Luiz Felipe Scolari je momentálne trénerom čínskeho tímu Kuang-čou Evergrande.
Luiz Felipe Scolari je momentálne trénerom čínskeho tímu Kuang-čou Evergrande. (Autor: TASR/AP)
SITA|23. okt 2017 o 10:19

Brazílčan získal s klubom viacero trofejí.

PEKING. Luiz Felipe Scolari, brazílsky tréner v službách čínskeho futbalového klubu Kuang-čou Evergrande, získal so svojím tímom tretí majstrovský titul za sebou.

Mužstvo pod jeho vedením zvíťazilo v nedeľňajšom zápase 28. kola tamojšej najvyššej súťaže nad Kuej-čou na súperovom trávniku 5:1, kým hlavný prenasledovateľ, šanghajský SIPG, doma podľahol Kuang-čou R&F 1:2.

Dve kolá pred skončením súťaže tak majú Scolariho zverenci na čele tabuľky nedostižný deväťbodový náskok.

Pod vedením Brazílčana dosiahol klub počas uplynulých troch rokov okrem hetriku majstrovských titulov dva triumfy v Superpohári, jeden v domácej pohárovej súťaži a vyhral aj ázijskú Ligu majstrov (2015). Evergrande je roky top tímom ligy, tohtosezónny titul je siedmy bez prerušenia.

Scolari minulý týždeň oznámil, že svoju zmluvu s čínskym klubom, ktorá mu vyprší v novembri, nepredĺži. Zároveň vylúčil trénerský návrat do Brazílie, podľa vlastných slov by však rád viedol nejakú európsku či ázijskú reprezentáciu na budúcoročných MS v Rusku.

Šesťdesiatosemročný kouč prišiel do Číny v júni 2015 v časoch, keď liga investovala veľké peniaze do trénerských i hráčskych mien.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Čínu môže opustiť spokojný. Scolari získal s tamojším tímom tretí titul za sebou