Slovenskí mladíci opäť neuspeli, majster prehral v Žiline

Hokejisti Žiliny prekvapenie nedopustili.
Hokejisti Žiliny prekvapenie nedopustili. (Autor: SITA)
Sportnet|17. okt 2017 o 19:29

Oba duely sa skončili výsledkom 3:1.

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová dvadsiatka doma v Piešťanoch nestačila na Nové Zámky 1:3 v utorkovom stretnutí dvanásteho kola slovenskej Tipsport ligy 2017/2018.

Hostia v prvom dejstve zaskočili mladíkov, keď v priebehu 50 sekúnd skórovali Matthew Prapavessis a Róbert Varga.

V druhej časti sa presadila nová posila v drese Nových Zámkov Vladimír Škoda - 3:0. Pred druhou sirénou skorigoval Erik Smolka. V záverečnej tretine sa už nepresadilo ani jedno mužstvo.

Nové Zámky triumfovali tretíkrát po sebe, HK Orange natiahol nepriaznivú sériu bez víťazstvá na štyri zápasy.

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina na domácom ľade zdolali úradujúceho majstra z Banskej Bystrice 2:1.

Domáci za víťazstvom vykročili v druhej tretine, keď na gól Filipa Ondruša nadviazal svojím siedmym presným zásahom v sezóne Lukáš Handlovský. Hostia v záverečnej časti hry ešte zdramatizovali stretnutie gólom Miloša Bubelu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Tridsať sekúnd pred treťou sirénou spečatil triumf domácich zásahom do prázdnej bránky Rastislav Konečný.

Tipsport liga 2017/2018 - 12. kolo:

HK Orange 20 - Nové Zámky 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Smolka (Vašaš, Tamáši) - 14. Prapavessis (R. Špirko, Salija), 14. Róbert Varga (S. Kovačevič, Šimun), 24. V. Škoda (Lantoši, B. Fábry)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano - Gegáň, Orolin, 186 divákov

HK Orange 20: Durný - Dlapka, Hedera, Zeleňák, Fereta, Krempaský, Švarc, Kuna, Hílek - Mesaroš, Kundrik, N. Jaško - Václav, Čacho, V. Vybiral - Vašaš, Tamáši, Smolka - Marcinek, Bjalončík, Šmída

Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, Plášil, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, M. Hruška, Šimek, Hain - K. Jass, Dubinin, Rajenko - Zbořil, R. Špirko, Cetkovský - Róbert Varga, Šimun, Surovka - Lantoši, V. Škoda, B. Fábry

Žilina - Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Ondruš, 34. Handlovský (Klimenta, Kučkin), 60. R. Konečný (P. Mikuš, Juraško) - 48. Bubela (Brittain, G. Gélinas)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuboš, Fridrich - Rojík, Krajčík, 1217 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Mendrej, Meliško - Kučkin, Klimenta, Handlovský - J. Jurík, Martindale, Švihálek - Stupka, Holovič, R. Konečný - Rogoň, Ondruš, E. Švec

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, G. Gélinas, V. Mihálik, Dame-Malka - Faille, T. Surový, Brittain - Belluš, Češík, Lamper - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Gabor, P. Valent, Andrisík

Hlasy po stretnutí:

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Bol to ťažký zápas s kvalitným súperom ošľahaným európskymi súbojmi, čo je vidieť aj na spôsobe jeho hry. Chceli sme nadviazať na úspešný a vydarený zápas v Nitre. Myslím si, že sa nám to podarilo. Náš výkon bol podporený výborným Tomekom v bránke a vyústil v zisk troch bodov. V našej hre boli opäť veci, ktoré sme predviedli už v zápase v Nitre, teda obetavosť, kolektívna hra a myslenie a túžba po víťazstve. Tá bola dnes o trošku väčšia u nás, a to rozhodlo. Ceníme si tri body, do tabuľky ich veľmi potrebujeme a dáva nám to nádej, že v nej budeme stúpať vyššie, pretože kvalita nášho tímu je dobrá."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme zlý vstup do zápasu, prvých desať minút boli domáci lepší. Potom sme sa zobudili, ale prvé dve tretiny neboli z našej strany dobré, chýbalo nám srdiečko, korčuľovanie, priamočiarosť smerom k bránke. Veľmi sme vymýšľali, všetko sme chceli dávať do prázdnej bránky. Mali sme šance, ale tie sme nepremenili. V 3. tretine sme konečne začali jazdiť, vyhrávať osobné súboje a tlačiť sa do bránky, dali sme kontaktný gól, ale domáci nám svojou bojovnosťou a húževnatosťou nedovolili vyrovnať. Zaslúžene získali tri body, pretože dnes vám žiadny celok nič nedá zadarmo a ak sa chcete pobiť o výsledok, musíte hrať celý zápas, nie iba tretinu."