Marco Chiudinelli (vľavo) a Roger Federer. (Autor: TASR/AP - ilustračná fotografia)
Igor Dopirák|25. okt 2017 o 13:22

Marco Chiudinelli odohral svoj posledný zápas v kariére.

BRATISLAVA. Nikdy sa nedostal ani len do svetovej päťdesiatky. Jeho rekordom vo dvojhre v rebríčku ATP je 52. pozícia ešte z februára 2010. V novembri toho roka bol pritom naposledy v najlepšej svetovej stovke.

Švajčiarsky tenista Marco Chiudinelli nikdy nebol veľkou hviezdou. Na grandslamových turnajoch sa dostal najďalej na US Open - dvakrát si vybojoval účasť v treťom kole.

Môže sa však pýšiť tým, že v roku 2014 vyhral Davisov pohár. Hoci vo finále proti Francúzsku vôbec nehral.

Pri jeho rozlúčke s aktívnou kariérou na turnaji vo švajčiarskom Bazileji bol však aj hviezdny Roger Federer. Oboch spája ich veľké priateľstvo, ktoré sa začalo už v ich detstve.

Chiudinelli odohral svoj posledný zápas v kariére proti Holanďanovi Robinovi Haasemu, prehral 2:6, 6:7 (3). Aby sa na turnaj vôbec dostal, museli mu organizátori dať voľnú kartu. Švajčiar sa totiž v rebríčku momentálne nachádza až 366. pozícii.

Chiudinelli mal po stretnutí v očiach slzy, v stoji mu tlieskal aj Federer so svojou manželkou.

Domov»Tenis»Nikdy nebol veľkou hviezdou, pri rozlúčke mu však tlieskal aj Federer