Ostatné tímy Slovensku nepomohli, jeho šance klesli

James McClean skóroval za Írsko proti Walesu.
James McClean skóroval za Írsko proti Walesu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. okt 2017 o 00:00

Slovákov budú zaujímať aj utorňajšie stretnutia.

BRATISLAVA. Šanca slovenských futbalových reprezentantov na postup do baráže o MS 2018 sa výrazne znížila. Rozhodli o tom víťazstvá Írska vo Walese, Chorvátska na Ukrajine a Srbska doma s Gruzínskom.

Walesu chýbal v kľúčovom ostrovnom meraní síl Gareth Bale. Bez najväčšej hviezdy nedokázal ani raz prekonať hosťujúcu defenzívu.

Hal Robson-Kanu mal po zmene strán veľkú príležitosť, proti jeho hlavičke sa vytiahol írsky brankár Darren Randolph. Gól však padol na opačnom konci.

Domáci kapitán Ashley Williams stratil loptu pri rozohrávke, vznikla z toho akcia hostí a po centri z pravého krídla sa strelecky presadil osamotený James McClean a stanovil konečný výsledok.

Ukrajinec Jevhen Konopľanka bol blízko k otvoreniu skóre po viac než polhodine hry, hlavičkou poslal loptu tesne vedľa ľavej chorvátskej žrde. Bezgólový stav vydržal o chvíľu dlhšie než v Cardiffe, v Kyjeve ho v 62. minúte prelomil Andrej Kramarič, ktorý hlavičkou zužitkoval center Luku Modriča.

Chorváti pridali poisťujúci zásah o osem minút neskôr opäť zásluhou Kramariča.

Srbsku by pri víťazstve Írska stačil na spečatenie postupu z "déčka" na vlastnej pôde aj nerozhodný výsledok s Gruzínskom, tím pod trénerským vedením slovenskej dvojice Vladimír Weiss, Boris Kitka zdolalo 1:0 gólom v druhom polčase.

V G-skupine už bolo vyjasnené všetko podstatné, Španielsko si postup na záverečný turnaj zabezpečilo v predstihu a Taliansko disponovalo istotou baráže.

Jej žreb sa uskutoční v utorok 17. októbra vo švajčiarskom Zürichu, nasadené a nenasadené mužstvá určí októbrový rebríček Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Teoreticky môžu Slovákom zabezpečiť postup do baráže aj utorňajšie stretnutia v H-skupine, no je to veľmi malá pravdepodobnosť (vysvetlenie tu).

Kvalifikácia MS 2018 - 10. kolo:

D-skupina:

Moldavsko - Rakúsko 0:1 (0:0)
Gól: 69. Schaub. Rozhodoval: Vertenten (Belg.), ČK: 55. Ionita (Moldavsko) po 2. ŽK

Srbsko - Gruzínsko 1:0 (0:0)
Gól: 74. Gudelj. Rozhodoval: Gil (Poľ.)

Wales - Írsko 0:1 (0:0)
Gól: 57. McClean. Rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Albánsko - Taliansko 0:1 (0:0)
Gól: 73. Candreva. Rozhodoval: Moen (Nór.)

Macedónsko - Lichtenštajnsko 4:0 (2:0)
Góly: 36. Musliu, 38. Trajkovski, 66. Bardhi, 68. Ademi. Rozhodoval: Kopriwa (Lux.)

Izrael - Španielsko 0:1 (0:0)
Gól: 76. Illarramendi. Rozhodoval: Thomson (Škót.)

Fínsko - Turecko 2:2 (0:0)
Góly: 76. Arajuuri, 88. Pohjanpalo - 57. a 84. Tosun. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

Island - Kosovo 2:0 (1:0)
Góly: 40. G. Sigurdsson, 68. Gudmundsson. Rozhodoval: Lechner (Rak.)

Ukrajina - Chorvátsko 0:2 (0:0)
Góly: 62. a 70. Kramarič. Rozhodoval: Brych (Nem.)

zoznam účastníkov MS (17)

Európa: Rusko (hostiteľ), Belgicko, Nemecko, Anglicko, Španielsko, Poľsko, Srbsko, Island

Južná Amerika: Brazília

Severná a Stredná Amerika a Karibik: Mexiko, Kostarika

Ázia: Irán, Japonsko, Kórejská republika, Saudská Arábia

Afrika: Nigéria, Egypt

Online prenos: Ukrajina - Chorvátsko (kvalifikácia MS 2018)

Kvalifikácia MS (Európa)  2016/2017
09.10.2017 o 20:45
Ukrajina
0:2
(0:0, 0:2)
90+4 minúta
Ukončený
Chorvátsko
Prehľad
Góly: 62. Kramarić (Modrić), 70. Kramarić (Rakitić). ŽK: 60. Stepanenko (UKR), 64. Rotaň (UKR). Rozhodca: elix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER).
Prenos
To je ode mě vše, děkuji za pozornost.
A je konec! Chorvatsko to na půdě Ukrajiny zvládlo a zahraje si baráž o Mistrovství Světa! V prvním poločase jsme viděli velmi opatrný začátek z obou stran. Poté začala trochu víc hrát domácí Ukrajina, která si vytvořila pár možností ke vstřelení branky. Tu největší měl v 32. minutě Jevhen Konopljanka, ale po krásném centru hlavou zamířil těsně vedle levé tyče. V 62. minutě jsme se konečně dočkali gólu, když Modrič krásným centrem našel Andreje Kramariće a ten dal první gól utkání. O osm minut už Chorvatsko vedlo 2:0. Když tentokrát Rakitič našel opět Kramariće a ten dorazil míč do brány. Konec utkání už si Chorvati v klidu pohlídali a mohou slavit. Hráčem zápasu je jasně Andrej Kramarić.
90+4
Konec zápasu.
90+4
Konopljanka se ještě chtěl odhodlat ke střele, ale obrana Chorvatska mu odebrala míč.
90+4
Míč končí u Subašiće, který posílá dlouhý výkop.
90+3
Pivarić držel míč na pravé straně a hosté u míče zůstanou po faulu domácího hráče.
90+2
Hosté kombinují po pravé straně.
90+1
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90
changeStřídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Mario Mandžukić, přichází Marko Rog.
89
Na konec utkání se hosté snaží dát ještě jeden gól, ale nikde nespěchají, k tomu Besjedin zfauloval hráče hostů a pro Ukrajinu se čas velice rychle krátí.
88
changeStřídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Mario Pašalić.
87
Domácí Ukrajina je po druhém góle naprosto odpadlá a jde vidět zklamání na jejich tvářích.
86
changeStřídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Šime Vrsaljko, přichází Josip Pivarić.
84
Hosté pěknou kombinací drží míč a nikde nespěchají, jelikož mají dvougólový náskok.
82
Po krátkém ošetření Vrsaljka hra pokračuje.
80
Chorvati nikam nespěchají a do kombinace zapojili i brankáře Subašiće.
78
changeStřídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Marlos, přichází Arťom Besjedin.
77
Štěpaněnkoz zfauloval Mandžukiće, ale žlutou kartu nedostal.
76
Hra byla přerušena, jelikož Mandžukić potřeboval ošetření.
74
Perišić se snažil najít někoho ve vápně, ale domácí obrana si poradila.
73
Perišić byl chycen v ofsajdové pasti.
70
70
goalChorvatsko právě vstřelilo branku!
A Chorvatsko vede 2:0! Ivan Rakitič z voleje poslal míč z pravé strany vápna před bránu, kde byl úplně sám ANDREJ KRAMARIĆ a ten neměl nejmenší problém dorazit míč do brány a druhým gólem zvyšuje vedení! Asistence: Rakitić.
69
Po faulu na hosty zahrával Modrič přímý kop, ten ovšem nikoho nenašel.
68
changeStřídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Rotaň, přichází Serhij Sydorčuk.
66
changeStřídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Denis Harmaš, přichází Viktor Kovalenko.
64
yellowCardRuslan Rotaň zfauloval jednoho z kádru Chorvatska a dostává žlutou kartu.
62
62
A Chorvatsko vede! Po krásném centru Modriče šel do hlavičky ANDREJ KRAMARIĆ a střelou do protipohybu brankáře k pravé tyči posílá svůj tým do vedení! Asistence: Modrič.
61
Nyní je už delší dobu u míče pro změnu Chorvatsko.
60
yellowCardŠtěpaněnko šlápl na kotník Badeljovi a dostává žlutou kartu.
59
Jarmolenko si obešel hráče na levé straně, ale následný centr končí v rukavicích Subašiće.
58
Kramarić se chtěl dostat přes pravou stranu, ale obrana domácích ho nepustila.
57
Domácí nyní drží míč, který zpátky přišel až k brankáři Pjatovi.
56
S prvním rohem si domácí poradili a při druhém zahrál Mandžukič rukou.
54
Perišić dával před bránu centr na Mandžukiče, ten se ale ke střele nedostal. Následuje rohový kop pro Chorvatsko.
52
Chorvati chtějí rozhodnout utkání, ale tentokrát to nevyšlo, když se rozbíhal po levé straně Rakatič, který však neodcentroval nejlépe.
50
Kramarić chtěl odcentrovat z pravé části vápna, ale v tom mu zabránil jeden z obranců Ukrajiny.
49
Konopljanka z rohového kopu trefil pouze první hráče a míč skončil až u Pjatova.
48
Rohový kop pro Ukrajinu.
47
Hosté drží míč, ale nepřesný nákop je o něj připravil.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
V prvním poločase jsme viděli velmi opatrný začátek z obou stran. Poté začala trochu víc hrát domácí Ukrajina, která si vytvořila pár možností ke vstřelení branky. Tu největší měl v 32. minutě Jevhen Konopljanka, ale p krásném centru hlavou zamířil těsně vedle levé tyče.
45
První poločas skončil.
44
Domácí mají v pořadí už druhý aut.
42
Modričovi se přímý kop moc nepovedl, ale hosté mají stále míč.
42
Po faulu na Luka Modriče má Chorvatsko přímý kop.
41
Jarmolenko šel po pravé straně, ale krásně a čistě ho odzbrojil Vrsaljko.
40
Modrič z přímého kopu poslal centr do vápna a následuje rohový kop.
39
Na zemi se po souboji s Marlosem ocitl Vrsaljko.
36
Nyní drží míč Chorvatsko, které ustálo zhruba pětiminutový tlak Ukrajiny.
35
Štěpaněnko se opřel do střely, ale ta šla doprostřed brány a končí v rukavicích Danijela Subašiće.
34
Konopljanka poslal rohový kop do vápna, ovšem obrana Chorvatska míč odvrátila do bezpečí.
32
32
importantA tlak Ukrajiny pokračuje! Evgen Konopljanka si naskočil na centr, ale hlavou těsně míjí levou tyč Subašićove branky!
31
Krásně se do rány opřel Taras Štěpaněnko, ale střela končí vedle pravé tyče.
30
Domácí svírají hosty na vlastní půli, ale Mitrović skvělým zákrokem zažehnal nebezpečí.
29
Hra pokračuje.
28
Nyní je hra přerušena, jelikož po soubojích se na zemi ocitli hned dva hráči domácí Ukrajiny.
27
Ruslan Rotaň chtěl prověřit brankáře Subašiće ránou z velké dálky, ale ta mu sjela a skončila vysoce nad.
26
Modrič se snažil najít pasem Kramariće, ale ukrajinská obrana skvěle zasáhla a vyráží dopředu.
24
24
importantJaroslav Rakyckyj vyslal štiplavou ránu se kterou měl brankář Subašić nemalé problémy a štěstí pro hosty, že mu míč z rukou nesklouzl za brankovou čáru.
22
Nyní domácí zkouší kudy proklouznout do vápna. Poté přišel centr na pravou stranu se kterým si poradil Vrsaljko a následuje rohový kop pro domácí.
21
Perišić nacentroval z levé strany, ovšem míč jenom proletěl vápnem a nikdo se nedostal do zakončení.
20
Marlos krásně našel na levé straně vápna Jarmolenka, ten ovšem ve skluzu míč trefil blbě a bude následovat odkop od brány.
19
Na začátku zápasu můžeme vidět opatrnost z obou stran, jelikož chyba by znamenala obrovské komplikace ve snaze se kvalifikovat na Mistrovství Světa.
17
Vida se po sklepnutí hlavou od Mandžukiče dostal ke střele, ale přestřelil.
15
Konopljanka zatáhl za dres hráče hostů a Chorvatsko získalo míč ve středu hřiště.
14
Nepřesný nákop Rykyckyho končí za bránou Subašiće.
12
Perišić se chtěl dostat před obránce na levé straně, ale obránce domácího týmu mu v tom zabránil.
10
Domácí v poklidu kombinují na své půli a následně nacentrovali do vápna, kde se ke střele dostal Marlos, ale trefil pouze obránce a následuje rohový kop.
9
Perišič dostal míč a nemazlil se sním, jelikož rychle vystřelil, ovšem rána mu nesedla a šla vedle brány.
8
Marlos šel po pravé straně, ovšem jeho přihrávka mířící do vápna byla nepřesná a dopředu mohou jít hosté.
6
Málem se do zakončení dostal jeden z řad ukrajinského výběru, ale Mitrovič byl u míče dřív.
5
Chorvati lacině ztratili míč, ale Harmaš se ocitl v ofsajdu a tak se ho hostům zpátky vrátí.
4
Rohový kop hosté nevyužili, ale stálé jsou u míče a přihrávají si na vlastní půli.
3
V pořadí druhý rohový kop pro Chorvatsko.
2
Mandžukovič se ihned dostal do zakončení, když mu přiletěl centr zleva, ale přestřelil bránu domácích.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté.
1
Utkání právě začalo.
Hráči již jsou na hřišti a nyní zaznějí obě státní hymny.
Úvodní sestavy:

Ukrajina: Pjatov – Karavajev, Rakyckyj, Chačeridi, Matvijenko – Rotaň (C), Stěpaněnko – Jarmolenko, Marlos, Konopljanka – Harmaš.
Náhradníci: Koval, Lunin – Besjedin, Bujalskij, Kovalenko, Kučer, Malinovskyj, Perduta, Šepeljev, Sobol, Sydorčuk, Zinčenko.

Chorvatsko: Subašić – D. Vida, Lovren, Mitrović, Vrsaljko – Rakitić, Badelj – Kramarić, Modrić (C), Perišić – Mandžukić.
Náhradníci: L. Kalinić, Livaković – Bradarić, Ćaleta-Car, Čop, Milić, Nižić, Pašalić, Pivarić, Rog, Santini.

Rozhodčí: elix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp (vš. GER).
Chorvatsko:

Chorvatsko je na tom v tabulce lépe a nachází se na druhém místě se sedmnácti body a skóre 13:4. Počty o tom kdo by postoupil a kdo ne jsou zapeklité. Pokud Chorvati vyhrají jdou jasně dál, pokud remizují tak se v tabulce druhých týmů dostanou pouze před Wales, nikoli přes Slovensko, jelikož bude mít horší skóre, v tom případě by záviselo jak dopadne utkání Wales – Irsko. Pokud by Wales vyhrál, postoupil by. Pokud remizoval, tak by to záleželo na tom kdo by vstřelil více gólů, jestli Chorvatsko nebo Wales, jelikož rozdíl mají stejný. A pokud Chorvatsko prohraje tak jde dál Ukrajina. Poslední zápas přivítali Chorvati na své půdě Finsko. V 57. minutě otevřel skóre Mario Mandžukič, ale v 90. minutě přišla obrovská komplikace, když gól dál fin Soiri a zápas skončil remízou 1:1. Tímhle zápasem si Chorvatsko všechno zkomplikovalo. Nejlepším střelcem chorvatského výběru je s pěti přesnými zásahy Mario Mandžukič. Hlavním trenérem Chorvatské reprezentace je Ante Čačić.
Ukrajina:

Ukrajina se tedy nachází na třetí nepostupové pozici se sedmnácti body a skóre 13:7. Tím že ve vzájemném zápase s Chorvatskem prohrála, musí v dnešním domácím zápase vyhrát. Poslední utkání zavítali na půdu Kosova, kde padl gól až v 60. minutě a to vlastní, když si ho dal Paqarada. V 87. minutě se prosadil i Yarmolenko a Ukrajina vyhrála 2:0. Nejlepším střelcem je se šest góly právě Andriy Yarmolenko, který toto léto přestoupil do Borussie Dortmund, kde už stihl dát dva góly, jako např. v Lize mistrů proti Tottenhamu. Hlavním trenérem Ukrajinské reprezentace je bývalý hvězdný hráč Andrij Mykolajovyč Ševčenko.
V posledním kole základní fáze o kvalifikaci se na Mistrovství Světa v Rusku se proti sobě utkají Ukrajina a Chorvatsko. V prvním zápase vyhrálo doma Chorvatsko 1:0, když se v 38. minutě prosadil Kalinič. Bude to boj se vším všudy, jelikož výhra jednoho či druhého mužstva znamená kvalifikace se do baráže. Oba dva týmy mají shodně 17 bodů. Jelikož Chorvatsko vyhrálo 1:0. Ukrajina musí jedině vyhrát, nikoli remizovat a samozřejmě prohrát. Hrát se bude na Olympijském stadiónu v Kyjevě, který nabídne kapacitu pro 70 050 diváků. Hlavní rozhodčí bude Felix Brych, jeho asistenti budou Mark Borsch a Stefan Lupp (vš. GER)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Ostatné tímy Slovensku nepomohli, jeho šance klesli