Uspel druhý raz za tri roky. Posledný monument sezóny ovládol Nibali

Vincenzo Nibali dosiahol ďalšie veľké víťazstvo.
Vincenzo Nibali dosiahol ďalšie veľké víťazstvo. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. okt 2017 o 17:15

Druhé miesto na Okolo Lombardie obsadil so stratou 31 sekúnd Julian Alaphilippe, tretí skončil Gianni Moscon.

6.Fabio AruTalianskoAstanavšetci + 38 s

COMO. Taliansky cyklista vo farbách tímu Bahrajn Merida Vincenzo Nibali sa stal víťazom jednodňovej monumentálnej klasiky Okolo Lombardie.

Na 247-kilometrovej dlhej trati sa presadil po úspešnom úniku približne desať kilometrov pred cieľovou páskou. Na slávnej jesennej klasike dosiahol Nibali po roku 2015 druhé víťazstvo, pre Taliansko celkovo 69. v poradí.

Pretekať sa začalo už od samotného úvodu, keď sa dostali do úniku šiesti cyklisti.

Na pelotón si postupne vytvorili náskok viac ako jedenástich minút, ale tímy Bahrajn Merida a Cannondale - Drapac si pozorne strážili situáciu. Zrýchľovať sa začalo v stúpaní na Madonna del Ghisallo, kde sa začal trhať už aj pelotón. S každým ďalším kopcom sa znižoval počet ašpirantov na triumf v poslednej dôležitej klasike tohtoročnej sezóny.

K rozhodujúcim okamihom pretekov prišlo v stúpaní na San Fermo della Battaglia. Na Nibaliho nástup nedokázal nik adekvátne zareagovať.

Talian si napokon mohol užiť záverečné metre a osláviť zaslúžený triumf v poslednom monumente tejto cyklistickej sezóny.

S odstupom 31 sekúnd finišoval na druhom mieste Francúz Julian Alaphilippe z Quick-Step Floors, tretie miesto obsadil domáci Gianni Moscon zo Sky.

"Tím mi veľmi pomohol. V závere sezóny som bol vo výbornej kondícii. Každý sa na mňa pozeral ako na favorita, preto nebolo jednoduché zvíťaziť. Mojim plánom bolo odjazdiť dobre," citoval portál cyclingnews.com Nibaliho.

"Mal som v tejto sezóne niekoľko pekných umiestnení, ale chýbalo mi veľké víťazstvo. Triumfovať na tomto monumente je vždy niečo skvelé."

Domov»Cyklistika»Uspel druhý raz za tri roky. Posledný monument sezóny ovládol Nibali