môžete Premier League sledovať na obrazovkách DIGI Sport

BRATISLAVA. Šieste kolo anglickej Premier League 2017/2018 prinieslo 29 gólov, hetrik Alvara Moratu a debakel pre Crystal Palace.

Nielen góly, ale i zákroky brankárov zostanú v pamäti futbalových fanúšikov. Prinášame vám tie najlepšie momenty piateho kola Premier League 2017/2018.

Hráč 6. kola Premier League 2017/2018:

Výrazný podiel na triumfe Chelsea nad Stoke 4:0 mal španielsky útočník Alvaro Morata. Hetrikom sa postaral o hladké víťazstvo obhajcu titulu.

Odchovanec Realu Madrid prišiel do Chelsea ako letná posila a v zápase proti Stoke si strelecký účet otvoril už v druhej minúte.

Pri prvej výraznejšej šanci sa presadil po samostatnom nájazde na brankára.

Ďalšie dva góly si pripísal v závere druhého polčasu. V 77. minúte Španiel po indivudálnom prieniku pridal druhý gól. Morata skompletizoval hetrik v 82. minúte zblízka po priťuknutí Azpilicuetu.

"Alvaro zahral veľmi dobre. Zaznamenal hetrik, čo je vždy pre útočníka veľmi dôležité. Znamená to tiež, že dokážeme vytvárať šance pre útočníkov," citovala Conteho oficiálna klubová webstránka.

Skvelý výkon španielskeho reprezentanta ocenili aj diváci, ktorí Moratovi po príchode vyčítali jeho antisemitský postoj.

Po výzve klubu a jeho skvelom výkone zmenili pesničku, ktorá aktuálne znie: "Morata comes from sunny Spain, he's better than Harry Kane", v preklade "Morata prichádza zo slnečného Španielska, je lepší než Harry Kane".

Góly 6. kola Premier League 2017/2018:

Cheikhou Kouyate (West Ham United) - vysoký stredný záložník si skvelo nabehol na center z ľavej strany a tvrdou hlavičkou nedal šancu bankárovi Tottenhamu Hugovi Llorisovi.

Leroy Sane (Manchester City) - talentovaný nemecký krídelník si technicky spracoval prihrávku za obranu Crystal Palace. Prehodil si jedného obrancu a prekonal brankára Crystal Palace.

Alvaro Morata (Chelsea Londýn) - španielsky útočník Chelsea využil zaváhanie hráčov Stoke City blízko pri poliacej čiare. Po približne 40-metrovom sóle dal prvý zo svojich troch gólov v zápase.

Oumar Niasse (Everton) - drobný hráč Evertonu zužitkoval kolmú prihrávku do šestnástky a delovkou nedal šancu brankárovi Bournemouth.

Fabian Delph (Manchester City) - zvyčajne striedajúci stredný záložník sa podieľal na deklasovaní Crystal Palace krásnou tiahlou strelou, ktorá sa pred rozvlnením siete obtrela o brvno.

Philippe Coutinho (Liverpool) - ofenzívny stredopoliar Liverpoolu sa fanúšikom uviedol presne mierenou strelou z priameho kopu vo vzdialenosti približne dvadsať metrov od brány.

Zákroky 6. kola Premier League 2017/2018:

Petr Čech (Arsenal) - skúsený český brankár končekmi prstov vytlačil strelu Jaya Rodriqueza na ľavú žrď.

Matthew Ryan (Brighton) - austrálsky brankár pohotovo pravou rukou vyrazil strelu z približne sedemnástich metrov, ktorá smerovala k pravej žrdi.

Jordan Pickford (Everton) - mladý anglický brankár zneškodnil zakončenie útočníka Bournemouthu z bezprostrednej blízkosti reflexívnym zákrokom pravou nohou.

Wayne Hennessey (Crystal Palace) - záložník Manchestru City Laroy Sane si už myslel, že bez problémov premenil stopercentnú príležitosť. Proti bol však bankár Crystal Palace, ktorý v páde nepustil loptu za svoj chrbát.

Rob Elliot (Newcastle) - skúsený gólman pôsobil po skvelom reflexívnom zákroku, že ani sám nevie, ako na bránkovej čiare nohou zabránil gólu po strele z veľkého uhla.

Domov»Futbal»Anglicko»Morata strelil v drese Chelsea prvý hetrik a stal sa hráčom kola