Nathan Walker sa stal prvým Austrálčanom v NHL. A hneď strelil gól

Nathan Walker má za sebou úspešný debut v NHL.
Nathan Walker má za sebou úspešný debut v NHL. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. okt 2017 o 10:07

Dvadsaťtriročný Austrálčan prispel gólom k jasnému víťazstvu Washingtonu nad Montrealom 6:1.

WASHINGTON. Útočník Washingtonu Capitals Nathan Walker sa stal prvým austrálskym hokejistom, ktorý sa predstavil v zápase NHL.

Rodák z britského Cardiffu absolvoval premiéru v zámorskej profilige v sobotu pri domácej výhre nad Montrealom Canadiens 6:1.

A dvadsaťtriročný Austrálčan hneď stihol aj streliť gól. Za chrbát brankára Ala Montoyu tečoval puk v 39. minúte po strele spoluhráča Devanta Smith-Pellyho, ktorého najskôr stanovili aj za autora presného zásahu. Keď však hlásateľ v Capital One aréne oznámil počas tretej tretiny za strelca Walkera, jeho rodina v hľadisku mávala austrálskymi vlajkami.

"Najskôr som si nebol stopercentne istý, že som puk dostal za brankára ja. Prvé striedania som netušil, čo sa deje," okomentoval svoj debut v NHL Walker. Jeho veľký večer vo Washingtone však zatienila najväčšia hviezda tímu Alexander Ovečkin. Ruský kanonier po úvodnom hetriku do siete Ottawy strelil tentokrát Montrealu až štyri góly.

Podľa Elias Sports Bureau dvoma hetrikmi za sebou na začiatku súťažného ročníka napodobnil trio Cy Denneny, Joe Malone, Reg Noble ešte z čias hokejového praveku - zo sezóny 1917/1918.

Odvtedy sa niečo také nikomu nepodarilo.

Walkerova rodina sa presťahovala z Veľkej Británie do Sydney, keď mal Nathan dva roky. Až do trinástich vyrastal v Austrálii.

Potom sa presunul do Česka, kde pôsobil do roku 2013.

V drese Vítkovíc odohral 55 duelov v najvyššej českej lige, v ktorých nazbieral desať bodov (4+6) a získal titul prvého austrálskeho hokejistu, ktorý odohral zápas v európskej profesionálnej súťaži.

Washington ho draftoval v roku 2014 v 3. kole z 89. miesta. Odvtedy hrával okrem krátkeho pôsobenia v nižšej East Coast Hockey League (ECHL) za farmársky tím Capitals Hershey Bears v American Hockey League (AHL).

Domov»Hokej»NHL»Nathan Walker sa stal prvým Austrálčanom v NHL. A hneď strelil gól