20. etapa: Alba - Sestriere | Sledujte naživo
Sagan už nemôže získať cyklámenový dres, Hart a Hindley majú rovnaký čas

Budaj pri tohtosezónnej premiére nezabránil prehre Tampy, rozhodli nájazdy

V noci na stredu sa v NHL odohralo jedenásť zápasov.

Slovenský brankár Peter Budaj nezabránil prehre Tampy.Slovenský brankár Peter Budaj nezabránil prehre Tampy. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský hokejový brankár Peter Budaj nezabránil prehre Tampy Bay Lightning proti domácim hráčom New Jersey Devils 4:5 po samostatných nájazdoch v utorkovom stretnutí severoamerickej NHL.

Rodák z Banskej Bystrice zneškodnil 30 z 34 striel súpera (88,2 % úspešnosť zákrokov). V záverečnej nájazdovej lotérii ho prekonal iba Kyle Palmieri v tretej sérii.

Skóroval v siedmich zápasoch

"Základná časť má 82 stretnutí. Moji zverenci tvrdo trénujú každý deň. Dobre sa na to pozerá. Samozrejme, stále máme čo zlepšovať, ale chlapci na tom pracujú. Páči sa mi cesta, na ktorej sme," uviedol podľa nhl.com tréner Tampy Bay Jon Cooper.

Tampa v zápase dvakrát viedla, no domáci vždy vyrovnali. Tretí gól Lightning strelil 24-ročný ruský útočník Nikita Kučerov.

Stal sa iba šiestym hráčom v histórii modernej éry NHL (od sezóny 1943/1944), ktorý skóroval v úvodných siedmich stretnutiach svojho tímu v novom súťažnom ročníku. Informáciu uverejnil štatistický portál Elias Sports Bureau.

Dosiaľ sa to podarilo iba pätici Mario Lemieux, Mike Bossy, Wayne Gretzky, Ken Hodge a Tony Tanty.

Najlepší strelecký štart do sezóny doteraz má legendárny Lemieux, ktorý sa strelecky presadil v úvodných dvanástich stretnutiach.

Po zranení sa predstavil Karlsson

Neúspešný zápas majú za sebou hráči Winnipegu Jets, vrátane Marka Daňa, ktorí podľahli na domácom ľade Columbusu Blue Jackets 2:5.

Slovenskú útočník sa predstavil v štvrtom útoku a hral viac ako deväť minút. Na konci stretnutia mal v štatistikách jednu "mínusku" a dve trestné minúty. Hráči Columbusu strelili štyri z piatich gólov v druhej tretine.

Ak chceme byť úspešní, musíme triumfovať aj na klziskách súperov a zdolať taký kvalitný a organizovaný tím ako je Ottawa je veľké víťazstvo.

Thomas Vanek, rakúsky hokejista

V drese Ottawy Senators sa predstavil premiérovo po zranení kapitán Erik Karlsson, no nezabránil Vancouveru Canucks zvíťaziť v hlavnom meste Kanady 3:0. Švédsky obranca bol na ľade takmer 22 a pol minúty a prpísal si dve "mínusky".

Po stretnutí priznal, že necítil žiadnu bolesť. "Cítim sa rovnako ako pred zápasom. Som trochu viac unavený, ako som čakal. Dýchalo sa mi fajn aj nohy mi fungovali dobre. Som rád, že som sa posunul vpred a konečne som nastúpil," povedal Karlsson.

Brankár Vancouveru Anders Nilsson sa v bránke predstavil prvýkrát v sezóne a pri čistom konte chytil všetkých 32 striel súpera.

Tretí gól Canucks strelil Thomas Vanek, pre ktorého to bol 700. bod v základnej časti NHL.

"Máme veľa nových hráčov v mužstve, najmä mladíkov, a učíme sa, ako víťaziť. Ak chceme byť úspešní, musíme triumfovať aj na klziskách súperov a zdolať taký kvalitný a organizovaný tím ako je Ottawa je veľké víťazstvo," vyhlásil 33-ročný rakúsky útočník.

NHL - výsledky:

New York Rangers - Pittsburgh Penguins 4:5 po predĺžení (0:2, 3:1, 1:1, 0:1)

Góly: 27. Desharnais (J. T. Miller, Shattenkirk), 28. Bučnevič (Zibanejad, Zuccarello), 29. J. T. Miller (McDonagh, DeAngelo), 48. Grabner (Desharnais, J. T. Miller) - 1. Kessel (Malkin, Cole), 14. Hagelin (Määttä), 39. Hörnqvist (Kessel, Malkin), 60. Crosby (Hörnqvist, Malkin), 61. Malkin (Kessel)

Philadelphia Flyers - Florida Panthers 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Góly: 22. Couturier (Voráček, Giroux), 28. Gostisbehere (Simmonds, Hägg), 34. Giroux (Filppula), 37. Weise (Patrick, Konecny), 59. Filppula - 57. J. McGinn (Vrbata, Bjugstad)

Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 0:2 (0:0,0:0, 0:2)

Góly: 46. Connor Brown (Rielly), 60. Kadri (Rielly, Hyman)

New Jersey Devils - Tampa Bay Lightning 5:4 po nájazdoch (3:2, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 3. Stafford (Hischier, Butcher), 17. Palmieri (Hall, Henrique), 20. Gibbons (Santini, Wood), 56. Stafford (Hischier, Severson), rozhod. nájazd Palmieri - 8. Namestnikov (Kučerov, Stamkos), 13. Palát (T. Johnson, Sergačjov), 35. Kučerov (Stamkos, Sergačjov), 38. Stamkos (Gourde)

Slovenský brankár Peter Budaj (Tampa Bay) odchytal celý zápas a chytil 30 z 34 striel súpera (88,2 % úspešnosť zákrokov).

Ottawa Senators - Vancouver Canucks 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly:16. Boeser (Burmistrov, Del Zotto), 37. Burmistrov (Boeser, Bärtschi), 56. Vanek

Nashville Predators - Colorado Avalanche 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 28. Arvidsson (F. Forsberg, Jemelin), 34. Josi (Arvidsson, F. Forsberg), 40. Sissons (C. Smith, Josi), 45. Watson (Jemelin) - 25. MacKinnon (Barrie, Rantanen)

Winnipeg Jets - Columbus Blue Jackets 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Góly: 33. Connor (Scheifele, Wheeler), 59. Armia (Byfuglien) - 21. Atkinson (Panarin, Wennberg), 31. N. Foligno, 34. J. Johnson (Dubinsky, J. Anderson), 39. Sedlák, 53. Werenski (S. Jones, Calvert)

Slovenský útočník Marko Daňo (Winnipeg Jets) strávil na ľade 9:14 min., pripísal si jednu mínusku a na strestnej lavici strávil dve minúty.

Dallas Stars - Arizona Coyotes 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 6. Faksa (Janmark), 31. Hamhuis (Pitlick, Faksa), 60. Radulov (Seguin, Hamhuis) - 35. Demers (Domi, Duclair)

Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

Góly: 38. Letestu (Lucic), 46. R. Strome (J. Jokinen, Russell), 49. Lucic (R. Strome, Nugent-Hopkins) - 1. T. Teräväinen (Slavin, Williams), 5. T. Teräväinen (J. Staal, Aho), 19. E. Lindholm (J. Staal, Faulk), 45. J. Staal, 51. Slavin (J. Staal, Williams)

Vegas Golden Knights - Buffalo Sabres 5:4 po predĺžení (1:1, 2:0, 1:3, 1:0)

Góly: 15. O. Lindberg (R. Smith, W. Karlsson), 27. Tuch (Engelland, Leipsic), 39. R. Smith (Hunt, C. Miller), 44. Perron (Neal, Eakin), 64. Perron (Sbisa, Neal) - 7. R. O'Reilly (Beaulieu, E. Kane), 50. R. O'Reilly (E. Kane, Eichel), 59. S. Reinhart (Ristolainen, Pominville), 60. E. Kane (Eichel, Pominville)

San Jose Sharks - Montreal Canadiens 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 4. Couture (Hertl, Braun), 21. Pavelski (Labanc, Burns), 29. Hertl (J. Thornton, Couture), 34. Couture (Pavelski, Heed), 60. J. Thornton (Couture, Vlasic) - 5. Drouin (Lehkonen, Alzner), 31. S. Weber (Mete, Drouin)