O víťazstve Slovana rozhodli nájazdy, Šťastný skončil v nemocnici

Slovan Bratislava oslavuje dôležité víťazstvo.
Slovan Bratislava oslavuje dôležité víťazstvo. (Autor: TASR)
Sportnet|3. okt 2017 o 00:00

Slovan dvakrát vyhrával.

KHL - streda:

Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec 5:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch (2:1, 0:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Hrnka (Smoleňák, Barker), 19. Hlinka (Meszároš, Genoway), 42. Hrnka (Ebert), 44. Buchtele (Hrnka, Skalický), rozh. nájazd Hrnka - 1. Masuhr (Stránský, Vovčenko), 22. Vovčenko (Stránský, Višnevskij), 27. Kagarlickij (Černov), 54. Stasenko (Bumagin, Kagarlickij). Rozhodovali: Bondar, Ščeňov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Kazakovcev (Čerepovec) 5 min.+DKZ za vrazenie, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 6142 divákov.

Slovan Bratislava: Mazanec - Meszároš, Després, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Bačik - Řepík, Genoway, Hlinka - Buchtele, Hrnka, Smoleňák - Šťastný, Mikúš, Skalický - Sloboda, Sádecký, Hecl

Severstaľ Čerepovec: Hudáček - Jevsejenkov, Stasenko, Vasiljev, Masuhr, Kudako, Višnevskij, Mons, Chabarov - Bumagin, Černov, Kagarlickij - Stránský, Trubačov, Vivčenko - Jašin, Karlin, Rybin - Kazakovcev, Ščerbina, Monachov

<>

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorok v rámci šesťzápasovej domácej série v KHL nad Severstaľom Čerepovec 5:4 po samostatných nájazdoch. V tabuľke Západnej konferencie zostáva na 12. mieste, na jedenásty Spartak Moskva stráca už iba dva body.

V zápase plnom zvratov sa dvoma gólmi a jednou asistenciou prezentoval útočník Slovana Tomáš Hrnka, ktorý bol ako jediný úspešný aj v záverečnom rozstrele.

Pozrite si, ako prebiehal zápas Slovana s Čerepovcom (fotogaléria): fotogaléria

4.10.2017

Duel po nešetrnom zákroku Nikolaja Kazakovceva nedohral Andrej Šťastný, ktorý narazil hlavou na mantinel a museli ho už v prvej tretine vyniesť z ľadu na nosidlách. V bránke Severstaľu sa predstavil reprezentačný gólman Július Hudáček.

Zverenci trénera Miloša Říhu pokračujú v šnúre domácich zápasov, najbližšie privítajú vo štvrtok o 19.00 h Torpedo Nižnij Novgorod.

Hlasy po zápase:

Miloš Říha (tréner Slovana): „Konečne sme zabojovali a získali aspoň dva body. Začiatky prvých dvoch tretín nám nevyšli a dostali sme góly. Potom sme síce otočili, no škoda vyrovnávajúceho gólu na 4:4. Uspeli sme v nájazdoch, čo by mohlo náš tím povzbudiť pred ďalšími súbojmi.“

Alexander Guľavcev (tréner Severstaľu): „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme však nehrali dobre v obrane. Som rád, že sme strelili štyri góly. Mohli sme v riadnom hracom čase vyhrať aj prehrať. Získali sme bod a aj ten ma teší.“

Tomáš Hrnka (útočník Slovana): „Zápas to bol po fyzickej stránke veľmi náročný, pretože súper výborne korčuľoval a bolo dosť súbojov. Aj keď mi duel gólovo vyšiel, ale cítil som sa zle. Bolo to ako na kolotoči, viackrát sme prehrávali aj viedli, no napokon sme to zvládli.“

Priebeh zápasu

I. tretina

Slovanisti zažili úvod ako zo zlého sna. Už po niekoľkých sekundách prepadli v obrane, čo využili hráči Čerepovca na rýchle prečíslenie, ktoré po prihrávke Stránského zakončil Masuhr - 0:1. Následne Kazakovcev nešetrne vrazil Šťastného na mantinel a hráča Slovana museli odniesť z ľadu na nosidlách so zafixovaným krkom.

Kazakovcev dostal 5-minútový trest a putoval predčasne pod sprchy. Vzápätí išli hostia do troch a Slovan presilovku o dvoch hráčov využil, keď po Smoleňákovom zakončení dorazil puk zblízka do siete Hrnka. Hru v 1. tretine brzdili časté vylúčenia, v plnom počte sa hralo málo.

Domácim to v defenzíve často nefungovalo, Mazanec však vedel zaváhania obrancov napraviť skvelými zákrokmi, betónom skvele zakročil proti Ščerbinovi a Bumaginovi a zneškodnil aj šancu Černova. V závere tretiny dostal Slovan možnosť hrať ďalšiu presilovku, v ktorej sa ujal teč Hlinku po Meszárošovej delovke - 2:1.

II. tretina

Říhovi zverenci však opäť nezachytili úvod tretiny a v 22. minúte po strele Vovčenka bolo znovu vyrovnané. Následne sa presadil v presilovke aj Kagarlickij a hostia viedli. Slovanisti pokračovali v nedôslednom bránení, Černov mohol zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, obišiel aj Mazanca, ale nedokázal zasunúť puk do bránky. Na domácej strane dokázal výraznejšie zavrieť súpera len prvý útok, aktivitou hýril Řepík, ale ani on Hudáčeka tiesnený v nájazde neprekonal.

III. tretina

Slovan začal tretie dejstvo náporom, odmenou za aktivitu mu bol vyrovnávajúci gól Hrnku. Gól musel ešte odobriť videorozhodca. V 44. minúte zaburácali tribúny znova, po prihrávke Skalického zasunul puk do odkrytej bránky Buchtele - 4:3.

Slovanisti sa postupom času prestali hrnúť dopredu, zatiahli sa do obrany a vyčkávali na akcie súpera. To sa ukázala byť zlá taktika, pretože hostia zatlačili slovanistov do pásma. V 53. min. Voráček fauloval v nájazde Kagarlického, ten ale trestné strieľanie nepremenil, český brankár predviedol vydarený zákrok betónom.

Následne už ale hostia skórovali zásluhou Stasenka, ktorý využil ideálnu prihrávku Kagarlického. V závere tretiny boli obe mužstvá blízko k víťazstvu, možnosť stať sa hrdinom odmietli Genoway a Černov na druhej strane.

Predĺženie a samostatné nájazdy

Duel tak dospel do predĺženia. Slovan sa v ňom ubránil oslabeniu 3 na 4 pri vylúčení Desprésa, najmä zásluhou Mazanca. V samostatných nájazdoch bol ako jediný úspešný domáci Hrnka v druhej sérii.

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Severstaľ Čerepovec (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
03.10.2017 o 19:00
Slovan
5:4
(2:1, 0:2, 2:1, 0:0, 1:0)
66' minúta
Čerepovec
Góly a asistencie: 6. Hrnka (Smoleňák, Barker), 19. M. Hlinka (Meszároš, Co. Genoway), 42. Hrnka (Ebert), 44. Buchtele (Hrnka, Skalický), rozh. náj. Hrnka – 1. Mazur (Stránský, Vovčenko), 22. Vovčenko (Stránský, Višněvskij), 27. Kagarlickij (P. Černov), 54. Stasenko (Bumagin, Kagarlickij). Rozhodca: Bondar, Ščeňov – Šalagin, Šišlo. Diváci: 6.142.
Zápas sa v Bratislave skončil víťazstvom belasých až po samostatných nájazdoch a Slovan si zapíše do tabuľky veľmi cenné dva body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Dmitriij Kagarlickij, v tíme domácich Tomáš Hrnka. Diváci sa lúčia s tímom tradičnou ďakovačkou a ja sa s vami rozlúčim so želaním dobrej noci, o dva dni Slovan hostí Nižnij Novgorod. Pekné hokejové sny z Bratislavy priaznivcom Slovana želá Vladimír Korduliak.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC Slovan Bratislava.
Rozhodujúci nájazd premenil TOMÁŠ HRNKA.
Trubačov chcel po kľučke zasunúť po ľade, Mazanec ho vychytal pravým betónom.
Řepík to chcel rovnako pomedzi betóny, Hudáček ho vychytal.
Stránský premiešal a minul.
Buchtele to skúšal pomedzi betóny, neuspel.
importantBumagin zvolil strelu, Mazanec ho vychytal do lapačky.
importantHrnka prestrelil Hudáčka v bránke súpera.
Vovčenko premiešal pred Mazancom, puk mu ušiel z hokejky.
Mikúš to chcel na kľučku, neuspel.
Černov to vyskúšal na blafák, Mazanec puk poslal za svoju bránku.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi duelu a po krátkej úprave ľadu si pozrieme samostatné nájazdy. Viac z hry aj vďaka svojej presilovke mali v predĺžení hráči z Čerepovca. Pomer striel medzi žrde 1:6.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:27
Černov vystrelil z ľavého kruhu, trafil Mazanca do masky, arbitri nechali v hre pokračovať.
63:48
Rybin v snahe o o zakončenie puk poslal privysoko na ochrannú sieť, vhadzovať budeme v strednom pásme.
63:24
Jevsejenkov vystrelil z ľavého kruhu po ľade, Mazanec s týmto pukom vážnejšie starosti nemal a zlikvidoval ho pod svojou rukavicou.
62:48
Karlin vystrelil po prechode modrou, Mazanec poslal puk za svoju bránku a domáci ho majú na svojich hokejkách.
62:11
Masuhr sa prezentoval peknou strelou od modrej, Mazanec v pokľaku puk zlikvidoval vo svojom výstroji.
62:09
Domáci v plnom počte, Severstaľ dohráva akciu v zóne domácich.
61:00
importantStasenko mal príležitosť na gól, Mazanec aj tento puk z vrcholov kruhov poslal späť do hry.
60:39
Kagarlickij vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec poslal puk späť do hry, Slovan sa bráni tlaku súpera.
60:15
Ebert poslal puk von cez všetky čiary a Slovan získava mimoriadne cenné sekundy zo svojho oslabenia.
60:09
Kagarlickij ušiel Desprésovi, ten ho podrazil a Čerepovec si zahrá presilovú hru štyroch proti trom.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine Slovan vývoj zápasu otočil, umne hral a držal hostí na dištanc od Mazanca, no prišiel nájazd a faul a po ňom nasledovalo trestné strieľanie. Kagarlickij ho nedal, no uspal domácich a po vhadzovaní hostia vyrobili vyrovnávajúcu akciu. Diváci už potom gól nevideli a tak ideme do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:9.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:48
Vovčenko po vyhranom buly z ľavého kruhu z kružnice puk poslal na bránku domácich, Mazanec cez vyrážačku puk poslal do rohu klziska.
59:01
Meszároš to skúšal švihom od modrej, puk zblokoval hráč súpera a je po šanci.
58:41
Hostia v snahe o rýchly útok po vybojovaní puku v strednom pásme vyrobili ofsajd.
57:52
importantČernov mohol rozhodnúť, s jeho pukom z medzikružia si Mazanec poradil, v pokľaku ho vyrazil pred seba a okamžite zneškodnil.
57:03
Genoway mal voľný priestor na ľavej strane, vystrelil, minul však priestor bránky Čerepovca.
56:17
Oba tímy s plným počtom hráčov.
56:15
Skalický s Hlinkom sa takmer dostali do prečíslenia, nevyšlo to podľa predstáv, Skalický napokon vystrelil spoza obrancu, ktorý jeho puk zblokoval.
55:04
Na druhej strane Meszároš preveril pozornosť Hudáčka, Július zmenu skóre nepripustil a oba tímy sa snažia strhnúť víťazstvo na svoju stranu.
54:48
importantKagarlickij nakorčuľoval v rýchlosti s pukom do pásma domácich, vystrelil z pravého kruhu, Mazanec puk zatočil do lapačky a ihneď rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
54:17
Rybin a Barker po dve minúty za hrubosť, hrať budeme štyria proti štyrom.
53:02
53:02
goalSeverstaľ Čerepovec dal gól!
Hostia vyhrali buly a puk z bránkovej čiary z pravej strany Bumagin poslal pred bránkovisko voľnému NIKOLAJOVI STASENKOVI, ktorý sa postaral o vyrovnanie. Asistencie: Alexander Bumagin a Dmitrij Kagarlickij.
52:55
importantKagarlickij to vyskúšal vľavo na blafák, Mazanec ho vychytal do rukavice!
52:55
importantHákovanie Černova v nájazde a arbitri nariadili trestné strieľanie.
52:47
Skalický vystrelil z pravého kruhu, Hudáček puk zrazil na ľad a prikryl pod svoje rukavice. Predtým sme videli šancu na druhej strane, Ščerbina vystrelil z ľavého kruhu, Mazanec puk poslal späť do hry.
51:38
Trubačov sa chystal na zakončenie na ľavej strane pred bránkoviskom, s pukom sa však dostal mimo palebný priestor, Mazanec bol vonku z bránkoviska, Trubačov však s pukom skončil za bránkovou čiarou.
50:50
Puk v tejto fáze hry lietal z pásma do pásma, Severstaľ stále nevie dostať domácich pod tlak, Slovan umne hrá presne to, čo potrebuje.
47:52
Puk v strednom pásme opustil hraciu plochu, vhadzujeme v centrálnom kruhu, hostia sa snažia dostať domácich pod tlak, zatiaľ sa im to ale vôbec nedarí.
47:27
Meszároš nahadzoval puk na útočnú modrú, domáci to nezvládli, opäť sa po zakázanom uvoľnení hra presťahuje pred Mazanca.
46:29
Slovan sa snažil o kolmú akciu, nevyšlo to, domáci napokon vyrobili zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Mazanca.
45:36
importantHostia vyhrali vhadzovanie v zóne domácich, puk smeroval na modrú a odtiaľ pohotovo vystrelil po ľade Stasenko, Mazanec v pokľaku puk poslal späť do hry.
45:06
Tlak belasých prerušil Hudáček, ktorý zlikvidoval puk belasých, nevidel som presne, ktorý z hráčov bol v dobrej palebnej pozícii.
43:44
43:44
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrobil jednoduchú akciu a slávi úspech, puk po osi Ebert, Skalický a Hrnka smeroval z pravej strany pred bránku a JAN BUCHTELE puk usmernil do odkrytej časti Hudáčkovej bránky. Asistencia: Tomáš Hrnka a Pavol Skalický.
43:15
Slovan sa chybnou prihrávkou pripravil o pásmo, počas oslabenia bol doposiaľ Hudáček v bránke hostí bez práce.
41:50
Voráček bol tvrdo atakovaný pri mantineli, dve minúty inkasuje Jašin za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.
41:08
41:08
TOMÁŠ HRNKA naštartoval belasú mašinu, vystrelil švihom z vrcholu pravého kruhu a prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo, puk skončil pod brvnom Hudáčkovej bránky. Celú situáciu ešte arbitri idú preveriť s videorozhodocom zápasu. Gól platí a Slovan vyrovnáva. Asistencia: Nick Ebert.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:57.
V druhej tretine hostia vývoj zápasu otočili a režírovali hru, Slovan toho veľa neukázal, aj keď si vypracoval šance na zakončenie, defenzíva hostí to zvládla na výbornú. Na druhej strane mal plné ruky a nohy práce Mazanec, ktorý čelil tlaku hostí a tak pred treťou časťou hry je všetko otvorené. Pomer striel medzi žrde v tej druhej 9:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:48
Hostia priviezli puk k bránke domácich, Mazanec ho pri vonkajšom oblúku svojej bránky schoval pod rukavicu.
39:30
Zakázané uvoľnenie Slovana, hra sa opäť vráti pred Mazanca.
39:18
Vovčenko švihom vystrelil z pravého kruhu, puk skončil za bránkou belasých, Slovan bojuje o puk v rohu klziska.
37:56
Hecl potiahol puk na hokejke do pásma hostí po ľavej strane, od kruhu vystrelil švihom, Hudáček v pokľaku pri pravej žrdi puk zlikvidoval na svojej hrudi.
36:38
Ofsajd hostí, čiarový akciu Severstaľu musel zastaviť a vhadzujeme v strednom pásme.
35:20
Hecl vystrelil z ľavého kruhu, puk preletel popred bránku hostí a skončil v rohu klziska, Hudáček teraz zasahovať nemusel.
32:37
importantBumagin spoza bránky poslal puk k bránkovisku a ten skĺzol z hokejky Černova, ktorý bol v dobrej palebnej pozícii, brejk vyrobili domáci, no pravidlo nedáš? Dostaneš! Neplatilo. Řepík vystrelil v nájazde, Hudáček puk poslal do rohu klziska.
31:22
importantSkalický to dobre vymyslel, vybojoval puk v strednom pásme a vycvičil aj obrancu hostí v zóne Severstaľu, prihral puk na hokejku Hlinku, Michal nakorčuľoval za kruhy a vystrelil, Hudáček puk vyrazil na ľavú stranu klziska.
30:50
Smoleňák vystrelil z pravej strany z vnútornej strany kruhu, Hudáček aj tento puk bezpečne poslal späť do hry.
30:28
Prvý Meszárošov puk od modrej zblokoval Stasenko na ochranné sklo, druhý poslal späť do hry Hudáček.
29:15
Čerepovec režíruje hru a domáci nevedia vyrovnať aktivitu súpera na ľadovej ploche.
28:23
Sloboda vystrelil z pravej strany od kruhu, puk preletel bránkoviskom hostí a skončil v rohu klziska.
27:35
Puk do pásma domácich potiahol na hokejke Ščerbina, vystrelil po ľade, minul však priestor Mazancovej bránky.
26:12
26:12
DMITRIJ KAGARLICKIJ vystrelil z ľavého kruhu, pred Mazancom úspešne clonil Stasenko a hostia sa radujú z využitej presilovky. Asistencia: Pavel Černov.
25:56
importantBumagin vystrelil z pravého kruhu v pokľaku, Mazanec sa stihol presunúť a puk vyrazil späť do hry.
25:33
Voráček inkasuje dve minúty za úmyselné vyhodenie puku a Slovan sa bude brániť presilovke hostí.
25:21
Mazanec hasil situáciu na pravej strane pri bránkovisku, domáci to zvládli a puk poslali do bezpečia.
24:58
Hostia hrali dlhšie s pukom v pásme belasých, Mazanec však prácu nemal a napokon Slovan poslal puk von z pásma a oba tímy striedajú počas hry.
23:44
Ebert vystrelil od modrej z pravej strany od mantinelu, Hudáček bol pozorný a puk poslal za svoju bránku.
22:36
Nahodený puk po ľade na bránku domácich Mazanec radšej prikryl pod svoju rukavicu.
21:34
21:34
Stránský potiahol puk do pásma, prenechal ho na ľavej strane DANIILOVI VOVČENKOVI, ktorý z otočky z ľavého kruhu vystrelil a okolo lapačky Mazanca sa puk zatrepal v jeho sieti. Asistencie: Matěj Stránský a Vitalij Višnevskij.
20:41
Hostia začali aktívnejšie druhú časť hry, puk v lapačke Mazanca, Severstaľ má pásmo na vhadzovanie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:03.
V prvej tretine sa nám tu diali veci, vylúčenie do konca zápasu, Šťastný nabral smer nemocnica a mali sme aj množstvo vylúčení. Čerepovec po krásnej akcii otvoril účet duelu, Slovan využil výhodu o dvoch mužov v poli a vyrovnal, aby potom hral dve oslabenia, ktoré ubránil. V závere tretiny prišla početná výhoda aj pre domácich a gólom do šatne sa ujali vedenia. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky 12:12.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:51
18:51
Meszároš vystrelil príklepom od modrej, mám pocit, že puk pred Hudáčkom tečoval ešte jeden z hráčov belasých, možno dvaja, počkáme si na video rozbor, zatiaľ je autorom góly uvedený Andrej Meszároš. Tak napokon je tomu tak, puk pred Hudáčkom za chrbát brankára svojou hokejkou usmernil MICHAL HLINKA. Asistencie: Andrej Meszároš a Colby Genoway.
18:30
Za podrazenie odišiel na trestnú Vasiliev, Slovan si zahrá presilovku v závere prvej tretiny.
18:13
importantMazanec teraz dvakrát podržal tím belasých, keď zlikvidoval dva puky hostí z pravej strany, oba poslal späť do hry.
17:25
importantSádecký spoza bránky prihral pred bránkovisko Švarnému, Ivan preveril pozornosť Hudáčka, Július puk poslal späť do hry.
15:59
Z ľavého kruhu spoza obrancu vystrelil Jašin, Mazanec puk poslal späť do hry.
15:19
Domáci v plnom počte, Čerepovec hral presilovku dobre, Slovan sa ubránil.
15:12
importantVasiliev umne vystrelil od modrej, Mazancovi puk vypadol z lapačky a našťastie nabral smer roh klziska.
14:25
Vovčenkovi za bránkou domácich zavadzal hlavný a to doslovne, hostia prišli o puk a belasí ho okamžite poslali von z pásma cez všetky čiary.
13:19
Mikúš dostal dve minúty za hákovanie a belasí opäť budú musieť vzdorovať svojmu súperovi.
12:05
Domáci v plnom počte, pre malú technickú prestávku som sa odmlčal, Slovan však svoje oslabenie ubránil.
10:56
Druhý puk poslal Slovan z obranného pásma aspoň do stredného pásma, Čerepovec domácich v pásme ešte nezamkol.
10:05
Aj Slovan zle striedal, túto sezónu už ktorý raz? Trest pre hráčsku lavičku belasých, presilovka pre Čerepovec.
09:21
Hostia v plnom počte, v závere presilovky sa peknou strelou prezentoval Řepík, puk bol zblokovaný za bránku Severstaľu.
08:43
Puk v lapačke Hudáčka, Slovan aktívny počas presilovky a teraz vhadzujeme po pravici gólmana hostí.
08:02
Domáci v plnom počte a začína sa presilová hra belasých.
07:45
Po prechode kruhom z pravej strany vystrelil Karlin, Mazanec puk poslal za svoju bránku a domáci puk dostali pod kontrolu.
07:21
Čerepovec zle striedal, dve minúty pre hráčsku lavičku odsedí Stránský, opäť tak budeme hrať štyria proti štyrom.
07:04
Hostia v plnom počte, skončilo ich dlhé päť minútové oslabenie.
06:30
Genoway potiahol puk do pásma, poslal ho vľavo Řepíkovi, Michal vystrelil švihom z ľavého kruhu, Hudáček puk poslal do rohu klziska.
06:02
Podrazenie v podaní Buchteleho a hrať budeme štyria proti štyrom.
05:02
05:02
Slovan vyvinul tlak v pásme súpera, Barker poslal puk vpravo k bránkovisku, no Smoleňák z pravej strany neuspel, Hudáček puk poslal pred seba, v dorážke však už áno TOMÁŠ HRNKA a puk skončil v sieti hostí. Asistencie: Radek Smoleňák a Cam Barker.
03:55
Smoleňák dostal puk z ľavej strany na pravú k bránkovisku, Radek dokázal puk poslať medzi tri žrde, Hudáček puk poslal späť do hry.
03:45
Slovan držal hostí v pásme, strelecky stále bez úspechu.
03:34
Barker napriahol k streľbe spoza kruhov, Trubačov mu do dráhy puku vložil hokejku a puk skončil na ochrannej sieti.
03:10
Za vyhodenie puku inkasuje dve minúty Kudako, Čerepovec pôjde do trojky.
02:40
Puk domácich likviduje v bránkovisku hostí Hudáček, Slovan začal presilovku dobre, s pukom hral v zóne súpera.
02:04
Za vrazenie na mantinel dostal trest päť minút a do konca zápasu Kazakovcev, ktorý tvrdo atakoval na mantinel Šťastného.
00:58
00:58
Studená sprcha v Aréne Ondreja Nepelu, brejk hostí dospel do prečíslenia dva na jeden, Stránský z ľavej strany poslal puk vpravo a ADAM MASUHR poslal Mazancovi puk pod brvno. Asistencie: Matěj Stránský a Daniil Vovčenko.
00:28
Řepík sa z ľavej strany s pukom na hokejke natlačil pred bránkovisko súpera, zakončil z bezprostrednej blízkosti, Hudáček puk zrazil na ľad a pohotovo schoval pod svoju rukavicu.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer z Bratislavy vám želám, na ľadovej ploche už môžeme pozorovať rozcvičku oboch tímov. Slovan dnes nastúpi na duel tradične v modrých dresoch, Čerepovec v bielo-čierno-žltých farbách. V bránke domácich sa predstaví Marek Mazanec, na druhej strane Slovák Július Hudáček.

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Kožiak) – Després, Meszároš (C), Barker, Ebert, Švarný (A), Voráček, Bačík, Boldižár – Hlinka, Co. Genoway, Řepík – Smoleňák (A), Hrnka, Buchtele – Skalický, J. Mikúš, Šťastný – Hecl, Sádecký, Sloboda

Severstaľ Čerepovec:

Hudáček (Artamkin) – Stasenko, Jevsejenkov, Masuhr, Vasiliev, Višnevskij, Kudako, Chabarov – Kagarlickij (C), Černov, Bumagin – Vovčenko, Trubačov (A), Stránský – Rybin (A), Karlin, Jašin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Mons

Rozhodca:

Bondar, Ščeňov – Šalagin, Šišlo.
HC Slovan zo série šiestich domácich šesťbodových zápasov ukrojil dva, do tabuľky zapísal štyri body. Na rad prichádza tretí z dôležitých zápasov, belasí privítajú Hudáčkov Severstaľ Čerepovec.

Severstaľ Čerepovec – hokejový klub datuje vznik v roku 1956. Dvakrát menil svoj názov, súčasný Severstaľ platí od roku 1994. V histórii klubu hráči vybojovali v najvyššej súťaži roku 2001 bronzové medaily, o dva roky neskôr, v roku 2003 skončili na striebornej priečke. KHL hráva klub od jej vzniku, v prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojoval. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči ruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, v oboch sezónach boli nad ich sily hráči Atlant Mytišči, obe série skončili 2:4 na zápasy. V piatej sezóne zaznamenal klub svoj najväčší úspech, v play-off v prvom kole prešiel hladko cez Lokomotiv Jaroslavľ, sériu zvládol 4:1 na zápasy. V druhom kole ich čakal silný protivník, SKA Petrohrad zvíťazil v sérii 4:0 na zápasy. Severstaľ tak obsadil v jednotlivých ročníkoch KHL postupne 17., 18., 10., 11. miesto. V piatej sezóne Severstaľ zaznamenal najväčší úspech klubu a bolo z toho pekné 8. miesto. V šiestej aj siedmej sezóne to však bolo opäť bez účastí v play-off súťaže a konečné účtovanie znamenalo 18. priečku. V ďalších dvoch o nič lepšie, opäť bez play-off a v konečnom hodnotení klubov 27. a 23. miesto.

Žlto-bielo-čierny klubový dres obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení jedným hráčom zo Švédska, jedným z Českej republiky – Matěj Stránský a zastúpenie má aj Slovenská republika – Július Hudáček. Svoje domáce zápasy hráva Severstaľ v Ľadovom paláci s kapacitou 6.064 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Alexander Viačeslavovič Guľavcev.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Severstaľ zo 16 zápasov 23 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal zatiaľ 16 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je obranca Dmitrij Kagarlickij s 15 kanadskými bodmi (7+8), na druhej priečke Alexander Bumagin s 11 bodmi (3+8). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 13 bodový Radek Smoleňák (2+11), na druhej priečke 9 bodový Marek Viedenský (5+4). Gólman hostí Július Hudáček disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 92,8% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,06 gólov na zápas, Alexej Artamkin s 86,4% úspešnosťou drží priemer 5,16 gólov na zápas. Na strane domácich Jakub Štepánek s 91,8% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,95 gólov na zápas, Marek Mazanec90,2% úspešnosť zásahov s priemerom 3,349 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Severstaľ Čerepovec a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Hokej»KHL»O víťazstve Slovana rozhodli nájazdy, Šťastný skončil v nemocnici