Slovensko prehralo v dôležitom zápase v Škótsku, Mak dostal červenú

Sportnet|5. okt 2017 o 00:00

Škótsko skórovalo v závere zápasu.

Kvalifikácia o postup na futbalové MS 2018 - európska časť - F-skupina:

Škótsko - Slovensko 1:0 (0:0)

Gól: 89. Škrtel (vlastný), ŽK: 70. J. Morrison, 90.+ Bannan - 17. Mak, 21. Kucka, 21. Hamšík, ČK: 23. Mak (Slovensko) po druhej ŽK, rozhodovali: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všetci Srb.)

Škótsko: C. Gordon - Berra, Mulgrew, A. Robertson, Tierney (82. Anya) - J. Morrison, Fletcher (79. McArthur), Bannan - Forrest (61. Ch. Martin), Griffiths, M. Phillips

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škrtel, J. Ďurica, Hubočan - Greguš, Lobotka - Kucka (80. Gyömbér), Hamšík (79. Duda), Mak - A. Nemec (79. Weiss)

Kvalifikácia MS 2018: Škótsko - Slovensko (fotogaléria) : fotogaléria

7.10.2017

GLASGOW. Slovenskí futbaloví reprezentanti prehrali 0:1 s domácimi Škótmi vo štvrtkovom zápase v Glasgowe v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a účasť na svetovom šampionáte sa im vzdialila.

Slováci hrali od 23. minúty bez vylúčeného Róberta Maka, od srbského hlavného arbitra Milorada Mažiča dostal dve žlté karty v priebehu šiestich minút.

Viacero príležitostí Škótov zneškodnil brankár Martin Dúbravka, v 89. minúte však kapituloval, vlastný gól si strelil Martin Škrtel.

Slováci majú pätnásť bodov a v tabuľke F-skupiny klesli na tretiu priečku za Škótov (17 b.).

V nedeľu zverenci Jána Kozáka v Trnave od 18.00 h nastúpia proti Malťanom, musia bezpodmienečne vyhrať a veriť v zaváhanie Škótov v Slovinsku.

Angličania majú po víťazstve 1:0 nad Slovincami 23 bodov, postúpili na MS.

Hlasy po zápase:

Ján Kozák, tréner SR (zdroj: RTVS): "Dvojročné úsilie vyšlo nazmar. Rozhodujúci zápas o baráž sme nezvládli. Veľké sklamanie. Nezvládli sme ho, pretože súper bol lepší. Chlapci boli nastavení a pripravení vynikajúco, ale zásah do zápasu, hrať v oslabení tak dlho, bolo veľmi ťažké. Gól sme dostali, keď súper už tiež nemal veľa síl. Gól sme dostali po taktickej chybe. Sme profesionáli a máme tri dni na to, aby sme sa pripravili na ďalší zápas."

Martin Dúbravka, brankár SR: "Vnímam to smutne a sklamane. Priebeh zápasu bol náročný pre celé mužstvo. Dostať gól v posledných minútach je ťažké. Po každom zákroku som sa snažil ďalej koncentrovať. Snažili sme sa hrať futbal, ktorý nám je vlastný, o to viac nás mrzí, že sme si dali vlastný gól v posledných minútach."

Norbert Gyömbér, obranca SR (zdroj: RTVS): "Zápas sme chceli vyhrať. Potom, aj napriek priebehu, sme chceli aspoň bod. Sme sklamaní, v kabíne je smutno. Škóti mali v zápase veľké šance, my sme chceli udržať bezgólový stav. Žiaľ, nepodarilo sa."

Ondrej Duda, stredopoliar SR (zdroj: RTVS): "Sklamanie. Škoda takéhoto zápasu. Pre nás by bol bod zlatý. Celý zápas sme to v oslabení držali a potom sme dostali gól v závere. Myslím si, že sme nehrali zle, ak by sme nedostali gól, tak sa tešíme my. Ale taký je futbal, dnes sme tu prehrali. Treba sa skoncentrovať a zvládnuť zápas s Maltou."

*postup na MS

Online prenos: Škótsko - Slovensko (kvalifikácia MS 2018)

Kvalifikácia MS (Európa)  2016/2017
05.10.2017 o 20:45
Škótsko
1:0
(0:0, 1:0)
90+5 minúta
Slovensko
Góly: 89. Škrtel (vla.). ŽK: 70. J. Morrison (SCO), 90+4. Bannan (SCO) – 17. Mak (SVK), 21. Hamšík (SVK). 2.ŽK=ČK: 23. Mak (SVK). Rozhodca: Milorad Mažić – Milovan Ristić a Dalibor Djurdjević (Srbsko)..
Slovensko si v kvalifikácii o postup na MS 2018 pripisuje štvrtú prehru. V škótskom Glasgowe statočne bojovalo, no v 89. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre domácich vlastný gól Martina Škrtela. Po vylúčení Róberta Maka sme sa viac-menej bránili, ale napokon sme to neustáli. Bohužiaľ, v tabuľke sme klesli na tretie miesto s dvojbodovou stratou na Škótsko. Nič ešte nie je stratené, no v nedeľu budeme potrebovať nielen výhru nad Maltou, ale aj pomoc Slovinska. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
90+5
90+4
yellowCardV poslednej nadstavenej minúte dostáva kartový trest za nešportové správanie aj Barry Bannan. Slovensko bude mať výhodu ešte jedného priameho kopu z polovice ihriska.
90+3
Útočný faul Martina Škrtela. Slovenský kapitán už podporuje ofenzívu nášho tímu, ale už to zrejme na bodový zisk nebude.
90+2
Čas sa kráti. Leigh Griffiths si počínal nedovolene, no je to všetko až príliš ďaleko od brány Craiga Gordona. Teraz by nám pomohol malý futbalový zázrak.
90+1
Tomáš Hubočan ustál súboj s Mattom Phillipsom, a tak bude nasledovať odkop od našej brány. Slováci môžu založiť jednu z posledných útočných akcii dnešného zápasu.
90
Slovensko má ešte štyri minúty na to, aby sa postaralo o šťastný koniec glasgowskej futbalovej drámy. Presne toľko totiž nadstavuje hlavný rozhodca Milorad Mažić.
89
89
goalŠkótsko dalo gól! Bohužiaľ, zverenci Jána Kozáka čisté konto v Glasgowe neudržali. Prepadli na ľavej strane svojej defenzívy, Ikechi Anya poslal nepríjemný center do šestnástky a MARTIN ŠKRTEL si dáva smolný vlastný gól. Nič mu ale nemožno vyčítať, keďže Chris Martin už číhal na gólové zakončenie.
88
Martin Škrtel dobre odtlačil Leigha Griffithsa a bude nasledovať len odkop od našej brány. Martin Dúbravka sa s rozohrávkou neponáhľa a zbiera cenné sekundičky pre náš tím.
87
Tomáš Hubočan teraz vyhral súboj so striedajúcim Ikechim Anyaom. Následne poslal loptu až na polovicu ihriska. Pri hokeji by sa zrejme pískalo zakázané uvoľnenie, no Slováci robia všetko preto, aby uhrali cenný bod.
86
Matt Phillips opäť centroval z pravej strany. Tentokrát bol jeho center oveľa kvalitnejší, no zákrok Martina Škrtela bol ešte lepší. Následne sme trošku podržali loptu v okolí stredovej čiary.
85
Matt Phillips centroval z pravej strany, no našťastie tam nebol nikto v ružovom drese. Martin Dúbravka chytá loptu do svojho náručia a trošku dáva možnosť na vydýchnutie unavenej obrane.
84
Do našej šestnástky letí jeden nebezpečný center za druhým. Po rohovom kope z ľavej strany pálil half-volejom Barry Bannan, ale jeho strela neprešla až k brankárovi Martinovi Dúbravkovi.
83
Slovenskí futbalisti sa teraz prakticky už len bránia. Teraz si svoju pozíciu zastal Norbert Gyömbér, ktorý zariadil len to, že domáci budú vhadzovať. Každopádne, ich tlak narastá.
82
changePosledné striedanie dnešného zápasu. Na trávnik prichádza Ikechi Anya, ktorý nahradzuje obrancu Kierana Tierneyho. Gordon Strachan jasne posilňuje útočnú formáciu a chce dnes vyhrať.
81
Ján Kozák poslal na trávnik trojicu nových hráčov. Je to pomerne logický ťah, keďže každý z našich hráčov si dnes musí siahnuť na dno svojich síl. Po vylúčení Róberta Maka nás Škóti zvierajú.
80
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza Ondrej Duda.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Juraj Kucka, prichádza Norbert Gyömbér.
79
changeStriedanie v tíme Škótsko: z ihriska odchádza Darren Fletcher, prichádza James McArthur.
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Adam Nemec, prichádza Vladimír Weiss.
78
Ďalšia šanca na strane domáceho tímu. Andrew Robertson vbehol do pokutového, vystrelil z náročného uhla, ale trafil len dobre postaveného brankára Martina Dúbravku.
77
Stále nemôžeme striedať, keďže hra nebola prerušená. Na druhej strane sa do koncovky tlačil Ján Greguš, ale strela záložníka dánskej Kodane trafil len jedného z brániacich hráčov.
76
Tlak domáceho tímu narastá. Neskutočný Leigh Griffiths sa dostával k lopte v našej šestnástke, ale Peter Pekarík v poslednej chvíli poslal loptu do bezpečného priestoru.
75
Štvrťhodinu pred koncom sme prežili ďalšiu klinickú smrť. Stále sme v Hampden Parku gól nevideli a podobne bezgólový stav je aj v londýnskom Wembley. Na striedanie už snáď tri minúty čaká Vladimír Weiss.
74
74
importantLeigh Griffiths trafil brvno! Neskutočná kopacia technika kanoniera Celticu Glasgow. O pár sekúnd neskôr sa dostal do stopercentnej šance aj James Morrison, no Martin Dúbravka fantastickým zákrokom podržal náš tím.
73
Ďalšia komplikácie pre slovenské farby. Martin Škrtel fauloval Chris Martina a domáci budú mať výhodu priameho kopu z 25 metrov. Radšej ani nepripomínam, čo Leigh Griffiths vyviedol v zápase s Anglickom.
72
Juraj Kucka sa teraz pekne predral cez obrancov súpera, no jeho strela spoza šestnástky mierila nad bránu. O pár sekúnd neskôr pálil na druhej strane Leigh Griffiths, no jeho pokus bol zrazený.
70
yellowCardHlavný rozhodca Milorad Mažić siaha do svojho vrecka a prvýkrát ju udeľuje aj niekomu z domáceho tímu. Potrestaným hráčom je po faule na Jána Ďuricu záložník James Morrison.
69
69
importantObrovské šťastie na strane Slovenska! Striedajúci Chris Martin vystrelil spoza pokutového územia a po jeho strele pravačkou sa brvno našej brány trasie určite ešte aj teraz. Stále sme neinkasovali a držíme cennú remízu.
68
Škóti majú územnú prevahu a začína to horieť v našej šestnástky. Tlak domáceho tímu stúpa a nasledujúcich 25 minút snáď bude trvať celú večnosť. Uvidíme, kedy Ján Kozák zasiahne do našej zostavy.
67
Škóti stupňujú svoj tlak. Pred niekoľkými sekundami mali výhodu rohového kopu. Tradične poslal loptu do šestnástky Leigh Griffiths, ale Charlie Mulgrew sa k hlavičke nedostal.
66
Domáci sa dostali do rýchlej kontry. Barry Bannan prízemnou prihrávkou hľadal na zadnej žrdi spoluhráča, no pred Leighom Griffithsom vynikajúco zasiahol náš obranca Tomáš Hubočan.
65
Pre Slovensko sa teraz črtala šanca po tom, čo Marek Hamšík vbehol medzi stopérov súpera. Prvým dotykom poslal loptu na Adama Nemca, no ten si nespracoval loptu ideálne. Celú akciu ukončila nepresná strela Jána Greguša.
64
Slovensko stále odoláva presilovej hre domáceho tímu. Škóti dlho kombinovali na polovici ihriska, následne kúzlil s loptou pred šestnástkou Matt Phillips, no poradili si s ním Tomáš Hubočan a Stanislav Lobotka.
63
Chvíľu sa teraz bude hrať v desiatich mužoch na oboch stranách. Krvavé zranenie si zo súboja s Martinom Škrtelom odniesol Darren Fletcher a musí byť ošetrovaný za postrannou čiarou.
62
62
Martin Dúbravka sa pred malou chvíľou zaskvel výborným zákrokom proti strele Leigha Griffithsa. Ten sa položil do svojej strely ľavačkou, no slovenský brankár skvelo zasiahol. Po následnom rohu sa domáci nepresadili.
61
changePrvé striedanie dnešného zápasu. Na ihrisko prichádza útočník Chris Martin. Naopak, v zápase končí James Forrest, ktorý bol trošku v tieni výborného výkonu Leigha Griffithsa.
60
importantNaši futbalisti sa dostali do ďalšieho zakončenia. Rýchlu kontru a prečíslenie štyroch na troch zakončoval Ján Greguš, no jeho prudkú strelu dokázal zneškodniť brankár Craig Gordon.
59
Slovenskí sokoli sa dostali do ďalšieho zakončenia. Marek Hamšík to skúsil strelou spoza šestnástky, no pri svojom stom štarte v reprezentácii mieril len na bránu Craiga Gordona.
58
Výbornú prácu teraz odviedol Adam Nemec, ktorý podržal loptu. Následne ju posunul Stanislavovi Lobotkovi, ten si ju postrážil pred Leigh Griffithsom a dokonca vybojoval aj faul na svoju osobu.
57
Craig Gordon musel prvýkrát v dnešnom zápase zasahovať. Po rýchlej akcii Mareka Hamšíka zakončoval Stanislav Lobotka, no záložník španielskeho tímu Celta Vigo mieril len do stredu brány.
55
Loptu do pokutového územia poslal Barry Bannan. Mimo šestnástky ju upratal Adam Nemec, no po drobnej chybe Stanislava Lobotku mohol zakončovať James Forrest. Jeho strela však bránu netrafila.
54
Škótsko bude mať výhodu priameho kopu. Andrew Robertson spadol na trávnik po kontakte s Jurajom Kuckom. Domáci obranca bude musieť dokonca byť po zákroku nášho hráča ošetrovaný.
53
Získali sme loptu v strede ihriska, no príliš veľa sme toho nevymysleli. Kieran Tierney výborne prečítal úmysel Mareka Hamšíka, ktorý svojou prihrávkou hľadal na ľavej strane Stanislava Lobotku.
52
Leigh Griffiths sa teraz snažil presadiť cez dvojicu skúsených stopérov Slovenska. Tí si ale poradili a hru upokojili spätnou prihrávkou na Martina Dúbravku. Ten následne poslal loptu do bezpečia.
51
Martin Dúbravka musel opäť zasahovať. Kieran Tierney poslal center do šestnástky, k hlavičke sa dostal Leigh Griffiths, ale našťastie pre nás zakončoval z dobrého záklonu, a tak jeho pokus nemal gólové parametre.
50
Domáci futbalisti to teraz skúšali cez ľavú stranu. Andrew Robertson poslal center do šestnástky. Matt Phillips zakončoval z náročnej pozície chrbtom k bráne, a tak nemohol ohroziť nášho brankára.
49
Slovensko získalo loptu v strede ihriska okamžite sa to snažilo využiť. Z ľavej strany centroval Stanislav Lobotka, ale jeho pas smerujúci na Adama Nemca odvrátil obranca Christophe Berra.
48
Adam Nemec bol dobre bránený, a tak nasledoval len odkop od domácej brány. Škóti následne svoju akciu začali, no po dobrom zákroku Petra Pekaríka bude odkopávať aj Martin Dúbravka.
47
Juraj Kucka to spravil veľmi šikovne. Loptu nasmeroval do nôh Darrena Fletchera a vybojoval rohový kop. Ten zahral Marek Hamšík, ale našiel len pripraveného domáceho obrancu Kierana Tierneyho.
46
Druhý polčas otvoril nepresný center dopredu od jedného z domácich hráčov. Martin Dúbravka nemal problém získať loptu a pre náš tím nazbieral aj cenné sekundičky až pokiaľ k nemu nepristúpil Leigh Griffiths.
46
Začal sa druhý polčas.
V glasgowskom Hampden Parku sme sledovali zaujímavé prvé dejstvo. Musíme konštatovať, že jasne aktívnejší boli domáci futbalisti. Prvýkrát pohrozili hlavičkou Christophe Berru, ktorú Martin Dúbravka reflexívne vyrazil. Bohužiaľ, v 23. minúte sme prišli o Róberta Maka, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený. Od tohto momentu sa škótsky tlak prehlboval a šťastie sme mali aj pri technickej strele Leigha Griffithsa. Bude to ešte nesmierne náročne, no verme, že to zverenci Jána Kozáka zvládnu a priblížia sa k účasti v baráži o postup na MS 2018.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V samotnom závere prvého dejstva sa dostal k strele Barry Bannan, no tú stihol zblokovať Martin Škrtel. Z následného rohového kopu sa domáci nepresadili, a tak sa prvý počas po odkope Martina Dúbravku skončí.
45
V prvom polčase sa bude nadstavovať jedna minúta. Škóti sa dostali k centru z ľavej strany, no loptu upratal mimo nebezpečného priestoru krajný obranca Peter Pekarík.
44
Slovenskí futbalisti sa dostali k lopte na polovici súpera. Následne ju však stratili a musia sa vrátiť späť do sformovanej defenzívnej ulity. Škóti mali už veľké šance, verme, že ďalšia tak skoro nepríde.
43
Prvý polčas sa chýli k svojmu záveru. Domáci futbalisti majú loptu na svojich kopačkách, no kombinujú veľmi ďaleko od našej brány. Skóre zápasu sa zatiaľ nemenilo ani v londýnskom Wembley.
42
Na ľavej strane sa teraz dostal k centru Barry Bannan. Svojim pasom hľadal v šestnástke Leigha Griffithsa, ale pred útočníkom Celticu Glasgow opäť dobre zasiahol brankár Martin Dúbravka.
41
Juraj Kucka patrí k našim najlepším hráčom. Aj teraz vbehol do súperovej šestnástky, ale mal to na svoju slabšiu nohu. Preto posunul loptu na Adama Nemca, ktorý následne trafil jedného z brániacich hráčov súpera.
40
Kieran Tierney sa presadil na pravej strane. Jeho center smeroval na zadnú žrď, kde bol pripravený Matt Phillips. Našťastie pred ním včas zasiahol a loptu odkopol do bezpečia Peter Pekarík.
39
Prvý polčas sa pomaly chýli k svojmu záveru. Momentálne sa hra odvíja v strede ihriska, čo nám vyhovuje. Čoskoro však môžeme očakávať ďalší útočný val rozbehnutých Škótov.
38
Domáci futbalisti sa teraz dostali na dostrel našej brány, ale zakončiť nestihli. Teraz sme to my, kto má loptu pod kontrolou a snaží sa niečo vymyslieť smerom dopredu.
37
Hrá sa skutočne v ohromnom tempe. Slovensko to zatiaľ zvláda, hoci prišlo o vylúčeného Róberta Maka. Pri súčasnej situácii by mal čo i len bod cenu zlata. Územnú prevahu majú naďalej Škóti.
36
36
importantMartin Dúbravka je opäť hrdinom okamihu! Leigh Griffiths sa dostal do súboja jedného proti jednému. Cez Jána Ďurica dokázal ľavačkou vystreliť, no jeho technický pokus z hranice šestnástky slovenský brankár fantastickým spôsobom vyrazil pravou rukou.
35
V poslednom úseku hry sme sa dostali k lopte na dlhší čas. Všetko to začal opäť veľmi aktívny Stanislav Lobotka. Bohužiaľ, nárážačka medzi Adamom Nemcom a Marekom Hamšíkom k úspechu neviedla.
34
James Forrest sa snažil presadiť po pravej strane, no svoje defenzívne úlohy si splnil krajný obranca Tomáš Hubočan. Následný rohový kop zahral Leigh Griffiths, ale aj teraz sme sa dokázali ubrániť.
33
Ďalšia dobrá akcia zverencov Jána Kozáka. Juraj Kucka si spracoval loptu v pokutovom území súpera, v druhej vlne si všimol nabiehajúceho Mareka Hamšíka, no jeho zakončenie neprešlo až ku Craigovi Gordonovi. Následne zakončenie Adama Nemca bolo z ofsajdu.
32
Pekná akcia slovenského tímu. Postaral sa o ňu Stanislav Lobotka, ktorý sa presadil cez dvojicu hráčov súpera. Následne si náš mladík narazil loptu s Adamom Nemcom, ale do zakončenia sa nepredral cez Kierana Tierneyho.
31
Andrew Robertson, pôsobiaci v FC Liverpool, sa teraz snažil prejsť cez ľavú stranu, no výborne ho odtlačil Peter Pekarík. Loptu sme ale dlho neudržali, a tak sa musíme opäť brániť.
30
Škótsko už viac ako minútu drží loptu na svojich kopačkách, zatiaľ však kombinuje len v strede ihriska. Za sebou máme prvú tretinu hracieho času, no čaká nás ešte poriadne horúca hodina.
28
Martin Dúbravka musel opäť zasahovať. Andrew Robertson si potiahol loptu bližšie k osi ihriska, no následné jeho zakončenie bolo nedôrazné. Lopta tiež smerovala do stredu brány, čo uľahčilo prácu nášmu brankárovi.
27
Domáci futbalisti mali výhodu priameho kou z pravej strany. Leigh Griffiths posielal loptu do pokutového územia svojou ľavačkou, no nasmeroval ju len do rukavíc Martina Dúbravku.
26
Craig Gordon bol teraz trošku vonku z brány, čo sa snažil využiť Juraj Kucka. Bývalý hráč milánskeho AC vystrelil z polovice ihriska, no bránu domáceho tímu minul o poriadny kus.
25
Domáci futbalisti tlačia náš tím. Aj teraz sa hráči v ružových dresoch dostávali do zakončenia, no Milorad Mažić našťastie pre nás píska útočný faul jedného z hráčov Škótska.
24
Leigh Griffiths sa tlačil do ďalšieho zakončenia, no pred ním dobre zasiahol Tomáš Hubočan. Škótsko dostalo v polovici prvého polčasu obrovskú výhodu a jeho šance na víťazstvo sa poriadne zvýšili.
23
23
redCardAfterYellowObrovská komplikácia pre Slovensko! Róbert Mak sa snažil nafilmovať pád v pokutovom území... Spomalené zábery ukázali, že tam kontakt s Craigom Gordonom nebol, a tak budeme dohrávať zápas len s desiatimi hráčmi.
22
Peter Pekarík centroval z pravej strany. Craig Gordon mal problémy, ale napokon loptu skrotil. Následne išli dopredu domáci futbalisti, no veľmi dobre v stredovej formácii zapracoval Marek Hamšík.
21
yellowCardV priebehu štyroch minút dostáva ďalší náš hráč žltú kartu. Marek Hamšík chcel rýchlo rozohrať, no Milorad Mažić mu dal jasne najavo, že tak má urobiť až po zaznení píšťalky.
20
Slovensko bude mať výhodu priameho kopu. Faulovaným hráčom bol Juraj Kucka. Tak, žeby sme sa prvýkrát dostali do zakončenia? Loptu zrejme pošle do pokutového územia Marek Hamšík.
19
19
importantPrvú šancu dnešného zápasu mali domáci futbalisti. Leigh Griffiths poslal výborný center do pokutového územia, loptu si našiel obranca Christophe Berra, no jeho hlavičku dokázal skvelým zákrokom vyraziť Martin Dúbravka.
18
Priamy kop rozohral svojou ľavačkou James Forrest, ale našiel len slovenského záložníka Mareka Hamšíka. Každopádne, pomaly začína opäť narastať tlak zverencov Gordona Strachana.
17
yellowCardJán Greguš teraz zbytočne stratil loptu v strede ihriska. Následne sa Škóti dostali do kontry. Už sa zdalo, že to zvládneme bez ujmy, no po faule Róberta Maka budú mať domáci priamy kop. Navyše, hráč PAOK-u Solún dostáva aj žltú kartu.
16
Domáci futbalisti mali výhodu rohového kopu. Do pokutového územia poslal center Leigh Griffiths, ale náš útočník Adam Nemec dobre čítal hru a loptu odkopol do bezpečného priestoru.
15
Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu zápasu. Zatiaľ je to skôr boj ako nejaký atraktívny futbal, no to sa dalo čakať. Podobne bezgólové skóre je aj vo Wembley, kde domáci Angličania hostia Slovinsko.
14
Škóti sa teraz prezentovali nepresným pasom, a tak sme mali výhodu odkopu od brány. Martin Dúbravka si dával poriadne načas a domáci diváci ho za to "odmenili" ohlušujúcim piskotom.
13
Škóti veľmi vysoko napádajú a máme s tým poriadne problémy. Tomáš Hubočan teraz volil od polovice ihriska prihrávku len na Martina Dúbravku. Ten trošku zaváhal, no situáciu pred Leighom Griffithsom ustál.
11
Zatiaľ sa nevieme dostať bližšie k pokutovému územiu domáceho tímu. Hra je pomerne dosť prerušovaná, čo by nám však mohlo vzhľadom na úvodný škótsky tlak vyhovovať.
10
Tak snáď teraz sa dostane na trošku dlhší čas k lopte. V strede poľa bol totiž faulovaný Juraj Kucka. Nedovoleným zákrokom sa prezentoval James Morrison pôsobiaci vo farbách anglického West Bromwichu Albion.
9
Tak teraz nám odľahlo. Kieran Tierney smeroval po pravej strane do nášho pokutového územia. V ňom spadol po kontakte s Róbertom Makom, no srbský rozhodca Milorad Mažić našťastie pre nás pokutový kop nepíska.
8
Škóti veľmi dobre napádajú rozohrávku nášho tímu. Máme zatiaľ problémy s dlhším držaním lopty. Aj teraz ju strácame, pretože Jamesa Forresta fauloval v stredovom kruhu obranca Tomáš Hubočan.
7
Martin Dúbravka musel zasahovať. Na center Andyho Robertsona z ľavej strany si nabiehal domáci kanonier Leigh Griffiths, no našťastie bol pri lopte skôr slovenský brankár, ktorý dostal prednosť pred Matúšom Kozáčikom.
6
V Hampden Parku panuje od začiatku fantastická atmosféra. Naši futbalisti akoby boli trošku nervózni a už druhýkrát pokazili relatívne ľahkú rozohrávku. Nasledovať tak bude vhadzovanie Škótska.
5
V úvode zápasu majú územnú prevahu domáci hráči, ktorí podobne ako v Trnave nastúpili v ružových dresoch. Z ľavej strany centroval Barry Bannan, no v strede pokutového územia dobre zasiahol pred Jamesom Forrestom stopér Ján Ďurica.
4
Leigh Griffiths si počínal nedovolene na našej polovici ihriska. Následne Škóti veľmi aktívne napádali a brankár Martin Dúbravka mal čo robiť, aby poslal loptu ďaleko po náročnej prihrávke Stanislava Lobotku.
3
Slovensko malo v tretej minúte výhodu rohového kopu. James Morrison totiž dobre odzbrojil Mareka Hamšíka. Po centri Róberta Maka sa snažil dostať do zakončenia Juraj Kucka, ale brankár Craig Gordon zasahovať nemusel.
2
Škóti to skúšali cez našu ľavú stranu, no Tomáš Hubočan bol pozorný. James Forrest sa nedokázal presadiť a pre domácich vybojoval len vhadzovanie. Následne sme vytlačili súpera na jeho polovicu ihriska.
1
Úvodný výkop dnešného zápasu mali zverenci Jána Kozáka. Náš tím nastupuje v bráne s Martinom Dúbravkom a v strede zálohy prekvapujúco aj s Jánom Gregušom. Kapitánom je Martin Škrtel a jubilejný stý zápas v reprezentácii odohrá kapitán SSC Neapol Marek Hamšík.
1

Škótsko: C. Gordon – Tierney, Mulgrew, Berra, Robertson – J. Morrison, D. Fletcher (C), Bannan – Forrest, Griffiths, Phillips.
Náhradníci: McGregor, Archer – Ch. Martin, C. McGregor, Cooper, J. McGinn, McArthur, Fraser, Anya, S. Fletcher, G. Hanley, Snodgrass.

Slovensko: Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Ďurica (C), Hubočan – Kucka, Greguš, Hamšík, Lobotka, Mak – Nemec.
Náhradníci: Polaček, Kozáčik – Gyömbér, Sabo, Hrošovský, Rusnák, Mazáň, Štetina, Duda, Weiss, Mihalík.

Rozhodcovia: Milorad Mažić – Milovan Ristić a Dalibor Djurdjević (Srbsko).

Vážení športoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z futbalovej kvalifikácie o postup na MS 2018. Zverenci Jána Kozáka sú zatiaľ na druhom „barážovom“ mieste, ktoré však potrebujú udržať v škótskom Hampden Parku. Úvodný hvizd srbského arbitra Milorada Mažića zaznie o 20:45 hod.

ŠKÓTSKO

Futbalisti Škótska sú momentálne na štvrtom mieste tabuľky, ale na Slovensko strácajú len jeden bod. Rok 2016 ukončili trojgólovou prehrou vo Wembley, no v tomto kalendárnom roku ešte neprehrali. Dôležité bolo pre nich najmä víťazstvo nad Slovinskom 1:0, ktoré ich vrátilo do hry o postup. Počas septembrového asociačného termínu vyhrali obe stretnutia, keď triumfovali na Litve a následne doma bez väčších problémov zdolali trpaslíka z Malty. Zverenci Gordona Strachana hrajú typický ostrovský futbal založený na tvrdých súbojoch. Mužstvo je zložené najmä z hráčov Celticu Glasgow, ktorý sa predstavuje aj v Lige majstrov. Najväčšou útočnou hrozbou je nepochybne Leigh Griffiths, ktorý má v domácej súťaži za necelých päť sezón priemer 0,66 gólu na zápas. „Toto bude jeden z najväčších zápasov Škótska. Hráme o veľa. O baráž. Náš osud je v našich rukách,“ povedal 27-ročný útočník. V drese Celticu zanechal výraznú stopu aj Slovák Ľubomír Moravčík. Ten mierne favorizuje Škótov vďaka výhode domáceho prostredia. V predošlých desiatich dueloch v Hampden Parku Škóti prehrali len raz, keď nestačili na majstrov sveta z Nemecka. Komplikáciou pre domácich sú rozhodne zranenia Scotta Browna, Matta Ritchieho a Stuarta Armstronga. Škóti boli naposledy na svetovom šampionáte v roku 1998, keď v konkurencii Brazílie, Nórska a Maroka skončili v skupine poslední.

SLOVENSKO

Slovenskí futbalisti majú za sebou náročný septembrový dvojzápas, po ktorom majú reálnu šancu na postup. Nad Slovinskom vyhrali po góle Adama Nemca 1:0, no vo Wembley už neboli takí úspešní. Futbalový svätostánok už v tretej minúte schladil gól Stanislava Lobotku, ale Angličania dokázali zápas otočiť. Napriek tomu majú zverenci 63-ročného Jána Kozáka všetko vo svojich rukách. Hocijaký bodový zisk by ich výrazne priblížil k účasti v novembrovej baráži, no v Hampden Parku ich čaká náročný zápas. K dispozícii nebude vykartovaný Milan Škriniar, ale do brány by sa mal vrátiť plzenský Matúš Kozáčik. Jediným útočníkom v nominácii je spomínaný Adam Nemec, ktorý je s troma gólmi najlepším kvalifikačným strelcom Slovenska. V porovnaní so zápasom s Anglickom zrejme nenastanú v zostave veľké zmeny. Do hernej permanencie sa dostáva krajný obranca Peter Pekarík a spoliehať sa budeme aj na kvarteto hráčov pôsobiacich v Turecku. „Báť sa určite nemusíme, na druhej strane by sme mali byť pokorní, skromní, no zároveň sebavedomí,“ skonštatoval líder našej obrany Martin Škrtel. Zaujímavosťou je, že zápas píska Milorad Mažić, ktorý ho v úvode kvalifikácie proti Anglicku vylúčil. Jeho stopérsky kolega Ján Ďurica takisto verí v úspech nášho tímu. Pri toľkých skúsenostiach sa búrlivej atmosféry zľaknúť nemôžeme a musíme hrať celých 90 minút.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Slovensko prehralo v dôležitom zápase v Škótsku, Mak dostal červenú