Slovan sa na domáci ľad vrátil víťazstvom, zdolal Dinamo Moskva

Slovan dal gól sekundu pred koncom presilovku.
Slovan dal gól sekundu pred koncom presilovku. (Autor: TASR)
Sportnet|23. okt 2017 o 00:00

Dva góly dal Lukáš Kašpar.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - pondelok:

HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Góly: 28. Colby Genoway (Meszároš, Z. Boychuk), 36. Z. Boychuk (L. Kašpar), 40. L. Kašpar (Viedenský, Řepík), 59. L. Kašpar - 34. Briukvin (Alexejev, Tereščenko), 54. Kutejkin

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kuľov, Cyplakov - Ivanov, Streľcov (všetci Rus.), 6832 divákov

Slovan: Mazanec - Ebert, Després, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Švarný- Řepík, Z. Boychuk, L. Kašpar - Colby Genoway, Viedenský, T. Hrnka - Skalický, A. Šťastný, Michal Hlinka - Juraj Mikúš, Sádecký, Marek Hecl

Dinamo Moskva: Jeriomenko - Kutejkin, Rylov, I. Nikulin, A. Volkov, J. Zajcev, Višnevskij, Soloviov - Varnakov, Boyd, Salminen - Arťuchin, Tereščenko, Briukvin - Tarasov, Jakovlev, N. Komarov - Sidľarov, Jefremov, Markovin - od 21. min Alexejev

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava v pondelok ukončili sériu štyroch prehier v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Dinamo Moskva 4:2.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca si proti tomuto súperovi z hlavného mesta Ruska pripísali premiérový domáci triumf počas celého účinkovanie v KHL.

Po bezgólovej prvej tretine poslal Slovan do vedenia Colby Genoway, no neskôr za hostí vyrovnal Vladimir Briukvin. Ešte pred druhou prestávkou za domácich skórovali Zach Boychuk a Lukáš Kašpar.

KHL: HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva (fotogaléria): fotogaléria

23.10.2017

Za hostí síce skorigoval Andrej Kutejkin, ale Slovan si už ustrážil zisk troch bodov. Gólovú bodku za duelom dal v 59. min do prázdnej bránky Lukáš Kašpar.

Po pondelku má bratislavský klub na svojom konte 25 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 12. pozícia. Na ôsmu priečku Severstaľu Čerepovec, ktorá zaručuje prienik do play-off, stráca Slovan jedenásť bodov.

Slovan sa najbližšie predstaví v stredu 25. októbra o 19.00 h doma proti Lokomotivu Jaroslavľ.

Hlasy po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "V porovnaní s uplynulými zápasmi sme v pondelok hrali oveľa lepšie. Dali sme góly v hre 5 na 5 aj v presilovkách, čo ma teší. Výborne zachytal aj brankár Mazanec. O budúcnosti Buchteleho sa rozhodne v najbližších dňoch."

Vladimir Vorobjov, tréner Dinama: "Žiaľ, v pondelok sme prehrali. Súper bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Aj v chuti po víťazstve. Takto nemôžeme hrať ďalej, musíme sa zlepšiť."

Lukáš Kašpar, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Som rád, že som konečne prelomil streleckú smolu. Mám z toho obrovskú radosť. Hrali sme aktívne a takto chceme hrať každý jeden zápas. Byť aktívnejší na puku. Myslím si, že v pondelok sme boli lepší počas celého zápasu."

Zach Boychuk, útočník a strelec druhého gólu Slovana: "Bolo to super. Od začiatku sme boli koncentrovaní, fanúšikovia nás do toho vtiahli. Dali sme góly v hre 5 na 5 a aj z presiloviek, je to pre nás veľké víťazstvo. Kašpar hral v pondelok výborne, bol všade, stále strieľal. Rovnako aj pri mojom góle, ja som išiel pred bránku a mal som už ľahkú dorážku."

Priebeh stretnutia:

I. tretina

Slovan mal hneď v úvode duelu výhodu presilovky, ale hákovanie Arťuchina nepotrestal gólom.

V závere 9. min previedol Mazanec pekný zákrok pri zakončení Tarasova z otočky, domáci gólman neskôr dobre zasiahol aj pri šanci N. Komarova.

V hre štyroch proti štyrom potom pohrozil Višnevskij, na opačnej strane Švarný mieril iba do žŕdky.

II. tretina

Po piatich minútach druhej časti mal Slovan výhodu ďalšej presilovky, ktorú domáci využili sekundu pred jej skončením - strelu Meszároša od modrej čiary zastavil Jeriomenko, no Colby Genoway vydoloval puk a zasunul ho do bránky - 1:0.

Hosťujúci tím sa dočkal vyrovnania v 34. min rovnako v početnej výhode, Mazanca spomedzi kruhov prestrelil Briukvin. Druhýkrát rozradostil domácich priaznivcov.

V 36. min Z. Boychuk, ktorý sa po akcii L. Kašpara najlepšie zorientoval pred Jeriomenkom a a bekhendom upravil na 2:1.

Ešte pred druhou sirénou sa do streleckej listiny zapísal L. Kašpar, v presilovke využil peknú prihrávku od Viedenského cez celú šírku útočného pásma.

III. tretina

V prvej polovici tretej tretiny sa Slovan úspešne ubránil pri dvoch presilovkách súpera, no v 54. min inkasoval z hokejky Kutejkina.

To však bolo zo strany hostí všetko, aj keď mali niekoľko ďalších šancí. Konečná podobu výsledku dal v 59. min gólom do prázdnej bránky L. Kašpar.

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Dinamo Moskva (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
23.10.2017 o 19:00
Slovan
4:2
(0:0, 3:1, 1:1)
60' minúta
Ukončený
D. Moskva
Prehľad
Góly a asistencie: 28. Co. Genoway (Meszároš, Boychuk), 36. Boychuk (Kašpar), 40. Kašpar (Viedenský, Řepík), 59. Kašpar – 35. Brjukvin (Alexejev, A. Těreščenko), 54. Kutejkin. Rozhodca: Kuľov, Cyplakov – Ivanov, Strelcov. Diváci: 6.832.
Prenos
Slovan dnes po výbornom výkone zaknihuje do tabuľky tri body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme Dinamo Dustin Boyd, v tíme domácich Lukáš Kašpar, ktorý sa konečne chytil aj strelecky. V tretej tretine sa snažilo Dinamo dostať domácich pod tlak, bez úspechu, Slovan ubránil aj svoje oslabenia a aj keď Kutejkin vsietil kontaktný gól hostí, Kašpar poslal druhý dnešný pozdrav do siete hostí v závere zápasu. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:9, celkom 33:29. Po tradičnej ďakovačke sa hokejisti rozlúčia s publikom a potom páni rolbári tri cenné body zahladia do bratislavského rodného ľadu. Osobitné ďakujem dnes ale patrí brankárovi Mazancovi, ktorý podržal svoj kolektív a svojimi zákrokmi dnes pridával na nervozite hráčov z Moskvy. V stredu hostíme nie menej silný Lokomotiv Jaroslavľ, pokojnú víťaznú noc priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:57
Tarasov vystrelil z pravého kruhu, Mazanec puk poslal späť do hry, je dobojované.
59:25
importantJeriomenko opäť na striedačke, Dinamo to skúša znova na power play.
58:31
58:31
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan vybojoval puk v pásme, LUKÁŠ KAŠPAR vystrelil z ľavého kruhu a puk po ľade cez celé klzisko skončil v prázdnej bránke hostí. Lukáš dokonale dnes potrestal svojho bývalého zamestnávateľa.
58:16
importantJeriomenko na striedačke, Dinamo hrá power play bez brankára.
57:21
58:16
Arťuchin pálil od modrej, Mazanec puk cez ochranné sklo poslal na sieť, pásmo pre Dinamo, Jeriomenko na striedačke.
57:21
importantTarasov mal tutovku na palici, zakončil z pravej strany, Mazanec vytiahol super zákrok a puk zneškodnil vo svoje rukavici.
56:52
Nahodený puk na bránku domácich Mazanec zastavil cez hokejku a pre istotu prikryl pod svoju rukavicu. Jeriomenko stále v bránke hostí.
56:30
Kašpar nahodil puk za bránku hostí, ten sa odrazil k bránkovisku Jeriomenka, Alexander puk schoval pod rukavicu, po šarvátke ani teraz vylučovať nebudeme.
55:31
importantVišnevskij po modrej nabil na stred Zajcevovi, ktorý pohotovo vystrelil, Mazanec puk zatočil do svojej lapačky a hostia sa radovať nemôžu.
54:22
importantTereščenko prihrával z ľavej strany pred bránkovisko, Briukvin pohotovo zakončil, Mazanec puk vyrazil späť do hry na ľavú stranu klziska.
53:18
53:18
goalDinamo Moskva dalo gól!
Príklepom z ľavej strany od modrej od mantinelu vystrelil ANDREJ KUTEJKIN, Arťuchin clonil Mazancovi a puk skončil v sieti domácich.
52:48
importantDesprés a jeho dnešná krásna tretia utešená strela, teraz Simon pálil od modrej, Jeriomenko išiel do pokľaku a puk inkasoval do masky, hlavný hru prerušil.
51:23
importantŠvarný v individuálnej akcii prešiel s pukom na hokejke celým klziskom, od kruhov vystrelil, Jeriomenko pravým betónom puk poslal späť do hry. Ivan si vyslúžil standing ovation publika.
49:27
Puk na chvíľu opustil hraciu plochu smerom k striedačke hostí, hlavný hru prerušil, vhadzujeme v strednom pásme.
48:30
Švarný vystrelil od modrej z ľavej strany, Jeriomenko puk bezpečne schoval vo svojej lapačke a po malej šarvátke vylučovať nebudeme.
47:34
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie umne ubránil a Mazanec veľa práce nemal.
46:26
Řepík vytiahol puk von z pásma a z ľavého kruhu vystrelil, Jeriomenko puk poslal späť do hry.
45:56
Slovan poslal puk von z pásma a môže na ľad poslať čerstvé sily.
45:34
Šesť hráčov belasých na ľade sa premávalo ako na „Prvého mája“, lacná presilovka pre Dinamo.
44:31
Bačíkov puk z pravej strany z bránkovej čiary Jeriomenko pri ľavej žrdi schoval pod svoju rukavicu.
44:08
Domáci v plnom počte, Slovan až na krátku pasáž svoje oslabenie umne ubránil.
43:33
Slovan poslal počas oslabenia tretí puk von z pásma, presilovka súpera sa chýli k záveru.
43:11
Až teraz zamklo Dinamo domácich v pásme, z pravého kruhu vystrelil po ľade Višnevskij, minul bránku Mazanca.
42:08
Podrazenie a dve minúty pre Sádeckého, Dinamo dostalo príležitosť na kontaktný gól.
41:09
Komarov to skúšal na zakončenie po ľade spoza bránky, Mazanec sa nachytať na hruškách nenechal, Dinamo bude musieť vymyslieť pre úspešné zakončenie niečo iné.
40:13
Slovan vyhral buly a s pukom sa natlačil do pásma súpera, Boychuk vystrelil z pravej strany, Jeriomenko puk zrazil dole na ľad a okamžite schoval pod svoju rukavicu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:54.
Po gólových suchotách v prvej tretine diváci videli v tej druhej hneď štyri góly a na radosť domácich tribún tri do bránky hostí. Na úvodný gól belasých našlo Dinamo ešte odpoveď, no potom Slovan pridal do siete Jeriomenka ešte dva puky a pred treťou tretinou je tu veselo. Nuž a Slovan aj v druhej tretine opečiatkoval konštrukciu bránky Dinama. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 14:11.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:18
39:18
Kašparov gól ešte bude musieť posúdiť videorozhodca zápasu. LUKÁŠ KAŠPAR dostal od mantinelu z ľavej strany od Viedenského puk po ľade až pred bránkovisko a po strele sa od lapačky Jeriomenka puk odrazil na ľad a do jeho siete. Lukáš trafil puk hokejkou, nie rukou, gól teda platiť bude. Asistencie: Marek Viedenský a Michal Řepík.
37:28
importantEbert vystreli z pravej strany od modrej, Jeriomenko puk vyrazil na druhú stranu, Genoway ho nedokázal usmerniť do odkrytej časti bránky hostí, puk jednoducho netrafil.
37:21
Slovan si zahrá presilovú hru, na trestnú si sadol Salminen, dve minúty za podrazenie.
37:08
Viedenský z pravej strany pred bránkoviskom hľadal pukom po ľade Hrnku, tomu stačilo dať na ľad hokejku, nepodarilo sa to, škoda.
35:56
35:56
Kašpar puk z pravého kruhu dostal medzi kruhy a vystrelil, Jeriomenko puk vyrazil pred seba vľavo a v dorážke uspel ZACH BOYCHUK, ktorý puk poslal do siete hostí. Asistencia: Lukáš Kašpar.
34:36
34:36
Z pravej strany od bránkovej čiary dostal puk medzi kruhy na palicu VLADIMÍR BRIUKVIN, ktorý prestrelil Mazanca v bránke belasých. Asistencie: Andrej Alexejev a Alexej Tereščenko.
33:31
importantDesprés vystrelil z pravej strany od kruhu, Jeriomenko puk vyrazil späť do hry, Ebert sa na modrej čiare dostal k zakončeniu, jeho puk bol však zblokovaný.
33:16
Ešte nasledoval krosček v podaní Meszároša a Dinamo si navyše zahrá presilovú hru.
33:16
importantSlovan chyboval v rozohrávke, k puku sa dostal jeden z hráčov v bielom drese, z vnútornej strany ľavého kruhu vystrelil, Mazanec puk zlikvidoval.
31:44
Hostia v plnom počte, pri hre štyroch proti štyrom a ani krátkych presilovkách na oboch stranách sme gól nevideli.
31:22
Domáci v plnom počte a Slovan bude pokračovať v hre krátkou presilovkou.
31:11
Genoway pokazil prihrávku v pásme súpera, Slovan sa k zakončeniu nedostal.
30:31
Puk z pravej strany z ostrého uhla Mazanec v pokľaku pri ľavej žrdi zneškodnil.
29:57
Ebert dostal puk od bránkovej čiary na modrú, vystrelil z pravej strany od mantinelu, puk podvihol príliš a poslal ho na ochrannú sieť, vhadzujeme v strednom pásme.
29:44
Príliš veľa hráčov na ľade Dinamo, trest pre hráčsku lavičku odsedí Alexejev.
29:22
Bačík dostal de minúty za nedovolené bránenie a Dinamo dostalo príležitosť na vyrovnanie skóre.
29:19
Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa vráti pred Mazanca.
28:41
importantSádecký na pravej strane puk posunul dozadu na kruh Heclovi, ktorý pohotovo z kruhu vystrelil, Jeriomenko v pokľaku puk belasých zlikvidoval vo svojom náručí.
27:05
27:05
Meszároš vystrelil od modrej, Jeriomenko v pokľaku puk nezlikvidoval, ten mu prepadol za betóny a COLBY GENOWAY mu ho vybral spod nohavíc a posunul do prázdnej bránky. Asistencie: Andrej Meszároš a Zach Boychuk.
25:55
importantKašpar nabil za pravý kruh Ebertovi, ktorý opečiatkoval konštrukciu hosťujúcej bránky, z ľavého kruhu následne v dorážke bránku súpera minul Řepík.
25:06
Seknutie v podaní Kutejkina, presilovka pre Slovan.
25:06
Kašpar sa v individuálnej akcii preštrikoval s pukom na hokejke až pred Jeriomenka, efektne zakončiť nedokázal, bol faulovaný.
23:48
Mazanec rozohrával puk, hostia zahrali v pásme belasých puk rukou a hlavný hru prerušil, vhadzujeme v strednom pásme.
22:39
Višnevskij vystrelil z ľavej strany od modrej, Mazanec cez svoju vyrážačku puk poslal späť do hry, belasí ho napokon vybojovali na svoje hokejky.
22:25
Zakázané uvoľnenie Dinamo, hra sa sťahuje späť pred Jeriomenka.
21:15
Domáci v plnom počte a zároveň s vypršaním trestu Mazanec likviduje puk súpera.
21:08
Hlavný hru prerušil pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku a hru vykázal do stredného pásma.
20:54
Až teraz zamklo Dinamo domácich v pásme, strelou od modrej sa Kutejkin do listiny strelcov nezapíše, minul bránku domácich.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:54.
V prvej tretine sme videli zaujímavý a rýchly hokej so šancami na oboch stranách, no obaja brankári ukázali svoje umenie a puk v sieti sme doposiaľ nevideli. Za chrbtom Jeriomenka zvonila aj žrď jeho bránky, na druhej strane Mazanec neraz podržal tím od Dunaja. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 11:9. Dinamo bude začínať druhú tretinu presilovkou.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Slovan umne bráni svoju modrú čiaru a súpera do akcie vôbec nepúšťa.
19:15
Kašpar dve minúty za hákovanie, v závere tretiny presilovka pre hostí.
19:12
Boyd sa prezentoval peknou strelou z ľavej strany spoza kruhu, Mazanec puk poslal späť do hry a ozvala sa píšťalka hlavného.
18:02
importantDinamo striedalo počas hry, Meszároš posunul puk na modrú a na kruh si ho potiahol Després, Simon príklepom vystrelil z ľavej strany, Jeriomenko vykorčuľoval von z bránky a puk usmernil do rohu klziska.
16:42
Nahodený puk domácich do zóny súpera vyšiel belasých draho, zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred Mazanca.
15:21
Meszároš vystrelil zo stredného pásma, Jeriomenko v pokľaku puk schoval medzi betónmi, Slovan má pásmo na vhadzovanie.
14:59
Oba tímy s plným počtom hráčov, Hlinka i Nikulin sú späť na ľadovej ploche.
14:06
Voráček dostal puk na hokejku na pravý kruh, pekne vystrelil po ľade, Jeriomenko v rozkľaku puk betónom poslal späť do hry.
13:55
13:55
importantŠvarný napriahol k streľbe od modrej, za Jeriomenkom zvonila pravá žrď jeho bránky.
13:27
importantDinamo vyrobilo akoby presilovkový útok, puk od kruhu smeroval na modrú, tam pohotovo zakončil Višnevskij, Mazanec puk schoval bezpečne vo svojej lapačke.
13:03
Dinamo vyhralo buly v zóne domácich, Višnevskij však puk poslal na ochrannú sieť, arbitri nariadili vhadzovanie v strednom pásme.
12:59
Za vzájomné osekávanie dostali po dve minúty Nikulin a Hlinka, v hre budeme pokračovať štyria proti štyrom.
12:00
importantKomarov sa prezentoval krásnou strelou spoza obrancu z pravého kruhu, Mazanec vytiahol krásny zákrok a puk letiaci nad ľadom k vzdialenejšej žrdi schoval vo svojej lapačke.
11:05
Puk skončil na striedačke hostí, vhadzovať však budeme po ľavej ruke Jeriomenka.
10:39
Slovan pri zakladaní útoku vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzovanie pred Mazancom si zopakujeme, avšak teraz na druhej strane.
10:30
Hra prerušená pre hru s vysokou hokejkou, vhadzujeme po pravici Mazanca.
08:55
importantTarasov si pred bránkoviskom našiel odrazený puk, zakončil z otočky, Mazanec reflexívne poslal puk späť do hry a podržal tím belasých.
07:39
Mazanec likviduje nahodený puk pod svojou rukavicou, Dinamo má pásmo na vhadzovanie.
06:58
Briukvin nakorčuľoval cez modrú až na pravý kruh, bol tiesnený, no vystrelil. Mazanec poľahky puk usmernil za svoju bránku a belasí ho majú na svojich hokejkách.
06:27
importantKašpar pekne vystrelil z vrcholu pravého kruhu, puk smeroval k vzdialenejšej žrdi, Jeriomenko pravým betónom poslal puk pred seba, aby vzápätí zneškodnil aj dorážku Boychuka, ktorý vystrelil z medzikružia.
06:06
Moskva teraz chybovala pri prechode do útočného pásma, vyrobila zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Jeriomenka.
05:01
Hostia v plnom počte, Slovan ponuku na otvorenie účtu dnešného večera neprijal.
03:46
Després potiahol od modrej puk na pravý kruh, s jeho strelou si Jeriomenko poradil a zmenu skóre nepripustil, puk na hokejkách belasých.
03:12
Pre úmyselný ofsajd belasých hra prerušená a vhadzovať budeme pred Mazancom.
03:01
Hákovanie a dve minúty pre Arťuchina, nuž a v úvode duelu presilovka pre belasých.
02:48
Na druhej strane klziska v akcii Jeriomenko, keď v pokľaku likviduje puk belasých.
02:32
Salminen pred Mazancom efektne zakončiť nedokázal, Ebert ho tiesnil a Slovan dostal puk na svoje hokejky.
02:16
Slovan pri zakladaní útoku prišiel o puk, spoza kruhov vystrelil Sidljarov, Mazanec puk bezpečne zatočil do svojej lapačky.
01:40
Slovan opäť chyboval na útočnej modrej, čiarový hru prerušil pre ofsajd.
01:20
Arťuchin priviezol puk na hokejke po pravej strane k bránkovisku, Mazanec puk vyrazil na kruh vľavo, odtiaľ vystrelil pekne Komarov, Mazanec v pokľaku puk zneškodnil.
00:10
Belasí vyhrali úvodné buly zápasu, pri prechode do pásma súpera vyrobili ofsajd.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín, najskôr hymnu Ruskej federácie a potom hymnu Slovenskej republiky, nuž a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu, na ľadovej ploche už prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov. Slovan v modrých farbách, Moskva v bielych dresoch.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Štepánek) – Ebert, Després, Meszároš (C), Bačík, Voráček, Švarný (A), Barker – Řepík, Boychuk, Kašpar (A) – Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šťastný, Hlinka – Mikúš, Sádecký, Hecl

Dynamo Moskva:

Jeriomenko (Kuznecov) – Kutejkin (A), Rylov, Nikulin (C), Volkov, Zajcev, Višnevskij, Soloviov – Varnakov, Boyd, Salminen – Arťuchin, Tereščenko (A), Briukvin – Tarasov, Jakovlev, Komarov – Sidljarov, Jefremov, Markovin – Alexejev

Rozhodca:

Kuľov, Cyplakov – Ivanov, Strelcov.
Belasých čaká náročný hokejový týždeň, v pondelok, v stredu i v piatok zažije Bratislava hokejové sviatky, HC Slovan bude hostiť Dinamo Moskva, Lokomotiv Jaroslavľ a vrchol domácej scény sa uskutoční v piatok s SKA Petrohrad.

Dinamo Moskvadvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára. Klub Dinamo Moskva vznikol v roku 1946. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 9 majstrovských titulov, 19 krát obsadil druhé miesto a 6 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 7 krát vyhrali hráči Dinama ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne v roku 2006 vyhrali Pohár európskych majstrov, v rokoch 1983 a 2008 Spenglerov pohár. Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku to dotiahli hráči v play-off až do semifinále, napokon boli nad ich sily hráči AK Bars Kazaň a skončili tak na 4. mieste. V ďalšom ročníku vypadli Moskovčania vo štvrťfinále play-off, najskôr s mestským rivalom Spartakom Moskva a o rok neskôr s menovcom – Dinamom Riga. Vo štvrtom ročníku súťaže dosiahli hráči stanovený cieľ a po finálovej sérii s Avangard Omsk 4:3 na zápasy sa stali víťazmi KHL. Svoje prvenstvo potvrdili aj v ďalšej sezóne obhajobou pohára, ich finálový súper bol Traktor Čeljabinsk, séria skončila 4:2 na zápasy a tak sa mohol Dominik Graňák opätovne radovať zo zisku Gagarinovho pohára. V šiestej sezóne Dinamo vypadlo v úvode play-off, keď chlapci nestačili na Lokomotiv Jaroslavľ a prehrali v sérii na zápasy 3:4, čo znamenalo konečné 9. miesto. V siedmej sezóne sa chlapci prebojovali do play-off súťaže, vo štvrťfinále prešli cez hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ a séria sa skončila 4:2 na zápasy, v semifinále konferencie však bol nad ich sily neskorší víťaz Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad dominoval v sérii 4:1 na zápasy. V tej ôsmej Dinamo prešlo v play-off cez Soči po výsledku 4:0 na zápasy, v semifinále konferencie to bol opäť Petrohrad, ktorý vystavil Dinamo stopku a sériu ukončil pomerom 4:2 na zápasy. V uplynulej sezóne Dinamo zaknihovalo postup do play-off, Torpedo Nižnij Novgorod bol prekonateľnou prekážkou a séria skončila 4:1 na zápasy. No postup cez semifinále Západnej konferencie bol nad sily Dinama, Petrohrad sa znova postaral o fakt, že Dinamo v súťaži skončilo a výsledok série skončil v pomere 4:1 pre SKA.

Modro-biely dres klubu obliekajú predovšetkým hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z Fínska, po jednom hráčovi z Lotyšska a Kanady. Domovský stánok VTB Ľadový palác pojme 12.100 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Vladimír Anatolievič Vorobiov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Dinamo z 25 zápasov 38 bodov, HC Slovan odohral o jeden zápas menej a do tabuľky zaknihoval doposiaľ 22 bodov. Súperi sa v aktuálnej sezóne už stretli na ľade v Moskve, domáci zvíťazili po výsledku 4:2, góly belasých zaznamenali Juraj Mikúš a Michal Řepík.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Dustin Boyd so 14 kanadskými bodmi (6+8), na druhej priečke Andrej Alexejev s 13 bodmi (5+8). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 19 bodový Radek Smoleňák (5+14), na druhej priečke 13 bodový Colby Genoway (4+9). Gólman hostí Alexander Jeriomenko disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 93,1% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,25 gólov na zápas, Ivan Bočarov s 92,7% úspešnosťou drží priemer 2,33 gólov na zápas. Na strane domácich Jakub Štepánek s 92,2% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,79 gólov na zápas, Marek Mazanec90,1% úspešnosť zásahov s priemerom 3,32 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Dinamo Moskva a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.