Gaviria vyhral v Číne aj druhú etapu, Martin Velits je priebežne posledný

Fernando Gaviria.
Fernando Gaviria. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. okt 2017 o 15:59

Gaviria si pripísal dvanásty triumf v roku 2017.

PEJ-CHAJ. Kolumbijčan Fernando Gaviria z tímu Quick-Step Floors vyhral aj druhú etapu na cyklistických pretekoch Okolo Kuang-si v Číne, ktoré sú posledným podujatím prestížneho seriálu UCI WorldTour v sezóne 2017.

Dvadsaťtriročný Gaviria v záverečnom špurte po 156,7 km v Nan-ningu zdolal Nemca Maxa Walscheida (Sunweb) a Holanďana Woutera Wipperta (Cannondale-Drapac). V celkovom poradí Gaviria vedie s náskokom 5 sekúnd pred Švajčiarom Silvanom Dillerom a 14 sekúnd pred Nemcom Maxom Walscheidom.

V 121-člennom pelotóne na Okolo Kuang-si jediný Slovák Martin Velits (Quick-Step Floors) skončil v piatkovej 2. etape na 119. mieste s odstupom 3:10 min na víťaza. M. Velitsovi, ktorý po týchto pretekoch ukončí profikariéru, celkovo patrí posledná 121. pozícia.

Gaviria si pripísal dvanásty triumf v roku 2017 a už len dve víťazstvá mu chýbajú na vyrovnanie tímového kolegu Marcela Kittela.

V Číne je mladý Kolumbijčan držiteľom troch tričiek - okrem líderského červeného je aj prvým mužom bodovacej súťaže a tiež klasifikácie mladých jazdcov.

"Som naozaj šťastný, že mám ďalšie etapové víťazstvo. Moji tímoví kolegovia odviedli veľa práce, som im vďačný. V závere som mal dobré nohy a trúfol som si na dlhý šprint. Vyšlo to výborne," povedal Fernando Gaviria, cituje ho portál cyclingnews.com.

121.Martin VelitsSlovenskoQuick-Step Floors+5:05

Domov»Cyklistika»Gaviria vyhral v Číne aj druhú etapu, Martin Velits je priebežne posledný