Neymar (v popredí) duel pre vylúčenie nedohral.
Neymar (v popredí) duel pre vylúčenie nedohral. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. okt 2017 o 08:40

Futbalisti parížskeho klubu takmer prehrali.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža Saint-Germain boli blízko prvej prehry v sezóne. V nedeľňajšom šlágri desiateho kola francúzskej Ligue 1 na pôde Olympique Marseille však uchmatli v samom závere bod po remíze 2:2.

Hostí spasil kanonier Edinson Cavani, ktorý sa postaral o vyrovnanie v druhej minúte nadstaveného času.

Duel nedohral brazílsky útočník v službách PSG Neymar, ktorý videl v 87. minúte po druhej žltej červenú kartu za oplácanie. Najdrahší hráč planéty sa ešte predtým postaral o prvý zásah hostí.

Neymar sa nechal vyprovokovať

"Bol to náročný zápas. Začali sme ľahkovážne, úvod nebol z našej strany dobrý. Asi sme k stretnutiu nepristúpili s dostatočnou vážnosťou. Našťastie, Edinson nás dostal z ťažkej situácie," ďakoval uruguajskému spoluhráčovi útočník PSG Kylian Mbappé.

Domáci sa pred 60-tisíc divákmi na Stade Velodrome dostali do vedenia v 16. minúte ďalekonosnou strelou Luiza Gustava z vyše 25 metrov, ktorá mala silnú rotáciu a zapadla do ľavého dolného rohu brány.

Pozrite si momentky zo zápasu Marseille - PSG: fotogaléria

23.10.2017

O vyrovnanie sa postaral po polhodine hry Neymar presnou prízemnou strelou. Marseille poslal opäť do vedenia v 78. minúte volejom z päťky Florian Thauvin.

Neymar dostal prvú žltú v 85. minúte za diskusiu s rozhodcom Ruddym Buquetom. Ten mu dal o dve minúty neskôr aj druhú a následne červenú. Brazílčan totiž neskrotil svoje emócie po tom, čo ho zozadu fauloval Lucas Ocampos.

Neymar vstal, strčil do súpera a ten spadol teatrálne na zem. "Myslím si, že vylúčenie bolo prehnané a nespravodlivé. V priebehu celého zápasu som toho prijal dosť. Na tele mám množstvo modrín. Bol som len nahnevaný na faul zozadu. Rozhodca urobil to, čo chcel, a vylúčil ma," povedal pre Esporte Interativo 25-ročný Neymar

Marseille je s remízou spokojné

O remízu sa v nadstavenom čase postaral Cavani, ktorý najprv vybojoval faul pred šestnástkou a potom zakrútil do siete priamy kop.

"Je to pre nás dôležitý gól. V tejto atmosfére, na tomto štadióne sa nehralo ľahko," povedal Cavani po svojom deviatom tohtosezónnom góle v najvyššej francúzskej súťaži.

Ligue 1 - 10. kolo:

Marseille - Paríž Saint-Germain 2:2 (1:1)

Góly: 16. Luiz Gustavo, 78. Thauvin - 33. Neymar, 90,+ Cavani

ČK: 87. Neymar (Paríž St. Germain) po druhej ŽK

PSG figuruje naďalej na prvom mieste tabuľky s 26 bodmi, druhé AS Monako však vďaka výhre nad Caen (2:0) znížilo odstup na lídra na štyri body. Napriek iba druhej remíze v aktuálnom ročníku sú hostia so ziskom bodu spokojní.

"Po vylúčení sme sa ocitli v ťažkej situácii. Tím však ukázal charakter a dostali sme sa z toho," pochválil svojich zverencov tréner Parížanov Unai Emery, ktorý sa vyjadril aj k vylúčeniu Neymara: "Nemyslím si, že to bolo voči nemu fér. V každom stretnutí je terčom provokácií."

Brazílčan pre trest s určitosťou vynechá piatkový domáci súboj s Nice.

Marseille má na konte osemnásť bodov a je piate, od vedúceho PSG ho delí osem bodov. "Myslím si, že sme urobili maximum pre víťazstvo. Síce sme v závere o neho prišli, no mali by sme byť šťastní a hrdí na náš výkon," citovala agentúra AP brankára Olympique Stevea Mandandu.

Domov»Futbal»Francúzsko»Frustrovaný Neymar sa nechal zbytočne vylúčiť, hrdinom PSG bol Cavani