Banská Bystrica v Lige majstrov opäť prehrala, ďalej definitívne nepostúpi

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
Sportnet|4. okt 2017 o 00:00

Jediný slovenský zástupca v súťaži má na konte po piatich stretnutiach iba jednu výhru.

Liga majstrov 2017/2018 - skupinová fáza:

A-skupina:

Tappara Tampere - HC'05 Banská Bystrica 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Repo (J.M. Järvinen), 11. Alanen (Utunen, Salonen), 55. Järvinen (Alanen, Utunen).

Rozhodcovia Linde (Švéd.), Vikman - Nieminen, Niittylä (všetci Fín.), vylúčení 2:2, presilovky 0:0, v oslabení 0:0.

Tappara: Heljanko - Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, M. Järvinen, Utunen, Salonen, Rantakari, Has - Kuusela, J.-M. Järvinen, Repo - Kärki, Rantakari, Ojamäki - Levtchi, Rauhala, Karjalainen - Mäkinen, Redenbach, Nurmi - Alanen

HC'05 Banská Bystrica: Lassila - Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Mihálik, Gélinas, Damme-Malka - Faille, Surový, Brittain - Lamper, Bortňák, Lunter - - Bubela, Hohmann, Bartánus - Belluš, Češík, Andrisík - Gabor

Tabuľka A-skupiny
1.Tampere5500024:615 b
2.Wolfsburg5200312:196 b
3.Salzburg5200316:196 b
4.Banská Bystrica510048:163 b

TAMPERE. Hokejisti HC'05 Banská Bystrica prehrali v piatom kole A-skupiny Ligy majstrov na ľade fínskeho Tappara Tampere 0:3 a definitívne stratili nádej na účasť vo vyraďovacej fáze.

Zverenci trénera Vladimíra Országha potrebovali na zachovanie postupovej možnosti bodovať naplno.

So súťažou sa rozlúčia na budúci týždeň v stredu o 18:00, keď nastúpia doma proti rovnakému súperovi z Fínska. Slovenský klub navyše obsadí v A-skupine posledné miesto, budúcotýždňový zápas na tom už nič nemôže zmeniť.

Priebeh stretnutia:

I. tretina:

Fínov posilnil pred zápasom so slovenským majstrom aj návrat Sebastiana Repa z Floridy Panthers, ktorého túžbou bolo prekonať Lassilu, ešte vlani brankára Tappary.

Repovi sa podaril zámer už v 9. minúte, stačilo, aby J.M. Järvinen vyhral vhadzovanie a Repov tvrdý forhend skončil v sieti. Domáci hrali jednoducho, rýchlo, presne tak ako sa očakávalo.

Často dávali súperovi lekciu z dôraznosti, v 5. minúte nastrelil Nurmi žŕdku a v 11. minúte sa dočkali domáci ďalšieho presného zásahu. Po strele mladého, len 17-ročného Utunena dorazil puk Alanen a zápas sa vyvíjal pre hostí dosť nešťastne.

V 12. minúte bol v presilovke blízko ku gólu Brittain, no príležitosť mal v oslabení aj Ojamäki. Fínom nechýbala veľká dávka sebadôvery a bleskovým prechodom do útočnej tretiny neustále hrozili.

V 19. minúte sa Brittain snažil prekonať Heljanku v bránke, ktorý dostal prednosť pred osvedčeným Čechom Hrachovinom.

II. tretina:

Pred druhou tretinou sa snažil tréner Országh zmeniť systém, aby rozbehnutých Fínov viac pribrzdil. Spočiatku sa zdalo, že sa to nepodarí. Domáci opäť vyvinuli veľký tlak, v 24. minúte mieril Mäkinen vedľa a v 28. minúte zasahoval Lassila po strele Lehtonena, keď tesne predtým Lamper stratil hokejku a tlak Tappary bol zdrvujúci.

Postupne fínsky majster akoby strácal dych, no Bystričanom k streleniu kontaktného gólu nepomohol. V 29. minúte nádejne od modrej vystrelil Brittain, v 32. minúte sa zasa z uhla Lamper bekhendom pokúšal prekonať Heljanku a vzápätí Surový obkrúžil bránku s márnym úsilím prepasírovať puk.

Slovenskému majstrovi slúžilo ku cti, že do súbojov vložil viac úsilia, aj keď ich často prehrával a v korčuľovaní dosť zaostával. Na Hakametsä štadióne zívalo prázdnotou viacero miest z kapacity 7300 a diváci, občas aj fínski hráči bez väčších obáv o výsledok prežili zápas, ktorý bol pre nich v Lige majstrov piaty vo víťaznej sérii.

III. tretina:

V 42. min Järvinen v dobrej príležitosti nezvýšil, len trafil oblúk bránky a hosťom neustále tlela nádej na zvrat.

V 53. minúte zaujala spolupráca Surového a Failleho bez účinnejšieho zakončenia, v 54. minúte sa ocitol v nádejnom zakončení Surový, až všetko po chybe obrany vyriešil v 55. minúte úplne voľný pred bránkou Järvinen.

Hlas po stretnutí:

Vladimír Országh,tréner Banskej Bystrice: "Chceli sme trochu prehustiť stredné pásmo, ale boli sme veľmi statickí a mali sme s tým problémy. Tappara dobre korčuľovala. V druhej časti sme to trochu zmenili a začali sme viac napádať. Súper dobre bránil, hrali sme proti jednému z najlepších tímov. Myslím si, že sa nemáme za čo hanbiť, musíme rešpektovať silu súpera. "

Online prenos: Tappara Tampere - Banská Bystrica (Hokejová Liga majstrov 2017/2018)

Liga majstrov Skupina A 2017/2018
04.10.2017 o 18:00
Tappara
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
60' minúta
B. Bystrica
Góly a asistencie: 9. Repo (Järvinen), 11. Alanen (Utunen, Salonen), 55. Järvinen (Alanen, Utunen). Rozhodca: Marcus Linde, Kristian Vikman – Pasi Nieminen, Tommi Niittylä.
Hokejisti HC 05 Banská Bystrica nezvládli zápas základnej A-skupiny Ligy majstrov na ľade fínskeho celku Tappara Tampere, keď prehrali 0:3. Dvakrát inkasovali už v prvej tretine, skóre uzavrel v poslednej dvadsaťminútovke Jan-Mikael Järvinen. Baranov môže mrzieť najmä druhá tretina, v ktorej boli lepším tímom, no Christiana Heljanka v bránke domácich prekonať nedokázali. Zverenci Vladimíra Országha budú mať príležitosť Tappare vrátiť požičané už o týždeň v domácom prostredí. Zároveň to pre nich bude rozlúčka so základnou skupinou Ligy majstrov. Odo mňa je to pre dnešok už všetko, prajem vám pekný zvyšok večera!
59:39
importantTak teraz mal Lassila aj veľké šťastie, keď Anton Levtchi nahadzoval puk od ľavého mantinelu do bránkoviska a vracajúci sa Ján Brejčák takmer nechtiac prekonal vlastného gólmana.
58:49
Strela Kristiana Kuuselu bola zblokovaná niektorou z baskobystrických hokejok až na ochrannú sieť, a tak domáci zostanú v blízkosti Teemuho Lassilu.
58:17
Otto Rauhala chcel prihrávkou z ľavej strany na os ihriska nájsť pravdepodobne Jereho Karjalainena, defenzíva Banskej Bystrice však v tomto prípade zapracovala dobre.
57:17
Tyler Redenbach prinútil Lassilu k ďalšiemu zákroku, gólman Baranov dostal puk na hruď, kde ho prikryl za pomoci svojej lapačky. Hra sa tak znova prerušuje.
56:34
Na opačnej strane musel zase zasahovať aj Heljankov náprotivok Teemu Lassila, táto strela ho však vystrašiť rovnako nemohla. Tampere však zostáva v útočnom pásme.
55:40
Tomáš Surový sa ešte pokúsil spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom, no jeho puk z ľavej strany nenarobil Christiana Heljankovi takmer žiadne problémy.
54:43
goalTappara dala gól! No a zdá sa, že je rozhodnuté. JAN-MIKAEL JÄRVINEN totiž využil ďalšiu nepozornosť defenzívy Banskej Bystrice, keď sa pred Teemum Lassilom ocitol úplne sám a prihrávku od Jereho-Matiasa Alanena využil na tretí gól Tappary. Asistencie: Jere-Matias Alanen, Toni Utunen.
54:19
Miloš Bubela dnes svojim forchekingom robí poriadne problémy domácej defenzíve, škoda len, že jeho snaha teraz neviedla k prihrávke na niektorého z jeho spoluhráčov.
53:35
Barani teraz bojovali za domácou bránkou, Marek Bartánus s Casonom Hohmannom sa však k puku nedokázali pretlačiť, a tak to neskončilo ani strelou na Christiana Heljanka.
52:24
Tak konečne prichádza aj prerušenie hry, keď Christian Heljanko prikryl puk nahodený od ľavého mantinelu. No predstavte si, bez prerušenia sa hralo viac ako šesť minút.
51:55
Znova sme videli len niekoľko ľahučkých nahodených pukov smerom na bránu, naďalej sa hrá už mimoriadne dlho bez prerušenia. Tak toto je skutočne ojedinelá situácia.
50:40
Tempo hry naďalej nepripomína, že by sa hralo o body do tabuľky skupiny Ligy majstrov, skôr to vyzerá ako nejaký prípravný zápas. Banskobystričania sa síce snažia prechádzať do útočného pásma, no defenzíva Tappary je mimoriadne pozorná.
49:50
Momentálne sa hrá bez prerušenia už takmer štyri minúty a stále sledujeme mimoriadne nezáživný hokej. Na oboch stranách chýba nejaká presná kombinácia. Vidíme len početné pokusy o nahadzovanie puku za či priamo na bránu jedného či druhého gólmana. Ani Christian Heljanko, ani Teemu Lassila však hru už poriadne dlho prerušiť nemuseli.
48:25
Takýto priebeh jednoznačne vyhovuje domácemu tímu. Hrá sa takmer bez prerušenia, no a hráči Tampere sem-tam zavezú puk aj do svojho útočného pásma, kde síce vládne defenzíva Banskej Bystrice, tá však dnes už dvakrát kapitulovala.
47:40
Tak v posledných momentoch je hra z oboch strán poriadne rozháraná. Ani jeden z tímov nedokáže založiť nejakú súvislejšiu kombináciu, ktorá by viedla k ohrozeniu jednej či druhej bránky.
46:10
Po dlhšom čase si zákrok pripísal aj Teemu Lassila, ktorý prikryl puk mieriaci k jeho pravej žrdke, po reklamnej prestávke sa tak bude vhadzovať v jeho blízkosti.
45:30
Banskobystričania sa dokázali bez väčších problémov tomuto oslabeniu ubrániť a hrajú tak znova v plnom počte. V útočnom pásme sa znova pokúšal rozohrávku defenzívy Tappary napádať Miloš Bubela, k puku sa však nedostal.
44:33
Teraz sa navyše vlastným nedorozumením hokejisti fínskeho mužstva pripravujú o útočné pásmo, vhadzuje sa v tom strednom. Čas pre domácich sa v tejto presilovej hre kráti.
43:55
Banská Bystrica však zvládla toto oslabenie zatiaľ veľmi dobre, keď sa síce pomerne dlhý časový úsek bez prerušenia bránila vo vlastnom obrannom pásme, no domáci to nevyužili na žiadnu strelu, naopak, ďalšiu akciu budú zakladať až od vlastného gólmana.
43:13
Tak toto oslabenie neprichádza pre zverencov Vladimíra Országha vôbec vhod. Éric Faille si však evidentne pomáhal proti jednému z útočníkovi Tampere nedovolene, a tak musí odísť na dve minúty na trestnú lavicu.
42:50
Ďalšie okno v defenzíve hostí. Všetko však napokon proti Jeremu-Matiasovi Alanenovi zachránil skvelým obranným zákrokom Ivan Ďatelinka, ktorý ale o pár sekúnd neskôr poslal puk až za bránku domácich, hra sa tak vráti späť k bránke Baranov.
41:25
importantBarani vrhli všetky sily do útoku, čo sa im takmer vypomstilo. Na ľavom krídle zabudli na úplne voľného Mattiho Järvinena, ktorý si prebral prihrávku od Nika Ojamäkiho, no bránku Teemuho Lassilu tesne minul. Stíhal ho ešte Adam Sedlák,no pre beka Banskobystričanov to bolo na dlhú hokejku.
40:13
Tak ako druhú, aj tretiu tretinu začali Banskobystričania v útočnom pásme, Éric Faille však v súboji za bránkou proti Mikkovi Lehtonenovi neudržal stabilitu a prišiel tak aj o puk.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól ani an jednej, ani na druhej strane nevideli. Banskobystričania ale zlepšili svoj výkon takmer po všetkých stránkach, domácich dokonca pomerne výrazne prestrieľali, napriek tomu si Christian Heljanko naďalej drží čistý štít. Verme, že sa zverencom Vladimíra Országha podarí v tretej tretine ešte zvrátiť nepriaznivý výsledok.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
Obrancovia Tampere držia puk na svojich hokejkách a je jasné, že v druhej dvadsaťminútovke sa už toho viac nestane. O pár sekúnd totiž zaznie siréna.
39:43
Vladimír Mihálik podporil ofenzívu, z pravého krídla prehodil puk doľava na Patrika Lampera, ktorý namieril do pripravenej lapačky domáceho gólmana. Vhadzuje sa v obrannom pásme domácich.
39:05
Potom, čo najskôr pálil z ľavej strany z ostrého uhla Tomáš Surový, ktorý bránku Christiana Heljanka minul, sa o rovnakú situáciu postaral o pár sekúnd neskôr aj Miloš Bubela.
38:18
Zverenci Vladimíra Országha pôsobia v posledných desiatkach sekúnd tak trochu unaveným tempom, vyzerá to tak, že blížiaca sa prestávka po druhej tretine im len pomôže.
37:24
Tampere sa znova nasťahovalo útočného pásma, kde sa však pred bránkou operujúci Jere Karjalainen nepresadil proti početnej prevahe súperov.
36:12
Hostia teraz mali v defenzíve trošku problémy so štvoricou domácich hráčov, nie príliš dôrazné bránenie sa im však napokon na ich šťastie nevypomstilo v podobe inkasovaného gólu.
35:46
Miloš Bubela s Daliborom Bortňákom zaviezli puk do útočného pásma, kde však tiesnený Bubela nedokázal dôraznejšie zakončiť, napriek tomu získal pre Baranov aspoň útočné pásmo.
35:07
No a je po presilovej hre Banskobystričanov. Éric Faille totiž pri obrannej činnosti podrazil jedného z hokejistov súpera, a tak si aj on bude musieť dve minúty oddýchnuť na trestnej lavici.
34:53
Banskobystričania po prehratom buly museli zakladať akciu až z vlastnej polovice, veľmi rýchlo sa im však podarilo nasťahovať do útočného pásma, kde ppuk na Heljanka nahodil Marek Bartánus.
34:35
Dalibor Bortňák s Patrikom Lamperom vytvorili tlak na defenzívu Tappary, Toni Utunen si v súboji s Bortňákom musel pomôcť držaním protihráča, a tak je tu ďalšia presilová hra Banskej Bystrice.
33:50
Tampere to v defenzíve aj so šťastím zvádlo, a tak mohlo znova zaútočiť. Puk po strele Kristiana Kuuselu bol vytečovaný mimo ihriska jedným z obrancov Banskej Bystrice, hra zostáva v obrannom pásme hostí.
33:25
O ďalšie zakončenie Banskobystričanov sa postaral Gilbert Gabor, ktorý však trafil len do chráničov Christiana Heljanka. Ten drží svoj tím aj naďalej v dvojgólovom vedení, nasleduje ďalšia reklamná prestávka.
32:52
importantTak to je veľká škoda. Éric Faille pekne obkrúžil domácu bránku, naservíroval puk pred bránkovisko, kde sa však v zakončení nedohodli Tomáš Surový s Joshom Brittainom. Stačilo puk nasmerovať na bránku a takmer určite by z toho bol gól.
32:03
Banskobystričanom znova nevyšla rozohrávka z vlastného obranného pásma, keď sa teraz nepresnosťou previnil OIivier Dame-Malka. Vhadzovať sa tak znova bude po pravici Teemuho Lassilu.
31:39
importantJán Brejčák sa ocitol v nezvyklej pozícii, keď nahadzoval puk od mantinelu pred súperovu bránu, kde sa ho snažil dorážať Guillame Gélinas, no najmä Tomáš Surový, ktorý sa pokúsil o efektné zakončenie po obkrúžení bránky, defenzíva Tampre to však všetko zvládla.
31:18
Patrik Lamper sa po prihrávke od Mária Luntera pekne pretlačil po pravo krídle až do bránkoviska, puk však nedokázal nadvihnúť natoľko, aby ho dostal za chrbát Christiana Heljanka.
30:25
Nachádzame sa už v druhej polovici zápasu. Matej Češík spoločne s Martinom Andrisíkom síce prišli o puk v útočnom pásme, Tappara to však na protiútok využiť nedokázala, keďže jej hráči si nerozumeli v kombinácii a puk stratili.
29:57
Barani v porovnaní s prvou tretinou výrazne zlepšili korčuľovanie, teraz im to však nebolo nič platné, keďže si nerozumeli v rozohrávke a hra sa tak po zakázanom uvoľnení presunie znova pred ich bránku.
29:13
importantTak teraz mali Banskobystričania aj kus šťastia. Vladimír Mihálik stratil puk vo vlastnej obrannej tretine, pred Tomášom Surovým ho uchmatol Niko Ojamäki, ktorý neváhal a napálil ho na bránu. Puk je znova mimo klziska, vhadzuje sa pred Lassilom.
28:39
Veľmi dobrá práca zo strany Banskobystričanov. Tým sa podarilo prestriedať, nasťahovať sa do útočného pásma, kde to napokon od modrej čiary vyskúšal Adam Sedlák, jeho strela však bola vytečovaná mimo ihriska. Slovenský celok tak zostane v útočnom pásme.
27:26
Tak toto boli nepríjemné momenty pre Banskú Bystricu. Hostia zostali uzamknutí vo vlastnej obrannej tretine viac ako minútu, až ich napokon dobre namiereným pukom do bránkoviska Christiana Heljanka aspoň na pár sekúnd oslobodil Guillame Gélinas. Pokračujeme však bez prerušenia.
26:15
Na opačnej strane sa pokúsil vystreliť z osi klziska Otto Mäkinen, avšak do jeho strely sa dobre postavil Vladimír Mihálik, ktorý ju vytečoval až k bočnému mantinelu.
25:28
Podobná situácia sa opakovala aj po následnom vhadzovaní, keď tentokrát pozornosť domáceho brankára nie príliš nebezpečnou strelou vyskúšal Dalibor Bortňák. Heljanko si tak znova len vylepšil štatistiky.
25:20
Banskobystričania teraz zatlačili svojho súpera v útočnom pásme, Cason Hohmann vybojoval puk pri ľavom mantineli, posunul ho za seba na Oliviera Dame-Malku, ktorého ľahkú strelu skryl Heljanko vo svojej lapačke.
24:51
Tak konečne si po dlhšom čase pripisuje zákrok aj Christian Heljanko. Josh Brittain vybojoval v strednom pásme puk pre Érica Failleho, ktorý prešiel osou ihriska a z medzikružia namieril do chráničov domáceho gólmana.
24:18
Hostia boli síce opäť na pár sekúnd v útočnom pásme, tam sa však ani tentokrát do zakončenia nepretlačili. O pár sekúnd neskôr zabudli na útočnej modrej na Sebastiana Repa, ktorého strela ale nebola taká vrýazná, aby Lassilu vystrašila.
23:01
Vladimír Mihálik poslal puk z vlastnej obrannej tretiny cez všetky čiary až za Christiana Heljanka, a tak sa hra vráti späť pred gólmana Banskej Bystrice. Vhadzovať sa bude po jeho pravici.
22:40
importantTak teraz už Lassila ukázal veľké kvality. Otto Mäkinen sa prehnal defenzívou Banskej Bystrice, skúsil blafák, avšak fínsky gólman Baranov svojho krajana vychytal, keď si dobre postrážil pravú žŕdku.
21:48
O pár sekúnd musel Teemu Lassila kontrovať pomerne nebezpečný bekhend z tesnej blízkosti, ktorým sa ho snažil ohroziť Jere Karjalainen, puk však bránku napokon minul.
21:30
Hostia sa evidentne od úvodných sekúnd druhého dejstva snažia pridať na dôraze, napirek tomu dovjica Mário Lunter, Patrik Lamper pri mantineli v útočnom pásme o puk prišla.
20:25
Banskobystričania vstúpili do druhej tretiny mimoriadne aktívne. V útočnom pásme spôsobovali problémy domácej defenzíve najmä Tomáš Surový s Éricom Faillem, no Surový za bránkou prišiel o puk v súboji s Mikkom Lehtonenom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvú tretinu zápasu medzi Tapparou Tampere a HC 05 Banská Bystrica máme za sebou. Slovenský zástupca v nej nepodal zlý výkon, nezvládol však pasáž okolo polovice úvodnej dvadsaťminútovky, keď v priebehu 120 sekúnd dvakrát inkasoval. Barani si dokázali vytvoriť nejaké príležitosti, skórovať sa im však zatiaľ nepodarilo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Hostia sa síce snažia vytvoriť si nejaký tvralejší tlak v útočnom pásme, vyzerá to však tak, že v úvodnej tretine už sa im skórovať nepodarí, keďže puk strácajú a v moci ho majú hráči Tappary.
18:40
Banskobystričania mali vo väčšine priebehu prvej tretiny trochu problémy s pohybom, v posledných desiatkach sekúnd sa však zdá, že hostia sa dostávajú aj do korčuliarskeho tempa.
17:20
importantPekná akcia druhej formácie Baranov. Puk do útočného pásma zaviezol Dalibor Bortňák, odovzdal ho Máriovi Lunterovi, ktorý ale Patrika Lampera pohybujúceho sa v predbránkovom priestore nenašiel. Na záver pobytu hostí predviedol ešte kvalitný hit proti Teemuovi Nuurmimu Ján Brejčák.
16:30
Tappara znova vyrobila menšie nedorozumenie v rozohrávke z vlastnej obrannej tretiny, tentokrát v tom mal prsty Aleksi Salonen. Hra sa tak presúva pred Christiana Heljanka.
16:05
Anton Levtchi zavážal puk do útočného pásma po ľavej strane, Jere Karjalainen bez puku však bol rýchlejší ako on, a tak zákonite musel prísť hvizd asistenta rozhodca signalizujúci postavenie mimo hry.
15:46
Cason Hohmann s Marekom Bartánusom vyvinuli tlak pred bránkoviskom Christiana Heljanka, nanešťastie pre hostí to však k ničomu nebezpečnému pre gólmana Tampere neviedlo. Nasleduje druhá reklamná prestávka.
14:40
Tappara hrá od druhého streleného gólu vo veľkej pohode, nepribrzdilo ju ani vylúčenie Jarna Kärkiho. Teemu Lassila sa musí mať takmer bez prestávky na pozore.
13:28
importantJosh Brittain je dnes zatiaľ jednoznačne najlepším hráčom Banskej Bystrice. V posledných sekundách presilovej hry sa ocitol dokonca vo dvoch jasných príležitostiach, no ani tenokrát sa mu skórovať nepodarilo.
12:45
Naopak, aj v presilovej hre svojho tímu sa musí mať na pozore Teemu Lassila, ktorý v tejto chvíli skryl vo svojej lapačke strelu od Antona Levtchiho.
12:15
Hostia sa dokázali usadiť v útočnom pásme, prišiel tam však len jediný nebezpečnejší puk po nahodení od modrej čiary, ktorý ale útočníci Baranov pred Christianom Heljankom doraziť nedokázali.
11:29
Banská Bystrica má šancu na odpoveď, keď si zahrá prvú presilovú hru v zápase. Jarno Kärki v útočnom pásme v súboji o puk totiž nepríjemne zasiahol hokejkou do tváre Mareka Bartánusa, za čo si odsedí dve minúty na trestnej lavici.
10:36
goalTappara dala gól! Tak toto je pre Banskú Bystricu nepríjemná sprcha v polovici prvej tretiny. Toni Utunen nahodil len ľahký puk pred Teemuho Lassilu, ten ho ale vyrazil pred seba a JERE-MATIAS ALANEN už ho nemal problém doraziť do siete. Asistencie: Toni Utunen, Aleksi Salonen.
09:25
Adam Sedlák hľadal dlhou prihrávkou až spoza Lassilu na útočnú modrú Mária Luntera, ten však na puk nedočiahol, a tak sa Banskobystričania nevyhli zakázanému uvoľneniu.
08:45
goalTappara dala gól! No a domáci z nenápadnej akcie otvárajú skóre zápasu. Jan-Mikael Järvinen vyhral buly, poslal puk za seba na hokejku SEBASTIANA REPA, ktorý strelou švihom trafil presne k prvaj žrdke Lassilovej bránky. Asistencia: Jan-Mikael Järvinen.
08:34
Aleksi Salonen sa znova pokúsil podporiť ofenzívu svojho tímu, pri prechode do útočného pásma si však nerozumel so svojimi spoluhráčmi a je tak z toho postavenie mimo hry v podaní Tampere.
07:40
Hrá sa skutočne vo vysokom tempe, oba tímy si nič nedarujú a sledujeme viacero ostrých súbojov pri mantineloch. Problémy to spôsobuje najmä defenzíve Banskej Bystrice, zverenci Vladimíra Országha to však zatiaľ zvládajú.
06:40
Dalibor Bortňák odvážne vnikol do útočného pásma, prešiel aj cez dvojicu obrancov Tampere, avšak Christian Heljanko mu skórovať nedovolil. Nasledovať bude prvá komerčná prestávka.
05:44
Domáci hokejisti teraz vyrobili menšie nedorozumenie v rozohrávke, puk doputoval až za bránku Temmuho Lassilu, a tak je z toho zisk útočného pásma pre Banskú Bystricu.
04:38
Tak ale toto už bola veľká príležitosť Tappary. Z pravého krídla sa až do bránkoviska podobne ako pred pár desiatkami sekúnd Brittain pokúsil natlačiť aj Niko Ojamäki, ani on však neuspel.
04:25
Tampere si zatiaľ nevypracovalo žiadnu väčšiu príležitosť, Teemu Lassila si vychutnal aj tento puk z hokejky Aleksiho Salonena. Domáci však zostávajú v útočnom pásme.
03:02
importantHrá sa skutočne vo vysokom tempe. Josh Brittain je od úvodných sekúnd pri chuti. Pred malou chvíľou sa šikovne natlačil až do Heljankovho bránkoviska a domáca defenzíva mala s útočníkom Banskej Bystrice čo robiť, aby mu nedovolila zakončiť.
02:02
O pár sekúnd neskôr sa presunuli hostia do útočného pásma, kde však Christianovi Heljankovi puk z pravej strany od Ivana Ďatelinku nenarobil žiadne problémy. Banskobystričania získali aspoň útočné pásmo.
01:53
Hráme naďalej bez prerušenia, Teemu Lassila sa musel mať po prvý raz na pozore, keď z pravej strany nahadzoval puk na jeho bránu Otto Rauhala, gólman Banskej Bystrice však zasahovať nemusel.
00:25
Stretnutie sa začalo. Úvodné vhadzovanie zápasu vyhrala Tappara, domáci sa okamžite aj pokúsili založiť útok, Josh Brittain však predviedol na ich polovici dobré napádanie, a znemožnil Fínom založiť nejakú súvislejšiu akciu.
00:01

Tappara: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, Rantakari, Salonen, Utunen, Haš – J. M. Järvinen, Kuusela, Repo – M. Järvinen, Ojamäki, Kärki – Karjalainen, Rauhala, Levtchi – Alanen, Nurmi, Mäkinen – Redenbach.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lassila (Lukáš) – Kubka, Ďatelinka, Brejčák, Sedlák, Gélinas, Mihálik, Dame – Malka – Brittain, Faille, Surový – Lunter, Lamper, Bortňák – Bubela, Hohmann, Bartánus – Belluš, Gabor, Češík – Andrisík.

Rozhodca: Marcus Linde, Kristian Vikman – Pasi Nieminen, Tommi Niittylä.
Vážení fanúšikovia!

Jediného slovenského zástupcu v hokejovej Lige majstrov HC 05 Banská Bystrica dnes čaká piaty duel v rámci základnej A-skupiny. Od 18:00 nastúpia na pôde fínskeho celku Tappary Tampere.

TAPPARA TAMPERE

Tampere zatiaľ bez najmenších problémov potvrdzuje úlohu favorita základnej skupiny. V štyroch doterajších zápasoch zatiaľ nestratilo ani bod a na svojom konte ich tak má dvanásť. Tappara zvládla skvelým spôsobom dôležitý úvodný zápas, keď spolufavorita na postup RedBull Salzburg rozstrieľala na jeho ľade 1:6. Dokonca až sedemgólovú kanonádu si musel na svojom ľade vytrpieť od Tampere nemecký Wolfsburg. V domácich odvetách proti týmto dvom celkom už zverenci trénera Jukku Rautakorpiho dva zhodné triumfy v pomere 4:2. Mužstvu okolo kapitána Jukku Peltolu sa zatiaľ darí tak v ofenzíve, ako aj v defenzíve. Nastrieľalo už celkovo 21 gólov. Zaujímavosťou je, že presné zásahy majú strelci medzi seba veľmi rovnomerne rozdelené. Momentálne najlepšími strelcami je dvojica trojgólových – Kristian Kuusela a Jere Karjalainen. Kuusela je navyše vďaka ďalším trom asistenciám spoločne s Otsom Rantakarim najproduktívnejším hráčom Tampere so šiestimi bodmi. Zatiaľ čo skupinou Ligy majstrov prechádza Tappara bez zaváhania, v domácej súťaži to až také ružové nie je. V desiatich kolách nazbierala len 14 bodov a momentálne jej patrí až siedma priečka. V kádri fínskeho celku nájdeme aj slovenského útočníka Tomáša Záborského, ktorý sa však v doterajšom priebehu sezóny tak trochu trápi.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA

Banskobystričania na rozdiel od svojho dnešného súpera doposiaľ výsledkovo v základnej A-skupine zaostávajú. V štyroch stretnutiach získali len tri body, vďaka víťazstvu v poslednom stretnutí po dobrom výkone zdolali Salzburg 5:3. Predtým však zaznamenali tri porážky. Proti Wolfsburgu v úvodnom dueli po dvoch tretinách prehrávali už 3:0 a ani vydarená posledná dvadsaťminútovka im napokon stačila len na prehru 3:4. Následne prišiel debakel na ľade Salzburgu v pomere 5:0. Veľkú smolu mali Barani pri ďalšej tesnej porážke od Wolfsburgu, keď mu na vlastnom ľade podľahli futbalovým výsledkom 0:1. Zverenci trénera Vladimíra Országha v CHL zatiaľ strieľajú veľmi málo gólov. Súperových brankárov prekonali len osemkrát, pričom ani jeden z hokejistov úradujúceho slovenského majstra nestrelil viac ako jeden gól. Na čele klubovej produktivity je dvojica Olivier Dame-Malka a Patrik Lamper, z ktorej každý nazbieral po tri kanadské body. V Tipsportlige Bystričania nepredvádzajú zlé výkony, pri zatiaľ takmer bezchybnom Trenčíne to však stačí „len“ na priebežné druhé miesto so ziskom 21 bodov. Naposledy cez víkend zdolali na domácom ľade trápiaci sa Liptovský Mikuláš 5:2.

Teoretická šanca na postup pre Banskú Bystricu ešte existuje. Ak ju chcú Barani ešte zvýšiť, potrebujú dnes na ľade náročného fínskeho súpera uspieť. Slovenský zástupca prichádza na sever Európy v pozícii outsidera, o prekvapenie sa však určite pokúsi. Či sa mu to podarí, môžete sledovať v našom online textovom prenose!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Banská Bystrica v Lige majstrov opäť prehrala, ďalej definitívne nepostúpi