Lámal negatívne rekordy, predtým nedal ani gól. Najhorší tím šokoval majstra

Hráč Chelsea Marcos Alonso (vľavo) sa chytá za hlavu v zápase na ihrisku Crystal Palace, v ktorom majster senzačne prehral 1:2. (Autor: TASR/AP)
Andrej Kuzmány, DIGI Sport|17. okt 2017 o 15:31

Pozrite si výber najkrajších gólov a najkrajších brankárskych zákrokov, ktoré prinieslo 8. kolo Premier League.

BRATISLAVA. Sedem zápasov, sedem prehier. Nula získaných bodov, nula strelených gólov. Tím Crystal Palace lámal v úvode sezóny 2017/2018 v anglickej Premier League všetky negatívne rekordy.

Lenže v ôsmom kole šokoval a postaral sa o obrovskú senzáciu. Pod vedením bývalého kouča anglickej reprezentácie Roya Hodgsona zdolal na domácom trávniku úradujúceho majstra FC Chelsea 2:1.

Práve víťazstvo Crystal Palace označila Premier League za moment kola.

Sú stále poslední

Vôbec prvý zásah mužstva v sezóne pritom strelil hráč súpera - César Azpilicueta si dal vlastný gól. Veľmi rýchlo naň odpovedal Tiémoué Bagayoko, no prvé tri body pre Crystal Palace zabezpečil v závere prvého polčasu 24-ročný Wilfried Zaha.

Chelsea prehrala druhý raz za sebou a v tabuľke Premier League 2017/2018 klesla na piate miesto s deväťbodovou stratou na lídra Manchester City.

Crystal Palace je naďalej posledný s tromi bodmi a skóre 2:18.

Góly 8. kola Premier League 2017/2018

V zápasoch 8. kola Premier League padlo dokopy 28 gólov. Takmer tretinu z nich (9) videli diváci v Manchesteri v dueli domáceho City proti Stoke (7:2).

Svedkami pekných gólov však boli aj fanúšikovia na ďalších štadiónoch. Tu je výber tých najkrajších spomedzi nich:

Nacer Chadli (West Bromwich) - Futbalisti West Bromwich vybojovali cennú remízu 1:1 na ihrisku majstra z predvlaňajšej sezóny Leicesteru City. Až do 80. minúty pritom dokonca vyhrávali, keď v 63. minúte z priameho kopu prekonal Kaspera Schmeichela v bráne domáceho mužstva Nacer Chadli.

Raheem Sterling (Manchester City) - Jeden z gólov Manchesteru City pri spomínanom jasnom triumfe nad Stoke City zaznamenal Raheem Sterling.

V devätnástej minúte však už nemal ťažkú úlohu, keď po perfektnej akcii spoluhráčov posielal loptu do prázdnej brány.

Riyad Mahrez (Leicester City) - Bod pre Leicester City v súboji s West Bromwichom zaistil desať minút pred koncom riadneho hracieho času Riyad Mahrez. Prihrávku od spoluhráča si v šestnástke spracoval elegantne prsiami a po odraze lopty od zeme ju z voleja poslal tvrdo k pravej žrdi.

Leroy Sané (Manchester City) - Veľký podiel na góle Leroya Saného do siete Stoke City mal Kevin de Bruyne, ktorý ukázal skvelý prehľad v hre. V strede poľa vybojoval loptu v súboji s hráčom súpera a Sanému poslal dlhú milimetrovú prihrávku za obranu. Úspešný strelec už stál sám zoči-voči brankárovi Stoke a aj tiesnený obrancom ho dokázal obstreliť.

Manolo Gabbiadini (Southampton) - Kľúčovou osobnosťou Southamptonu pri domácej remíze 2:2 s Newcastle United bol Manolo Gabbiadini, ktorý strelil oba góly svojho tímu. Ten prvý dal po individuálnej akcii v pokutovom území, keď sa s loptou dostal do výhodnejšej pozície na hranici šestnástky a ľavačkou ju umiestnil k ľavej žrdi do protipohybu gólmana Newcastlu.

Fernandinho (Manchester City) - A do tretice gól Manchesteru City do brány Stoke. A skutočná futbalová lahôdka. Fernandinho sa po hodine hry oprel do lopty z asi 26 metrov a tá po odraze od brvna skončila v sieti.

Zákroky 8. kola Premier League 2017/2018

Okrem krásnych gólov prinieslo 8. kolo Premier League 2017/2018 aj viacero pekných brankárskych zákrokov. Tu sú najkrajšie spomedzi nich:

David De Gea (Manchester United) - V šlágri kola medzi FC Liverpool a Manchester United gól nepadol. Prispeli k tomu skvelé výkony oboch brankárov. Pri jednej zo šancí domácich sa predviedol gólman United David De Gea, ktorý reflexívne vykopol loptu po pohotovom zakončení Joela Matipa.

Hugo Lloris (Tottenham) - Tottenham vydrel doma tesné víťazstvo 1:0 nad Bournemouthom a veľký podiel na ňom mal brankár Hugo Lloris, ktorý sa okrem iného predviedol pohotovým reflexom na bránkovej čiare po rohovom kope.

Jonas Lössl (Huddersfield) - Nováčik súťaže Huddersfield síce prehral na ihrisku Swansea 0:2, ale jeho brankár Jonas Lössl sa predviedol pekným zákrokom po strele Tammyho Abrahama. Abraham v zápase strelil oba góly svojho tímu.

Jack Butland (Stoke City) - Zápas na ihrisku Manchesteru City bol pre brankára Stoke Jacka Butlanda nočnou morou. Hoci inkasoval až sedem gólov, zaujal aj zásahom po strele Kevina de Bruyneho.

Heurelho Gomes (Watford) - Watford sa postaral o prekvapenie, keď doma zdolal londýnsky Arsenal 2:1. Jeho veľkou oporou bol brankár Heurelho Gomes, ktorý musel čeliť aj nebezpečnej šanci Alexa Iwobiho. Ten však sám pred domácim gólmanom neuspel.

Asmir Begovič (Bournemouth) - V už spomínanom zápase Tottenhamu proti Bournemouthu sa nepredviedol iba domáci brankár Hugo Lloris. Od vyššej prehry zabránil Asmir Begovič, ktorý vyrážal nebezpečný pokus Eriksena.

Domov»Futbal»Anglicko»Lámal negatívne rekordy, predtým nedal ani gól. Najhorší tím šokoval majstra