Rybáriková otočila zápas a v Linzi postúpila do semifinále

Slovenka prehrala prvý set napriek tomu, že podávala na víťazstvo.

Magdaléna Rybáriková.(Zdroj: TASR/AP)

LINZ. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International Ladies Open presented by Upper Austria v rakúskom Linzi (dotácia 226 750 USD, tvrdý povrch v hale).

Jednotka singlového pavúka zvíťazila v piatkovom štvrťfinále za 124 minút 5:7, 6:2, 6:1 nad piatou nasadenou Rumunkou Soranou Cirsteovou.

V prvom sete plnom obratov nevyužila Rybáriková vedenie 5:3 vrátane dvoch setbalov v desiatej hre. V druhom sete sa 29-ročná Slovenka presadila vďaka šnúre štyroch gemov od stavu 2:2.

Článok pokračuje pod video reklamou

V rozhodujúcom dejstve síce prišla v úvode o brejk, ale potom si piatimi hrami za sebou prešla do semifinále. Piešťanská rodáčka využila hneď prvý mečbal na príjme.

Rybáriková sa v sobotňajšom semifinále stretne s Viktorijou Golubicovou zo Švajčiarska.

Online prenos: Magdaléna Rybáriková - Sorana Cirsteová (Linz 2017, štvrťfinále)

WTA Linz Štvrťfinále 2017
13. October 2017 o 20:07
Rybáriková Rybáriková
2:1
5:7, 6:2, 6:1
Koniec
Cirsteaová Cirsteaová
Prenos
Magdaléna Rybáriková potvrdzuje svoju výbornú formu a už teraz je jasné, že v pondelok si vytvorí svoje kariérne maximum v rebríčku WTA. V rakúskom Linzi zdolala vo štvrťfinále Soranu Cirsteaovú, hoci prvý set pomerne zbytočne prehrala 5:7. V ďalšom priebehu stretnutia prišla len o tri gemy a v rozhodujúcom sete ťažila z lepšej fyzickej pripravenosti. V zajtrajšom semifinále si zmeria sily s Viktorijou Golubićovou, ktorej v rankingu patrí momentálne až 117. miesto. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu
6:1 Je dobojované! Sorana Cirsteaová sa snažila zachrániť zápas forhendovým úderom po čiare, no loptička skončila tesne za základnou čiarou. Magdaléna Rybáriková tak víťazí a prvýkrát si na turnaji v Linzi zahrá semifinále.
A-40 Magdaléna Rybáriková bude mať k dispozícii prvý mečbal. Teraz to zahrala veľmi šikovne. Loptička z jej rakety mala nižší odskok, čo prekvapilo rumunskú súperku.
40-40 Magdaléna Rybáriková vyrovnáva skóre tohto gemu na zhodu. Veľký podiel na tom má však Sorana Cirsteaová, ktorá v priebehu niekoľkých sekúnd po druhý raz poslala loptičku do siete.
30-40 Sorana Cirsteaová si komplikuje svoju situáciu. Pomerne jednoduchý úder nasmerovala do siete, a tak má už len jednu šancu na zisk gemu.
15-40 Magdaléna Rybáriková teraz využila fakt, že Sorana Cirsteaová musela ísť do výmeny len cez druhé podanie Položila sa do returnu a víťazným úderom nedala súperke šancu.
0-40 Magdaléna Rybáriková si zrejme bude musieť zápas dopodávať sama. Sorana Cirsteaová v tomto geme dominuje a má tri šance na udržanie svojho podania.
0-30 Sorana Cirsteaová si na svoje konto pripisuje ďalšiu loptičku. Tentokrát sa o to postarala vďaka krásnemu víťaznému úderu z bekhendovej strany.
0-15 Magdaléna Rybáriková nezvládla svoj return podľa predstáv. Loptička skončila len v sieti, a tak v úvode siedmeho gemu boduje Sorana Cirsteaová.
5:1 Magdaléna Rybáriková drží svoje podanie a už ju len jeden gem delí od postupu do semifinále turnaja v rakúskom Linzi. Sorana Cirsteaová už vyzerá rezignovane, no možno ešte v sebe následne posledné sily na obrat.
40-30 Slovenská tenistka ťažila z veľmi dobrého podania. Následne zahrala pekný bekhendový úder, prešla si na sieť a pekným volejom ukončila výmenu vo svoj prospechu.
30-30 Tentokrát musíme pochváliť slovenskú tenistku. Magdaléna Rybáriková sa dostala z náročnej situácie, krásnym lobom následne dostala súperku pod tlak a jej úder z otočky skončil v aute.
15-30 Magdaléna Rybáriková si pomáha kvalitným servisom z pravej strany. Sorana Cirsteaová sa natiahla za loptičkou, no z náročnej pozíciu ju nasmerovala len do autu.
0-30 Zatiaľ to nevyzerá na to, že by Sorana Cirsteaová mala nejaké vážnejšie problémy s pohybom. Aj teraz si prešla na sieť a napokon ťažila z úderu slovenskej tenistky do siete.
0-15 Po krátkom ošetrovaní môžeme v zápase pokračovať. Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku, no po veľmi dobrej celodvorcovej hre boduje jej súperka.
4:1 Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla svoj pokus o skrátenie hry. Tretíkrát v rozhodujúcom sete prichádza o podanie. Okrem toho si vyžiadala aj pomoc fyzioterapeutky, teda medical time out. Vyzerá to na problémy s ľavým zadným stehenným svalom.
40-30 Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete a nevyzerá byť úplne zdravotne fit. Magdaléna Rybáriková by toho mala využiť a získať na svoju stranu ďalší cenný brejk.
30-30 Spomínaný malý náskok v týchto chvíľach pominul. Sorana Cirsteaová na konci dlhej výmeny chcela zahrať forhendový úder po čiare, ale netrafila ním priestor dvorca.
15-30 Ďalší víťazný úder Sorana Cirsteaová nepridala. Loptičke síce dala dostatočnú razanciu, ale namierila ju len do polovice siete. Napriek tomu má k dispozícii malý náskok.
0-30 Výborná kombinácia úderov zo strany rumunskej tenistky. Sorana Cirsteaová si po dobrom servise nakročila do dvorca a zahrala forhendový víťazný úder.
0-15 Sorana Cirsteaová skrátila hru, Magdaléna Rybáriková loptičku síce dobehla, no jej následný pokus o obhodenie súperky skončil tesne vedľa bočnej čiary.
3:1 Ďalšie vynikajúce podanie, tentokrát z ľavej strany. Sorana Cirsteaová posiela svoj return za základnú čiaru, a tak prehráva už o dva gemy. Následujúci gem na servise potrebuje nutne získať.
40-30 Výborné podanie slovenskej tenistky. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude mať wimbledonská semifinalistka jednu šancu na ukončenie štvrtej hry.
30-30 Sorana Cirsteaová vyrovnáva skóre tohto gemu. Magdaléna Rybáriková sa položila do svojho forhendu, ale loptičku nasmerovala ďaleko za základnú čiaru.
30-15 Magdaléna Rybáriková si berie drobný náskok naspäť. Sorana Cirsteaová jej k tomu výrazne pomohla, keďže jej forhendový úder na druhú stranu dvorca neprešiel.
15-15 Magdaléna Rybáriková sa snažila o skrátenie hry, no loptička skončila ešte na jej strane dvorca. Sorana Cirsteaová rýchlo bežala k sieti, no zahrať loptičku už nemusela.
15-0 Magdaléna Rybáriková začína gem pri vlastnom podaní veľmi dobre. Sorana Cirsteaová reagovala na jej kvalitný servis na stred dvorca len úderom do siete.
2:1 Fantastické obhodenie predviedla Magdaléna Rybáriková. Sorana Cirsteaová na sieti opäť neuspela, a tak prichádza o svoje podanie. Verme, že tento raz už rodáčka z Piešťan svoju výhodu potvrdí.
40-15 Magdaléna Rybáriková teraz veľmi dobre rozhadzovala údery do strán. Sorana Cirsteaová sa napokon tlaku neubránila a bekhendový úder poslala ďaleko do autu.
30-15 Magdaléna Rybáriková si vypracovala malý náskok. Jej súperka išla až príliš ambiciózne na sieť a slovenská hráčka ju prekvapila vydareným úderom pod nohy.
15-15 Séria získaných bodov rumunskej tenistky je minulosťou. Sorana Cirsteaová nezvládla svoj bekhendový úder, ktorý poslala len do polovice siete.
0-15 Sorana Cirsteaová získava piatu loptičku za sebou. Teraz sa zaskvela krásnym bekhendovým úderom na čiaru. Magdaléna Rybáriková si jastrabie oko po krátkom rozhodovaní neberie.
1:1 Rozhodujúci set začína prakticky odznova. Sorana Cirsteaová si čistou hrou berie stratené podanie. Na konci poslednej výmeny sa zaskvela parádnym smečom z pomerne náročnej pozície.
0-40 Tak, žeby sme videli čistú hru aj na druhej strane? Sorana Cirsteaová má k tomu vynikajúco našliapnuté. Magdaléna Rybáriková chybuje a bude čeliť trojici brejkbalov súperky.
0-30 Rumunská tenistka si pripisuje ďalší bod na svoje konto. Po kvalitnom bekhendovom údere si prešla na sieť, kde zahrala vynikajúci volej z bekhendu.
0-15 Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku, no lepšie začína jej súperka. Na konci dlhej výmeny Sorana Cirsteaová parádne skrátila hru, čo jej sokyňa vôbec nečakala.
1:0 V dnešnom zápase vidíme snáď prvú čistú hru, a to hneď na príjme. Sorana Cirsteaová posiela loptičku len do siete, a tak bude musieť doháňať manko slovenskej tenistky.
40-0 Rumunská tenistka vôbec nezvládla úvodnú hru rozhodujúceho setu. Z bekhendovej strany chybuje, a tak má Magdaléna Rybáriková tri šance na zisk cenného brejku.
30-0 Sorana Cirsteaová nedokázala napraviť svoje predošlé zaváhanie. Aktívne si síce prešla na sieť, no jej bekhendový volej putoval len do siete, čo potešilo slovenských fanúšikov.
15-0 Do tretieho setu vstupuje Sorana Cirsteaová tým najhorším možným spôsobom. Rumunská tenistka si na svoje konto pripisuje druhú dvojchybu v zápase.
6:2 O víťazke dnešného štvrťfinálového zápasu rozhodne až tretí set. Magdaléna Rybáriková v druhom dejstve zlepšila hru, až trikrát získala podanie svojej súperky a vyhrala ho jasne 6:2. Na konci druhého setu sme videli pokazený return Sorany Cirsteaovej.
40-30 Skvelý servis slovenskej tenisky. Sorana Cirsteaová posiela return ďaleko za základnú čiaru, a tak v ďalšej výmene bude musieť čeliť hrozbe straty celého setu.
30-30 Na setbalovú šancu si musíme ešte počkať. Sledovali sme pomerne dlhú výmenu, na ktorej konci Magdaléna Rybáriková poslala loptičku niekoľko decimetrov za základnú čiaru.
30-15 Sorana Cirsteaová chybuje. Loptička z forhendovej strany končí len v sieti, a tak je Magdaléna Rybáriková dve loptičky od toho, aby vyrovnala skóre zápasu na 1:1 na sety.
15-15 Po predošlom víťaznom údere zahrala Sorana Cirsteaová aj úder z kategórie nevydarených. Loptička sa do kurtu nevošla, a tak je stav gemu vyrovnaný.
0-15 Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. Sorana Cirsteaová to dokonale využila a víťazným úderom priamo z returnu otvára ôsmy gem tohto setu.
5:2 Magdaléna Rybáriková je veľmi blízko k zisku druhého setu. Rodáčka z Piešťan získava podanie svojej súperky. Krásne skrátila hru, Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, ale na následný volej súperky už reagovať nestihla.
A-40 Slovenská tenistka teraz využila kratší úder súperky. Nakročila si do kurtu a vďaka razantnému forhendovému úderu získava na svoju stranu brejkbalovú možnosť.
40-40 Magdaléna Rybáriková sa ešte drží v hre o siedmy gem. Slovenská tenistka sa dostala spod tlaku súperky a následne ju donútila chybovať.
30-40 Sympatická Rumunka sa tretíkrát v tomto geme dostáva do vedenia. Tentokrát má k dispozícii gembal, ktorým môže stiahnuť svoje manko na slovenskú hráčku na rozdiel gemu.
30-30 Teraz sme sledovali veľmi dlhú výmenu. Bod napokon získava Magdaléna Rybáriková, keďže jej rumunská súperka poslala loptičku do autu.
15-30 Sorana Cirsteaová strháva vedenie na svoju stranu. Magdaléna Rybáriková bola pri loptičke neskoro a z bekhendovej strany ju poslala do siete.
15-15 Sorana Cirsteaová teraz poriadne prestrelila priestor dvorca. Jej forhendový úder skončil možno aj meter za základnou čiarou.
0-15 Sorana Cirsteaová začína gem na podaní dobre. Teraz sa nám trošku nakopili nevynútené chyby na oboch stranách. Každopádne, Magdaléna Rybáriková musí doťahovať manko.
4:2 Magdaléna Rybáriková konečne dokázala potvrdiť brejk a získava náskok dvoch gemov. Na konci výmeny bola opäť Sorana Cirsteaová, ktorá poslala loptičku za základnú čiaru.
40-15 Slovenská tenistka bude mať dve šance na potvrdenie brejku z predošlého gemu. Základom bolo opäť kvalitné podanie. Sorana Cirsteaová po ňom chybovala.
30-15 Magdaléna Rybáriková si pomáha tretím esom v zápase. Sorana Cirsteaová ešte protestovala, no jastrabie oko dalo za pravdu čiarovému rozhodcovi.
15-15 Druhú loptičku v rade slovenská hráčka nezískala. Tentokrát loptička z jej rakety minula vymedzený priestor, a tak je skóre šiesteho gemu opäť vyrovnané.
15-0 Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z predošlej hry a začína dobre. Pomohla si kvalitným prvým servisom. Sorana Cirsteaová poslala loptičku do siete.
3:2 Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová absolútne nezvládla záver svojho gemu na podaní a troma nevynútenými chybami doslova daruje našej tenistke brejk.
A-40 Spomínaný brejkbal je skutočne realitou. Sorana Cirsteaová teraz výrazne pomohla našej tenistke, pretože v priebehu niekoľkých sekúnd druhýkrát poslala loptičku za základnú čiaru.
40-40 Sorana Cirsteaová nezvládla ani túto výmenu. Loptička z jej rakety skončila za základnou čiarou, a tak sme svedkami zhody. Dostane sa Magdaléna Rybáriková k brejkbalu?
30-40 Magdaléna Rybáriková ešte bojuje a víťazným volejom pri sieti koriguje skóre piateho gemu. Sorana Cirsteaová má však stále jednu šancu na udržanie svojho servisu.
15-40 Magdaléna Rybáriková sa teraz dopustila nevynútenej chyby. Loptička z jej rakety sa do kurtu nevošla, a tak má Sorana Cirsteaová dve možnosti na ukončenie gemu.
15-30 Nábeh na čistú hru z toho napokon nebude. Sorana Cirsteaová bola síce v komfortnej pozícii, no jej volej z bekhendovej strany skončil niekoľko centimetrov za základnou čiarou.
0-30 Magdaléna Rybáriková opäť posiela loptičku za základnú čiaru svojej súperky. Výrazne tak uľahčuje prácu Sorane Cirsteaovej, ktorá smeruje za ziskom druhého gemu v rade.
0-15 Sorana Cirsteaová podáva s novými loptičkami a začína dobre. Magdaléna Rybáriková na kvalitné podanie reagovala len úderom za základnú čiaru.
2:2 Magdaléna Rybáriková nedokázala potvrdiť brejk z predošlého gemu. Neveriacky krúti hlavou, keďže jej bekhendový úder z pomerne ľahkej pozície skončil len v polovici siete. Stav druhého setu je tak opäť vyrovnaný.
30-40 Prvú možnosť na zisk brejku Sorana Cirsteaová využiť nedokázala. Magdaléna Rybáriková si nabehla po kvalitnom servise na sieť a napokon ťažila z úderu rumunskej tenistky do siete.
15-40 Magdaléna Rybáriková posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru. Sorana Cirsteaová má tak dve šance na to, aby si veľmi rýchlo zobrala späť stratené podanie.
15-30 Slovenská tenistka predviedla pomerne slušné obhodenie, ale Sorana Cirsteaová reagovala parádnym volejom. Napokon chybuje Magdaléna Rybáriková a dostáva sa do miernych problémov.
15-15 Magdaléna Rybáriková chcela skrátiť hru, no jej úmysel súperka dokonale prečítala. Loptičku si dobehla a následne ukončila výmenu bekhendovým úderom.
15-0 Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z predošlého gemu a začína dobre. Dúfajme, že sa opäť dostane do hernej pohody a ešte sa pobije o postup do semifinále.
2:1 Magdaléna Rybáriková získava podanie svojej rumunskej súperky. Tentokrát ťažila zo svojej aktívnej hry, následne dobehla skrátenie súperky a výmenu ukončila razantným volejom na sieti.
40-30 Aspoň jednu šancu na zisk brejku predsa len Magdaléna Rybáriková bude mať. Sama prerušila výmenu, zobrala si jastrabie oko a to ukázalo, že Sorana Cirsteaová poslala loptičku do autu.
30-30 Rodáčka z Bukurešti si teraz pritiahla súperku k sieti. Magdaléna Rybáriková loptičku dobehla, no jej následný úder skončil tesne za základnou čiarou.
30-15 Tri brejkbaly z toho napokon nebudú. Sorana Cirsteaová si pomohla kvalitným prvým servisom. Magdaléna Rybáriková loptičku na druhú stranu dvorca nedostala.
30-0 Ďalšia loptička putuje na konto slovenskej hráčky. Sorana Cirsteaová tentokrát posiela loptičku len do siete a dostáva sa do nemalých problémov.
15-0 Magdaléna Rybáriková lepšie vstupuje do tretieho gemu. Sorana Cirsteaová bola aktívna, no jej forhendový úder skončil tesne za základnou čiarou.
1:1 Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a prerušuje sériu získaných hier svojej súperky. Stav druhého setu je tak vyrovnaný a na podanie už smeruje Sorana Cirsteaová.
40-30 Magdaléna Rybáriková prvú možnosť na zisk gemu nevyužila. Posledný jej úder skončil len v polovici siete. Napriek tomu má slovenská hráčka ešte jednu možnosť na zisk hry.
40-15 Slovenská tenistka si pomohla priamym bodom z podania. Sorana Cirsteaová nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak sú na svete dva gembaly.
30-15 Magdaléna Rybáriková si na konto pripisuje ďalšie eso. Slovenská tenistka poslala loptičku presne na bočnú čiaru. Sorana Cirsteaová nemala šancu reagovať.
15-15 Magdaléna Rybáriková bola teraz skutočne v náročnej pozícii, no zabojovala a získava loptičku na svoju stranu. V závere výmeny sa zaskvela pekným víťazným úderom.
0-15 Magdaléna Rybáriková je teraz v akomsi hernom útlme. Prvý bod pri jej servise získava Sorana Cirsteaová a má nakročené k zisku ďalšieho brejku.
0:1 Magdaléna Rybáriková sa na seba hnevá, keďže sa previnila ďalšou nevynútenou chybou. Sorana Cirsteaová môže mať opäť dôvod na radosť a získava piaty gem po sebe.
40-A Magdaléna Rybáriková posiela forhendový úder tesne vedľa bočnej čiary. Sorana Cirsteaová má tak ďalšiu možnosť na to, aby získala na svoje konto úvodný gem.
40-40 Magdaléna Rybáriková získava bod na svoju stranu. Na svete je tak ďalšia zhoda. Sorana Cirsteaová síce bojovala, spadla aj na zem, no jej forhendový úder skončil v sieti.
40-A Rumunská tenistka bude mať ďalšiu šancu na zisk úvodnej hry druhého setu. Sorana Cirsteaová je momentálne o niečo lepšou hráčkou na kurte.
40-40 Magdaléna Rybáriková ešte bojuje v tomto geme. Teraz sa krásne položila do svojho forhendového úderu, dostala súperku pod tlak a tá následne nasmerovala loptičku do siete.
30-40 Výhodu na svoju stranu získava Sorana Cirsteaová. Tá si po dobrom servise prešla na sieť a výmenu ukončila presne zahraným bekhendovým úderom po čiare.
30-30 Prvý gem bude zrejme ešte dramatický. Magdaléna Rybáriková získava loptičku na svoju stranu, pretože Sorana Cirsteaová z forhendovej strany poslala loptičku len do siete.
15-30 Sorana Cirsteaová otáča priebeh úvodného gemu druhého setu. Rumunka šikovne skrátila hru. Magdaléna Rybáriková loptičku síce dobehla, no následne ju poslala mimo dvorca.
15-15 Sorana Cirsteaová napravuje svoje zaváhanie z predošlej výmeny. Táto netrvala vôbec dlho, keďže si rumunská tenistka pomohla priamym bodom z podania.
15-0 Podobne ako prvý set, tak aj druhý otvára na podaní Sorana Cirsteaová. Úvodná loptička ale putuje na konto Magdalény Rybárikovej, ktorá ťažila z nevynútenej chyby svojej súperky.
5:7 Úvodné dejstvo dnešného zápasu je minulosťou. Po parádnom obrate ho získava Sorana Cirsteaová, ktorá ukoristila posledné štyri hry. V poslednej výmene doterajšieho priebehu zápasu si prešla na sieť a donútila Magdalénu Rybárikovú chybovať.
30-40 Magdaléna Rybáriková posiela loptičku mimo vymedzeného priestoru, a tak má Sorana Cirsteaová jednu šancu na ukončenie setu. Dúfajme, že opäť príde dobré podanie z ľavej strany.
30-30 Magdaléna Rybáriková v dôležitom momente vyťahuje kvalitné prvé podanie. Sorana Cirsteaová sa do hry nedostala, a tak si na setbalovú šancu musí ešte počkať.
15-30 Sorana Cirsteaová je dve loptičky od zisku prvého setu. Krásne sa položila do svojho forhendového úderu a loptičku poslala na druhú stranu s poriadnou razanciou.
15-15 Magdaléna Rybáriková dokázala zmazať tesný náskok svojej súperky. Po podaní von z dvorca si nakročila do dvorca a presným krížnym forhendovým úderom nedala súperke žiadnu šancu.
0-15 Magdaléna Rybáriková musela ísť do výmeny len cez druhé podanie. V jej úvode bola Sorana Cirsteaová aktívnejšia a napokon aj boduje po presnom bekhendovom údere po čiare.
5:6 Pred niekoľkými minútami Magdaléna Rybáriková podávala na víťazstvo v prvom sete, no teraz si vyskúša aj opačnú rolu. Jedenásty gem je minulosťou, keďže slovenská tenistka poslala svoj return do siete.
30-40 Jedenásty gem prvého setu ešte nekončí a slovenskí fanúšikovia nabádajú Magdalénu Rybárikovú k bojovnosti. Teraz boduje, keďže Sorana Cirsteaová posiela svoj forhend do siete.
15-40 Teraz sme sledovali zrejme najdlhšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Na jej konci sa teší Sorana Cirsteaová, ktorá výmenu zaklincovala presným smečom nad hlavou.
15-30 Sorana Cirsteaová si pomohla veľmi dobrým servisom. Magdaléna Rybáriková sa do výmeny nedostala, a tak bude musieť doháňať tesné manko.
15-15 Z prvého pohľadu to vyzeralo na aut po údere slovenskej tenistky, no jastrabie oko nás vyviedlo z omylu. Vďaka víťaznému úderu Magdaléna Rybáriková vyrovnáva skóre tohto gemu.
0-15 Jedenásty gem lepšie začína rumunská tenistka. Magdaléna Rybáriková trafila loptičku zrejme len rámom rakety a preto ju nasmerovala ďaleko do autu.
5:5 Magdaléna Rybáriková mala dve šance na ukončenie setu, no nevyužila ich. Sorana Cirsteaová následne získala štyri loptičky za sebou a otáča vývoj gemu vo svoj prospech. V poslednej výmene predviedla výborný forhendový volej.
40-A Sorana Cirsteaová získava tretiu loptičku za sebou. Magdaléna Rybáriková nezahrala na sieti dôrazne, a tak bude musieť odvracať brejkbalovú šancu sympatickej Rumunky.
40-40 Tak toto je veľká chyba. Magdaléna Rybáriková si vyberá veľmi zlý moment na zahranie prvej dvojchyby v zápase. Desiaty gem tak bude pokračovať zhodou.
40-30 Prvú šancu na ukončenie setu Magdaléna Rybáriková nevyužila. Sorana Cirsteaová prevzala iniciatívu do svojich rúk a agresívnou hrou donútila rodáčku z Piešťan chybovať.
40-15 Magdaléna Rybáriková to spravila parádne. Opäť bolo základom vynikajúce prvé podanie. Po ňom si prešla na sieť a presným volejom si vypracovala setbaly.
30-15 Magdaléna Rybáriková predviedla veľmi dobré prvé podanie. Sorana Cirsteaová sa k returnu prakticky nedostala, a tak je Slovenka dve loptičky od zisku prvého dejstva.
15-15 Veľké šťastie teraz stálo pri slovenskej tenistke. Sorana Cirsteaová pôsobila na sieti ako stena, no napokon jej záverečný volej skončil tesne vedľa bočnej čiary.
0-15 Magdaléna Rybáriková podáva na víťazstvo v prvom sete, no nezačína dobre. Loptička z jej rakety končí mimo vymedzeného priestoru, čo znamená bod pre rodáčku z Bukurešti.
5:4 Sorana Cirsteaová sa drží v hre o zisk prvého setu. Na svoje konto získava štvrtý gem v zápase. Rumunka so šťastím dostala loptičku na druhú stranu dvorca a následne jej pomohol nevydarený úder Magdalény Rybárikovej.
30-40 Setbal sa zatiaľ odkladá. Sorana Cirsteaová si pomohla dobrým servisom. Magdaléna Rybáriková sa síce dostala k loptičke, no z forhendovej strany dvorec minula.
30-30 Magdaléna Rybáriková je dve loptičky od zisku prvého setu. Opäť bola aktívna, prešla si na sieť a donútila rumunskú tenistku poslať loptičku len do siete.
15-30 Tak teraz musíme zatlieskať rumunskej tenistke. Tá bola po krížnom údere súperky v náročnej pozícii, no z plného behu dokázala zahrať krásny forhendový víťazný úder po čiare.
15-15 Po chybe slovenskej tenistky sa v dobrom svetle neprezentovala ani Sorana Cirsteaová. Jej pomerne ľahký bekhendový úder takisto skončil len v polovici siete.
0-15 Sorana Cirsteaová začína náročný gem lepšie ako jej súperka. Magdaléna Rybáriková nezvládla svoj forhendový úder, ktorý nasmerovala len do polovice siete.
5:3 Magdaléna Rybáriková to napokon zvládla a potvrdzuje brejk z predošlého gemu. Jastrabie oko potvrdilo, že Sorana Cirsteaová poslala svoj volej tesne do autu. O malú chvíľu pôjde Rumunka podávať na udržanie v sete.
A-40 Magdaléna Rybáriková získava tretiu loptičku za sebou. Sorana Cirsteaová na kvalitné prvé podanie súperky reagovala len úderom do siete, čo teší slovenských fanúšikov v Linzi.
40-40 Sorana Cirsteaová zobrala zodpovednosť na svoje plecia. Po druhom servise súperky išla do returnu naplno, ale namiesto víťazného úderu poslala loptičku len do siete.
30-40 Teraz si tenistky role vymenili a opäť získava bod tá, ktorá si prešla na sieť. Magdaléna Rybáriková to spravila veľmi dobre a presne umiestnenou loptičkou nedala súperke šancu.
15-40 Sorana Cirsteaová má dve šance na zisk strateného podanie z predošlého gemu. Aj teraz si prešla na sieť a na vysoký lob súperky reagovala presne zahraným smečom.
15-30 Sorana Cirsteaová predviedla sériu vydarených úderov z bekhendovej strany. Následne si prešla na sieť a výmenu poľahky ukončila forhendovým volejom pri sieti.
15-15 Tentokrát musíme rumunskú tenistku pochváliť. Jej return bol zahraný veľmi dobre. Magdaléna Rybáriková nemala veľa času reagovať a loptičku nasmerovala len do siete.
15-0 Sorana Cirsteaová očividne nie je v hernej pohode. Aj teraz si dokázala vytvoriť prevahu, Magdaléna Rybáriková len behala za loptičkou, no napokon jej pomohla chyba súperky.
4:3 Tak napokon sa to podarilo. Magdaléna Rybáriková získava druhýkrát v zápase podanie svojej súperky. Sorana Cirsteaová jej pomohla zbytočnou chybou z forhendu a na lavičke vyzerá byť poriadne frustrovaná.
40-30 Sorana Cirsteaová si pomáha priamym bodom z podania. Magdaléna Rybáriková sa síce dostala k loptičke, no svoj return z forhendovej strany poslala len do siete.
40-15 Sorana Cirsteaová prestrelila priestor dvorca, a tak bude mať Magdaléna Rybáriková dve šance na zisk brejku. Brejk by sa v dôležitom siedmom geme pre Slovenku nesmierne hodil.
30-15 Slovenská tenistka sa dostáva do opätovného vedenia. Sorana Cirsteaová chcela dlhšiu výmenu ukončiť bekhendovým víťazným úderom po čiare. Namiesto víťazného úderu ale prišla chyba.
15-15 Magdaléna Rybáriková mala teraz šancu získať ďalšiu loptičku. Po kratšom údere súperky išla na sieť, no Rumunka sa teraz zaskvela krásnym forhendovým obhodením po čiare.
15-0 Sorana Cirsteaová bola teraz veľmi netrpezlivá. Veľmi rýchlo chcela skrátiť hru, no z nepripravenej pozície poslala loptičku do siete. Bude tak musieť doťahovať manko.
3:3 Magdaléna Rybáriková prerušuje sériu získaných gemov svojej súperky. Sorana Cirsteaová síce začala dobre, no hernú prevahu v tomto gemu nedokázala pretaviť aj do skóre.
40-15 Magdaléna Rybáriková predviedla veľmi dobré podanie. Následne zahrala ľahučký volej tesne pri sieti a získava na svoje konto dvojicu gembalov.
30-15 Sorana Cirsteaová začína byť veľmi nepríjemná. Aj teraz si prešla na sieť, mala veľkú šancu na zisk loptičky, ale Magdaléna Rybáriková vytiahla skvelé obhodenie po čiare.
15-15 Sorana Cirsteaová mala šancu zaútočiť po druhom servise našej hráčky. Položila sa do svojho bekhendového úderu, no loptička skončila niekoľko decimetrov za základnou čiarou.
0-15 Sorana Cirsteaová predviedla veľmi dobrý return. Loptička dopadla tesne pred základnú čiaru. Magdaléna Rybáriková si nestihla odskočiť a následne loptičku poslala do autu.
2:3 Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje nevynútenú chybu, a tak Sorana Cirsteaová získava tretiu hru za sebou. Stav zápasu sa tak otočil v neprospech našej hráčky, ktorá pôjde na servis.
30-40 Sorana Cirsteaová má k dispozícii gembal. Pomohla si kvalitným prvým podaním, ktoré bolo základom úspechu. Dúfajme, že Magdaléna Rybáriková to ešte dotiahne na zhodu.
30-30 Sorana Cirsteaová bola opäť agresívna a prešla si na sieť. V nej zahrala na telo slovenskej hráčky a vyrovnáva skóre piateho gemu. Uvidíme, či sa dočkáme ďalšieho brejkbalu Magdalény Rybárikovej.
30-15 Sorana Cirsteaová daruje loptičku svojej súperke. Ani na dvakrát totiž z podania nedostala loptičku do vymedzeného priestoru. Druhé podanie bolo skutočne veľmi prestrelené.
15-15 Sorana Cirsteaová reaguje na predošlú stratu loptičky. Tentokrát si prešla na sieť a dokázala si poradiť aj s nepríjemným lobom Magdalény Rybárikovej. Stav je tak vyrovnaný.
15-0 Slovenská tenistka otvára piaty gem zápasu výborným forhendovým úderom. Sorana Cirsteaová sa len bezmocne prizerala ako loptička spadla tesne do kurtu.
2:2 Teraz sme videli pasívnejšiu výmenu z oboch strán. Tentokrát však bola trpezlivejšia Rumunka. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do autu, a tak prichádza o výhodu brejku z úvodu zápasu.
40-A Rumunská tenistka bude mať druhú šancu na zisk brejku. Svojou agresívnou hrou donútila súperku chybovať. Magdaléna Rybáriková poslala loptičku len do siete.
40-40 Slovenská tenistka si pomohla dobrým servisom. Sorana Cirsteaová nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak nevyužila svoj prvý brejkbal. Na svete je tak zhoda.
30-40 Magdaléna Rybáriková išla okamžite po servise na sieť, čo nebolo šťastné riešenie. Sorana Cirsteaová ju opäť obhodila a má šancu získať jej servis.
30-30 Sorana Cirsteaová to teraz spravila veľmi dobre. Kratším úderom si pritiahla súperku k sieti a následne ju elegantne prehodila z forhendovej strany.
30-15 Tentokrát to slovenskej tenistke nevyšlo. Magdaléna Rybáriková sa už tradične pokúsila o skrátenie hry, no loptičku poslala len do polovice siete.
30-0 Magdaléna Rybáriková si na svoje konto pripisuje prvé eso v zápase. Celkovo v Linzi zaznamenala tento rok už jubilejné desiate nechytateľné podanie.
15-0 Sorana Cirsteaová má skutočne rýchle nohy, no ani tie jej teraz nepomohli. Magdaléna Rybáriková skvele skrátila hru a následne výmenu ukončila presným volejom.
2:1 Tentokrát to rumunskej tenistke vyšlo. Magdaléna Rybáriková jej k tomu výrazne pomohla, keďže svoj forhendový úder nasmerovala ďaleko za základnú čiaru. Stále však má výhodu brejku.
40-A Magdaléna Rybáriková sa snažila skrátiť hru, no z bekhendovej strany poslala loptičku len do autu. Sorana Cirsteaová má tretiu šancu na zisk svojho úvodného gemu.
40-40 Sorana Cirsteaová šancu na zisk svojho prvého gemu v zápase nevyužila. Loptičku nasmerovala mimo vymedzeného priestoru, a tak sme svedkami ďalšej zhody.
40-A Magdaléna Rybáriková nepredviedla práve najlepší return. Loptička na druhú stranu dvorca nedošla, a tak má Sorana Cirsteaová ďalšiu výhodu na svojej strane.
40-40 Na svete je prvá zhoda zápasu. Sorana Cirsteaová skrátila hru, no neurobila to najlepšie. Výmenu napokon ukončil pohotový volej wimbledonskej semifinalistky.
30-40 Sorana Cirsteaová otáča priebeh tohto gemu. Na svoje konto si pripisuje ďalší priamy bod z podania a môže skorigovať náskok slovenskej tenistky.
30-30 Magdaléna Rybáriková sa teraz hnevá sama na seba. Bekhendový úder jej vôbec nevyšiel a loptičku poslala len do siete. Na ďalšie brejkbaly si tak musí ešte počkať.
30-15 Sorana Cirsteaová si pomáha priamym bodom z podania. Našej hráčke sa to nepáči a avizuje dotyk pásky. Hlavná rozhodkyňa je ale nekompromisná a prisudzuje bod Rumunke.
30-0 Magdaléna Rybáriková to teraz spravila veľmi dobre. Sorana Cirsteaová síce dobehla jej skrátenie, no rodáčka z Piešťan ju následne dokázala elegantne prelobovať.
15-0 Sorana Cirsteaová nezačína dobre ani druhý gem pri svojom podaní. Zatiaľ má problém s dĺžkou svojich úderov a kopí množstvo nevynútených chýb, najmä z forhendu.
2:0 Slovenská tenistka potvrdila brejk, ktorý získala v predošlom geme. Sorana Cirsteaová sa snažila prekvapiť súperku skrátením z bekhendovej strany, no loptička skončila len na páske.
40-30 Sorana Cirsteaová teraz nezvládla hru nervov. Na konci dlhej výmeny sa snažila zabodovať forhendovým úderom, no ten sa do dvorca nevošiel. Magdaléna Rybáriková má k dispozícii gembal.
30-30 Vyzeralo to na dva gembaly pre Slovenku, no opak jej pravdou. Sorana Cirsteaová si zobrala na pomoc jastrabie oko a to ukázalo, že loptička z rakety slovenskej hráčky skončila tesne v aute.
30-15 Nábeh na čistú hru z toho nebude. Magdaléna Rybáriková posiela svoj forhendový úder mimo vymedzeného priestoru. Každopádne, stále má k dispozícii tesný náskok.
30-0 Takýmto spôsobom Magdaléna Rybáriková deptala svoje súperky v All England Clube. Vynikajúco skrátila hru. Sorana Cirsteaová síce loptičku dobehla, no následne ju poslala na raketu súperky.
15-0 Magdaléna Rybáriková podáva na potvrdenie brejku z úvodnej hry zápasu. Začína dobre, keďže return rumunskej tenistky skončil tesne za základnou čiarou.
1:0 Magdaléna Rybáriková vstupuje výborne do dnešného zápasu. Opäť sme boli svedkami trošku dlhšej výmeny. Na jej konci bol krížny forhendový úder Slovenky, na ktorý Sorana Cirsteaová nedokázala reagovať.
40-30 Magdaléna Rybáriková má šancu získať podanie svojej súperky. Na konci dlhej výmeny Sorana Cirsteaová chybuje, keď poslala loptičku mimo vymedzeného priestoru.
30-30 Magdaléna Rybáriková zahrala trošku kratší úder, jej súperka to chcela využiť na prechod na sieť, no jej forhendový úder skončil tesne za základnou čiarou.
15-30 Rumunská tenistka sa opäť dostáva do vedenia. Začiatok zápasu je najmä o chybách. Teraz jednu z nich vyprodukovala slovenská hráčka Magdaléna Rybáriková.
15-15 Sorana Cirsteaová predviedla veľmi dobré podanie. Po ňom si nakročila do dvorca, no z dobrej pozície nasmerovala loptičku vedľa postrannej čiary. Stav je tak vyrovnaný.
0-15 Posledné štvrťfinále turnaja v rakúskom Linzi začala na podaní Sorana Cirsteaová. Rumunka boduje v zápase ako prvá, keďže Magdaléna Rybáriková poslala loptičku do autu.
0:0 Stretnutie sa práve začalo.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z tenisového turnaja WTA, ktorý v týchto dňoch prebieha v rakúskom Linzi. Medzi najlepšiu osmičku sa prebojovala aj Slovenka Magdaléna Rybáriková, ktorá by určite rada nadviazala na vlaňajší triumf Dominiky Cibulkovej. V dnešnom štvrťfinále ju ale čaká náročná súperka – Sorana Cirsteaová.

MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ

Magdaléna Rybáriková štartuje v Linzi po siedmykrát a už teraz je jasné, že dosiahne svoj najlepší výsledok. V pozícii nasadenej jednotky zvládla úvodné dve prekážky, keď si poradila s Richel Hogenkampovou a včera aj s nemeckou tenistkou Carinou Witthoeftovou. Ani v jednom zápase nestratila set a celkovo využila osem brejkbalových šancí. Po prvom servise vyhrala 72,5% výmen a takisto sa nestratila ani na returne. Po včerajšom zápase bola veľmi unavená, pretože s Witthoeftovou hrala množstvo dlhých výmen. V live rankingu figuruje na 26. mieste a pokiaľ by dnes vyhrala, s veľkou pravdepodobnosťou by si v pondelok vylepšila kariérne maximum. Rodáčka z Piešťan dokonca má šancu postúpiť na WTA Elite Trophy, keď figuruje zatiaľ na poslednom postupovom mieste. Magdaléna Rybáriková priznáva, že je to jej najlepšia sezóna. Začínala ju hlboko v piatej stovke, ale skvelými výkonmi na tráve upútala na seba pozornosť. Highlightom je nepochybne wimbledonské semifinále, v ktorom ju zdolala Garbiñe Muguruzová.

SORANA CIRSTEAOVÁ

Sorana Cirsteaová je rumunskou tenisovou dvojkou. Vo svojej kariére bola najvyššie na 21. mieste, no to sa písal ešte rok 2013. K svojmu maximu je pomerne vzdialená, keďže aktuálne figuruje na 37. priečke. Za jej najväčší tohtosezónny úspech možno považovať osemfinále z Australian Open, ale do dobrej formy sa dostáva aj na konci roka. V kórejskom Soule si zahrala vo štvrťfinále a v rovnakej fáze vypadla aj na kvalitne obsadenom podniku v Pekingu. Na svoje konto si pripísala aj skalp bývalej svetovej jednotky Karolíny Plíškovej, ktorú zdolala 6:1 a 7:5. V rakúskom Linzi dosiahla najlepší výsledok pred šiestimi rokmi, keď postúpila medzi osmičku najlepších. Tento týždeň zdolala Alison Van Uytvanckovú a následne aj mladú nádej ruského tenisu Nataliu Vikhlyantsevovú. V druhom stretnutí zohral významnú rolu tajbrejk prvého setu, ktorý Rumunka vyhrala 16:14. „Sorana hrá dosť agresívne. Je to kvalitná hráčka a v zápase to bude otvorené,“ skonštatovala Magdaléna Rybáriková. Obe hráčky sa na dvorci stretli len raz a to poriadne dávno. V roku 2008 zvíťazila Rumunka, keďže jej súperka zápas po úvodnom dejstve skrečovala.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 2. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 3. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy
 4. Talent - vzdelanie - úspech
 5. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám
 6. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára
 7. Košice vo veľkom finále!
 8. Motorkári sú šťastnejší ľudia. Prečo je to tak?
 9. Dovolenka s deťmi v Grécku: Najlepšie hotely pre rodiny
 10. Investícia do dlhopisov s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a.
 1. Events in Hotel Devin - Exclusive premises and modern equipment
 2. AquaCity Poprad is a grand centre of wellness
 3. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 4. Naše finančné družstvo dokončilo rekonštrukciu budovy
 5. Spoločnosť HB Reavis uzavrela partnerstvo s CIC
 6. Bude rok 2018 rokom kryptomien?
 7. Spolupráca SPU v Nitre s Tishreen University v Sýrii
 8. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 9. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy
 10. Sú lieky na erekciu minulosťou?
 1. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 14 432
 2. Motorkári sú šťastnejší ľudia. Prečo je to tak? 14 275
 3. Máte radi zázvorový čaj? Táto slovenská firma s ním prišla prvá 8 225
 4. Tento ťažký kvíz o zdravom bývaní zvládne iba 1 z 10 ľudí 8 029
 5. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 7 958
 6. Košice vo veľkom finále! 7 752
 7. Dovolenka s deťmi v Grécku: Najlepšie hotely pre rodiny 6 932
 8. Online test: Aké bude Vaše zdravie o pár rokov? 6 526
 9. Unikátna liečba kĺbov odstráni nielen bolesť, ale aj jej príčinu 5 806
 10. Volkswagen v Ženeve: kruh sa uzatvára 5 431

Téma: Tenis


Hlavné správy zo Sme.sk

EKONOMIKA

Talian Roda roky podnikal s manželom šéfky daňového úradu

Finančná správa preveruje, či sa vedúca kontroly dostala do konfliktu záujmov. Otvorili aj jej bezpečnostnú previerku.

DOMOV

Dobré ráno: Boli sme vo Vadalovej Bova Marina, čo sme videli

Ako reportéri išli po stopách Vadalu.

KOMENTÁRE

Vzdať sa právomocí, ktoré plynú z prerozdeľovania miliárd

Dve celé jedna miliardy, čo má vláda, na projekty, sa kotúľajú na určené adresy.

Neprehliadnite tiež

Meszároš: Mohol som hrať v Trenčíne či Nitre a na olympiádu by som zrejme išiel

Ešte nikdy som nezažil, že prvého marca mám po sezóne, hovorí hokejista Andrej Meszároš.

Jurčove dve asistencie Chicagu na výhru nestačili. Halák nezabránil prehre NY Islanders

Pozrite si sumár výsledkov zápasov NHL z noci na pondelok.

Real Madrid v deväťgólovom zápase porazil nováčika, Ronaldo dal štyri góly

Barcelona nemala problém s Bilbaom. Víťazstvo zabezpečili Alcacer a Messi.

Slovan zvládol súboj o druhé miesto, doma porazil Dunajskú Stredu

Dunajská Streda si v tomto kalendárnom ruku pripísala prvú ligovú prehru.