Futbalisti Manchestru City sa potrápili s Wolverhamptonom.
Futbalisti Manchestru City sa potrápili s Wolverhamptonom. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. okt 2017 o 09:40

O víťazstve Manchestru City rozhodol až penaltový rozstrel.

MANCHESTER. Futbalisti Manchestru City sú s 25 bodmi z 9 zápasov neohrozeným lídrom Premier League, ale v Ligovom pohári (Carabao Cup) neboli v utorok ďaleko od predčasnej rozlúčky.

Druholigový Wolverhampton im v osemfinále odolával 90 minút aj ďalších vyše 30 minút v predĺžení a stal sa prvým tímom v sezóne, ktorý od Citizens neinkasoval gól.

Hráči City strelecky dominovali

Vyše šesťtisíc fanúšikov hostí, ktorí merali cestu na Etihad Stadium v Manchestri, napokon odchádzalo smutných, lebo penaltový rozstrel zabezpečil víťazstvo a postup favorita.

Čiľan v bránke domácich Claudio Bravo kryl dva z troch pokusov Wolves, zatiaľ čo domáci strelci sa nepomýlili ani raz.

Predčasné rozuzlenie priniesol Sergio Agüero. Futbalisti City neprehrali ani v 14. zápase ročníka 2017/2018.

"Uplynulá sezóna nebola pre Brava jednoduchá, ale je to gólman vysokej úrovne a dnes to ukázal. Toto skvelé predstavenie si zaslúžil," pochválil Brava tréner Pep Guardiola.

Bravo predviedol tri skvelé zákroky už v riadnom hracom čase, v rozstrele potom zarmútil Alfreda N'Diayeho a Conora Coadyho. Tridsaťštyriročný brankár sa v tomto kalendárnom roku prezentoval už druhým obdivuhodným výkonom v jedenástkovej lotérii.

Na letnom Pohári konfederácií FIFA v Rusku ani raz neinkasoval v semifinálovom rozstrele z kopačiek úradujúcich majstrov Európy z Portugalska.

Celkovo v stretnutí hráči ManCity dominovali 25:7 v streleckých pokusoch (držanie lopty 64% - 36%), ale v tých na bránku súpera boli lepší len 6:5.

Nebol to Agüerov večer

Argentínsky zakončovateľ Agüero mal jedinečnú šancu prekonať klubový rekord Erica Brooka ešte z prvej polovice minulého storočia, ale 178. gól v belasom drese zatiaľ nepridal. A to mal na začiatku druhého polčasu veľkú šancu na skórovanie.

"Streliť gól s touto loptou by sa rovnalo zázraku. Nemal sa s ňou hrať profesionálny zápas," kriticky sa vyjadril Guardiola podľa BBC Sport.

Streliť gól s touto loptou by sa rovnalo zázraku. Nemal sa s ňou hrať profesionálny zápas.

Pep Guardiola, tréner Manchestru City

K Agüerovi ešte poznamenal: "Ten rekordný gól skôr či neskôr dosiahne. Celkovo to nebol jeho večer, teda s výnimkou konca, keď premenil rozhodujúci jedenástkový pokus."

Skvelý výkon Wolverhamptonu nie je až také prekvapenie, keďže zverenci trénera Nuna Espírita Santa sú lídrami The Championship a v 16 zápasoch v tejto sezóne inkasovali len 13 gólov.

"Chválim svojich hráčov za predvedený výkon, ale aj tých 6200 našich fanúšikov na tribúnach, ktorých bolo počuť počas celého dlhého večera.

Dobre sme napĺňali herný plán a mali šance na to, aby sme vyhrali tento zápas," vravel bývalý brankár FC Porto či Dinama Moskva Santo, ktorý v utorok nezaradil na súpisku slovenského mladíka Christiána Herca.

Domov»Futbal»Anglicko»Anglický ligový pohár»Líder Premier League sa trápil s druholigistom. Guardiola viní loptu