Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hráči New York Rangers sa tešili z prvého víťazstva v sezóne, porazili Montreal

Montreal sa nedokázal gólovo presadiť.

Hráči New York Ranger porazili Montreal.Hráči New York Ranger porazili Montreal. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali nad hráčmi Montrealu Canadiens 2:0 v jedinom nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Rangers zvíťazili vôbec prvýkrát v aktuálnej sezóne.

Dva neuznané góly Montrealu

Hostia z Montrealu skórovali dvakrát už v úvodnej tretine, ale arbiter Justin St. Pierre ani jeden gól neuznal po konzultácii s videorozhodcom.

Prečítajte si tiež: Ovečkin ničí súperov, v dvoch zápasoch dal sedem gólov. Skóroval aj Pánik Čítajte

V 7. minúte kopol puk do súperovej bránky nedovoleným spôsobom Andrew Shaw, o 145 sekúnd kapituloval Henrik Lundqvist po nahodení Sheu Webera, ale rozhodcovia vyhodnotili, že Max Pacioretty do švédskeho gólmana vrazil a znemožnil mu zasiahnuť.

"Bolo to frustrujúce, ale išlo o správne verdikty," priznal pre oficiálnu stránku súťaže Pacioretty. "Šance sme mali. Musíme zostať pozitívni a ďalej sa sústrediť na našu hru," dodal pre nhl.com.

V závere prvej tretiny otvoril skóre obranca Rangers Brady Skjei, ktorý nahodil puk pred bránku Careyho Pricea a od korčule Webera sa odrazil za jeho chrbát.

Po bezgólovom druhom dejstve potvrdil víťazstvo Rangers peknou strelou z prvej v 50. min Mika Zibanejad, pre ktorého to bol štvrtý gól v sezóne.

"Iba sa snažím strieľať a momentálne mi to tam padá," povedal potomok iránskeho otca a fínskej matky so švédskym pasom.

Dôležité zákroky v správnom čase

Lundqvist zneškodnil všetkých 34 striel súpera a zaznamenal 62. čisté konto v kariére, čím sa v historickej tabuľke osamostatnil na šestnástom mieste pred Turkom Brodom.

Švédskeho brankára právom vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

"Niektoré veci musíte zahodiť za hlavu. Vedel som, že viem chytať a že ak budeme hrať dobre, zvíťazíme," povedal tridsaťpäťročný brankár, ktorý v ostatnom zápase (5:8 proti Torontu Maple Leafs) striedal už po prvej tretine, v ktorej inkasoval päťkrát.

"Urobil to, čo od neho čakáme. Zaznamenal dôležité zákroky v správnom čase a dal nám šancu zvíťaziť," uviedol na margo svojho zverenca tréner Rangers Alain Vigneault.

Brankár Montrealu Carey Price zastavil 23 z 25 streleckých pokusov (92% úspešnosť zákrokov) domácich.

"Utvorili sme si veľa šancí a myslím si, že sme hrali lepšie ako predtým naposledy. Musíme zapracovať na využívaní našich príležitostí," uviedol kouč Montrealu Claude Julien