Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Halák výraznou mierou prispel k výhre svojho tímu v mestskom derby

V akcii boli aj Zdeno Chára a Richard Pánik.

Jaroslav Halák zasahuje pred Rickom Nashom.Jaroslav Halák zasahuje pred Rickom Nashom. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Slovenský brankár Jaroslav Halák vychytal triumf hokejistov New Yorku Islanders nad hráčmi mestského rivala Rangers 4:3 po samostatných nájazdoch v nočnom stretnutí severoamerickej NHL.

Bratislavský rodák zneškodnil 38 zo 41 striel súpera (92,7-percentná úspešnosť zákrokov). Halák nastúpil na svoj jubilejný 400. zápas v základnej časti NHL.

Haláka mrzel náhodný gól

V záverečných samostatných nájazdoch ho prekonal iba Mats Zuccarello, hráči Islanders uspeli dvakrát - rozhodujúci pokus premenil kapitán John Tavares. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

Islanders viedli v druhej tretine 3:1, no v záverečnej časti hry Rangers vyrovnali. Haláka mrzel po zápase najmä vyrovnávajúci gól Kevina Hayesa.

"Akousi náhodou sa puk dostal za mňa. Snažil som sa pritlačiť k žŕdke, no nejako to prešlo. Vyzeralo to tak, akoby mal puk oči a hľadal si cestu," povedal po zápase podľa nhl.com 32-ročný slovenský gólman.

Rangers sa v úvode sezóny trápia, utrpeli už piatu prehru za sebou. Prežívajú najhorší štart sezóny od roku 1959, v prvých ôsmich zápasoch vybojovali iba štyri body a v tabuľke Východnej konferencie figurujú na predposlednom pätnástom mieste.

Islanders si vylepšili bilanciu s Rangers, v predchádzajúcich deviatich vzájomných zápasoch s mestským rivalom uspeli osemkrát, informovala agentúra AP.

Najmä Halákovi sa proti Rangers darí, v uplynulých ôsmich mikrosúbojoch so švédskym brankárom Henrikom Lundqvistom vyhral sedemkrát a prehral iba raz. V celkovo jedenástich vystúpeniach proti Rangers má bilanciu 8-3.

Bergeron oslávil jubileum skvelo

Boston Bruins s kapitánom Zdenom Chárom zvíťazil nad Vancouvrom Canucks 6:3. Slovenský veterán odohral takmer 24 minút a prezentoval sa dvoma strelami na bránku.

V zápase hviezdila najmä prvá útočná formácia Bruins - Patrice Bergeron získal štyri body za gól a tri asistencie, Anders Bjork skóroval dvakrát a prihral na jeden presný zásah, Brad Marchand sa strelecky presadil jedenkrát a pripísal si dve asistencie.

Prečítajte si tiež: Boston poslal Cehlárika na farmu bez odohraného zápasu Čítajte

Hráči Bostonu o triumfe rozhodli prakticky v strede úvodnej tretiny, keď v priebehu 97 sekúnd strelili tri góly počas 5-minútovej presilovej hry.

Doplatil na to aj brankár súpera Anders Nilsson, ktorého po tejto sérii inkasovaných gólov nahradil Jacob Markström.

Elitný center Bostonu Bergeron absolvoval štvorbodový sezónny debut a zároveň 900. zápas v NHL. Dostal sa na hranicu 675 bodov, čím sa v klubovej historickej tabuľke produktivity dostal pred Kena Hodga na siedmom mieste.

"Na začiatku som mal ťažké nohy, ale potom nám všetkým pomohli gólové akcie a prišla ľahkosť. Cítim sa dobre," uviedol Bergeron na webe NHL.

Prvé góly draftovej jednotky

Chicago Blackhawks podľahlo Edmontonu Oilers 1:2 po predĺžení. Domácim nepomohlo ani 40 zákrokov gólmana Antona Forsberga.

Víťazný presný zásah dosiahol Mark Letestu šestnásť sekúnd pred tým, ako by sa stretnutie posunulo do samostatných nájazdov. Edmonton zvíťazil iba druhýkrát v sezóne.

Richard Pánik v drese Chicaga nebodoval.

Kapitán Ottawy Senators Erik Karlsson si vo svojom druhom zápase v sezóne pripísal tri asistencie, no jeho tím podľahol na vlastnom ľade New Jersey Devils 4:5 po predĺžení. Ešte o bod viac ako Karlsson zaznamenal v drese hostí Taylor Hall, ktorý prihral až na štyri góly svojho tímu.

Prvé dva presné zásahy v NHL dosiahol Švajčiar Nico Hischier, jednotka ostatného draftu. Stretnutie nedochytal brankár Devils Cory Schneider, ktorý utrpel zranenie dolnej časti tela a po druhej tretine ho nahradil Keith Kinkaid.

NHL 2017/2018 - základná časť (20. október):

Boston - Vancouver 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Góly: 4. Bjork (Bergeron, Marchand), 10. Pastrňák, 10. Bjork (Krejčí, McAvoy), 11. Krejčí (Bergeron, Agostino), 31. Marchand (Bjork, Bergeron), 52. Bergeron (Pastrňák, Marchand) - 3. Dorsett (Del Zotto, Christopher Tanev), 37. Vanek (Gagner, Del Zotto), 37. Horvat (Bärtschi, Boeser)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23:56 minúty, zaznamenal jeden plusový bod, dva razy vystrelil na bránu súpera, zablokoval jednu strelu súpera, raz stratil a raz získal puk/

Columbus - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 18. Sergačov (Kučerov, Namestnikov), 36. Sergačov (Kučerov, Stamkos)

/brankár Peter Budaj (Tampa Bay) sedel na striedačke/

NY Rangers - NY Islanders 3:4sn (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 6. Desharnais (Shattenkirk, M. Staal), 44. Zuccarello (Brendan Smith), 55. K. Hayes (Fast, McDonagh) - 3. Anders Lee (Pulock, Eberle), 7. B. Nelson (Ladd), 22. Barzal (de Haan, Jo. Bailey), rozhod. sam. nájazd premenil: Tavares

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celé stretnutie, kryl 38 zo 41 striel súpera a dosiahol 92,7-percentnú úspešnosť zákrokov/

Philadelphia - Nashville 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 44. Sissons (Fiala)

Ottawa - New Jersey 4:5pp (1:2, 3:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 3. Turris (E. Karlsson, Z. Smith), 26. Brassard (B. Ryan, E. Karlsson), 28. Burrows (E. Karlsson, Hoffman), 36. Pyatt (Pageau) - 3. Hischier (Stafford, Hall), 5. Hischier (Hall, J. Moore), 45. Palmieri (Hall), 56. Marcus Johansson (Palmieri), 62. J. Moore (Hall, Hischier)

Chicago - Edmonton 1:2pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 8. P. Kane (Rutta, Keith) - 18. Maroon (McDavid, Yamamoto), 65. Letestu (Klefbom, McDavid)

/útočník Richard Pánik (Chicago) odohral 18:57 minúty, zaznamenal jeden mínusový bod, tri razy vystrelil na bránu súpera a dvakrát bodyčekoval súpera/

Calgary - Carolina 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Monahan (J. Gaudreau, Jágr) - 25. Skinner (B. McGinn, D. Ryan), 42. Williams (Skinner, Hanifin)

Colorado - St. Louis 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Góly: 14. Kerfoot (Compher, Rantanen), 45. Comeau (C. Wilson, Kerfoot), 56. Kerfoot (Duchene, Barrie) - 21. P. Stastny (Tarasenko, Pietrangelo), 33. Schwartz (Pietrangelo, V. Sobotka), 34. Dunn (P. Stastny), 50. Bortuzzo (V. Sobotka, Blais)

Arizona - Dallas 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Góly: 6. Stepan (Ekman-Larsson, Keller), 23. Stepan (Domi, Demers), 47. Keller, 60. Keller (Dvorak, Stepan) - 7. Jamie Benn, 8. Faksa (Pitlick), 44. Johns, 49. Seguin (Jamie Benn, J. Klingberg), 58. Seguin (Jamie Benn, J. Klingberg)