Na štadióne Evertonu padlo sedem gólov, tri v nadstavenom čase

Hráči Arsenalu zvíťazili nad Evertonom 5:2.
Hráči Arsenalu zvíťazili nad Evertonom 5:2. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. okt 2017 o 16:45

Pozrite si sumár výsledkov nedeľných zápasov 9. kola Premier League.

LONDÝN. V nedeľňajšom zápase 9. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Arsenalu Londýn nad domácim Evertonom hladko 5:2.

Hráči Arsenalu otočili zápas, v ktorom prehrávali od 12. minúty po góle Waynea Rooneyho.

Krátko pred prestávkou sa presadil Nacho Monreal a v 53. minúte poslal hostí do vedenia Mesut Özil.

Po vylúčení Idrissu Gueyeho využil Arsenal početnú výhodu a pridal ďalšie dva góly.

V nadstavenom čase Oumar Niasse potrestal chybu Petra Čecha, ale posledné slovo patrilo Alexisovi Sanchezovi.

So 16 bodmi patrí londýnskemu tímu 5. priečka v tabuľke, osembodový Everton je osemnásty.

Tottenham zvíťazil nad Liverpoolom 4:1. Duel vo Wembley sledovalo 80 827 divákov, čo je historicky najvyššia návšteva na zápase Premier League.

Dva góly Hotspur strelil útočník Harry Kane, ktorý si pripísal aj asistenciu pri zásahu Son Heunga-Mina. Tottenhamu patrí s 20 bodmi 3. priečka v tabuľke, Liverpool s trinástimi je deviaty.

Premier League - 9. kolo:

FC Everton - Arsenal Londýn 2:5 (1:1)
Góly:
12. Rooney, 90.+3 Niasse - 40. Monreal, 53. Özil, 74. Lacazette, 90. Ramsey, 90.+5 Sanchez, ČK: 68. Gueye (Everton)

Tottenham Hotspur - FC Liverpool 4:1 (3:1)
Góly:
4. a 56. Kane, 12. Son Heung-Min, 45.+3 Alli - 24. Salah, 80.827 divákov.

Domov»Futbal»Anglicko»Na štadióne Evertonu padlo sedem gólov, tri v nadstavenom čase