Ešte sa to v NHL nestalo. Videorozhodca nesprávne obral tím o body

V záverečnej tretine stretnutia Colorado - St. Louis (3:4) mal platiť vyrovnávajúci gól domácich, no po prezretí videa vyriekol rozhodca nesprávny verdikt a zásah neuznal. (Autor: TASR/AP)
TASR|21. okt 2017 o 12:44

Liga priznala, že gól Mikka Rantanena mal platiť.

NEW YORK. Počas piatkového zápasu zámorskej hokejovej NHL rozhodol videozáznam prvýkrát v histórii nesprávne.

Liga priznala, že gól Mikka Rantanena mal platiť. Video síce potvrdilo, že hráč Colorada Sven Andrighetto bol v postavení mimo hry, ale bolo to v jeho predchádzajúcom útočnom snažení, ktoré nebolo predmetom videoanalýzy.

Andrighetto vykorčuľoval z útočného pásma a následne sa doň vrátil, ked už nebol v ofsajdovej pozícii a vtedy Rantanen skóroval.

Takzvaný "coach's challenge" zaviedli pred sezónou 2015/2016. Znamená to, že tréneri môžu využiť raz za zápas pomoc videa v sporných situáciách.

Táto pomôcka bola zatiaľ použitá v 351 prípadoch. Informovala o tom agentúra AP.

Domov»Hokej»NHL»Ešte sa to v NHL nestalo. Videorozhodca nesprávne obral tím o body