Richard Pánik sa presadil aj v zápase proti Arizone.
Richard Pánik sa presadil aj v zápase proti Arizone. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|21. okt 2017 o 22:26

V zámorskej NHL sa v noci odohralo desať zápasov.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik prispel piatym presným zásahom v sezóne k triumfu Chicaga Blackhawks nad Arizonou Coyotes 4:2 v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Rodák z Martina strelil v 9. min počas presilovej hry úvodný gól svojho tímu, ktorým vyrovnal stav na priebežných 1:1.

Chára opäť najvyťaženejší

Hráči Blackhawks o víťazstve rozhodli po vyrovnanom priebehu zápasu až v tretej tretine, keď skórovali dvakrát a brankár Corey Crawford neinkasoval ani raz.

Tridsaťdvaročný brankár Chicaga zastavil 27 z 29 striel domácich (93,10 % úspešnosť zákrokov), jeho náprotivok Louis Domigue zneškodnil 25 z 28 streleckých pokusov súpera (89,30 %).

Veterán Zdeno Chára odohral vyše 26 minút a bol najvyťaženejším hráčom Bostonu Bruins pri prehre 4:5 po predĺžení proti Buffalu Sabres.

Zdeno Chára (vzadu) bol najvyťaženejším hráčom Bostonu.
Zdeno Chára (vzadu) bol najvyťaženejším hráčom Bostonu. (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Bruins viedli v 21. min už 3:0. Nádej pre hostí vykresal presným zásahom Jason Pominville, ale trojgólové vedenie prinavrátil Bostonu český útočník David Pastrňák. Ešte pred koncom druhého dejstva znovu znížil Jack Eichel.

V tretej tretine dominovalo Buffalo, ktoré strelilo dva góly - zápas poslal do predĺženia Evander Kane gólom 128 sekúnd pred koncom. O triumfe Sabres rozhodol v 3. min dodatočného času Ryan O'Reilly.

Prvý domáci triumf Ottawy

"V závere zápasu sme boli trochu vystrašení, vyhadzovali sme puk a nesnažili sme sa dostať do útočného pásma. Mali sme pokračovať v našej hre z prvých dvoch tretín," vyhlásil podľa nhl.com Pastrňák.

"Dnešný triumf nebude mať veľkú hodnotu, ak naň nenadviažeme v utorok proti Detroitu Red WIngs. Teraz, keď vieme, že dokážeme hrať proti takýmto tímom a môžeme zvíťaziť, musíme z toho vyťažiť maximum. Musíme veriť vo svoje schopnosti viac, ako v čokoľvek iné," povedal Eichel.

Ottawa Senators zvíťazila v "bitke o Ontário" na vlastnom ľade nad Torontom Maple Leafs 6:3. Pre hokejistov Ottawy to bol vôbec prvý domáci triumf v sezóne.

Svoju dôležitosť pre Senators opäť potvrdil kapitán Erik Karlsson, ktorý si do štatistík pripísal tri asistencie. Rovnakým počtom bodov sa prezentovali i Mark Stone a Derick Brassard (obaja 2+1).

Karlsson odohral od letnej operácie tri zápasy a získal v nich 6 kanadských bodov.

"Dnes sme boli odmenení za tvrdú prácu, ktorú sme odviedli v ostatných dvoch dueloch. Vedeli sme, že sa nás pokúsia zatlačiť, patria medzi najlepšie tímy v súťaži," povedal Brassard.

Lundqvist sa vyrovnal Hallovi

"Vstúpili do zápasu lepšie ako my, no keď sme začali v tretej tretine hrať našu hru, boli sme lepším tímom. Trochu nás prekvapili," uviedol gólman Toronta Frederik Andersen, ktorý zastavil 29 z 34 streleckých pokusov domácich (85,30 %).

Craig Anderson zneškodnil pri svojom 300. zápase za Ottawu v základnej časti 28 z 31 striel súpera (90,30 %).

Tridsaťšesťročný Anderson sa stal prvým brankárom, ktorý odchytal v drese Ottawy tri stovky stretnutí v základnej časti, tzv. regular season.

Henrik Lundqvist pomohol 23 zákrokmi k víťazstvu New Yorku Rangers 4:2 nad Nashvillom Predators.

Pre Lundqvista to bol 407. triumf v kariére a vyrovnal sa tak Glennovi Hallovi na deviatom mieste historickej tabuľky NHL.

Tampa Bay rozdrvila Pittsburgh Penguins 7:1 a je na čele celej profiligy.

Nikita Kučerov prispel k demontáži obhajcov Stanleyho pohára dvomi gólmi. Steven Stamkos si pripísal na konto gól a tri asistencie.

NHL- výsledky:

Boston Bruins - Buffalo Sabres 4:5 po predĺžení (2:0, 2:2, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Pastrňák (Schaller, McAvoy), 16. Marchand, 21. Marchand (Bjork, McAvoy), 32. Pastrňák (Riley Nash, Krug) - 29. Pominville (R. O'Reilly), 37. Eichel (Scandella, Justin Bailey), 47. B. Pouliot (S. Reinhart, McCabe), 58. E. Kane (McCabe, Pominville), 63. R. O'Reilly

Slovenský obraca Zdeno Chára (Boston) strávil na ľade 26:06 min., tri razy ohrozil bránku súpera, pripísal si štyri bodyčeky a zablokoval tri strely.

Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Góly: 6. N. Foligno (Panarin, Werenski), 8. Bjorkstrand (D. Savard, N. Foligno), 15. Calvert, 36. Milano - 7. Kopitar (D. Brown, Muzzin), 8. Lewis (Cammalleri, Fantenberg), 21. Muzzin (Iafallo, Kopitar), 24. Doughty (D. Brown), 58. Kopitar (D. Brown), 59. D. Brown (Muzzin)

New York Islanders - San Jose Sharks 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Góly: 28. A. Lee (Leddy, Tavares), 29. Josh Bailey, 44. Ladd (Barzal, Josh Bailey), 52. A. Lee (Tavares, Clutterbuck), 60. Tavares (De Haan) - 27. Couture (Burns, J. Thornton), 33. Couture (Hansen, Dillon), 59. Couture (Burns, J. Thornton)

Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Góly: 13. N. Thompson (Burrows, Brown), 35. Dzingel (E. Karlsson, C. Wideman), 40. Brassard (B. Ryan, E. Karlsson), 49. Mark Stone, 57. Brassard (Mark Stone, E. Karlsson), 59. Mark Stone (Brassard, Phaneuf) - 46. J. Van Riemsdyk (Hainsey, Connor Brown), 49. Matthews (W. Nylander, Hainsey), 53. W. Nylander (Gardiner, Matthews)

Tampa Bay Lightning Pittsburgh Penguins 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Góly: 2. Kučerov (Hedman, Stamkos), 15. Stamkos (Namestnikov, Kučerov), 20. Gourde (Coburn, Point), 21. Point (Palát, Gourde), 26. Straalman (Sergačov), 28. Kučerov (Stamkos, Killorn), 51. Sergačov (Stamkos, Namestnikov) - 59. Guentzel (Rust, Letang)

Washington Capitals - Florida Panthers 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Djoos (Smith-Pelly) - 2. Brickley (McCann), 20. Dadonov (Huberdeau, Trocheck), 29. Trocheck (Barkov, Dadonov), 59. Barkov

Dallas Stars - Carolina Hurricanes 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Góly: 8. Jamie Benn (Radulov, Johns), 19. Pitlick (Faksa, Hamhuis), 26. Seguin (Janmark, Lindell), 28. Pitlick (Roussel, Faksa) - 40. Skinner (B. McGinn), 46. Skinner (Hanifin, B. McGinn), 56. J. Staal (Aho, E. Lindholm)

Arizona Coyotes - Chicago Blackhawks 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 8. Fischer (Ekman-Larsson, Cousins), 39. Keller (Domi) - 9. Pánik (J. Toews, Seabrook), 32. P. Kane (J. Toews), 56. Bouma (Wingels, Keith), 59. Wingels (Bouma, Keith)

Slovenský útočník Richard Pánik (Chicago) strávil na ľade 14:43 min., tri razy ohrozil bránku súpera a pripísal si jeden gól, dve trestné minúty a jeden bodyček.

Calgary Flames - Minnesota Wild 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 40. Monahan (Brouwer, Brodie), 41. Versteeg (Brodie, J. Gaudreau) - 25. Stewart (Suter, Spurgeon), 51. Suter (E. Staal, Kunin), 53. Spurgeon (Suter), 59. Winnik (Kunin)

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

Góly: 34. R. Smith (C. Miller, W. Karlsson), 38. C. Miller (Hunt, R. Smith), 65. W. Karlsson (R. Smith, Hunt) - 13. Pääjärvi (Sundqvist, Brodziak), 55. Pietrangelo (Schwartz, B. Schenn)

New York Rangers - Nashville Predators 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 15. J. Fast (Hayes), 20. Kreider (J. T. Miller, Desharnais), 33. Hayes (Vesey, Skjei), 60. Vesey (B. Smith) - 22. Ekhölm (F. Forsberg), 36. F. Forsberg (Josi, R. Johansen)

Philadelphia Flyers - Edmonton Oilers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Giroux (Simmonds, Gostisbehere), 58. Simmonds (Filpulla, Lehterä) - 36. Maroon