Detroit prehral s Tampou, Tatarova asistencia nestačila

Tampa o svojom triumfe rozhodla v tretej tretine.
Tampa o svojom triumfe rozhodla v tretej tretine. (Autor: TASR/AP)
SITA|17. okt 2017 o 05:54

Slovenský brankár Peter Budaj proti Detroitu nenastúpil.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili na ľade Detroitu Red Wings 3:2 v jedinom pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL.

V dueli sa predstavil jeden slovenský hokejista, útočník Tomáš Tatar z Detroitu odohral takmer 17 minút a pripísal si jednu asistenciu, druhú v sezóne. Brankár Lightning Peter Budaj presedel celý zápas na striedačke.

Pozrite si najlepšie zábery zo zápasu Detroitu s Tampou (fotogaléria): fotogaléria

17.10.2017

Hviezdil Kučerov

K dvom bodom pre hostí prispel dvomi gólmi útočník Nikita Kučerov. Na obidva mu prihrával kapitán Tampy Steven Stamkos.

Kučerov je špeciálny hráč. Neprišiel do Tampy v septembri. On prišiel už v júli. Štyri-päťkrát za týždeň išiel na ľad, pracoval na sebe a teraz z toho ťaží celý tím.

Jon Cooper, tréner Tampy Bay

"Snažíme sa mu posielať puk tak často, ako sa len dá. V zakončení je veľmi pokojný a dokáže dať gól z rôznych pozícii," povedal Stamkos o Kučerovovi pre nhl.com.

Ruský krídelník skóroval v každom z prvých šiestich meraní síl svojho tímu v novej sezóne, čo sa v posledných tridsiatich rokoch podarilo iba trojici hráčov - Stevovi Yzermanovi (Detroit, 1988), Mariovi Lemieuxovi (Pittsburgh, 1992) a Keithovi Tkachukovi (St. Louis, 2008).

Kučerov je momentálne so siedmimi presnými zásahmi na druhom mieste tabuľky strelcov za Alexom Ovečkinom z Washingtonu, ktorý má o dva góly viac.

"Nerozmýšľam nad sériami, chcem pomôcť tímu. Víťazstvá, ktoré teraz dosahujeme, nám veľmi pomôžu do ďalšej časti sezóny," povedal podľa nhl.com 24-ročný krídelník.

Slovami chvály nešetril na jeho adresu ani tréner Jon Cooper.

"Je to špeciálny hráč. Neprišiel do Tampy v septembri. On prišiel už v júli. Štyri-päťkrát za týždeň išiel na ľad, pracoval na sebe a teraz z toho ťaží celý tím," cituje kouča Lightning portál espn.com.

Budaj ešte neodchytal ani minútu

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v presilovej hre Detroitu Tyler Johnson z Tampy Bay. Red Wings mali v zápase šesť presiloviek, no ani jednu nevyužili.

"Mali sme dať pár gólov v presilovkách. Šancí sme na to mali dosť, ale nedokázali sme ich využiť," poznamenal detroitský kapitán Henrik Zetterberg.

V Tampe je zatiaľ jasnou jednotkou Andrej Vasilevskij. Budaj neodchytal ani minútu v novej sezóne NHL. (Autor: TASR/AP)

Za domácich sa presadili Justin Abdelkader a Mike Green, Tomáš Tatar si pripísal asistenciu na Greenov zásah. V bránke hostí bol v šiestom dueli po sebe Andrej Vasilevskij, Peter Budaj ešte v novom ročníku neodchytal ani minútu.

"Andrej chytal v posledných šiestich zápasoch výborne. Nie vždy sme hrali dobre, no on nás vždy držal nad vodou," pochválil ruského brankára jeho tréner Jon Cooper.

NHL - utorok:

Detroit Red Wings - Tampa Bay Lightning 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 23. Abdelkader, 37. Green (Abdelkader, TATAR) - 10. T. Johnson, 11. Kučerov (Hedman, Stamkos), 42. Kučerov (Stamkos, Namestnikov)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:57 min, 0+1, 2 strely, Budaj (Tampa Bay) do stretnutia nezasiahol/