Petra Vlhová skončila 16. v prvých pretekoch sezóny

Do hodnotenia Svetového pohára 2017/2018 si tak pripísala prvých 15 bodov.

Petra Vlhová.(Zdroj: TASR)
Článok pokračuje pod video reklamou

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018 - Sölden (Rak.):

Obrovský slalom žien (1.+ 2. kolo):

1.Viktoria RebensburgováNemecko1:55,20 min
2.Tessa WorleyováFrancúzsko+0,14 s
3.Manuela MölggováTaliansko+0,53
4.Stephanie BrunnerováRakúsko+0,71
5.Mikaela ShiffrinováUSA+0,74
16.Petra VlhováSlovensko+2,00

SÖLDEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vstúpila do novej sezóny 16. miestom v sobotňajšom obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

Za víťaznou Nemkou Viktoriou Rebensburgovou zaostala rovné dve sekundy a do hodnotenia Svetového pohára 2017/2018 si tak pripísala prvých 15 bodov.

Rebensburgová slávila v Söldene svoj druhý triumf po víťazstve v roku 2010. Na druhom mieste skončila s odstupom 14 stotín Francúzka Tessa Worleyová, obhajkyňa malého krištáľového glóbusu sa premiérovo v ľadovcovej ouvertúre SP dostala na pódium.

Tretiu priečku obsadila po prvom kole najrýchlejšia Talianka Manuela Mölggová (+0,53).

Vlhová dosiahla v 1. kole so štartovým číslom 14 sedemnásty čas, na Mölggovú stratila 1,66 sekundy a s prehľadom postúpila do tridsiatky 2. kola.

V 2. kole, v ktorom štartovala opäť ako štrnásta v poradí, stratila svoj vyše šesťdesatinový náskok na priebežne vedúcu Bernadette Schildovú už vo vrchnej pasáži. V cieli sa zaradila na priebežné 4. miesto a napokon skončila šestnásta, oproti prvému kolu si polepšila o jednu priečku.

"V sobotu to nebol môj deň, necítila som sa dobre od prvej jazdy. Už sa snažím na to zabudnúť, čo narobím. Osobne nie som spokojná, lebo viem, ako som jazdila. Tréner mi po prvom kole povedal, že nemám čo riešiť, buď sa môžem zlepšiť, alebo vypadnúť. Snažila som sa ísť naplno, ale v sobotu to nestačilo. Už len zahodiť tento deň za hlavu," uviedla Vlhová v cieli pre slovenské médiá.

Rebensburgová zaútočila z tretieho miesta po 1. kole, na jej jazdu nenašla odpoveď držiteľka veľkého glóbusu Mikaela Shiffrinová a ani Mölggová. Dvadsaťosemročná Nemka vybojovala 15. víťazstvo v pretekoch SP, z toho trináste v "obráku".

"Fantázia, som megašťastná. Tento svah mi vyhovuje, strminu v strednej časti mám rada. Na tréningoch som sa necítila vo svojej koži, dokázala som však optimálne načasovať formu do pretekov. Teraz si chcem toto víťazstvo naplno vychutnať," povedala Rebensburgová pre ORF.

Celkové poradie SP (1):

1.RebensburgováNemecko100
2.WorleyováFrancúzsko80
3.MölggováTaliansko60
4.BrunnerováRakúsko50
5.ShiffrinováUSA45
16.VLHOVÁSlovensko15

Poradie v obr. slalome (1):

1.RebensburgováNemecko100
2.WorleyováFrancúzsko80
3.MölggováTaliansko60
4.BrunnerováRakúsko50
5.ShiffrinováUSA45
16.VLHOVÁSlovensko15

Online prenos: Obrovský slalom žien (Sölden 2017 - 2. kolo, Petra Vlhová)

Zjazdové lyžovanie

28. October 2017 o 13:00
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Sölden
Víťaz: Viktoria Rebensburgová (Nemecko)
Prenos
Máme tu záver dnešného slalomu, prvé miesto berie Viktoria Rebensburgová, druhá skončila Tessa Worleyová z Francúzska. Bronz si na krk zavesí Talianka Manuela Mölggová. Naša Petra Vlhová skončila na 16. mieste.

Konečné poradie:

1. Viktoria Rebensburgová (Nemecko)
2. Tessa Worleyová (Francúzsko)
3. Manuela Mölggová (Taliansko)

16. Petra Vlhová (Slovensko)

Dnešný slalom sa končí.
30 Rebensburgovú mohla z prvého miesta zosadiť už len Talianka Manuela Mölggová, ktorá skončila po prvom kole prvá. To sa jej ale nepodarilo a skončila tretia. Zlato dnes berie Viktoria Rebensburgová z Nemecka!
29
29 Na trati bola jedna z najväčších favoritiek, želiezko v ohni Spojených štátov amerických – Mikaela Shiffrinová. Tá nabrala na prvom medzičase stratu 87 stotín sekundy, na druhom to bolo 86 stotín. Zatiaľ je z toho priebežná štvrtá pozícia, čo znamená, že USA sa dnes na pódium nesotanú.
28 A máme tu tri najlepšie pretekárky, všetko odštartovala Viktoria Rebensburgová z Nemecka. Vyzeralo to veľmi dobre a už pred prvým medzičasom bolo jasné, že si Rebensburgová vypracuje náskok. To sa jej aj podarilo, na druhom medzičase to bolo 0,04 sekundy, v cieli dokonca 0,14 sekundy! Viktoria Rebensburgová je priebežne prvá!
27 Zastúpenie v najlepšej päťke malo aj Švédsko, konkrétne v podaní Hectorovej. Sara Hectorová nabrala na prvom medzičase stratu piatich desatín sekundy, následne ešte viac spomalila. Napokon je priebežne šiesta. Môžeme hovoriť o miernom sklamaní.
26 Dostávame sa do absolútneho finále, k piatim najlepším lyžiarkam po prvom kole. Na trati bola prvá z nich, Tina Weiratherová, ktorá sa môže pochváliť napríklad zlatom z olympiády. Tej ale zjazd absolútne nevyšiel a musela byť diskvalifikovaná.
25 Minuloročná víťazka svetového pohára v obrovskom slalome žien, Tessa Worleyová, si na štarte verila. Oprávnene, na prvom medzičase mala náskok 41 stotín sekundy, na tom druhom 54 stotín. S časom 1:55,34 je priebežne prvá!
24
24 Stále len 19-ročná pretekárka Mélanie Meillardová zo Švajčiarska predvádzala jednu z najkrajších jázd druhého kola. V strednej časti trate ale nepríjemne padla, a tak sa pre ňu preteky končia. Našťastie sa to zaobišlo bez zranenia.
23 Nórska pretekárka Kristin Lysdahlová chcela odsunúť svoje súperky na nižšie priečky priebežného poradia a atakovať tak pódové umiestnenie. Spravila však chybičku, ktorá ju na prvom medzičase stála stratu 0,93 sekundy. Tá sa ešte prehĺbila, a tak je Lysdahlová priebežne štvrtá.
22 Najlepšia Rakúšanka po prvom kole, Stephanie Brunnerová, vyštartovala výborne. Už mierne rozbitá trať ju nespomalila ani na prvom medzičase, kde získala náskok 0,81 sekundy. Na druhom medzičase to bolo 0,56 sekundy. Napokon je s časom 1:55,91 priebežne prvá!
21 Dostávame sa k desiatim najlepším pretekárkam z prvého kola, o čo sa postarala Ragnhild Mowinckelová z Nórska. Tá stála v hornej časti pevne na nohách a nespravila žiadnu chybu, v tej druhej mierne spomalila. Stačí jej to na druhé miesto.
20 Najvyššie postavená pretekárka zo Slovinska po prvom kole, Tina Robniková, chcela útočiť na popredné priečky priebežného poradia. Na prvom medzičase zaznamenala stratu päť stotín sekundy, na tom druhom to už bolo 23. Napriek tomu je ale priebežne druhá.
19 Švajčiarka Wendy Holdenerová predviedla na štarte slušný odpich, ktorý jej na prvom medzičase pomohol získať náskok troch desatín sekundy. Tento navýšila až na šesť desatín, a tak je s časom 1:56,31 priebežne prvá!
18 Pozornosť sa teraz sústredila na svetovú lyžiarku zo Švédska, na trať sa dostala Frida Hansdotterová. Tá mohla byť po prvom kole mierne sklamaná, v tom druhom svoj zjazd síce zlepšila, avšak len minimálne. Dostala sa tak na priebežné 11. miesto.
17 A ďalšia Rakúšanka, tentokrát Elisabeth Kappaurerová. Tá skončila po prvom kole na so stratou 1,59 sekundy na 14. mieste, pričom v druhom kole chcela tento výsledok vylepšiť. S časom 1:57,00 je napokon na treťom mieste.
Nasledovať bude komerčná prestávka.
16 Široké zastúpenie Rakúska v druhom kole potvrdila aj Ricarda Haaserová. Tá sa na jednom oblúku síce pomýlila, na rýchlosti jej to ale neubralo. S časom 1:56,82 je tak priebežne prvá. Výborná jazda!
15 Skúsená kanadská pretekárka Marie-Michéle Gagnonová teraz predviedla, ako sa jazdí s absolútnym pokojom. Ťažko povedať, či to takto plánovala, každopádne, strata 1,17 sekundy znamená, že je priebežne na 11. mieste.
14
14 Petra Vlhová vyštartovala výborne, horná časť trate jej skutočne sadla. Prvý medzičas už ale naznačil mierne spomalenie, konkrétne 0,05 sekundy. Strata sa vo finále navýšila na tri desatiny sekundy, a tak je Petra priebežne štvrtá.
14 Na trať sa teraz dostane Petra Vlhová zo Slovenska!
13 Nina Løsethová z Nórska bola poslednou pretekárkou pred našou Petrou Vlhovou. Predviedla pritom kvalitný a agresívny zjazd, aj keď o čosi pomalší, ako sme čakali. Stačilo to na priebežné 8. miesto.
12 Irene Curtoniová z Talianska skončila po prvom kole na 19. mieste, pričom tento výsledok chcela ešte vylepšiť. Vyzeralo to nádejne, na prvom medzičase náskok 0,32 sekundy, na tom druhom 0,27. Napokon ale končí druhá, a to so stratou 16 stotín sekundy.
11
11 Mladá pretekárka z Rakúska, Katharina Truppeová, vyšla na trať s úmyslom atakovať popredné priečky, čo sa jej v hornej časti trate aj darilo. V cieli vďaka tomu končí na priebežnom štvrtom mieste.
10 Prvú desiatku pretekárok na trati nám uzavrela Estelle Alphandová. Tá sa na prvom medzičase dostala zásluhou náskoku dvoch stotín sekundy na prvú priečku, ktorú si napokon ale neudržala. Chýbalo jej 16 stotín, priebežne je druhá.
9 Po prvom kole 21. Kristine Gjelsten Haugenová vyšla na trať s agresívnou jazdou, oblúky vyberala vo vrchnej časti skutočne ostro. Tá strata je napriek tomu výrazná, 1,16 sekundy, a tak je z toho piate miesto.
8 Francúzsko zastupovala v druhom kole Taïna Bariozová, ktorá sa vo vrchnej časti trate musela popasovať s blízkym prejazdom okolo vlajky, avšak túto drobnú komplikáciu zvládla výborne. Aj preto je priebežne druhá.
7 Na trať sa dostala ďalšia zjazdrka zo susedného Rakúska, Carmen Thalmannová. Tá si bola svojimi pohybmi istá, napriek tomu sa nevyhla menším chybičkám, ktoré ju s čaom 1:57,79 radia len na tretie miesto.
6 Nemka Maren Wieslerová strácala na prvom medzičase sedem desatín sekundy, keďže horná časť trate jej celkom nesadla. Prekvapenie sa napokon nekonalo, Wieslerová je priebežne štvrtá.
5 Piatou ženou na trati v druhom kole bola Bernadette Schildová z Rakúska. Húževnatá pretekárka získala na prvom medzičase náskok šiestich desatín sekundy, ktorý si napokon udržala až do konca. Bezchybná jazda s výsledným časom 1:56,90.
4
4 Meta Hrovatová sa musela popasovať s vnútornou lyžou, ktorá jej na malý moment utiekla, slovinská pretekárka následne dokonca trafila vlajku viac ako plánovala. So stratou 4,24 sekúnd sa tak radí na priebežné štvrté miesto.
3 Na trať sa dostala ďalšia Talianka, tentokrát Laura Pirovanová. Tá predviedla kvalitný zjazd bez väčšej chybičky, a tak je s časom 1:57,56 priebežne prvá.
2 Japonská lyžiarka Asa Andoová vyberala oblúky mierne bojazlivo, napriek tomu sa dostala na prvom medzičase pred Curtoniovú. Druhá časť trate už nerobila tejto žene žiaden problém, a tak získala pred talianskou pretekárkou náskok takmer piatich desatín sekundy.
1 Ako prvá sa na trať vydala Elena Curtoniová z Talianska. Tá sa v prvej časti trate držala ideálnej stopy, v tej druhej ale niekoľokrát zaváhala a stratila tak na rýchlosti. Každopádne, táto pretekárka stanovila čas 1:58:93.
Druhé kolo sa začína.
Výsledky prvního kola
1. Manuela Mölggová (ITA) 55,57
2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,12
3. Viktoria Rebensburgová (GER) +0,33
4. Sara Hectorová (SWE) +0,35
5. Tina Weiratherová (LIE) +0,55
6. Tessa Worleyová (FRA) +0,64
7. Mélanie Meillardová (SUI) +0,80
8. Kristin Lysdahlová (NOR) +0,85
9. Stephanie Brunnerová (AUT) +0,94
10. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +1,04
11. Tina Robniková (SLO) +1,48
12. Wendy Holdenerová (SUI) +1,49
13. Frida Hansdotterová (SWE) 1,58
14. Elisabeth Kappaurerová (AUT) +1,59
15. Ricarda Haaserová (AUT) +1,61
15. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,61
17. Petra Vlhová (SVK) +1,66
18. Nina Løsethová (NOR) +1,75
19. Irene Curtoniová (ITA) +1,76
20. Katharina Truppeová (AUT) +1,83
21. Estelle Alphandová (FRA) +2,08
21. Kristine Gjelsten Haugenová (NOR) +2,08
21. Taïna Bariozová (FRA) +2,08
24. Carmen Thalmannová (AUT) +2,17
25. Maren Wieslerová (GER) +2,24
26. Bernadette Schildová (AUT) +2,30
27. Meta Hrovatová (SLO) +2,45
28. Laura Pirovanová (ITA) +2,58
29. Asa Andoová (JPN) +2,59
30. Elena Curtoniová (ITA) +2,74
53. Ester Ledecká (CZE) +5,28
Právě loňská vítězka malého křišťálového globu Tessa Worleyová bude mezi hlavními favoritkami. Více napoví první kolo, do kterého vyráží francouzská lyžařka se startovním číslem 5. Mikaela Shiffrinová přijde na řadu jako druhá. Z českých a slovenských závodnic se představí jako čtrnáctá Petra Vlhová a s číslem 66 přijde na řadu v prvním kole jako předposlední velký talent českého lyžování Ester Ledecká.
Konečné pořadí loňského světového poháru v obřím slalomu:
1. Tessa Worleyová (FRA) 685 b.
2. Miakela Shiffrinová (USA) 600 b.
3. Sofia Goggiaová (ITA) 405 b.
4. Federica Brignoneová (ITA) 370 b.
5. Lara Gutová (SUI) 360 b.
...
11. Petra Vlhová (SVK) 178 b.
Celkové pořadí uplynulého ročníku světového poháru:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1543 bodů
2. Ilka Štuhečová (SLO) 1325 b.
3. Sofia Goggiaová (ITA) 1197 b.
4. Lara Gutová (SUI) 1023 b.
5. Federica Brignoneová (ITA) 895 b.
...

10. Petra Vlhová (SVK) 589 b.
11. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) 565 b.
21. Šárka Strachová (CZE) 394 b.
7. Ester Ledecká (CZE) 61 b.
97. Martina Dubovská (CZE) 25 b.
107. Kateřina Pauláthová (CZE) 14 b.
114. Barbara Kantorová (SVK) 7 b.
122. Petra Klicnarová (CZE) 5 b.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého kola obřího slalomu žen ze Söldenu, což je klasicky zahajovací podnik celého seriálu Světového poháru v alpském lyžování. S výsledky z kola prvního se přihlásíme ihned po tom, co úvodní klání dojede poslední lyžařka startovní listiny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:00.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


 1. Dvory aj výhľad: Posledná fáza predaja v Jarabinkách je spustená
 2. UNIQA poisťovňa sa sťahuje do Einsteinova Business Center
 3. Zamestnanci nestrážia svoje heslá dostatočne
 4. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
 5. Týchto päť tipov vám pri podnikaní ušetrí tisíce eur
 6. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
 7. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
 8. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
 9. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
 10. Keď Slováci krotia morský vietor
 1. Medzi víťazmi súťaže ISOVER aj študenti Stavebnej fakulty STU
 2. More than twenty five years of excellence
 3. Protection of personal rights versus freedom of speech
 4. Týchto päť tipov vám pri podnikaní ušetrí tisíce eur
 5. Dvory aj výhľad: Posledná fáza predaja v Jarabinkách je spustená
 6. Zamestnanci nestrážia svoje heslá dostatočne
 7. Predstavenie projektu Ružomberok v pohybe
 8. OMV ponúkne svojim zákazníkom chute známeho šéfkuchára
 9. OMV ponúkne zákazníkom chute známeho šéfkuchára Braňa Križana
 10. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
 1. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti? 25 305
 2. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek 16 081
 3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely 10 536
 4. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach? 7 456
 5. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali 6 104
 6. Ste si istí, že máte zdravé srdce? Skontrolujte si ho zadarmo 5 303
 7. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby 4 968
 8. Pätnásť destinácií na letnú dovolenku s odletom z Bratislavy 3 898
 9. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť 3 499
 10. Chystáte výlet do Rakúska? Toto miesto má najlepšie zážitky 3 322

Téma: Online prenosy


Článok je zaradený aj do ďalších tém Lyžovanie

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Šéf polície Gašpar ide do civilu. Saková plánuje väčšie zmeny

Ministerka Saková predstaví nového šéfa polície v pondelok. Ohlasuje väčšie zmeny.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Fico sa už dohaduje s opozíciou. Čo sa deje v koalícii?

Ako Most povedal, že nepodporí návrh Smeru.

TECH

Pozemské deti nemajú na Marse šancu

Budú kolonizátormi červenej planéty ľudia so zmenenou DNA?

Neprehliadnite tiež

Šprintérska ikona: Sagan je najdrahší, ale jeho pomocník by musel byť rovnako kvalitný ako on

Šprintérska ikona Ján Svorada v rozhovore pre denník SME hovorí o tom, čo robí kvalitného šprintéra, aj prečo podľa neho nie je Peter Sagan najlepším z nich.

Porovnanie s Landisom? Rozumiem tomu, vraví Froome

Chris Froome vysvetľuje ako sa mu podarilo na Gire získať na súperov trojminútový náskok.

Lovren: Bolo to finále, áno, ale každý robí chyby. Brankárovi Kariusovi sa vyhrážajú smrťou

To čo sa stalo jemu, sa môže prihodiť každému brankárovi, doplnil Mignolet.

V pondelok sa v Paríži predstaví len Rybáriková, vyzve ju Thajčanka

Slovenská tenistka sa predstaví na dvorci číslo sedem.

Neymar naplno trénoval. Stále cítim rešpekt, tvrdí

Budem v poriadku, som o tom presvedčený, doplnil Brazílčan.