Dosiahol prvé dva góly v NHL a pomohol poraziť obhajcu z Pittsburghu

Hráči Minnesoty sa tešili z víťazstva nad Chicagom.
Hráči Minnesoty sa tešili z víťazstva nad Chicagom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. okt 2017 o 06:05

V nočných zápasoch NHL sa predstavili traja Slováci.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v noci na piatok v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad obhajcom trofeje Pittsburghom Penguins 5:4.

V bránke Lightning zlikvidoval Rus Andrej Vasilevskij 36 striel súpera, jeho slovenský kolega Peter Budaj mu kryl chrbát zo striedačky.

Stamkos: Som rád, že môžem znova hrať hokej

Domáci útočník Steven Stamkos strelil prvý gól v sezóne, respektíve prvý po minuloročnej novembrovej operácii kolena. Vyrovnal ním klubový rekord Vincenta Lecavaliera v počte presných zásahov (112) v presilovkách.

"Vedel som, že je iba otázka času, kedy skórujem. Určite som nemal kvôli tomu bezsenné noci. Som rád, že môžem znova hrať hokej a prispievať gólmi k víťazstvám," vyhlásil Stamkos, ktorý sa zapísal do streleckej listiny prvýkrát od novembra 2016.

Prvé dva góly v NHL dosiahol domáci obranca Slater Koekkoek, útočník Alex Killorn sa na triumfe podieľal štyrmi asistenciami.

Slater Koekkoek sa tešil z dvoch gólov do siete Pittsburghu.
Slater Koekkoek sa tešil z dvoch gólov do siete Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)

Arizone sa zranil brankár

Triumf vybojoval aj Detroit, ktorý uspel na ľade Arizony 4:2. O víťazný gól hostí sa postaral v 57. minúte v oslabení Luke Glendening.

Coyotes sa v zápase zranil fínsky brankár a letná posila Antti Raanta, ktorého už po prvej tretine musel medzi žŕdkami vystriedať Louis Domingue. Slovenský útočník hostí Tomáš Tatar odohral vyše 18 minút, ale nebodoval.

Myslím si, že to bol skutočne statočný výkon nášho tímu. Nepamätám si, že by som počas kariéry viedol v NHL také oslabené mužstvo.

Bruce Boudreau, tréner Minnesoty

Winnipeg v zostave s útočníkom Markom Daňom vyhral na ľade Vancouveru 4:2.

Daňo vo štvrtom útoku strávil na ľade takmer 6 minút, do kanadského bodovania sa nezapísal a na trestnej lavici si odsedel jeden dvojminútový trest.

Nedarilo sa Chicagu, ktoré doma prehralo s Minnesotou 2:5. Výbornú formu potvrdil útočník Wild Chris Stewart, ktorý sa na výhre podieľal dvomi gólmi a v uplynulých troch stretnutiach skóroval už štyrikrát.

Slovenský útočník Blackhawks Richard Pánik odohral vyše 15 minút, prvýkrát v sezóne vyšiel bodovo naprázdno. Do štatistík si zapísal jeden mínusový bod, odsedel si šesť trestných minút a rozdal aj tri bodyčeky.

Výrazne oslabená Minnesota porazila Chicago

Hráči Wild zaznamenali prvé víťazstvo v rozbiehajúcej sa sezóne. Zaplatili však zaň krutú daň v podobe zranenia tria útočníkov - Nino Niederreiter, Charlie Coyle a Marcus Foligno.

Hostia tak dohrali zápas iba s ôsmimi útočníkmi, keďže pre problémy s platovým stropom nastúpili iba s jedenástimi.

"Myslím si, že to bol skutočne statočný výkon nášho tímu. Nepamätám si, že by som počas kariéry viedol v NHL také oslabené mužstvo," poznamenal pre ligový portál tréner Minnesoty Bruce Boudreau.

Florida doma zdolala St. Louis 5:2. Jej brankár Roberto Luongo má na konte už 454 víťazných zápasov v NHL, čím sa v historických tabuľkách posunul na delené štvrté miesto, keď sa vyrovnal slávnemu Curtisovi Josephovi.

"Je to pekné číslo, ale môj hlavný cieľ je dostať tento tím späť do play off. To sa nedá inak, ako vybojovať niekoľko výhier. S nimi potom prídu aj rekordy," poznamenal Luongo.

Blues utrpeli prvú prehru v ročníku, s ôsmimi bodmi ale naďalej vedú Západnú konferenciu.

NHL - výsledky:

Florida Panthers - St. Louis Blues 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 22. McCoshen (Brickley, Bjugstad), 23. Trocheck (Sceviour), 28. McCann (Vrbata, Ekblad), 44. Ekblad (Huberdeau, Barkov), 55. Bjugstad (McCann, Brickley) - 22. P. Stastny (Tarasenko, Pietrangelo), 59. Dunn (Upshall, Pietrangelo)

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Góly: 7. Koekkoek (Kunitz, Straalman), 20. Hedman (Killorn, Kučerov), 24. Stamkos (Namestnikov, Killorn), 30. Kučerov (Coburn, Killorn), 38. Koekoek (Killorn, T. Johnson) - 14. Guentzel (Letang, Rust), 29. Sheary (Ruhwedel, A. Niemi), 35. Rust (Guentzel, Määttä), 51. Hunwick (McKegg, P. Kessel)

Slovenský brankár Peter Budaj (Tampa Bay) do hry nezasiahol.

Nashville Predators - Dallas Stars 4:1(0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 24. Girard (P. K. Subban, McLeod), 27. F. Forsberg (Girard, Johansen), 56. Arvidsson (F. Forsberg), 59. P. K. Subban - 9. Jamie Benn (Spezza, J. Klingberg)

Chicago Blackhawks - Minnesota Wild 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 49. Hartman (Kero, P. Kane), 60. Toews (Forsling, Hartman) - 40. E. Staal (Coyle), 51. Stewart (Zucker), 53. Zucker (Reilly, Cullen), 56. Stewart (Ennis, Spurgeon), 58. Koivu (Eriksson Ek, Quincey)

Slovenský útočník Richard Pánik (Chicago) strávil na ľade 15:22 min., raz ohrozil bránu súper, pripísal si jeden mínusový bod a tri bodyčeky. Na trestnej lavici strávil šesť minút.

Arizona Coyotes - Detroit Red Wings 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 27. Keller (Martinook, Stepan), 39. Keller (Domi, Ekman-Larsson) - 32. Frk (Green), 40. Zetterberg (D. Larkin, Green), 57. Glendening (D. Larkin), 59. Nielsen (Helm, Ericsson)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit) strávil na ľade 18:27 min., tri razy ohrozil bránku súpera a pripísal si jeden bodyček.

Vancouver Canucks - Winnipeg Jets 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 8. D. Sedin (Boeser, Vanek), 53. C. Tanev (Gagner) - 10. Morrissey (Trouba, Little), 36. Laine (Little, Kulikov), 39. Myers (Copp), 60. Ehlers

Slovenský útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 5:46 min. a pripísal si dve trestné minúty.

San Jose Sharks - Buffalo Sabres 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly: 3. Hertl (Labanc, Bödker), 16. Tierney (Donskoi, Meier), 35. Meier (Donskoi, Tierney) - 13. Pominville (Eichel, Girgensons), 27. Pominville (Eichel, Girgensons)

Domov»Hokej»NHL»Dosiahol prvé dva góly v NHL a pomohol poraziť obhajcu z Pittsburghu