Lámal negatívne rekordy, predtým nedal ani gól. Najhorší tím šokoval majstra

Pozrite si výber najkrajších gólov a najkrajších brankárskych zákrokov, ktoré prinieslo 8. kolo Premier League.

BRATISLAVA. Sedem zápasov, sedem prehier. Nula získaných bodov, nula strelených gólov. Tím Crystal Palace lámal v úvode sezóny 2017/2018 v anglickej Premier League všetky negatívne rekordy.

Prečítajte si tiež: Manchester City strelil svojmu súperovi sedem gólov, majster senzačne prehral

Lenže v ôsmom kole šokoval a postaral sa o obrovskú senzáciu. Pod vedením bývalého kouča anglickej reprezentácie Roya Hodgsona zdolal na domácom trávniku úradujúceho majstra FC Chelsea 2:1.

Práve víťazstvo Crystal Palace označila Premier League za moment kola.

Sú stále poslední

Vôbec prvý zásah mužstva v sezóne pritom strelil hráč súpera - César Azpilicueta si dal vlastný gól. Veľmi rýchlo naň odpovedal Tiémoué Bagayoko, no prvé tri body pre Crystal Palace zabezpečil v závere prvého polčasu 24-ročný Wilfried Zaha.

Chelsea prehrala druhý raz za sebou a v tabuľke Premier League 2017/2018 klesla na piate miesto s deväťbodovou stratou na lídra Manchester City.

Crystal Palace je naďalej posledný s tromi bodmi a skóre 2:18.

Góly 8. kola Premier League 2017/2018

V zápasoch 8. kola Premier League padlo dokopy 28 gólov. Takmer tretinu z nich (9) videli diváci v Manchesteri v dueli domáceho City proti Stoke (7:2).

Svedkami pekných gólov však boli aj fanúšikovia na ďalších štadiónoch. Tu je výber tých najkrajších spomedzi nich:

Nacer Chadli (West Bromwich) - Futbalisti West Bromwich vybojovali cennú remízu 1:1 na ihrisku majstra z predvlaňajšej sezóny Leicesteru City. Až do 80. minúty pritom dokonca vyhrávali, keď v 63. minúte z priameho kopu prekonal Kaspera Schmeichela v bráne domáceho mužstva Nacer Chadli.

Anketa:
Kto strelil najkrajší gól 8. kola Premier League 2017/2018?
od: 17.10.2017 15:00

Raheem Sterling (Manchester City) - Jeden z gólov Manchesteru City pri spomínanom jasnom triumfe nad Stoke City zaznamenal Raheem Sterling.

V devätnástej minúte však už nemal ťažkú úlohu, keď po perfektnej akcii spoluhráčov posielal loptu do prázdnej brány.

Riyad Mahrez (Leicester City) - Bod pre Leicester City v súboji s West Bromwichom zaistil desať minút pred koncom riadneho hracieho času Riyad Mahrez. Prihrávku od spoluhráča si v šestnástke spracoval elegantne prsiami a po odraze lopty od zeme ju z voleja poslal tvrdo k pravej žrdi.

Leroy Sané (Manchester City) - Veľký podiel na góle Leroya Saného do siete Stoke City mal Kevin de Bruyne, ktorý ukázal skvelý prehľad v hre. V strede poľa vybojoval loptu v súboji s hráčom súpera a Sanému poslal dlhú milimetrovú prihrávku za obranu. Úspešný strelec už stál sám zoči-voči brankárovi Stoke a aj tiesnený obrancom ho dokázal obstreliť.

Manolo Gabbiadini (Southampton) - Kľúčovou osobnosťou Southamptonu pri domácej remíze 2:2 s Newcastle United bol Manolo Gabbiadini, ktorý strelil oba góly svojho tímu. Ten prvý dal po individuálnej akcii v pokutovom území, keď sa s loptou dostal do výhodnejšej pozície na hranici šestnástky a ľavačkou ju umiestnil k ľavej žrdi do protipohybu gólmana Newcastlu.

Fernandinho (Manchester City) - A do tretice gól Manchesteru City do brány Stoke. A skutočná futbalová lahôdka. Fernandinho sa po hodine hry oprel do lopty z asi 26 metrov a tá po odraze od brvna skončila v sieti.

Zákroky 8. kola Premier League 2017/2018

Okrem krásnych gólov prinieslo 8. kolo Premier League 2017/2018 aj viacero pekných brankárskych zákrokov. Tu sú najkrajšie spomedzi nich:

David De Gea (Manchester United) - V šlágri kola medzi FC Liverpool a Manchester United gól nepadol. Prispeli k tomu skvelé výkony oboch brankárov. Pri jednej zo šancí domácich sa predviedol gólman United David De Gea, ktorý reflexívne vykopol loptu po pohotovom zakončení Joela Matipa.

Anketa:
Ktorý brankár predviedol najkrajší zákrok 8. kola Premier League?